Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.04.12 0 0 80
szia!

ez a Chrysler a régi kékhátúból van?

közös business: mindig jót derülök,hogy ha 500 km-re laknánk egymástól, már rég lezongoráztuk volna postailag! ;-)
Előzmény: Hattori Hanzo69 (79)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.04.08 0 0 79

Ilyen lapot (netalán paklit) keresek veszettül ! A lapból akár jó minőségű színes másolat is érdekelne:

 

 Chrysler Imperial
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.04.08 0 0 78
Ádidi ! Itt van a kártyád, keressük 1mást !
Előzmény: ÁdidiGaga (77)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.03.12 0 0 77
Nincs mit! :-)
néhány találat:
(Apal C., Inetmeccanica ITALIA!!! IMX , Ferrari 512S ,
Előzmény: Törölt nick (76)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.03.11 0 0 75
Sziasztok!

"bizonyos okokból" kimaradt egy hét,máris mennyi hsz!

Igen,ismerem az Apal Corsát,sőt szinte valamennyi felmerült témához lesz 1-2 szavam,csak olvassátok el ezt a nem rövid hsz..t! ;-)

Nálunk ez a kocsi mindenben jó volt,nem csak sebességben.Ugyanis adat helyett-ahogy béjlabá tökéletesen idézte - csak az volt,hogy? "Apal Corsa 2+2 üléssel Volkswagen vagy Porsche motorral....."
Mikor kicsit nagyobbak lettünk,rájöttünk hogy hülyeség ez a "csúcsverda" és mi is
a Caddy95-féle módszerrel (általában abból is inkább a Porsche-motoros opcióval! :-) játszottuk.

Egyébként az eredeti szabály szerint tényleg úgy kell játszani,ahogy valaki le is írta:
a hívó dönti el a következő lapja alapján,hogy AZ A KÖR mire megy... Aki viszi a kört,az választ "paramétert" a következő körben.
Amúgy mi is valamiért feszt sebességre nyomtuk,ennek valszeg az az oka,hogy :
- a hengerek számában sok az egyező
- a köbcentik szinte mind 4számjegyűek,sokat kell silabizálni
- a fogyasztás egyes autóknál tól - ... - ig formában vanmezt is nehéz kezelni
... esetleg még a teljesítmény volt a második helyen,valszeg mert elvontabb adat a sebességnél :-p
ja,és persze a csata is volt nálunk! :-)

libidoll!

a piroshátúban,a sportautók között volt Monteverdi High Speed!
a múltkor egy nagyobb tervezés közben lazításként elkezdtem "kvartett-szereplőkről" fotókat gyűjteni.

Viszont Béjlabá!:
a Fairthorpe TR-t mint lapot ismerem,meg az autót is láttam valahol,szerintem régebbi autókatalógusban.
De a neten nincs róla kép :-(

ja,a Monte'! :-)

j.t.maston Creative Commons License 2007.03.09 0 0 74
Egyet ne feledjetek:

Az egy dolog volt, hogy az Apal Corsa majdnem mindent vitt. Ám volt egy legalább akkora szám: a Zil (vagy zisz) 8 személyes nagy dög!
Mi úgy játszottuk, hogy a legnagyobb értékre lehetett hívni, így a Zil a legnagyobb fogyasztással vihette az Apal Corsát is! (no meg a szállítható személyek számával is)

szilent Creative Commons License 2007.03.08 0 0 71
 Ja a buszokkal volt az alázás! Szállitható személyek száma : 193
Előzmény: szilent (70)
szilent Creative Commons License 2007.03.08 0 0 70
 Nálunk 4 lap volt a kézbe és az 5 adat közűl bármire kilehetett kérni,ha a másik pl gyorsabb kocsival ütött és volt nálam még annál is gyorsabb akkor én azt is megüthettem. És egy idő után már a piros és kék pakli össze lett keverve az volt a fény pont.
Előzmény: __:-)__ (68)
béjlabá Creative Commons License 2007.03.08 0 0 69
Apal Corsa 2+2 üléssel Volkswagen vagy Porsche motorral.....Az kinek mond valamit hogy Fairthorpe?
Előzmény: Törölt nick (58)
__:-)__ Creative Commons License 2007.03.08 0 0 68
De jó! Nálatok is volt csata? Nálunk úgy volt, hogy ha azonos volt a sebesség vagy a "jel", akkor csata volt, és +3 lapot rá kellett tenni. És persze, hogy mi is meghaltunk, amikor az Apal Corsát bele kellett tenni, de legfelülre egy lada jött, az ellenfél meg röhögve vitte a mindentvivőmet.
Egyébként ki mire játszott? Mi szinte csak sebességre.
Előzmény: Törölt nick (58)
Riff-Raff Creative Commons License 2007.03.08 0 0 67

Mármint melyik pakli, vagy milyen típusú Monteverdi?

A piros hátú pakliban volt, de az Intermeccanica elvitte a Monteverdit, mert tízzel gyorsabban tudott menni. :-)

Előzmény: Törölt nick (66)
BMW Power Creative Commons License 2007.03.08 0 0 65
Apal Corsa !!!!! azaz, mit törtem a fejem, sokszor eszembe jutott az évek folyamán, és magam sem tudtam hogy rosszúl emlékszem már vissza vagy valóban létezett az autóskártyában a mindentvivő apal corsa!  Óh istenem komolyan ma jó napom lesz :-) Tök örűltem mikor megláttam a TC-on a cikket. 
Előzmény: __:-)__ (57)
Caddy59 Creative Commons License 2007.03.08 0 0 64
Áááá ugyanmár... Az apal corsára oda volt irva hogy volkswagen vagy porsche motorral, ezért mi úgy játszottuk hogy a bogár és a 911-es adatai közül válaszottuk ki ami a hívott adatban jobb volt. Azaz ha fogyasztásról volt szó akkor bogár, ha bármi másról akkor 911. :)
Előzmény: __:-)__ (57)
Hammer Creative Commons License 2007.03.07 0 0 63
mi az, hogy emlékszem, itt van mellettem a polcon :)

úgy látom, kicsit felpörgettem a topikot a mai hírrel... ez volt a cél :)
Előzmény: szilent (62)
szilent Creative Commons License 2007.03.07 0 0 62

   Sziasztok!

 Nálunk az intermechanika (ha jól emléxem 265km/h-vagy lóerő?) volt a 'fehér egér'.A subaru rex 3,5l fogyasztására emékszik még valaki?                

 

 

 

 

Előzmény: __:-)__ (57)
NGA Creative Commons License 2007.03.07 0 0 61
Az Apal Corsa bogár alvázra készitett Buggy. Csinált még a cég Porsche 356 replikát is.
Előzmény: __:-)__ (57)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.03.07 0 0 60
ÁcsFeri Creative Commons License 2007.03.07 0 0 59
Jaja, de szerintem csak azért lett népszerűbb a kisebb, mert a tenyerünkben is elfért és a tanórák alatti csatákban ez sokat számított...
Előzmény: Törölt nick (58)
__:-)__ Creative Commons License 2007.03.07 0 0 57
Van a kékhátúban "hobbyautók" kategória, abban egy Apal Corsa, amiről nincsenek normális adatok (mivel afféle kit-car, tetszőleges motorral) hanem csak blabla ,na
az volt az AduÁsz, gondoltuk biztos annyira gyors, hogy kis sem merik írni !!! :-DDDDDD


Áááá, ezt nem hiszem el, végre találtam valakit, aki tudja, hogy az Apal Corsa a mindentvivő. Eddig bárkit kérdeztem, bután nézett rám, és kijavított, hogy Opel Corsa. De én csak mondtam, hogy nem, Apal, és mivel nem volt sebességadat, az volt a mindentvivő.
Előzmény: ÁdidiGaga (20)
Hammer Creative Commons License 2007.02.20 0 0 56
így jártam :( majd máskor...
Előzmény: Hattori Hanzo69 (55)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 55

1000x bocs !!!

Piros hátú eladó pakli : sajnos TÉVEDÉS ! Kék hátú a plussz pakli.  Mail ment az illetékesnek... Nagyon sajnálom, nem volt direkt !!!

Előzmény: Hattori Hanzo69 (49)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 54
Otthon megnézem, most a mókahelyemről "számológépezek".  (Én vagyok a saját főnököm :-) - mielőtt még megjegyezné valaki...)
Előzmény: Hammer (52)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.20 0 0 53
"ÁdidiGaga valszeg úgyis elviszi majd azt amelyikről beszélgettünk..."
hát még jó hogy...! :-)
címed megvan,majd este írok!!!
Előzmény: Hattori Hanzo69 (51)
Hammer Creative Commons License 2007.02.20 0 0 52
mail ment
Előzmény: Hattori Hanzo69 (51)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 51

O.K. viadoct2000kukucDOTchelloDOThu

Akkor a leírt 3. verzió már nem él (tehát nem egyben adom el az összes paklit) ! ÁdidiGaga valszeg úgyis elviszi majd azt amelyikről beszélgettünk...

Előzmény: Hammer (50)
Hammer Creative Commons License 2007.02.20 0 0 50
a piroshátúra lecsapok!
Előzmény: Hattori Hanzo69 (49)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 49

"Határozat" ügyben:

 

Az a helyzet, hogy tényleg megválnék tőle (egy teljes pakli, jó állapotban, doboz nélkül), csak sajnos nagyon rossz üzletember vagyok. Mindent sikerül tök drágán megvennem, aztán eladáskor nincs pofám mástól sokat kérni érte. Pár száz Ft-ért nem akarom elkótyavetyélni, annyit nekem is megér. Tk. ezért szoktam Vaterázni, mert ott egy kicsit a piac dönti el (meg a versengés), hogy mi a vége. Tudom, hogy disznó dolog, de tégy kérlek egy általad reálisnak vélt árajánlatot én pedig megmondom, hogy 1) fényévekre esik-e az elképzelésemtől, vagy 2) alkuképes az elgondolás. És, akkor 2/a) esetben picit alkudozunk, oszt mehet az üzlet :-)

( A 2/b) esetet nem tudom elképzelni :-))

 

Ja egy EREDETI teljes piros-hátú paklim is van eladó, akit esetleg érdekel. Állapota: hiánytalan, "játszott" állapot, de nem firkás, nem gyűrött, nem megtört, csak "patinás". + Eredetivel egyező professzionális nyomdatechnikával színes fénymásolt JÁTÉKSZABÁLY ! (Tehát csak a játékleírás másolt !) Ennek az ára konkrétan 3.300 HUFnágel + Psota (Irén)

 

Jelenleg gondolkodom azon is, hogy az összes felesleges autóskártyámat, ami a fenti 2-t is tartalmazza, plusz egy fél gyerek-cipősdoboznyi (majd mexámolom-hány-pakli) RÉGI, magyar, német/osztrák-koppintott, fényképes autós, motoros, vadászrepcsis kártyát adnám el mondjuk 10K-ért. Ez nagyon Zonderangebót :-)

 

(Természetesen Tiéd az elsőbbség...)

Előzmény: ÁdidiGaga (48)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.20 0 0 48
Hattori

OFF

Biztos jó lehetett, a sima egynapos talikon mindenki "jófiú" mert este haza kell menni,az ilyen kempinges témán jobban eleresztődik az ember...
Lehet idén kipróbálom,nem áll messze tőlem ez a "vízparty" dolog.
Anno voltunk 2x Csongrádon, a Tisza-Körös (Kőrös? :-) én sem odavalósi vagyok! :-)
a kempingben (ez a Szőke-Badár-féle "Európa kemping :-)
Meg Miskolchoz sincs messze a Tisza, fősulisként sokat jártam arra,kis világvégi faluk strandjain...
erre amióta saját család meg autó minden, mennék az emlékek alapján valami hasonló helyre,erre mit találok: áradás,mocsok, "ukrán-román közös baráti szeméttenger" a folyón :-(
Úgyhogy egy ideje nem is jártam a Tiszánál...

ON

a doboznélküli autórevü sorsáról mikor születik határozat? :-)
Előzmény: Hattori Hanzo69 (47)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 47

Na, erről a Szanazugi Ramazuri-ról beszélek. Megnéztem a képeket. Ez az !

Gyulától egy köpésre, a Körösök (Kőrösök ?) találkozásánál... Gátra fel, balra be az erdőbe...

Előzmény: ÁdidiGaga (45)
NGA Creative Commons License 2007.02.19 0 0 46

Szia! Ha jól megnézed, én nyitottam a topic-ot :-) Természetesen vannak magyar autókvartettjeim is, igaz csak a kékek, de abból több pakli is. Nekem mindkettő tetszik. A nyomdatechnika nem járt elöttünk annyira, inkább az igényesség volt az, ami nyugaton megvolt  A 70-es 80-aws években is jelentek meg nivos minőségi nyomdai munkák itthon, csak nálunk az ilyen kártyára is volt vevő, kint meg már a fényképes volt a menő. Akkoriban gyermekként éltem meg ezt, mivel 1967-es vagyok, és sokat autóskártyáztunk. De akkor is áhitattal néztük a "nyugati"-t :-) Valami olyan volt ez, mint az angol matchbox, meg a magyar kisautó. Igaz utobbi a mi kutyák kölyke volt, igy szebbnek látszik az idő távlatából :-)

 

Előzmény: ÁdidiGaga (43)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!