Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Hammer Creative Commons License 2007.01.24 0 0 19
köszi! én meg majd jól lefotózom, miből van tartalékom.

nálunk az öcsémé volt a kártya, a kékhátú, ez a hiánytalan csomag.
hogy honnan szedett hozzá még fél kék, és töredék pisoshátút, nem tudom. (sőt, piroshátúból is van lap, ami duplán van meg, asszem a Volga)

a kék-piroshátúval sokat játszottunk a suliban, sárgát szerintem egyszer láttam csak valakinél, az elég ritka lehetett...

(ja, meg van valahol egy ládában a padláson egy csomó saját rajzolású kártyám is :) a régebbiek az utolsó Liener könyvből (azóta azokból is csak 1 vagy 2 hiányzik már), a későbbiek már autókatalógusokból rajzolva)
Előzmény: ÁdidiGaga (18)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.23 0 0 18
hammer!

majd megnézem,van-e piroshátú tartalékom...

amúgy érdekes a dolog,személyes tapasztalatom szerint annak van esélye felmutatni egy teljes paklit manapság,aki annak idején minimum kettőt birtokolt! :-)

az én paklijaim is kalandos sorsúak, remélem nem bánjátok, ha felelevenítem a történetüket:

a kék hátú duplikálásának oka nagyon emlékezetes , bár nem túl örömteli. Anno annyira örültem neki, hogy a vásárlás napján szó szerint le se tettem a paklit.
Még a meglehetősen szeles 8. emeleti erkélyünkön is nálam volt, ahol egy széllökés és/vagy ügyetlenkedés folytán sikerült a pakli jó részétől megszabadulnom.
Végül a parkoló átfésülése után összeállt a doboz 7 lap híján :-(
Lehetett volna kevesebb a hiány 1-2 lappal, de volt amelyik olyan lakóhoz repült be,aki nem adta vissza, illetve néhány lakótelepi "köcsöggyereknek" hirtelen nagy szüksége volt arra az 1-2 lapra. :-(
Vadiúj lévén szó sem lehetett a pótlásról (főleg elvi-nevelési okokból ! :-) de később lett egy új,amire már vigyáztam.

a piroshátú nagy kedvencem volt ovis koromban,de azzal nem történt semmi emlékezetes.
a közelmúltbeli felbukkanásakor mégis több lap duplán szerepelt,ennek okára nemrég jöttem rá: a hurcolászás elkerülésére volt egy otthoni pakli, meg egy város másik végén lakó nagymamámnál,ahol rengeteget voltam akkoriban.

ez a felbukkanás pár éve sajnos még nem az újragyűjtés kezdete volt,akkor még naivan az unokaöcséimnek adtam őket "kölcsön".
Sajnos rájuk jellemző volt a "süllyesztő-effektus",ami minket az öcsémmel szépen kiszolgált az utánuk már köddé vált...
A kétféle paklit tőlük már úgy sikerült elhoznom,hogy mindkettőből már 1-1 lap hibádzik, igaz a kékből a kombi-Lada dupplán van.
(cserélem az "Ezeröcsire", a pirosból meg a Zil nincs meg)
ja,meg még nekem volt kínos,hogy "visszaadatom velük" a "gyerekkori szaraimat" :-(

de most hogy így már topikunk is nyílt, asszem nagyon jól tettem! ;-)

üdv mindenkinek,írjatok ti is !

ádidi
Előzmény: Hammer (5)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.23 0 0 17
Oké,előre is köszi szépen,de kapkodnod,nem kell,nem szaladnak el azok a kártyák! :-)
A hasonló ízlésvilág nekem is több,mint gyanús volt! ;-)
Ha van valami gagyimail-ed,add meg vagy írhatsz az agabiATchelloDOThu-ra!
Előzmény: Hattori Hanzo69 (16)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 16

Szia ! O.K. megpróbálok akkor még képeket felrakni, csak most nagyon el vagyok havazva - és még hétvégén is dolgozni fogok :-(

 

Teljesen hasonló az ízlésvilágunk... Egyébként MB  és LEGO katalógusaim is vannak (utóbbiból sok eladó is). Nem vagyok egy nagy businessman, de most már a sok kiadás után muszáj "nyesegetni" itt-ott  gyűjteményt.

 

Írok még részletesebben, csak most dolgozom...

Előzmény: ÁdidiGaga (15)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.23 0 0 15
szia itt is!
a képek afféle nosztalgo-statisztikai célból kellenek! :-)
ha a paklit 4 darabban lekapod és látszik az autó meg a neve+olvashatóak az adatok,
az már bőven tökéletes!
igazából mindíg is olyan voltam,hogy ami gyerekként pénzbeli meg egyéb okokból kimaradt az életemből,azt nézegetéssel pótoltam!
imádtam a Lego-t,volt (van!) is nem kevés de legalább akkora élmény volt a katalógusnézegetés. (meg még most is,amióta a neten is fent vannak!)

matchbox-kártya hasonló szitu, ha néha nézegethetem őket a gépen, az már fél tulajdon! :-)
ráadásul e két utóbbi portéka nálam nem öncélú gyűjtőmánia,hanem szorosan kapcsolódik a valódi autókhoz,autógyártáshoz és hát van 1-2 jármű a kártyákban is,amiről még hallani is kuriózum! :)

gondolom nálad is így lehet a dolog, legalábbis a Liener-könyvek birtoklásából ezt gondolom!

arról is (az eladókról) is kellene eszmét cserélnünk + azért a vaterára készülő kártyáid is lehet,hogy érdekelnének!
email-t tudunk váltani?

üdv

ádidi
Előzmény: Hattori Hanzo69 (14)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 14

És még két szép külföldi:

(Egy régi (barna hátú, - nagyon hasonlít a magyarra) és egy vadiúj - ritka ! skodás)

 

A Skodásban nagyon szép régi Oktáviák, 1000 MB-k, S100-asok, stb-k vannak. Zsír új, celofánnal.... Majd 1x azt is lefényképezem.

 

 

Hamarosan eladó - osztrák stílusú, magyarított, kisméretű, régi autóskártyáim lesznek fenn a V..terán. !

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 13

 

Én összesen 6 féle magyar rajzolt paklit ismerek, de egy 7. (zöld hátú) is szinte biztosan van; És nem lennék meglepve, ha még ezen kívül is tudna valaki többfélét. Szkennelés ? Hm. Egyelőre gondolkodom. Mondjuk momentán nincs is mivel.

Hammer Creative Commons License 2007.01.22 0 0 12
ejha!!! a sárga, meg a piros nagyon érdekelne jó minőségű szkennelésben, amiből 1:1 méretben tudok nyomtatni!
lécciléccilécci.
(a kéket én is megígérhetem)

a (9) kommentbne a legalsó a buszos, az a sárgahátúból van, vagy az egy negyedik pakli? (ha igen, az is nagyon sakálságos lenne)
Előzmény: Hattori Hanzo69 (10)
Riff-Raff Creative Commons License 2007.01.22 0 0 11
Ezt az utolsót nem ismerem, sose láttam. Gondolom, valami régebbi pakli lehet, mint a többi.
Előzmény: Hattori Hanzo69 (9)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 10
Előzmény: Ordas (2)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 9
Előzmény: NagyAnd (1)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8
Előzmény: NagyAnd (0)
Hammer Creative Commons License 2007.01.15 0 0 7
egyik hvtm-tunerünk, Conki találta ezt
Előzmény: Hammer (5)
Öngyölöm-Böngyölöm Creative Commons License 2007.01.15 0 0 6
Üdv! Sajnos én ezt a kártyát nem iserem, viszont elhatároztam: Készítek egy autóskártyát a keleti blokk járműveivel. Aki tud legyenszíves segítsen.
Hammer Creative Commons License 2007.01.14 0 0 5
365 GTB :)

én nem rég találtam meg a padláson. nekem van egy full kékhátú, meg egy fél kékhátú és egy kb harmad piroshátú paklim
a fél kékhátút szívesen elcserélném piroshátú lapokra. a sárga nem is rémlik, abban milyen kocsik voltak?

ja, és tervezem, hogy beszkennelem őket ;)

a http://yetro.hu/ oldalon elvileg van fenn beszkennelve, de nem jó a link
Előzmény: Ordas (2)
BLASIUS Creative Commons License 2006.12.11 0 0 4
Én mindig sajnáltam azt a csuklóst (ha jól emlékszem Ikarus 180 volt). Úgy lemaradva mindenkitől.:)) Egyébként buszból is volt vagy 4, érdekes Ikarusok is voltak azt hiszem, olyanok is, amilyenek belföldön nem terjedtek el. Sajnos nekem is csak kékhátú volt, piros csak a suliban volt. Aztán voltak kamionok, versenyautók, buszok a kisebb kártyákon. Kapni még ilyeneket újonnan valahol? Esküszöm veszek akkor Szilveszterre.:D
Előzmény: NagyAnd (1)
Riff-Raff Creative Commons License 2006.12.11 0 0 3

Nekem megvolt kiskoromban a sárga a piros meg a kék hátú is. A legkirályabb kocsik a piros hátúban voltak, mint például az Intermeccanica, más néven "fehér egér", meg a Monteverdi. A leggyengébb pakli a kék volt.

De aztán késõbb megjelent számtalan fajta autóskártya, én nagyon vadásztam rájuk a trafikokban, volt vagy huszonöt pakli kártyám, bár nem mind autós, mert akkor már volt köztük motoros, kamionos (ez volt a kedvencem), helikopteres meg repülõs is.

Ordas Creative Commons License 2006.12.11 0 0 2
A kékben meg a Ferrari 308 GTB/4 volt a legjobb, mert kettőnyolcvannal ment :)
Előzmény: NagyAnd (1)
NagyAnd Creative Commons License 2006.12.11 0 0 1

A piros kártyában a legszarabbnak a busz(!) számított: 63-mal ment. :)))

NagyAnd Creative Commons License 2006.12.11 0 0 0

Hi!

 

Nekem volt a piros, meg a sárga? hátlapos azt hiszem.  Már sajna nincs meg, de egy csomó autóra még emlékszem. :))

Előzmény: NGA (-)
NGA Creative Commons License 2006.12.11 0 0 topiknyitó

Cserélnék autókvartett kártyákat. Sajna nekem csak a kék hátú van, de van abból hiányos pakli, meg olyan lap is, amiből több van.

 

Esetleg ha valakinek van beszkennelve, azt is szivesen látnám.

 

Üdv minden Autókvartett rajongónak :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!