Keresés

Részletes keresés

exminiemberke Creative Commons License 2010.09.05 0 0 769
Még eszembe jutott, hogy kelt tészta receptek voltak ebben a füzetben... legyen meg valakinek... :)
Előzmény: exminiemberke (768)
exminiemberke Creative Commons License 2010.09.05 0 0 768
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Kb fél éve, egy Dr. Oetker ingyenes receptfüzetben, volt egy egres-mákos pite recept... ezt keresem. Ha valakinek megvan, legyen szíves írja be. Köszönöm

Ex
AliceCsodaországban01 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 767
Ugye, ugye? :-)

Jómagam annyira utáltam a karalábét, hogy netuddmeg. Húslevesből kapásból a szemétbe vágtam főzés után, karalábéfőzelék meg brrr... :-( Volt benne részem boldogult napközis koromban.)

De ebben a formában egyszerűen imádom.

MInt ahogyan a tökfőzeléktől is hányok (isten bizony) ha csak meglátom a lábasban vagy a szagát megérzem - viszont a zsenge tököt kirántva nagyon szeretem.

Hát manapsásg még csak import zsenge karalábé van aranyárban, de jön majd a május vége, június eleje, és akkor hetente kétszer ez lesz az étlapon, az biztos.

Egyszer megcsináltam úgy, hogy a karalábén rajta hagyattam a leveleket, és az erős ér kivágása után ebbe töltöttem pár tölteléket, sőt, a maradék leveleket apróra vágtam petrezselyemvágóval, és azt is belefőztem a levébe. Nagyon finom volt...
Előzmény: pataporc (766)
pataporc Creative Commons License 2010.03.18 0 0 766
Ma ezt csináltam, kirobbanó sikere volt, alig bírtam igazságosan szétosztani a repetát. :)
Mondjuk a karalábé is nagyon jó volt, dacára a Tescos beszerzési forrásnak. Jó kis tavaszi étel, köszi. :)
Előzmény: AliceCsodaországban01 (765)
AliceCsodaországban01 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 765
Finom lehet, és nem is túl bonyolult.:-)

Mi meg mostanság fedeztük fel a brokkolit, és kiderült, hogy az unokám szereti abban a formában ahogyan én csinálom. Gyakorlatilag megfőzöm a brokkolit kevés sós vízben, hozzáadok apróra vágott főtt krumplit (együtt is főhet), tört fokhagymát, összeturmixolom, és belenyomok majdnem egy egész krémsajtot, majd ujra összeturmixolom.

És nemsokára jön a zsenge karalábé szezon (május június), mindenképpen próbáljátok ki a rakott kalarábét!

Egy nagy családi adaghoz veszek kb. 5 jó nagy újkaralábét, meghámozom, felkockázom, a lábas aljára terítem. Csinálok tölteléket, ami darált hús, rizs, tojás, fokhagyma és só bors pirospaprika keveréke, ezekből gombócokat formázok, óvatosan felöntöm annyi vízzel, hogy éppencsak ellepje (attól függ mennyi víz kell, hogy mennyi rizst tartalmaznak a húsgolyók, ha többet, akkor több víz kell, ha kevesebbet, akkor kevesebb). Felteszem főni, majd mikor forrni kezd egész kis tüzön hagyom főni jó félórát, 40 percet.
Utána kiveszem a húsgombócokat, a lábosban maradt lét besűrítem vagy rántással vagy pedig tejfölös habarással, összerottyantom, és visszateszem a húsgombócokat.

Ne sajnáljátok a fokhagymát, és a besűrítés előtt ellenőrizni kell, hogy elég sós e.
Húsgombócokat lehet esetleg szőlőlevélbe is tölteni, úgy biztosan még finomabb lenne...
Előzmény: pataporc (764)
pataporc Creative Commons License 2010.03.13 0 0 764
Sziasztok,
nem élesztjük fel a fórumot? :)

Ma ezt sütöttük:

Pehelykönnyű túrós

3dkg élesztőt langyos cukros tejben megfuttatok. 4 tojássárgáját és 15 margarint alaposan kikeverek, majd hozzáadok 30 dkg lisztet és az élesztőt. Összedolgozom, majd két részre osztom.
Töltelék: 50dkg túrót (az eredeti recept szerint 75 deka, én kevesebbet használtam) 20dkg cukorral (ebből se muszáj 20 deka, lehet kevesebb) kikeverek, hozzáadok 1cs. vaníliás cukrot, egy citrom levét és lereszelt héját, kemény habbá vert 4 tojásfehérjét, valamint 10 deka mazsolát.

Kinyújtom az első adag tésztát, kivajazott, kilisztezett tepsi aljára teszem. Rárakom a tölteléket, majd a második adag kinyújtott tésztát. 1 órán keresztül pihentetem (eredeti recept szerint 3!), majd megsütöm: 10 perc alacsony lángon, kb. 30 perc közepesen.

Mivel a tésztában nincsen cukor, a végén ízlés szerint megporcukrozhatja, aki nagyon édesen szereti.

Moira85 Creative Commons License 2009.05.27 0 0 763

Én is gyakorló anyuka vagyok, a blogomon olyan receptjeimet teszem közzé, amelyek könnyen-gyorsan elkészíthetőek. Nézzetek be hozzám:

mamakedvence.blogspot.com

Moira

4tissimo Creative Commons License 2009.05.27 0 0 762

Esti vacsora volt:

Ebédről maradt kifőzött tészta, de elfogyott róla a feltét. Hűtőm kongott az ürességtől, volt egy snidlinges vajkrém meg két paradicsom, utóbbit felkockáztam apróra, pár kanál vajkrémmel mikróban összemelegítettem, ráborítottam a tésztára, és isteni lett, elkészítési idő (ha már kész a tészta) 3 (három) perc!

Danae Creative Commons License 2009.04.07 0 0 761
Szerintem is pörkölt, az isteni lesz.
Előzmény: reginana (758)
Danae Creative Commons License 2009.04.07 0 0 760
Könnyű, egyszerű, nagyon csinos előétel (vagy fő, de annak nem olyan gyors)

Bármilyen halfilét felvagdosok kockákra, ha nagyon szépet akarok, ha nem annyira, akkor kicsi csíkokra. Ha kocka, akkor egy medvehagymán keresztbe fektetek egy másik medvehagymát (ez miért mondom ilyen kreténül?) , rárakok egy megsózott halkockát, meglocsolom citomos olívával és fűszerrel, behajtogatom a mhagymát, és megkötözöm snidlinggel.
Ha ennyire nem akarok vacakolni, akkor a kiscsíkokat beletekerem medvehagymába, és amikor már a jénaiban van mind, lelocsolom a citromos-fűszeres olajal.
Alufólia, 200fok, 25 perc
H_G Creative Commons License 2009.04.07 0 0 759
Szerintem azt nem érdemes variálni, egyszerű vörösboros pörköltként a legfinomabb! (Legfeljebb ha van erdei gombád is, azzal még föl lehet dobni.)

Előzmény: reginana (758)
reginana Creative Commons License 2009.04.05 0 0 758
Sziasztok! Van valakinek tuti tippje vaddisznó comb elkészítéséhez? Jöhet különlegesebb recept is, csak biztos sikerüljön! :)
AliceCsodaországban01 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 757
Ma almás palacsintát csináltam, nem volt alkalmam megkóstolni, mert felzabálták!

Volt itthon pár alma amit meg kellett szabadítanom pár rothadt résztől, és nem tudtam mit csináljak vele, aztán eszembe jutott, hogy megpróbálkozom ezzel. Csináltam normális palacsintatésztát, beleforgattam a lereszelt almamaradványokat, aztán 2 órára pihentettem a hűtőben. Mondjuk a kisütése kissé lassabban ment, mert ugye a tészta nem volt olyan képlékeny, kicsit szabálytalanok is lettek a palacsinták, meg kicsit vastagok is, de csak fahéjas cukorral kellett őket félbevágva meghinteni.

Máskor is fogok ilyet csinálni.
Danae Creative Commons License 2009.01.16 0 0 756
Jó, akkor bevallom, hogy nem bírom meghámozni a sütőtököt. Úgyhogy félbevágom, sütőben puhára sütöm, kiveszem, leszedem a héját, összetöröm, ezen a ponton fagyasztható, vagy megetethető a legifjabbal.
Aztán a pürét összekeverem túróval/ricottával, fűszerezem sóval, csilivel, borssal, és betöltöm vagy nagyon nagy tésztába (nem tudom, hogy hívják, nagy kagyló) vagy canneloniba és tojássárgás tejföllel átsütöm. Tetejére sok snidling.
Előzmény: pataporc (748)
Danae Creative Commons License 2009.01.16 0 0 755
A hagymalevest szerintem tényleg nem érdemes kockából csinálni, annak a lényege a minél finomabb alaplé, különben sosem lesz jó.
Előzmény: pataporc (752)
pataporc Creative Commons License 2009.01.16 0 0 754
OK, köszi, akkor legközelebb ezzel próbálkozom, hátha. :)
Előzmény: H_G (753)
H_G Creative Commons License 2009.01.15 0 0 753
Moes pórélevese kipróbáltan finom:

Hozzávalók:
1 evőkanál olivaolaj
1 nagy fej hagyma
1 szál póréhagyma
1 evőkanál liszt
8 dl kockaleves
0,5 dl fehérbor
5 dkg márványsajt
1,5 dl tej
só, bors

A forró olajban pároljuk puhára a kockázott hagymát és karikázott pórét. Szórjuk rá a lisztet, keverjünk rajta egyet, és engedjük fel a levessel és a borral, sózzuk, borsozzuk. Forraljuk 2-3 percig. Engedjük bele a rúdmixert, pépesítsük, és adjuk hozzá a sajtot és a tejet. Forraljunk rajta, és kész.
Előzmény: pataporc (752)
pataporc Creative Commons License 2009.01.15 0 0 752
Hahó,
ti hogy csináljátok a hagymalevest?
Főztem egyet, de abszolút nem voltam elragadtatva tőle (hagyma vajon párolva + liszt + leveskocka + bors + sajt + pirítós).
pataporc Creative Commons License 2009.01.12 0 0 751
Klassz, köszi!
Krumplis nudli, raguleves, káposztás cvekedli jöhet, azt úgyis régóta szeretnék csinálni. :)
Minden rosszból lehet tanulni, ez olyan jó! :)
Előzmény: Angiszeged (750)
Angiszeged Creative Commons License 2009.01.12 0 0 750
Tarhonyaleves, káposztás tészta, krumplis tarhonya virslivel, krumplis tészta, krumplis nudli, vagy gombóc, gombóclevessel, tökfőzelék sült virslivel, vagy főtt tojással, tojásleves, mákos tészta, raguleves darált húsból, stb...

Ha vmi ezek közül érdekel, leírom, hogy főzöm.
Előzmény: pataporc (748)
pataporc Creative Commons License 2009.01.12 0 0 749
:)
Előzmény: hinta-palinta (746)
pataporc Creative Commons License 2009.01.12 0 0 748
Sütőtök jó ötlet, ha esetleg receptekbe öntenéd a javaslataidat? :)
Előzmény: Danae (747)
Danae Creative Commons License 2009.01.11 0 0 747
szilvás gombóc szilvabefőttből?
sütőtökös kaják: leves, tortellini, bár az nem gyors.
Előzmény: pataporc (743)
hinta-palinta Creative Commons License 2009.01.11 0 0 746
Hát, teaszűrővel nem kell szűrni, egy kis panírmorzsa- maradék miatt még átveszik, lángos, vagy csirkecomb :))))))))))))))ne legyen azért benne, gondolom minden átvevőnél így van
Előzmény: pataporc (743)
pataporc Creative Commons License 2009.01.11 0 0 745
Köszi!!
Előzmény: buttha (744)
buttha Creative Commons License 2009.01.11 0 0 744
Előzmény: pataporc (741)
pataporc Creative Commons License 2009.01.11 0 0 743
Köszi szépen, ez eléggé kiesik, mi a XI. kerületben élünk és alkotunk :). Azaz ha jól értem, le kell szűrni, igaz? Ezt se tudtam, köszi. :)

ON: beköszöntött a szokásos év eleji éhínség, OLCSÓ recepteket kérnék szépen. :) Trükkös kis ételek darálthúsból, tészták, főzelékeket (sárgaborsó, lencse, krumpli, spenót) végigettem a héten, de azért az is érdekel.
Ciki, de ez van. :)
Előzmény: hinta-palinta (742)
hinta-palinta Creative Commons License 2009.01.11 0 0 742

Pataporc, sajnos nem tudom hol laksz. Én 1 helyet tudok, oda szoktam vinni, ha elérhetetlen számodra, akkor bocs..

 Bp. Lehel téri piac ,(játszótér felőli bejáratnál) hétfőn du. 14.00-16.00-g lehet leadni műanyag palackban, nagyobb kajamaradékoktól mentesen.

 

Előzmény: pataporc (741)
pataporc Creative Commons License 2009.01.11 0 0 741
Félig OFF:
összegyűlt pár liter használt étolaj, mit tegyek vele? Hol lehet ezt leadni?

Tasha a múltból :): elkészítettem a lángosod, tuti lett. Fölvettem a rendes hetimenübe. :)
monkat Creative Commons License 2008.12.14 0 0 740

Köszi,legközelebb így is kipróbálom.

Most végül addig variáltam,míg végül van.pudingot főztem,majd kihűlés után,abba tettem nem sok vajat,kb.10dkg,ha lehetett,van.cukrot,porcukrot.Finom lett nagyon.

Előzmény: Angiszeged (738)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!