Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

zyr Creative Commons License 2021.02.12 0 0 29

Szia,

 

még mindig megvan a q50s hybrid? 

Tapasztalataid?

Tudsz ajánlani jó szerelőt? Aki esetleg a hibridhez is ért?

Előzmény: Andrianus (21)
Parszi1 Creative Commons License 2020.04.07 0 0 28

Kedves tagok!

kérdésem, qx70 21coll felni, helyettesíthető 8x18 5x114,3 66-os agyméretű papuccsal?

 

Kefealo Creative Commons License 2019.10.16 0 0 27

Király! A fékeket rendszeresen mosatni kell, hogy ne üljön meg benne a fékpor -> csikorgás... Alapbajai nincsenek, szuper!

Előzmény: Mercedesw203 (26)
Mercedesw203 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 26

Sziasztok!

Segitségeteket szeretném kérni. Infinity Fx35-tel szemezgetek már régóta. Szeretném kérni a véleményeteket az autorol. 2004-2006 os evjaratuakat lesem. Mire kell odafigyelni vasarlasakor? Tipushibakra ertem. Illetve egy ket adatot elmenyt kicsival kapcsolatban. Gondolom eszik azert de hat aki ilyet vesz.. Mennyből áll meg nektek? Lattam tipushiba a muszerfal felholyagosodik? Irjatik tapasztalatokat. Köszönöm mindenkinek! 

Kefealo Creative Commons License 2018.08.20 0 0 25

Nem egy forgalmas hely... :)

Tamás Pálfalvi Creative Commons License 2018.04.23 0 0 24

Sziasztok!

Tamás vagyok!

Van egy Fx 37-em amire vettem nyári kerekeket!

Az eladó szerint a TPMS szenzorok jók benne de nekem nem mutatja az autó a keréknyomás értékeit!

Tud valaki segíteni abban, hogy lehet rátanítani az autóra a szenzorokat, vagy,hogy egyáltalán mit kell csinálni ilyenkor?

Előre is köszönöm!

Szép napot mindenkinek!

GAOZHENHU Creative Commons License 2018.04.03 0 0 23

  Sziasztok!

 

 

  Infiniti FX vásárlás előtt állok. FX 35 Facelift 2007, vagy FX 45 2005. Mindkettőben 100.000km van, igazoltan. Mire figyeljek, melyiket érdemesebb? Csak hosszabb utakra használnám, városra van "kisautó". 

 

  Előre is köszönöm!

Rossoneri77 Creative Commons License 2018.02.15 0 0 22

Szia!

 

Nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad tapasztalataidat!

Lehet, hogy megnézek egy hátsókerekes hibridet :) aztán ..... meglátjuk.

 

Üdv.

Előzmény: Andrianus (21)
Andrianus Creative Commons License 2018.02.12 0 0 21

Szia,

10 év diesel BMW után váltottam (e60,e61) 530d ill. 535d után. Szerettem mindkét BMW-met nekem nem akadt sok gondom velük, igaz rendszeresen hordtam szervizbe az elsőt kizárólag márkaszervizbe, utána viszont találtam egy BMW őrült, bunkó de nagyon jó szakembert egy családi céget, ahol az árak is korrektek voltak... Szóval nem sértődés miatt váltottam nem is költség okai voltak, hanem egyszerűen szerettem volna újra benzinest, amely mégis élmény. Azt kell, hogy mondjam 535d után is élményautó valószínűleg az elektromos motor mérhetetlen nyomatéka az, ami miatt érzetre sokkal jobban megy mint az 535d. Bár nem vagyok versenyzős típus, pláne mióta gyermek is van az autóban de azért szeretek dinamikusan haladni ott ahol lehet.

 

Fogyasztás nagy átlagban 8,5 attól függ mennyit megyek 130 felett pályán (az nyomja meg a fogyasztást) városban, agglomerációban jobban fogyaszt, mint egy hasonló diesel, szerintem akár 7 körül is tartható (egy idő után majd azt veszed észre, hogy nem versenyezni, gyorsulni akarsz vele, hanem azt nézegeted mennyit mész el tisztán elektromosan (saját tapasztalat). Nekem a kormányzással az ég világon semmi bajom nem volt, ha nem írtak volna a Totalcarosok sok negatívat róla nem is tudnám, hogy számítógépes a kormány. Nekem egyszerűen jó pedig nem is állítgattam meghagytam a gyári beállításokat (ebből három fajta van) nem is igen foglalkoztam vele, mert úgy ahogy van jó... Szóval aki tesztelte vagy korai példányt próbált vagy nem tudom mi baja volt vele...

 

Vezetési élmény: igen hátsókerekes, direkt ezt választottam nem az összkerekest. Brutális gyorsulás 5.1 alatt van 100 km/h-n, egyenletes, nincs megtorpanás és ami szembetűnő pl. az 535d-hez képest az az előzéskori egyenletes és hátba vágó gyorsulás (az 535d mindig gondolkodott mielőtt megindult, persze ment az is).

 

Nem igen van szerviztapasztalatom: 32.000 Km van benne (1 év 1 hónapja van meg), egyszer az esőérzékelő szenzor megadta magát az garanciális csere volt, kötelező olajcsere mint egy bármilyen Nissan, egyébként semmi más hiba nem volt eddig.

 

Összességében nekem ez a Q50h olyan, mint pl. a legelső IS amelyre a legjobb jelző az volt, hogy őszinte autó. Ez egy őszinte hibrid, amely inkább jól akar menni, mint a decilitereken spórolni (amit a Lexus tett az IS sorozattal = pont a vezetési élményt ölte meg).

Kérdezz bátran csak a hibridet javaslom, bár az új duplaturbós sem rossz, de azért a 8.5 literes fogyasztás 360 lóerő és közel 600 NM nyomaték mellett szerintem igen baráti. A duplaturbós szerintem 12 liter felett fogyaszt, a többi Mercedes motoros felejtős... Ráadásul ez hagyományos szívómotor, amely nem mai konstrukció (Infiniti FX, Nissan Murano, Nissan Maxima, Nissan 370z, mind ezzel a motorral készült és megbízhatósága USA leírások alapján (ott nagy tömegben adták / adják el) a legjobbak között van, illetve ez a benzinmotor közel 10 éven át minden évben benne volt a legjobb benzinmotorok között).

Hátrány: csomagtartót nézd meg elég-e, nekem most születik a második gyermek eddig egy gyerekkel bőven megvoltunk, másodikkal necces lesz ;)

 

 

Előzmény: Rossoneri77 (20)
Rossoneri77 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 20

Szia Andrianus!

 

Szívesen meghallgatnám a tapasztalataid a Q50h-ről. Nekem jelenleg egy BMW F30 320d (automata, hátsókerekes) autóm van és elgondolkodtam egy esetleges Lexus GS 450 vagy Infiniti Q50h cseréről, de az Infi jobban tetszik.

Lenne is pár kérdésem :), hogy Te milyennek látod, érzed az autót az alábbiakban:

Kormányzás (sok kritikát olvastam róla tesztekben) ?

Vezetési élmény (hátsó kerekes?)?

Fogyasztás (főleg városban)?

Szervíz tapasztalatok, alkatrész árak?

Megbízhatóság (hibák)?

 

Előre is köszönöm (csak, hogy pörögjön a fórum :)-)

 

Üdv.

 

 

Előzmény: Andrianus (19)
Andrianus Creative Commons License 2018.02.04 0 0 19

Üdv Mindenkinek,

 

Régi álom volt egy FX ma QX70 bár nem kedvelem a SUV kategóriát de a formáját évek óta nézem, nézegetem rajongtam érte. A keret meg is lett volna de végül Q50h lett a választás ;). Én nem bántam meg bár az igazi egy QX70 hibrid lett volna, olyan viszont nincs, még ...

 

Egy Q50h tulaj csak, h pörögjön ez a fórum ;)

Nyuszipap Creative Commons License 2018.01.05 0 0 18

Tisztelt Fórumozó társaim !

 

Először is boldog újévet mindenkinek ! Az lenne a kérdésem a tisztelt tagokhoz, hogy szeretném frissíteni az FX 30 D-mnek a navi rendszerét 2011-ről frissebbre. Nincs-e valakinek egy frissebb szoftver verziója dvd-n, meg is vásárolnám, vagy ha kölcsön adja az is jó! Megbeszélünk egy találkozót, lefrissítjük és a dvd-re már nincs is szükség tovább ! Várom tippjeiteket, tanácsaitokat ! Köszönöm !

Zoli86IS200 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 17

Nem jártam arra :) most néztem csak,h hozzászólás érkezett :D kicsit meg késve.. Tudna esetleg valaki segíteni Fx35 - jobb hátsó kilincsének a vég takarója hiányzik : :D

 

Egyébként Makói vagyok...

Előzmény: Tandori Nándor (16)
Tandori Nándor Creative Commons License 2017.01.30 0 0 16

Te is az újbudai bevásárlóközpontban jártál...?

;-)

Előzmény: Zoli86IS200 (15)
Zoli86IS200 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 15

Üdv mindenkinek!

 

 

apapamaci Creative Commons License 2015.11.22 0 0 14

Basszus! Most látom,hogy ez a topik 2010 óta áll! Lehet, magammal fogok beszélgetni?

apapamaci Creative Commons License 2015.11.22 0 0 13

Sziasztok!

 Új ember vagyok a fórumon. Hozzájutottam egy 2004-es fx45-höz.A gondom mindjárt az, hogy a jobb hátsó ajtót eddig bezárni mostpedig már kinyitni nem tudom. A távirányítóval csak kerreg ki is be is.

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.07 0 0 12
Nem is kell ezt megérteni... Viszont itt a legújabb Infiniti M30d... az is 15 milla. :D
Előzmény: gtokaji (11)
gtokaji Creative Commons License 2010.03.26 0 0 11
hogy lesz egy 45e dollaros autobol 16 millio forintos auto, ezt en sose fogom megerteni.
Előzmény: nóziS (10)
bmw740d Creative Commons License 2009.02.14 0 0 9
Köszi!
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.14 0 0 8
Lexus topic. A8at keresd, hatha tud segiteni - uj fxet nyuz. Nekem semmi jo tapasztalatom nincs. Keleten ertenek hozza. Itthon nehezkes.
Előzmény: bmw740d (7)
bmw740d Creative Commons License 2009.02.14 0 0 7

Urak!

 

Időközben azért egyre több Infiniti szaladgál. Biztos van már itthon is szervíz, és megoldás a GPS, rádió, stb. problémákra! Van valakinek tapasztalata?

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.01 0 0 6
Amit kihagytam: hibakod kiolvasas a szamitogepbol. Valoszinu a Nissan szerviz computere nem kommunikal az autoval..
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.01 0 0 5
Ujra beletettem magam egy M45be. Mar mas szemmel nezem. Belul tovabbra szem tetszik az oracsoport, meg a kozepkonzol sem. De a GS sem tetszik, az M viszont jobb aron van es motorikusan nagyon da. Szoval nalam veri a GSt. Teszek a hibridre, az elekroszmoggyarra, hiaba fogyaszt kevesebbet, megy jobban(?). Nalam az M best buy kar, hogy nem birnak normalis esztetikaju belsot krealni a japok. Jah es ha mar szep limo: Q45, 1-2 evesen kb 50e dollar. Rohej. Valamint elonye meg az Infinitinek, hogy nem tudja mit lat a nep. Valami japan syar hallottam a Golf V-bol at a pirosnal amikor fejtegettek a benne ulok mi allt mellejuk a pirosnal (M45). Olyan mint a '90esek elejen a Lex volt. Bamultak, de csak a meretei miatt. Az atlag embernek goze nem volt mit lat. A sok reklamnak, tesztnek koszonhetoen, mar a Lex nem "rangrejtett" auto, sajnos. Az Infiniti viszont meg az, raadasul nem jon szemben minden sarkon.
Előzmény: Denes_ (2)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4
Lampa mashova vilagit, farenheit 75 kornyeken jo nem celsius a klima, gyengebb fek, mph ora, mpg fogyasztas adatok, csak paros freki a radion, dvd regiokod problemak, TV tuner problema, mas egok kellenek bele es ami most nem jut eszembe.. De ha USA import Qrva olcso, sztem megeri. Hasznaltautos hirdetesekbol az EASos Zsolti korrekt volt amikor beszeltem vele, ha meg nincs meg a szeker vele beszelj! Bar mostanaban nem hallottam rola.
Előzmény: Denes_ (-)
ATka Creative Commons License 2006.12.15 0 0 3

http://totalcar.hu/nepitelet/?op=tipus&cat_id=24066

 

Jövőre lesz új G35 sedan. Picit erősebb lesz, szebb is sztem.

Denes_ Creative Commons License 2006.12.11 0 0 2

Hát, eddig nem sok mindent sikerült megtudnom.

Gyakorlatilag semmit :(

 

Valakinek bármi tapasztalat?

 

D.

Előzmény: Denes_ (-)
Öngyölöm-Böngyölöm Creative Commons License 2006.12.10 0 0 0
0
Denes_ Creative Commons License 2006.12.10 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Segítsetek; lassan időszerűa BMW (330xi) cseréje (160.000km) és keresem az utódját, az Infiniti G35 Coupe tetszik kívül-belül, teljesítményre.
3.5 motor (kézi v. automata)

Van valami tapasztalatotok Infinitivel kapcsolatban?

Esetleg akár ezzel a modellel kapcsolatos tanácsok, tippek?

Mivel Európában nem forgalmazzák, milyen gondokkal találkozhatok (szervizelés, alkatrész)?

Köszi.
D.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!