Keresés

Részletes keresés

csokinjull Creative Commons License 2007.01.01 0 0 29

 

én is valahogy így voltam az egésszel, azt nem mondom, hogy mennyi volt a vérnyomásom napokig...

természetesen azóta sem hívtak fel, hogy jah, kösz, vagy valami...

most itt bp.-n van egy hűtő, meg egy mosógép, de majd a wiw-en odaadom valakinek, akinek valóban szüksége van rá. egy tv-t két ünnep között adtam oda egy fiatal párnak, akinek nem volt, egy nagy alvószivacsot meg egy albérletes csajnak, pár poharat-tányért-lábast egy albérletes srácnak. na, ők négyen tényleg örültek:))

Előzmény: 300eoss (28)
300eoss Creative Commons License 2007.01.01 0 0 28
Elég szomorúnak tartom ezt a dolgot... mármint hogy így ment a dolog.
Előzmény: csokinjull (26)
csokinjull Creative Commons License 2006.12.20 0 0 26

 

nagyon felhúztam az agyamat a vöröskereszten. már lenyugodtam, tehát konkrétan leírom, hogy mi történt.

 

az általam  felhívott hölgy szerint alig várják a bútorokat, mosógépeket, stb..., mennek a cuccért szerdán 8-10 óra között, mert reggel mikulásvalamire mennek a teherautóval. mentek is a lakásomba egy kisteherautóval 10-kor. pakoltak 1-ig, amikor megint telefonáltam a fiaimnak, akik közölték, hogy az összes szekrénysor ottvan még, az apraját hordták addig...

már ez gyanús volt. aztán újabb telefonáláskor azt mondták, hogy a pakolók közölték, hogy a mikulás-rendezvényre visszahívták őket, majd valamikor elviszik a szekrénysorokat, meg a szőnyegeket, meg ami még van, meg amúgy sem fér a cucc...

erre az infora felindulva felhívtam újra a hölgyet, hogy mijafeneis van? arról volt szó, hogy szerda délután át kell adjam üresen a lakást, mivel a vevő kifizette, ergo nem értem, hogy hová mi nem fér, nameg, hogy mirefel az a "majd"???

mondta: ja, bocs, szabin van. erre én: ez magánügye. van más szeretetszolgálat is nyíregyházán, szólok valamelyiknek, tuti örülni fognak a cuccnak, nem tudtam, hogy a vöröskeresztnek ennyire nem kell az adomány. persze intézkedett szabiról és elvitték a bútorokat szerda estig. (a telóban azért ő sem értette, hogy hová nem fér, amikor eleve konkrét helyre kell vinni a bútort.)

 

ja, azóta sem hívtak fel, hogy "köszönjük". azért azt hiszem, hogy minimum ennyi elvárható lett volna.

remélem, hogy akikhez került a cucc, azok legalább örülnek a kis karácsonyi ajándéknak.

 

egyszóval, legközelebb tuti meggondolom, hogy hová adok párszázezer forintnyi értéket! hogy az nem a vöröskereszt lesz, az biztos!

 

 

csokinjull Creative Commons License 2006.12.12 0 0 25

 

akció sikeres volt, a vöröskereszttől mennek a bútorokért holnap délelőtt:)

Bobby75 Creative Commons License 2006.12.12 0 0 24
http://www.lutheran.hu/z/honlapok/epont-oltalom/
tel.: 42/500-946, oltalom@enternet.hu
Előzmény: csokinjull (12)
csokinjull Creative Commons License 2006.12.11 0 0 23

 

na, szerdáig van az újabb határidő, a vevő ma kifizette a lakást, ergo azonnal el kellene vinni a bútorokat.

nem igaz, hogy egy fél jelentkező sincs rájuk...

 

Előzmény: g0oFy (22)
g0oFy Creative Commons License 2006.12.11 0 0 22
ha jol emlékszem az apró-ban lehet feladni hirdetést neten is. Persze ez nem biztos és nem tudtam még most sem ellenőrizni, mert karbantartás alatt van a serverük. Ha ma fel tudnad adni, holnap megjelenne (a nyiregyi apro kedden jelenik meg, ha jol emlékszem) es szerintem mar szerdán lenne aki elviszi.

Kár hogy nem Debrecenben van, a szekrénysort én elvinném, még most sincs butor az albiban (:
csokinjull Creative Commons License 2006.12.10 0 0 21

 

napersze, a szon-on nem találok ilyesmihez helyet, nem tudok beírni, amit beadtál linket, na, ott sem látok helyet neki:( nézd már meg, hátha csak én vagyok már tökhuje...)

Előzmény: Mad árka (20)
Mad árka Creative Commons License 2006.12.10 0 0 20
Esetleg még, hátha: http://nyiregyhaza.mconet.biz/
Előzmény: csokinjull (19)
csokinjull Creative Commons License 2006.12.10 0 0 19

 

nem vagyok ott, újságokban nem tudok hirdetni, a szon-t próbáltam, de nem ment az oldaluk egész este. na, most megy már, rákukkantottam, benyomom a felhívást:)

Előzmény: Mad árka (16)
csokinjull Creative Commons License 2006.12.10 0 0 18

 

a human-net csak képzéssel foglalkozik.

Előzmény: déef (13)
csokinjull Creative Commons License 2006.12.10 0 0 17

 

gondolkozz csak, köszönöm a segítséget:) sztem neten reménytelen.

Előzmény: déef (14)
Mad árka Creative Commons License 2006.12.10 0 0 16
Helyi újságok esetleg? Vas megyében láttam ilyeneket: xy írt egy rövid levelet, hogy mije van, beküldte újságoknak, aztán vitték, mint a cukrot. A különféle szolgálatokkal nem foglalkozott, többnyire az ilyeneknek nincs kapacitásuk és lehetőségük elszállítani a dolgokat.
csokinjull Creative Commons License 2006.12.10 0 0 15

 

ebben azt láttad, hogy kell nekik bútor? elsőkként voltak ők, akiket elvetettem adományilag. semmit nem láttam a honlapjukon, amiből kiderülne, hogy kérnek-e ilyesmit.

Előzmény: déef (11)
déef Creative Commons License 2006.12.10 0 0 14
Bocs, hogy segíteni próbáltam...
Most elkezdek ésszel gondolkodni.
Előzmény: csokinjull (12)
déef Creative Commons License 2006.12.10 0 0 13
http://www.humannet.hu/
Előzmény: csokinjull (10)
csokinjull Creative Commons License 2006.12.10 0 0 12

 

amúgy, nézd meg a bemásolt cuccodat:

 

ezekből kiknek is kellhet bútor?

idősek otthona, bölcsöde, drogambulancia, hajléktalansegítő, metálhigénés ...

sztem egyik sem vágyik szekrénysorokra. ésszel gondolkozz, ilyeneket én is találtam netes elérhetőség nélkül.

Előzmény: déef (9)
déef Creative Commons License 2006.12.10 0 0 11
http://www.periferiaegyesulet.hu/
Előzmény: csokinjull (10)
csokinjull Creative Commons License 2006.12.10 0 0 10

 

kösz, tehát telefonálgassak. ezt szerettem volna elkerülni. netes linked neked sincs egy fél sem?:(

Előzmény: déef (9)
déef Creative Commons License 2006.12.10 0 0 9
No, akkor máshogy:
http://www.nyiregyhaza.hu/index.php?option=com_wrapper&Itemid=69

Szivárvány Idősek Otthona
Cím: Sóstófürdő, Tölgyes u. 11.
Tel: 42/479-777

Egészségügyi és Bölcsődei Igazgatóság
Cím: Pacsirta u. 29-33.
Tel: 42/417-803

HUMMAN NET Alapítvány Városi Családsegítő Szolgálat
Cím: Nyíregyháza, Tűzoltó u. 1.
Tel: 42/401-652

Szociális Gondozási Központ
Cím: Vécsey köz 2.
Tel: 42/416-084

Drogambulancia
Cím: Árpád u. 41/a
Tel: 42/312-702

Periféria Egyesület
Hajléktalanokat segítő non-stop telefon: 06-42/504-618

Mentálhigiénés Központ
Lelki segély telefon szolgálat: 06-80/204-519
A szolgáltatás ideje: munkaszüneti napokon ünnepnapokon
Előzmény: csokinjull (7)
déef Creative Commons License 2006.12.10 0 0 8
Szia!
Talán segít:
Előzmény: csokinjull (7)
csokinjull Creative Commons License 2006.12.10 0 0 7

 

nem nyh- n élek lassan 2 éve, max. telefon lehet hétköznap, de ha lesz konkrét onnan nyíregyről, akkor inkább  ez lenne a nyerő. mert akárhova nem adom, ez asszem egyértelművé vált...:P

Előzmény: Panzermeyer (6)
Panzermeyer Creative Commons License 2006.12.10 0 0 6
hát akkor újsághirdetés és/vagy szeretetszolgálat (nem vasárnap este)
Előzmény: csokinjull (4)
csokinjull Creative Commons License 2006.12.10 0 0 5

 

na, talán majd holnap lesz valakinek épkézláb ötlete. (amúgy tujunga vagyok, ismerősök, kérem, segítsetek!)

csokinjull Creative Commons License 2006.12.10 0 0 4

 

szekrénysorokat nem tudok a kuka mellé lerakni. a közös képviselő egy dúvad, szimlán a helyszínen megölne!

amúgymeg miért kellene a "gyűjtögető" embereknek elvinniük, akik aztán jó pénzért eladják? nem lenne értelmesebb, ha valóban olyanokhoz kerülne ingyen, akiknek nincs pénzük ilyesmikre?

Előzmény: Panzermeyer (3)
Panzermeyer Creative Commons License 2006.12.10 0 0 3
ki a kuka mellé, fél óra múlva hűlt helye lesz...
Előzmény: csokinjull (-)
csokinjull Creative Commons License 2006.12.10 0 0 2
+l
Előzmény: csokinjull (1)
csokinjull Creative Commons License 2006.12.10 0 0 1

 

a nulázás remek dolog, de tudnál valami értelmeset, használhatót esetleg mondani a dologgal kapcsolatban?

Előzmény: bindera (0)
bindera Creative Commons License 2006.12.10 0 0 0
0 ötlet
csokinjull Creative Commons License 2006.12.10 0 0 topiknyitó

 

hiába kerestem egész este a családsegítő központok, szeretetszolgálatok netes elérhetőségét, nem bírok egyikkel sem kapcsolatba kerülni, nincs oldaluk. telefonon persze nem elérhetőek vasárnap este.
van 3 szekrénysor, 4 fekvőhely, 1 ülőgarnitura, némi ruhanemű is még, stb..., amit el kellene vinniük a lakásomból 2 héten belül. én nem ott lakom már ny., így ingyen felajánlom rászorultaknak. kérem, ha tudtok, segítsetek!

 

jah, gondoltam olyanra pl., hogy a férjük által kivert feleségen és gyerekeiken segíteni egy komplett színes gyerekbútorral, ilyesmik...
van valami ötletetek?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!