Keresés

Részletes keresés

papl4n Creative Commons License 2008.06.11 0 0 42

honnan tudod?

együtt végeztétek?

Előzmény: kacagógerle (39)
kacagógerle Creative Commons License 2007.12.21 0 0 41
Előzmény: rali (40)
rali Creative Commons License 2007.12.08 0 0 40
Komplett borzalom!
Lélekgyógyászodnál voltál már?
Előzmény: kacagógerle (39)
kacagógerle Creative Commons License 2007.12.08 0 0 39
Csak nem.:-)
Ma egy olyan emberrel fogtam kezet,aki a kisdolgát végezte és nem mosott utána kezet.:-(((
Előzmény: Nem kicsit, nagyon! (37)
rali Creative Commons License 2007.12.08 0 0 38
broáf
Előzmény: Nem kicsit, nagyon! (37)
Nem kicsit, nagyon! Creative Commons License 2007.12.03 0 0 37
Majdnem elsüllyedt a topik.
kacagógerle Creative Commons License 2007.03.15 0 0 36
Na végre,ilyen topik is van.:-)
Undorító egy dolog ez a kézfogósdi szerintem is.Kinek van kedve fogdosni más kidudjamilyenkoszos kezét.Én ha tehetem a kézfogás ill. kézfogások után azonnal kezet mosok.Ha evés közben nyújtja valaki,attól meg a falra tudnék mászni.Volt már rá példa,hogy az evés közbeni kézfogás után jól láthatóan és határozottan kimentem kezet mosni,hátha leesik a kezet nyújtónak,mit is tett velem.:-)
Már régóta gondolkodom,hogyan lehetne elkerülni anélkül hogy bunkónak hisznek,de annyira rá van szokva a magyar ember eme rossz szokásra,hogy szinte mindennapra beesik egy jópár kézfogás.:-(
A bemutakozásnál necces egy kicsit az egész,hiszen a kéznyújtás közben mondják általában,hogy XY vagyok.
Én ezt úgy oldom meg,hogy nem azt mondom kéznyújtással: XY vagyok,hanem kéznyújtás nélkül:a nevem XY ........
Előzmény: Nem kicsit, nagyon! (32)
Vezérezredes Creative Commons License 2007.03.15 0 0 35
Én is!
Előzmény: Nem kicsit, nagyon! (32)
[:-) Creative Commons License 2006.12.29 0 0 34
Amikor messziről látod közeledni az ismerősödet aki éppen az orrát fújja, aztán mikor találkoztok nyújtja a kezét...

Pfujj!!!

Primitív szokás.
J-Jani Creative Commons License 2006.12.23 0 0 33
Ha valaki olyan bunkó, hogy az orrom alá dugja a kezét kézfogás célzattal amikor eszek, simán odanyújtom neki a csuklómat. Általában nem sértődik meg senki ezen, kénytelen beérni vele.
Nem kicsit, nagyon! Creative Commons License 2006.12.23 0 0 32
Én 1xüen csak utálom.
Előzmény: J-Jani (31)
J-Jani Creative Commons License 2006.12.23 0 0 31
 Már jól kezelem a helyzetet (ügyesen kivárom a megfelelő pillanatot és mosom kezeimet). Emlékszem, hogy mikor kezdődött. Még kicsi voltam, és egy (pedagógiából nem túl képzett) illető elmagyarázta, hogy milyen veszélyes, ha az ember kezén bacilus van. Azóta messze meghaladom az átlagot az egy napra eső kézmosások számát illetően. A betegség neve: bakterofóbia. Szerencsére az enyém nem olyan nagyon súlyos. Mostanában már képes vagyok órákig egyhelyben ülni, anélkül, hogy kimennék kezet mosni, pedig 100% pontossággal tudom, hogy az utolsó kézmosásomat követően már sajnos volt egy kényszerű kézfogás.
szpsz911 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 30
Nekem a munkám jellegéből adódóan sokszor kell kezet fogni. Ha utálnám a kézfogást, akkor szenvedés lenne az egész.
troppauer Creative Commons License 2006.12.12 0 0 29
Nem tudom emlékszel-e a demolition man c. filmre, ott megvalósították a testi kontaktus nélküli utópiát. Nagyon vicces volt, asszem káromkodni sem szabadott.
Nem kicsit, nagyon! Creative Commons License 2006.12.12 0 0 28
Azt tudjuk, hogy régen miért fogtak kezet. De vajon mi szükség van rá napjainkban?
Csak azért tesszük mert mindenki így szokta? Nincs rá ésszerű magyarázat.
Ha mindent úgy csinálnánk ahogy mindenki szokta, akkor még barlangban laknánk, vadásznánk stb....
Akinek jól esik, vagy protokolláris kötelessége az tegye, de én elsumákolom amikor csak lehet. Nem azért mert az embereket utálom, hanem a kézfogást.
troppauer Creative Commons License 2006.12.11 0 0 27
hát igen. Ha 27 évesen 3 féle "b" betűt írok, akkor a grafológus szerint kiforratlan, éretlen személyiség vagyok? :)
flugi Creative Commons License 2006.12.10 0 0 26
oké, akkor félreértettem.

A grafológiát pedig azért nézem le, mert eddig csupa sületlenséget hallottam róla (olyanokat hogy zárt a személyisége annak, aki bezárja a betű ívét, stb), ráadásul kizárólag akkor lenne értelme, ha sokat és kézzel írna mindenki. Engem tuti nem lehet grafológiailag elemezni, mert gyakorlatilag soha nem írok papírra tollal. Billentyűzethasználati stíluselemzésről még szerencsére nem hallottam :D
Előzmény: moneymaker (25)
moneymaker Creative Commons License 2006.12.10 0 0 25

Értelek...

 

Akkor megmagyarázom:

 

Az illető úgy fogot kezet, mintha takonyba nyúltam volna, miközben a földet bámulva valahova mellém nézett. Az ekső benyomásom így az volt róla, hogy egy sunyi, vagy határozatlan tutyimutyi alak.

Ezt az első benyomást nem tudta feloldani bennem a vele folytatott beszélgetés sem, így nem kerültünk üzleti kapcsolatba.

Azóta neki tönkrement a válallkozása, az autószalonjából fürdőszobaszalon lett.

 

Nyilván a kézfogás milyensége önmagában nem határoz meg senkit, de príma adalék az összképhez.

 

u.i.: A grafológiát nem nézném le a helyedben ennyire. Nagyonis egzakt tudomány az.

Előzmény: flugi (24)
flugi Creative Commons License 2006.12.10 0 0 24
azt mondod, biznisztől álltál el egy kézfogás milyensége miatt. Tehát az illető értelmesen beszélt, szerényen/magabiztosan/megfontoltan/bátran (amelyik neked fontos) viselkedett minden szempontból, de a kézfogása nem volt az igazi.

Szerintem ugyanis az történt, hogy más jelekből is levetted közben/előtte, hogy nem lesz jó a biznisz.

Magamból kiindulva mondom ezt, az én kézfogásomból legfeljebb azt tudhatnád meg, hogy akkor épp hogyan fogok kezet, mert tökre nem érdekel a kézfogás milyensége, és általában csak hagyom kézenfogni. Ha valaki szorítgatni szeret, akkor visszaszorítgatom, ha rázogatni, akkor visszarázogatom. Ha közben mosolyog, visszamosolygok, ha meg kőkemény "férfias" tekintettel bámul, akkor visszabámulok.

Egyszóval ugyanolyan marhaságnak tartom egy ember kizárólag kézfogás alapján történő "kiismerését", mint öltözködés, kézírás, meg miegyebek alapján.
Előzmény: moneymaker (23)
moneymaker Creative Commons License 2006.12.10 0 0 23
"moneymaker: Hülyeségnek tartom azt, hogy kézfogás alapján meg tudsz ítélni valakit, miközben egyéb viselkedése alapján nem."

Na ezt nem nagyon értem...
Előzmény: flugi (11)
troppauer Creative Commons License 2006.12.10 0 0 22
A dzsekszon is gázmaszkot és kesztyűt visel, meg oxigénsátorban alszik.. De le is esett az orra.

Úgyhogy csak óvatosan a nagy undorodással.
Előzmény: Nem kicsit, nagyon! (20)
stewes Creative Commons License 2006.12.09 0 0 21
Árnyékszékről jött ki, ahol biztosan nincs kézmosási lehetőség, vagy bekukucskáltál az illemhelyre? Én még bent szoktam kezet mosni.
Előzmény: soldat101 (19)
Nem kicsit, nagyon! Creative Commons License 2006.12.09 0 0 20
Ilyenkor kellene porig alázni őket, de hát ugye ezt meg nem lehet. Mivel nem idegenek.

Marad a kérdés: meddig kell ezt elviselni?
Előzmény: soldat101 (19)
soldat101 Creative Commons License 2006.12.09 0 0 19
Akézfogástól engem is ráz a hideg.Ez többe között azért van mertz nem egyszer láttam már hogy az illető a wc-ről kézmosás nélkül kijön és engem meglátva nyújtja a kezét hogy üdvözljön.Ilyenkor kénytelen vagyok kezetfogni, de kényelmetlen a fa..os kezét tapizni másnak.
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.12.09 0 0 18
Én is utálok, kivéve a barátaimat.
Előzmény: Nem kicsit, nagyon! (-)
hobe Creative Commons License 2006.12.09 0 0 17
Menj a a franciakhoz: minden talalkozaskor es bucsuzaskor mindenkivel kezet fognak! A noknek meg 3-4 puszi, biztos orulnek neki..
Előzmény: Endiman (12)
Nem kicsit, nagyon! Creative Commons License 2006.12.09 0 0 16
Mi a jó benne áruld el!?
Előzmény: Endiman (12)
Nem kicsit, nagyon! Creative Commons License 2006.12.09 0 0 15
Viszont nekik nem nyújthatsz kezet.:-)
Előzmény: Törölt nick (9)
Nem kicsit, nagyon! Creative Commons License 2006.12.09 0 0 14
"Én egy kézfogás milyensége alapján vót' már, hogy elálltam biznictől. "

Mondjuk ebben van valami.
Előzmény: moneymaker (6)
Lebenstod Creative Commons License 2006.12.09 0 0 13
Egyetértek. Én csak férfiakkal utálok kezetfogni. Utána sietek kezetmosni. ROsszul esik, de néha muszáj (muss sein).
Előzmény: Törölt nick (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!