Keresés

Részletes keresés

Lizike_Nunuka Creative Commons License 2010.06.10 0 0 96
Én is simán fotózgatnék ha ennyit keresnék vele :D
Amugy meg profi fotós.
GaGa in the room Creative Commons License 2010.06.09 0 0 95
Nánási jó fotós. Nem hinném, hogy a ps utómunkái miatt lett nemzetközi fotoművész. Eleve angliában és barcelonában szerzett diplomákat. Ez azért több annál, hogy ps-el kijavítja a nyuszilányok derekát.
Szerintem sima divatfotósként is tökéletes, és szereti a természetes csajokat is fotózni, nem csak tangában. Az meg, hogy a playboyban fotós... istenem, hát ha jól keres vele, miért ne?
fiefieka Creative Commons License 2010.06.09 0 0 94
Az tény, hogy rengeteget tudnak változtatni retusálással, de azzal nem értek egyet, mikor mindenütt azt hallom, hogy retusálással bárkiből szépet varázsolnak. Azért bárkiből nem! Ahhoz kellennek azért adottságok. A sok-sok ember is mit lát az utcákon sétálva? Rengeteg plakátot, ahol gyönyörű lányok pózolnak jobbra-balra. Igazságtalan... Természetesen sokkal kellemesebb látvány csinos, vékony lányokat nézegetni, mint kövérkébb csajokat, de ha átgondoljuk az egészet, igazságtalan.
Előzmény: freeplay21 (93)
freeplay21 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 93
Egyáltalán nem kell ahhoz jó gép, hogy jó fotókat lehessen valakiről csinálni. Ahhoz jó modellek kellenek, akiket most reméljük meg is találnak.
Amúgy vannak Nánásinek jó képe is, de a playboyban néha tényleg túl sok az utómunka a képeken ami kiábrándító.
Előzmény: stuncenpudli (91)
hagymáslevente Creative Commons License 2010.06.07 0 0 92
Látom a figyelmedet elkerülte a mondandóm lényege "természetes", tehát pontosan azon van a hangsúly, hogy szépen fogalmazva "alapjáraton", hogy néznek ki a nők nem meglepő módon többen vannak olyanok, akik sokkal jobban néznek ki így mint korrekcióval...

Másik meg igen Nánási, gondolom megpróbálja ezt a műfajt is, nyilván nehezebb dolga lesz, mert a photoshop nem lesz kéznél, itt fog majd igazán kiderülni,hogy mennyire jó fotós. Ezzel legalább növeli a nők önértékelését...
Előzmény: stuncenpudli (91)
stuncenpudli Creative Commons License 2010.06.07 0 0 91
Nánási pff... Ő Akt fotós nem? Meg amúgy is állítom a photoshophoz jobban ért mint a fotózáshoz.. legalábbis amit a playboyban láttam.
Nem is értem miért jó ez most neki... Meg egy jó géppel én is tudok jó képet csinálni, áhh mind1, hosszasan tudnám ezt fejtegetni de, inkább nem.
Előzmény: hagymáslevente (90)
hagymáslevente Creative Commons License 2010.06.07 0 0 90
Csak,hogy kicsit feldobjam a témát, hátha valakit érdekel a barátnőm most akadt rá arra,hogy Nánási Pál a playboy fotósa csinál ilyen portré fotózást természetes szépség címmel, ha jól tudom...

Szóval leányzók hajrá... :)
-Minarik- Creative Commons License 2009.11.18 0 0 89
Ja az lett. KEt 400ws-os a szokasos kiegeszitokkel. Softbox, ernyok, mehselyek. Eleg jol egyuttmukodnek az SB-600 es SB-800 as Nikonjaimmal.
Előzmény: plusskutya (88)
plusskutya Creative Commons License 2009.06.30 0 0 88
ja, bocsánat, nem reagáltam le... szóval vakut vett.... :) :) :)
igen, én is kb. ebben a cipőben voltam...
Előzmény: zorko (86)
plusskutya Creative Commons License 2009.06.30 0 0 87
jéééé, tényleg azt írja a weblap, hogy 250 watt....
el van írva, szerintem... banyek, az enyémen most rajta van a softbox, és reggel van és rohanok, de este megnézem...

A digital12 vakunál (szintén mikrosat) ez van írva: Beállítóízzó: 350 - 1000 W izzó arányos/teljes/kikapcsolható módban - és elvileg a classic 1000 pont ugyanilyen. (viszont legalább hosszú í-vel írták....)

A mikrosat.de oldalon (http://www.studioblitz.eu/mikrosat-classic-p-36.html?osCsid=t9jikmun52l7ebffmr6cio46k7) a classic vakunál már nem 250, hanem 650 watt a beállítóizzó...

Szóval tudnak ezek weboldalt építeni, este majd megnézem, mi van benne... remélem, rá van írva...

mindenesetre annyit tudok, hogy a beállítóizzónak is marha nagy a fénye.... én előtte munkáslámpákkal fotóztam, olyan 1000 (2x500) wattos, 10 ezer forintos fajtával, és ezt a beállítóizzót esküszöm fényesebnek látom...
Előzmény: zorko (86)
zorko Creative Commons License 2009.06.29 0 0 86

végül vakut vett... :-)

(Az 1000W kicsit sok lesz. :-)

Előzmény: plusskutya (85)
plusskutya Creative Commons License 2009.06.29 0 0 85
Szia,

Én most vettem egy Mikrosat Classic vakut. Tudom, hogy nem vakut szeretnél, de egy dolgot ki szeretnék emelni: a jobb vakukban van egy 1000 Wattos beállítóizzó, ami folyamatos fényt ad. Egy softbox-al csak a beállítófény mellett is lehet fotózni, tökéletesen.

Tehát egy kicsit az egyet fizet, kettőt kap dolog...
Előzmény: -Minarik- (84)
-Minarik- Creative Commons License 2009.06.02 0 0 84
Sziasztok!

Kis segiseg kellene. Vennem kell studiovilagitast, mivel - Hal' az egnek- egyre tobb a megrendeles, de mind sok minden, ez sem konnyu. Folyamatos fenyeket szeretnek, nem strobe-ot. Viszont, a forgalmazo, akit kineztem ket vonalat is kinal, ami jonak tunik szamomra. Az egyik uj takarekos izzokkal mukodik, 5100K-re kalibralva es szinte semmi hot sem termelve. Viszont csak softbox es beauty dish van hozza.
A masik lehetoseg a halogen izzos valtozat, ami 3200K-re kalibralt, jelentosen tobb hot termel, viszont van hozza a softboxon es dishen kivul racs, barndoor, snoot, szurok es fokuszalhato reflektorok. Mindezek sokkal jobb kontrollt jelentenek.
Arban a szamomra megfelelo szett kb ugyanott van mindketto valtozat eseteben. Mik a tapasztalatok? Velemenyeket varok itt, vagy akar e-mailben is. Koszonom!
semmy Creative Commons License 2008.05.05 0 0 83
Jó ötlet .:)
semmy Creative Commons License 2008.05.05 0 0 82
Valamilyen önszervezódése összeröffenést kellene csinálni, ezzel az amerikai esküvöi-fotó
riportal kapcsolatosan.
Aki érez valami érzéket és igényt erre, egymásnak át kellene adni az ötleteket.
Meg lehetne beszélni a technikai részleteket is, mind ezt ingyen, egymást tanitva.
Természetesen erre alkalmas géppel kell mindenkinek rendelkeznie.

Ha valakinek van valami jó ötlete, tegye közzé, ne titkolózzatok .:)
gabor78 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 81
sziasztok!
modell/glamour fotózáshoz keresek elhagyott, lepukkant raktár-gyár helyszínt.
ahová be lehet menni és nincsenek bámészkodók.
bp. és környékén

segítsetek pls, holnaputánig kellene valami, de mivel csak pár éve élek itt, még nem ismerek ilyen helyet.

köszi,gabor
zorko Creative Commons License 2007.07.16 0 0 80

auu...

thnx!

Előzmény: seeman (77)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 79
:)
Előzmény: seeman (77)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 78
Ti jól lejárattátok magatokat nemrégen a neten, egy fesztivál "riportal"...
Előzmény: Törölt nick (73)
seeman Creative Commons License 2007.07.16 0 0 77
  Esetleg a videót próbál megnézni...
Előzmény: zorko (76)
zorko Creative Commons License 2007.07.16 0 0 76
próbáltam megnézni a linket, de nemigen találtam segítségével semmit használhatót. Se cikk se semmi.
Előzmény: Törölt nick (73)
seeman Creative Commons License 2007.07.16 0 0 75

  Nánási jó képességű fotós, aki eladta a tudását pénzért. Nem ő az egyetlen e hazában, aki ilyet tett. Mások más területen ugyanezt művelik. Abban egyetértek veled, hogy amit termelnek, annak sok fotográfiai értéke (avagy művészi kvalitása) nemigen mutatható fel.

  Ők persze erre azt mondják: savanyú a szőlő! Én viszont az ilyen választ leszarom! :)

Előzmény: hejdzsud (74)
hejdzsud Creative Commons License 2007.07.16 0 0 74
Utálom a playboy fotókat.Az nem fotográfia csak marketing.
Előzmény: Törölt nick (73)
zorko Creative Commons License 2007.06.11 0 0 72

kérdés, hogy digitre kell-e neki... Ha igen, akkor az 50-es is lehet jó.

 

Bár szerintem függ attól is, hogy mennyire szűk kivágást akar az ember.

 

A szekirodalom a normálobi 1,5-2x-esét ajánlja, és azért nem hosszabbat, mert ezzel a gyútávval a perpektívát még lehet korrekcióra használni. (Pl. nagyobb az egyik arcfele, vagy feljebb van az egyik szemöldöke, akkor kicsit oldalról fotózva, ezek némileg korrigálhatók.)

Továbbá ezek a leginkább természetes arányokat adók, a hosszabbak már "ellentorzítanak" (a füle lesz nagyobb, mint ahogy emlékszünk rá), de ez nem olyan nagy mértékű, és a sok hosszútelés fotón "nevelkedve" már egyébként is hozzászoktunk....

Előzmény: semmy (69)
NGabor Creative Commons License 2007.06.10 0 0 71
Nikon Nikkor AF 85mm 1.8D portréobi, bontatlan dobozban, garival: 85ezer85mm 1.8D
semmy Creative Commons License 2007.06.09 0 0 70
Húde régen jártam itt!!! De ugy nézem más se nagy jött ide azóta....:(
semmy Creative Commons License 2007.02.01 0 0 69
Szia, én egy hetven milis objektivtől rövidebb gyujtótávolságú obit semmi képpen
nem használnék, ha csak nem akarod, hogy akkora legyen az orra a portrén az illetőnek
mint egy 3 kilós krumpli. A 85 mm a legjobb, mert a rajza is direkt portréhoz van
kitatalálva.
Ha nincs elég helyed, használhatsz 50mm-est is, csak abból nem portré lesz.
Előzmény: Forte1984 (64)
..::Röno::.. Creative Commons License 2007.01.30 0 0 68

Relativ, attól függ hol szeretnél portrét készíteni.

Ha kis beltérben, akkor jó az 50/1.8 vagy 50/1.4, attól függően mennyi pénzed van rá, persze mint leírtad nem túl sok, mert mondtam volna még az 50/1.2 L-et is. :)))

Szabadban jó a 85/1.8 és a 100/2 is, de szintén a felsőbb kategóriás 85/1.2 L is. ;)

Előzmény: Forte1984 (64)
agent01 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 67

Canon 85/1.8 USM

A 100-as már nagy, túl messze kell menned.

Nekem előbbi van.

Előzmény: Forte1984 (64)
N. Domi Creative Commons License 2007.01.30 0 0 66
vagy 100/F2. kb uaz.
Előzmény: Törölt nick (65)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!