Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.30 0 0 65
Canon 85 1.8.
Előzmény: Forte1984 (64)
Forte1984 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 64
Helló, totál amatör vagyok, milyen obit ajánlotok portréhoz, nem a millásokra gondoltam, hanem hallotam hogy a 100mm már jó a 1,6x miatt meg hogy ebben a tartományban már nem torzít, mert próbálgattam a régi 18-50 és ott bizony voltak manófejek :-)


Köszönök mindenféle segítséget!
semmy Creative Commons License 2007.01.13 0 0 63
Jééé... Galambportree..vagy galamb csoportkép...
Előzmény: pixi-maxi (61)
pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.23 0 0 62
Sorry! Ezt rosz helyre raktam...
Előzmény: pixi-maxi (61)
pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.23 0 0 61
Néha-néha ilyen is előfordul a 14-45-el.szinek
Előzmény: pixi-maxi (59)
nemethla Creative Commons License 2006.12.23 0 0 60
Boldog Karácsonyt mindenkinek!
Előzmény: pixi-maxi (59)
pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.23 0 0 59
Mindenkitől bocs ha befagyasztottam a topicot, nem volt szándékomba.
Remélem sikerül fölraknom egy kedves kis portrét. Tegyétek ti is ezt!!!kislányanna
Előzmény: pixi-maxi (58)
pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.18 0 0 58
Ahogy olvasgatom a hozzászólásaidat, Te inkább mindenkit szeretsz kioktatni!
Nem nagyon olvastam még tőled dicsérő szavakat. Esetleg a spanyol viaszt is
nálad kell keresni? Vagy csupán arról van szó, hogy egy csecsemőnek minden
vicc uj. Hány éves is vagy? A portréfotózást nem elméletileg kellene csinálnod
, hanem a gyakorlatban kellene megmutatnod mit tudsz. Talán nem kellene
lenéző, kioktató stilusban beszélni azokkal, akiknek ez a szakmájuk.
Tegyél föl Te is egy olyan képet erre az oldalra amin fantasztikus képességeidet
mások is láthatják!
Előzmény: G_ArchAngel (52)
semmy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 57
Bocsánat Professzor úr ! Az ajánlatom nem aktuális.
Előzmény: G_ArchAngel (56)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.18 0 0 56
Köszönöm, de úgyérzem, hogy nekem Féner Tamás órái megfelelnek...
Előzmény: semmy (55)
semmy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 55
Nem igazán értem mit is akarsz mondani. De portréfotózásról szivesen
adok neked gyakorlati órákat.
Előzmény: G_ArchAngel (54)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.18 0 0 54
nem zárja ki egyik a másikat, ha építészként fotóznék egy idő után unalmasak lennének a fotóim - főleg a megszerkesztett portrék...
Előzmény: semmy (53)
semmy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 53
Filozófusnak készülsz vagy fotósnak?
Előzmény: G_ArchAngel (52)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.18 0 0 52
Abból a könyvből kellett felvételiznem...

Rengeteg elavult, idejétmúlt dolgot sziklába vésett törvényként ír le...
Nem a fotográfia, mint tevékenység elemeire gondolok, hanem a fizikai optikai és fototechnikai fejezetekben fellelhető hibákra...

A fotográfiával foglalkozó elmélet gerince évszázados, de van aki ettől nem mer nagyon távolabb lépni, van aki "széleslátószöggel" tekint e művészet különböző alszegmenseire...
Előzmény: semmy (47)
semmy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 51
a képek
Előzmény: nemethla (48)
semmy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 50
Bocs feltöltöm a fotókat. (enye-benye)
Előzmény: nemethla (48)
semmy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 49
Aranyosak!
Én is küldök neked 2 fotót, a lányomról , szóval ugy merd kritizálni.../Users/milantoth/Desktop/célmappa/IMG_1970.jpg/Users/milantoth/Desktop/célmappa/IMG_1967.jpg
Előzmény: nemethla (48)
nemethla Creative Commons License 2006.12.17 0 0 48
Két kép
Előzmény: semmy (47)
semmy Creative Commons License 2006.12.16 0 0 47
Hello portrésok! Portré=arckép.
Vegyetek elő egy régi fotolexikont pár sorban le van irva mi a portré.
Ha ettől is többet szeretnétek tudni, javaslok egy antikváriumot ahol
keresni kell egy "Fényképészet"c. szakmunkástanuló könyvet.
Még Ti a portréfotózásról elmélkedtetek össze kellett hoznom ismét
par száz portréfotót, mert ebből élek!
Előzmény: Törölt nick (44)
exocet Creative Commons License 2006.12.15 0 0 46
Arch: Ari?????????????????? :))
hsoma Creative Commons License 2006.12.15 0 0 45
?????
Előzmény: G_ArchAngel (41)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.15 0 0 44
A portréval a belső érzéseiről/foglalkozásáról is "elmondasz" valamit, az arckép meg csak egy arckép.
Előzmény: zorko (43)
zorko Creative Commons License 2006.12.15 0 0 43

Mi a különbség a portré és az arckép között?

 

(Az indiánosat én is megerősíthetem (nem, nem fotóztam köztük...), van egy jó könyvem (illúzió a természetben és a művészetben), ami az emberi látással is elég részletesen foglalkozik. A természeti népeknél, a kép felismerése a térbeliség hiánya miatt nehézségekbe ütközik. Általában az a fő gond, hogy nem tudják megkülönböztetni a témát a háttértől. Érdekes, hogy gyerekek a képeket nézegetve könnyebben/hamarabb fedezik fel, hogy mit is ábrázolnak.)

 

A jó portréfotós abban is mester, hogy elfeledteti a modellel a fényképezőgépet.

Vannak erre technikák is, a legegyszerűbb favágó módszer a "kifárasztás".

(Ha sokat fényképezzük (esetleg film nélkül...:), megszokja, ugyanúgy jelentőségét veszti az esemény, mintha nem ismerné.)

Előzmény: Törölt nick (40)
zorko Creative Commons License 2006.12.15 0 0 42

szerintem egy portré fotót csak akkor neveznék szigorúan portrénak,...

Miért?

 

És ha "nem szigorúan"...?

Előzmény: Törölt nick (-)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.13 0 0 41
Aki nem tudja, hogy mi a fotózás, azt nem zavarja...
Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.13 0 0 40
Most akkor nem értem, azt írtad lentebb, hogy nem jó ha tudja, hogy fotózzák, mert "színészkedni" fog.Akkor most ez hogy is van?
Előzmény: G_ArchAngel (35)
N. Domi Creative Commons License 2006.12.13 0 0 39
OK, nem szállok vitába, csak én is kifejtettem a véleményemet. Elhiszem...
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.13 0 0 38
nem én találtam ki, antropológiai tankönyvekben vannak hasonló példák...
Előzmény: N. Domi (37)
N. Domi Creative Commons License 2006.12.13 0 0 37

Na, ezt az indiánosat nem nagyon hiszem el, bocs. A rajzot ők is ismerik, és használják ezer évek óta. A fénykép pedig akárhogy nézzük, a rajzolás alternatívája, és a kapott kép is erősen hasonló lehet. Szóval, azért felismernék magukat a képen... Pláne, hogy már valszeg látták a saját képmásukat, ha nem is üvegtükörben, de a víz tükrében... Uff, én beszéltem!

A másik: az illetőnek nem kell tudnia, hogy a kamerát rá irányítom. Lehet, hogy nem is veszi észre, csak utólag néz, hogy: "jé, engem is lefényképeztetek?" Csak annyit tud, hogy van nálam gép. Tehát nem veszi tudomásul a tevékenykedésemet, természetesen viselkedik, viszont nem is tud utána belém kötni... Ha pedig netre raknám, és azt mondaná, azonnal vegyem le, akkor levenném, mert így fair.

Előzmény: G_ArchAngel (36)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.13 0 0 36
az emberre irányuló fényképezőgép tudatalatt olyan reakciókat indít el, amelyek miatt a mimikai izmok is máshogy fognak működni - hiába az osztálytársad az alany, mivel olyan közösségben nőtt fel, ahol értelmezhető a fotográfia fogalma, tudni fogja, hogy Te mire készülsz - ilyenkor a kis fejecskéjében elindulnak a gondolatok: "jól fogok kinézni a képen?" vagy "miért engem akar lefotózni, pedig XY jobban tetszik neki", esetleg "remélem nem teszi fel a netre, hogy a havrjaival nevessenek rajtam" stb...stb...

ellenben elmész Patagóniába egy olyan farmerhez, aki nem látott fényképezőgépet az lehet, hogy rád sem hederít, mert az első pillanatban nem lőtted le vele, utána már nem is érdekli...
dolgozik tovább, mintha Te nem is csinálnál vele semmit, a jelenléted zavarhatja, de a fotózás nem...
régebben egy kísérletet tettek azzal, hogy indiánoknak megmutatták saját fotóikat illetve tájképeket - mivel az Ő társadalmukban nem volt soha ismert a fotográfia és annak működése, ezért csak foltokat láttak a papíron, nem tudták azonosítani a hegyeket vagy önmagukat...

na, ez már nagyon OFF:)
Előzmény: N. Domi (34)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!