Keresés

Részletes keresés

N. Domi Creative Commons License 2006.12.13 0 0 34
No, igen, az már enyhén paparazzo kategória, ha egyáltalán nem tud róla, hogy van fényképezőgép a közelben. De mondjuk egy kiránduláson pl. , ahol az alany tudja, hogy én fényképezek, és esélyes, hogy ő is lencsevégre kerüljön, attól még nem fog máshogy viselkedni... A példaképp említett szituációban (kirándulás, stb.) persze azért valamennyire ismerjük egymást. De ha csak úgy odamegyek valakihez, és megszólítom, akkor először mogorva... Ha hozzá se szólok, és úgy fényképezem le, úgy meg egyenesen mérges lehet, és így a legkevésbé mutatja a saját (egyébként akár kedves) arcát. De az is lehet érdekes, jópofa téma, ha az utcán utánaszólsz valakinek, és lekapod az arckifejezését, (ijedt, meglepődött, stb.) amikor hátrafordul. Szélsőséges esetekben itt is tettlegességre kerülhet sor... Bár még nem próbáltam... :-)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.13 0 0 33
emberábrázolás egy nagy-nagy halmaz, aminek a portré egy kicsi szelete, azaz nem minden emberábrázolás portré, de nem minden portré emberábrázolás, mivel létezik állatportré is:)

A NSZ-ban nem sima portrék vannak, hanem illusztrációk - mivel adott íráshoz vannak megrendelve vagy stock-ból vásárolva ezért nem is lehetnek természetes portrék.

De Te továbbra sem fogod fel, hogy nem hülyeséget beszélsz, mert igaz amit mondasz, csak szemellenzőt hordasz, mert egy hatalmas világ kis szeletét vagy hajlandó észrevenni...:)

(egyébként Féner, Capa-t sem Cápának írjuk)
Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.13 0 0 32
Egyszer szívesen hallanám a Te vélemyényedet is, Fanner -é nem igazán érdekel.
Ha kicsit belelapozol egy régi(de akár a népszabadságba is) porté albumba akkor láthatod, hogy nem az utcán készítik őket suttyomba.Lapozz bele egy népszabadságba(úgy is ingyen jár) és láthatod, hogy a riport alanyok portréja mennyire tükrözi a lényüket, pedig ott van 1 méterre a fotós, és kontaktus alakul ki közöttük.
Te összekevered az emberábrázolást a portréval.
Előzmény: G_ArchAngel (31)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.13 0 0 31
nem, az a természetes portré, amit Te istenítesz az a beállított...

természetes portrét addig tudsz készíteni, míg az alany nem vesz tudomást a fotós jelenlétéről és szándékáról, a többi már kissé erőltetett...
hiába beszél az alany közben az újságíróval, tudja hogy ott vagy és jóval merevebb, a tekinteted keresi...
a direkt beállított képek - stúdió - pedig sz igazán természetellenes fotók, a hideg ráz az üvegtekintetől és a szoborszerű arctól, vagy az erőltetett mosolytól...

alapvetően semmi baj nem lenne a Te értékítéleteddel, csak felkellene fognod, hogy minden személyiséggel rendelkező vagy felruházható élőlényről készült fotó - portré...

Te egyszerűen görcsösen rakaszkodsz ahhoz, hogy csak a szervezett képen látható ember a portré, pedig ez sokkal tágabb területe a fotózásnak.

Sokan azt gondolják, hogy az pl. önarckép az saját magunk fizimiskájáról alkotott fotográfia, holott önarcképként lehet jegyezni a lábnyomunkat vagy az ujjlenyomatunkat...

Ha ennyire szűklátókörűen kezeled a portrét, akkor nem is tudom felfogni, hogy egyáltalán élvezed a fotózást vagy csak görcsösen dokumentálsz...
Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.13 0 0 30
Egy jó portréfotós pontosan elkerüli, hogy mesterkélten viselkedjenek előtte és a személy igazi arcát fogja meg.
Előzmény: G_ArchAngel (28)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.13 0 0 29
Ez nem igaz!
Ha egy ember nem nyílik meg előtted az csak egy kép egy emberről.
Előzmény: G_ArchAngel (28)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.13 0 0 28
"Továbbá az utcán kevés ember nyílik meg a maga valójában, így elég nehéz"róla" képet készíteni."

Jó isten, az a legrosszabb, ha megnyílik!
Egyből mesterségesen viselkedik és elveszíti a természetes báját!

Megnyílni csak csak akkor kell a portréalanynak ha beáíllított (mesterséges) képeket készítünk róla stúdióban vagy illusztrációnak egy cikk mellé...
Előzmény: Törölt nick (26)
N. Domi Creative Commons License 2006.12.13 0 0 27

Igen, épp ezért érdemes a kép elkészítése előtt kicsit beszélgetni a modellel, így alapból máshogy néz majd ránk, és mi is megismerjük, ami ahhoz szükséges, hogy tudjuk, milyen tulajdonságát lehetne kifejezni a képen.

Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.12 0 0 26
Ez renben is van, csak sokan összekeverik a "túrista portékkal", mert azok csak menet közben elkapnak valakit.
Továbbá az utcán kevés ember nyílik meg a maga valójában, így elég nehéz"róla" képet készíteni.
Előzmény: N. Domi (25)
N. Domi Creative Commons License 2006.12.12 0 0 25

Most úgyis le leszek ugatva.. De nem érdekel.

Szóval: portré alatt értenek az emberek profi fényképész, vagy alkalmazott fotográfus, vagy bárki más által, műteremben, háttér előtt, profin megvilágított arcképet, ami technikailag tökéletes, de az EMBERről nem mond sokat. Ezek egy részét megrendelésre készítik, és az ügyfél szépnek szeretné látni magát, tehát ebben a műfajban nem kavar botrányt a nagynéni bajszának kiretusálása. :-)

De van olyan portré is (fotóriporterek és művészek, illetve bárki más által készített kép), ami a VALÓSÁGOT ábrázolja, minél hűbben, természetes háttér előtt, a helyszín adta megvilágítást kihasználva. Ennek nem kritériuma a tökéletes expozíció, illetve megvilágítás, viszont remek hangulatot árasztanak/áraszthatnak, és kicsit többet megtudhatunk az ember belsőjéről, tulajdonságairól.

Ezt nem csak én állítom. (Hanem Torsten Andreas Hoffmann is-aki olvasott már "digitális fotó magazin"-t, annak ismerős lehet a név.)

Szép fényeket!

pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.08 0 0 24
A Te véleményed az ővé, tehát nem magán vélemény. Én pedig nem véleményt
mondtam, hanem egy tényt állitok!!!
Egyébként irtam neked egy eMailt is, olvasd el.
Előzmény: faboferi (23)
faboferi Creative Commons License 2006.12.08 0 0 23
Az övé is, a Tied is, az enyém is magánvélemény. Felesleges ezt tovább ragozni. Az én munkámnak csak kis része az arckép-portré készítése. Ismerjük egymást? (Jöhet magánban is, ezek már IRL dolgok.)
Előzmény: pixi-maxi (22)
pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.08 0 0 22
Jó pofa... Blabla... Ráhúzott logika...Quatsch. A tiszteletben álló
fotoművész megjegyzése magánvélemény, inkább filozófikus
mint szakmai. A szakfényképészek mindennapi munkája
a portrékészités, mint szolgáltatás. Te is ezt csinálod! Vagy tévedek?
Előzmény: faboferi (21)
faboferi Creative Commons License 2006.12.08 0 0 21
Olvasd el a EOS 5D topic 5819. hozzászólását.
Előzmény: pixi-maxi (14)
Abrash Creative Commons License 2006.12.07 0 0 20
lemaradtam az NG portréról, nincs megint fent valahol?
Előzmény: G_ArchAngel (18)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 19
Már akkor megvettem amikor megjelent!:)
Szerintem nem sikerült olyan jól ez a kötet, mint a tippek-trükkök.
Az alap könyv.
:)
(érdekel a suli ahová jársz, főleg hogy mikor kell járni?Fősuli mellett csinálnám.Ja meg meló mellett.:))
Előzmény: G_ArchAngel (18)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.06 0 0 18
Péter,

Ne érts félre, a fotód tetszik, semmi bajom nincs vele, de a definiciód a nyitókommentben egy ökörség - már bocsánat...

Lehet, hogy nem portéztam annyit, mint Te, de legalább a nemrég belinkelt NG Portré és riport könyvet olvasd el...

Kérlek!

G.
pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.06 0 0 17
Megjegyzéseddel egyetértek, azzal kiegészitve hogy leginkább a portréfotózást
szakfényképészek művelik, mert a technikai tudáson kivül sok-sok gyakorltot
igényel egy jó portré elkészitése.
Előzmény: Törölt nick (-)
pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.06 0 0 16
Megjegyzéseddel egyetértek, azzal kiegészitve hogy leginkább a portréfotózást
szakfényképészek művelik, mert a technikai tudáson kivül sok-sok gyakorltot
igényel egy jó porté elkészitése.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 15
És ha te nem látsz rajta tudatos beállítást akkor ne is kezdj bele portrét fotózni!:)
Előzmény: G_ArchAngel (11)
pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.06 0 0 14
Szia!
Ugye amit leirtál nem egészen gondolod komolyan?
Előzmény: faboferi (4)
pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.06 0 0 13
Mondjuk emlékkép.Da ha pontositani szeretnéd derités nélküli féloldalas
emlékkép. Ámbár, ha jobban megnézem ez egy zsánerkép vagy mégse?
Előzmény: tlight (6)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 12
igazad van, hiszen te sokkal jobbat tudsz....
Előzmény: G_ArchAngel (11)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.06 0 0 11
értem, azért hiú álmokba ne ringasd magad...

inkább olvass még egy kicsit...

az a ff kép, amit többször is belinkeltél az 5D topicba - az melyik kategóriába illik, mert a Te definiciód szerint nem portré, hiszen nem látszik rajta semmilyen tudatos beállítás, se a fény előre megtervezett használata...
Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 10
Most olvasok egy könyvet a Magnumos emberkékről.Csak felvilágosítás képpen közlöm, hogy a legtöbb"elkapott" utcai képük előre megtervezett volt!:)
Előzmény: G_ArchAngel (3)
tlight Creative Commons License 2006.12.06 0 0 9
Nincs semmi probléma...
Előzmény: Abrash (8)
Abrash Creative Commons License 2006.12.06 0 0 8
rosszul vágott rsszul világitott emlékkép.

bocs..
Előzmény: tlight (6)
Abrash Creative Commons License 2006.12.06 0 0 7
van már portré topik régről

kéretik oda irni inkább.
tlight Creative Commons License 2006.12.06 0 0 6
Ez nem szigorúan portré, mert utcán készült természetes fénynél... de ha nem portré akkor mi!?
Előzmény: Törölt nick (-)
agent01 Creative Commons License 2006.12.06 0 0 5
Baromság:)
Előzmény: Törölt nick (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!