HĂĄt igen,ĂśnmagĂĄban nem kicsi de csak a harmadĂĄba tĂśmĂśrĂźlnek a gyerekek.
Magasabb iso-val vaku nĂŠlkĂźl nem lesz mĂŠgis tĂşl sĂśtĂŠt a kĂŠp?
LĂĄgyĂtani tudnĂĄm a beĂŠpĂtett fĂŠnyĂŠt?DerĂtèssel prĂłbĂĄltam itthon: kĂŠpek szĂŠpek,de tĂşl nagy a villanĂĄs ilyen picikhez.
Hát igen,önmagában nem kicsi de csak a harmadába tömörülnek a gyerekek.
Magasabb iso-val vaku nélkül nem lesz mégis túl sötét a kép?
Lágyítani tudnám a beépített fényét?Derítèssel próbáltam itthon: képek szépek,de túl nagy a villanás ilyen picikhez.
Értem.Abból indultam ki hogy a terem tényleg kicsi és nem lehet hátrébb menni.5*6-7m kb.a gyerekeknek szőnyeg van leterítve kb a terem harmadába az egyik végén.
Mit javasolnál helyeztte?
igen,portré illetve "akció":D fotó,a helyi baba-mama klubban,rossz fényviszony,neon,de azért legyen mindenkinek egy jó fotója a hagyományostól eltérő,a fentrőlagyereketfotózzukahogyfelnéz tipúsúaktól de azért ne is legyen olyan mű mint az oviban az előre megépített játéktorony elé állított gyerekfotó..
egyészalakos és melltől felfelé vagy csak arcot(mosoly,grimasz,fintor) ábrázoló fényképekre gondoltam
csak nem tudom hogyan fussak neki mert vakum csak a beépített van,de ha lenne külső sem villanthatom szét egy ekkora gyerkőc szemét:/
és a tér is elég szűkös valószínű a derítővakuzástól is megijednének...
sorozattól meg az anyukák is:) és hát nem ez a cél
Jó eséllyel a vázon semmit se kell állítani, az objektíven viszont a rekeszgyűrűt a legszűkebb (legmagasabb számértékű) blendeállásba kell tekerni. Ha ott van, akkor megy a vázról vezérlés.
A 0-2 éves korosztállyal mire célzol? Portréra (gyerekre pláne) hosszabb fókusz célszerűbb...
Igen.Elnézést elutaztunk.Mobilnet meg nem az erősségem.Legtöbbször elszáll amit írok...
Af be volt kapcsolva,az objektíven is.Nikon aksit cseréltem feltöltött utángyártottra és mintha nem is lett volna baj.Nem tudom mi ragadt be.Mindenesetre jópárszor leizzadtam miatta...
Külföldi oldalakon másnak írták hogy kapcsolják ki mindkét zajszűtőt ès kevesebb a valószínűségr higy megint előjön a hiba.
sajnos így sem működik.a fókuszpontok porosak egy pillanatra de nem élesít semmit és a zöld élességjelző pötty is csak felvillan,elkattintani nem tudom a gépet és fóluszmotor hang sincs.obi nélkül sincs.ez az aku lemerülőben.otthon próbálom a teljesen töltöztel is majd.menü sem jelenik meg a nagy lcd-n.kártyát formatáltam.próbáltam s/m/c módban is a fókuszt de ugyanaz..:(
köszönöm,de most bajban vagyok,ebben is tudnál segíteni?
Megállt a d200-am:(
fényképetem egyik fotónál ok,a másiknál már nem fókuszált.bekapcsolni be lehet,fényképezési módot tudok váltani de egyebet nem,fókusszal kapcsolatos beállításokra meg se nyekken.ha lenyomom az expo gombot,r11-et ír a fenti lcd (lehet hogy ennél a rekesznél beragadt a gép?) kártya szerint még van rajta 371képnek hely,max. 40-60képet ha lőhettem vele..szerintetek zárcsere? kikapcsolom,bekapcsolom,kárytát/akkut kiveszem,beteszem,ugyanez:(
Azt elfelejtettem írni hogy max.ovis/bölcsis korosztály,szóval a ne gyere közelebb,maradj ott és hasonló "utasítások" nem működnek:) így talán egy zoom-mal többre mennék.
Tudnátok segíteni?Vettem egy d200 vázat és egy 18-70mm dx objektívet. Leginkább gyerekeket szeretnék fényképezni,portré és rohangálós felvételek is,leginkább beltérben,lámpafénynél (de más helyszíneken is). Ajánlanátok nekem beállítást/objektívet/vakut?
Szegény ember vízzel főz,de azért ez mégsem az igazi.Olvastam hogy sokan filmes objektívet használnak/tok részben ezért is esett a választásom a d200-ra.Nem műtermi minőségű képekre vágyom,de a véletlenszerű kattintgatásnál többet szeretnék...