Keresés

Részletes keresés

-Minarik- Creative Commons License 2014.04.23 0 1 216

Filmre Nyitott rekeszen.

Előzmény: -Minarik- (215)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.23 0 0 215

250 dollar. Az USA ebayen viszontlag sok van.

en kezbol vettem. A (rem)hirek szerint az lehet a gond vele, ha megkoccan a tubus es a fokusz nehezebben jar. Ezert sokan az 50-es verziot favorizaljak. 

Az enyem tokeletes. Filmes fekete feher geppel csinaltab tobb portret f1.2 rekeszen is. Fantasztikusan jo objektiv. 

Előzmény: TTibu (214)
TTibu Creative Commons License 2014.04.23 0 0 214

Szia!

 

És honnan és mennyiért sikerült szerezni?

 

                                                                                                                                   Köszönöm üdv Tibor

Előzmény: -Minarik- (194)
zorko Creative Commons License 2014.04.18 0 0 213

Szívesen. :)

Előzmény: wigand70 (212)
wigand70 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 212

Tényleg jobb, köszi.

Előzmény: zorko (211)
zorko Creative Commons License 2014.04.07 0 0 211

Jó a fény.

Szerintem a vágással lehet még javítani rajta, engedelmeddel egy ilyesmit készítettem belőle (csak így hirtelen IrfanView-ban):

 

 

(A felső tér nem igazán hordozott információt, és más szempontból sem tűnt indokoltnak. (Személy szerint nekem úgy hatott, mintha az ember némileg "leesett" volna a kép aljára. :) A vágásával az arc jelentősen feljebb került, az egyik harmadolási pontba. A bal oldali teret meghagytam, így két domináns elem az arc és a kéz átlósan a harmadolási pontokba került, és kellően "szellős" maradt a hangszer. Alulról, jobbról keveset vágtam, ezt már csak olyan érzésre, hogy az egésznek jó legyen az egyensúlya.)

Előzmény: wigand70 (210)
wigand70 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 210

Igen

Előzmény: zorko (209)
zorko Creative Commons License 2014.04.07 0 0 209

Kérsz kritikát? :)

Előzmény: wigand70 (208)
wigand70 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 208

zorko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 207

Hopla, másodikra is ugyanaz ment be...

 

Tehát:

 

Előzmény: zorko (206)
zorko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 206

Nemrégiben akadtam YouTube-on erre az ausztrál hölgyre, aki az év portréfotósa címet is elnyerte valamikor (Sue Bryce):

 

 

Itt meg egy session, ahol teltkarcsú modellek fotózásához ad tanácsokat:

 

zorko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 205

Szerintem az utolsó előtti a legjobb (ez), sőt ez határozottan ki is emelkedik a többi közül.

Talán még ütősebb lenne a modellt a másik oldalra mozgatva, hogy az izzó hajkorona még jobban érvényesüljön.

 

Vettél azóta objektívet "játszani"? :)

Előzmény: Amnet (193)
zorko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 204

Thnx. :)

 

Itt egy frissebb másik:

Előzmény: manitounickfree (202)
zorko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 203

Nem rosszak ezek... (Lehet, hogy kellene Állatportré fotózás topic is?:)

 

Néhány észrevétel:

 

Kutyus: a hullámos, vagy raklapszerű valami a hátánál kicsit ront az összhatáson. A fény lehetett volna kicsit szerencsésebb, épp a szeme, orra elülső része némileg árnyékba került. (Vakus derítés esetleg segíthetett volna, bár csak óvatosan, nehogy vakus hatásúvá váljon a kép. Esetleg a feldolgozásnál lehetne még szelektíven világosítani .)

 

FF macsek: tetszik a kompozíció, szép kis kép. Talán egy kicsit lehetne világosabb, hogy a fehér szőre még légiesen tisztább, cicásabb legyen.

 

Nyilazós: ezt nem egész értem, poén akar lenni? (Mintha a gyerek(ek)re célozna?) Aljából és a jobb oldalából jelentősebben vágnék, a bal szélen, az alsó felében kivenném azt a kis fekete bigyót.

 

Garfield cica: jó kis kép lett, tök jó a fény. Kár, hogy a bajsza mögé került az a feltűnő kék bigyó.

Előzmény: 02toffi (201)
manitounickfree Creative Commons License 2014.03.15 0 0 202

grat:)

Előzmény: zorko (190)
02toffi Creative Commons License 2013.12.26 0 0 201

Üdv!
Szerintetekmilyen?

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1544581_648235341882192_481111574_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1454953_630396636999396_1109399973_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/946027_612465312125862_1760005119_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1531580_647839398588453_1986465924_n.jpg

 

Bocs, hogy csak így tudtam őket linkelni, nem annál a gépnél vagyok, amin vannak.

seeman Creative Commons License 2013.11.12 0 0 200

Ejnyebejnye! Ez a digi kép kimaradt:

 

Előzmény: seeman (199)
seeman Creative Commons License 2013.11.12 0 0 199

Digitálisok:

 

seeman Creative Commons License 2013.11.12 0 0 198

O. K. ! Analóg fotók (papírképekről reprózva):

 

 

Előzmény: zorko (190)
kaposznyak Creative Commons License 2013.11.12 0 0 197

Kösz az infót, valóban itt nem auto iso-n volt a gép.

 

Arra nem gondoltam, hogy csalhat a gép és a világító piros pötty ellenére nincs fókusz.

 

Akkor nagyobb rekeszértékkel és mf-el kísérletezek.

Előzmény: glotah (196)
glotah Creative Commons License 2013.11.12 0 0 196

Szia,

 

Azt írod, auto iso, de azt látom, hogy ISO Speed 100, Auto ISO Speed OFF

 

1.8-nál kicsi a mélységélesség, lehet nem lesz minden éles. Fókuszálj a szemre. Használd csak a középső élességállító bizbaszt, aminek nem tudom a nevét, de talán a * gombbal ki tudod jelölni.

 

Sötétebben nem túl pontos az autofokusz, menj live view-ra és az obit MF-be rakva fókuszálj manuálisan.

 

Ez a gyorsaság hátrányára megy, de ha kevés a fény, akkor valamit valamiért.

 

Ez az obi F/4 5.6 körül éri el a max. felbontást, de 2.8-on is elég jó már. Dobj rá az isora.

 

én a 2mp-es időzítőt is használnám, ha belefér, mert akkor exponáláskor nem billentem le a gépet.

 

Kísérletezz!

 

 

 

Üdv

Előzmény: kaposznyak (184)
-Minarik- Creative Commons License 2013.11.11 0 0 195

KEt kep ax 22 1.2-vel. Mindketo F2-n

Előzmény: -Minarik- (194)
-Minarik- Creative Commons License 2013.11.11 0 0 194

Be szep lenne.  :)

csak egy sima Pre AI. 

Felelmetesen jo. Nem gondoltam volna, hogy egy manual obi ragad ra a vazra. Ket hete van meg. 

Előzmény: zorko (191)
Amnet Creative Commons License 2013.11.11 0 0 193

olympus e-3 at használok

 

akkor rosszul fogalmaztam

mindenképpen nyitva szeretném

 

1.4, nagyon max 2 ... 2.8 tól el vagyok látva :D ... így ott nem lenne értelme használni

 

tudom h ez így hülyén hangzik, de akarok egy olyan, fényerős objektívet amivel lehet "játszani", illetve nem tű éles ... hanem lágy ... van egyénisége, vagy tudom is én

 

jelenleg ilyeneket tudok:

de pl az utolsó sok szempontból jobban bejön

 

szóval egy olyan kis drágaságot szeretnék amit lehet szeretni, de nem azért mert saroktól sarokig éles, hanem amikor megnézem a képet akkor tudjam h na igen ezt ezzel csináltam

 

amikor úgy akarom akkor előveszem azt ami van aztán 4 es rekesszel fotózok és többé kevésbé (legalábbis az általam támasztott igényekhez képest) olyan képe van h "hűha" (nem profi szinten nyílván)

 

szóval egy játékszert akarok :D

 

Előzmény: zorko (189)
zorko Creative Commons License 2013.11.11 0 0 192

A vakus topicban megmondták már a lényeget. :)

A képedet nézve még annyit esetleg, hogy exponálj bővebben. Ennek így ránézésre +1 FÉ jólesne szerintem. :)

Előzmény: kaposznyak (184)
zorko Creative Commons License 2013.11.11 0 0 191

De nem Noct-ot, ugye...? UGYE...??  :-))

Előzmény: -Minarik- (186)
zorko Creative Commons License 2013.11.10 0 0 190

Legyen! :-)

 

 

Előzmény: seeman (188)
zorko Creative Commons License 2013.11.10 0 0 189

Milyen vázra szeretnéd...? Vagy az mindegy? :)

 

Ha úgysem akarod nyitva használni, akkor elég az az 1,8-as vagy 2-es fényerejű is. Olcsóbb, és jó (sőt néha jobb is) a képe ezeknek is.

 

Én 1,4-est szerettem volna (az 1,8-cal szembeni 2/3 blende fénytöbblet miatt), nekem bejött (AF Nikkor).

 

(Volt korábban még az m42-es időkből valamilyen 1,4-esem, az túl lágy volt, el is adtam. A Nikkorral semmi baj, éles nyitva is, nem vészesen lágy.)

Előzmény: Amnet (185)
seeman Creative Commons License 2013.11.10 0 0 188

Legyen már kép is.

 

zohan Creative Commons License 2013.11.10 0 0 187

A Minolta MD 50 1.4 nagyon jó obi,szépen rajzol már nyitva is.

Előzmény: Amnet (185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!