Keresés

Részletes keresés

eMM Creative Commons License 2006.12.21 0 0 9
Naja.Pár dekával kevesebb hamu fel sem tűnik.
Nem fél a vásárló hogy a fej eredeti tulajdonosa majd kisért egy jót az íróasztal körül?
Előzmény: TamásD (8)
TamásD Creative Commons License 2006.12.20 0 0 8
Nyilván csak hamvasztásra szánt betegek jöhetnek szóba.

TamásD
Előzmény: eMM (7)
eMM Creative Commons License 2006.12.20 0 0 7
Ez jó.Nem tűnik ki a temetésen hogy nincs feje a halottnak?
Előzmény: ripők (6)
ripők Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6
Na, itt a megoldás:
http://www.origo.hu/itthon/20061220koponyaeladas.html

(Közben elgondoltam egy novellát, amelyben a lány a nem sokkal korábban elhunyt édesanyja koponyáját kapná karácsonyra - Magyarországon nincs akadálya egy ilyen rémtörténetnek.)
eMM Creative Commons License 2006.12.07 0 0 5
Menjél a temetőbe azt ássál a barátnődnek.:)
ripők Creative Commons License 2006.12.05 0 0 4

"Nem nekem kell a csont, hanem a haverom barátnőjének."

 

"Nem én vagyok a csontokkal csencselő boncmester, csak egy beszélgetésből tudom, ők meg a rádióban hallották."

 

Mulatságosak ezek a rettegő fórumozók.

24fun Creative Commons License 2006.12.04 0 0 3

Köszi!

 

Továbbadom az infókat.

Mondjuk én is valami hasonlót gondoltam...

 

 

Előzmény: TamásD (2)
TamásD Creative Commons License 2006.12.04 0 0 2
Magyarországon bármiféle emberi szövet, így a csontok kereskedése is teljesen illegális, tehát semmilyen boltban nem fogsz kapni. Ettől függetlenül minden orvostanhallgatónak van/volt otthon egy-kettő, de ezek beszerzéséhez az orvosegyetemek/kórházak boncmestereinek magas alkoholtartalmú italokkal történő lekenyerezésén át vezet az út. Ezt persze csak onnan tudom, hogy a boltban állt előttem valaki, akik akinek a szomszédja hallotta a rádióban. Másrészt, igazából egy koponyára van csak szüksége a medikus emberfiának, az egyrészt mutatós is (ínyenceknek kis izzókkal a szemgödrökben), meg a többi csontot viszonylag könnyen meg lehet tanulni az anatómia gyakorlatokon. Emlékszem, mi annak idején mindig megkértük az anatómián a boncmestereket, hogy rakják ki korán a csontokat óra előtt, és hajnalban jártunk be tanulni.

TamásD
Előzmény: 24fun (-)
Vesalius Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1

Tudtommal nincs.

A Múzeum körúton van az orvosi könyvesbolt. ott utánzatokat lehet kapni. 

Előzmény: 24fun (-)
igen7 Creative Commons License 2006.12.04 0 0 0
cs0nt
Előzmény: 24fun (-)
24fun Creative Commons License 2006.12.04 0 0 topiknyitó
Hello! Kicsit hülye kérés/kérdésem lenne, de egy haverom barátnője az orvosin tanul, és karácsonyra meg akarja lepni valamiféle emberi csonttal (gondolom amit később tud vizsgálni??) és úgy tudja, hogy Bp-en van valami "bolt?" ahol van erre lehetőség. Ő kért meg, hogy nézzek ennek utána. (Én először viccnek gondoltam, de elég komolyan mondja....) Szóval nem tudnátok ebben segíteni? Fogalmam sem volt, hogy hova illene be a téma, úgyhogy ezt a részt választottam, de ha máshova való akkor mondjátok, hol tegyem fel!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!