Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.08 0 1 349

Nem szoktam youtube kommenteket olvasgatni, de ezt most megnéztem. És tényleg: "szárálmás vágyok báléd." Meg, hogy "Olyan orrhangon énekel mint egy náthás elefánt. :D" stb.

Tényleg így énekel, és ez feltűnő. És ezzel éppen ezért lehet viccelődni. Ne tartson vissza téged attól, hogy esetleg ezt szerethető stílusjegynek tekinted nála. Virágozzék minden virág. A klipben feltűnő ökörfarkkóró is. :-D ;-)

Előzmény: ysu (348)
ysu Creative Commons License 2013.09.08 0 0 348

Nézd, a youtube-on másnaponta akad olyan személy, aki beirja a dal alá, hogy "szárálám, szárálám". Egy része kikéri magának, hogy egy magyar dalban tájszólás legyen, egy kisebb része azt hisz, vicces vele. Én értem a viccet, ha jó, de ez annak gyenge. A hozzászólásom azért lett ilyen, mert nem (csak) személyesen Neked szólt, hanem a többiekrevaló reagálás is benne volt. Azt válogatod ki belőle, ami Rád vonatkozik.

Előzmény: Törölt nick (347)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.07 0 0 347

Lazíts már. :-) Szerintem vicces a kiejtése. Nekem ugyan nem jön be, de elsősorban a zenéje miatt, az akcentus ritkán zavar. A többi következtetésed kitaláció az elejétől a végéig, és fölösleges volt ennyire rámozdulnod. Ne vedd ilyen komolyan magad. ;-) És azt sem, hogy szárálám, szárálám. Mert hát így mondja. Nincs baj azzal, hogy neked tetszik. És azzal sem, hogy nekem meg nem.

Előzmény: ysu (346)
ysu Creative Commons License 2013.09.07 0 0 346

Foglalkozási ártalom.

Előzmény: TonyBrasco (345)
TonyBrasco Creative Commons License 2013.09.07 0 0 345

Irigylem a türelmedet, hogy ilyen IQ light-okkal van időd leállni vitatkozni..

Előzmény: ysu (344)
ysu Creative Commons License 2013.09.07 0 0 344

Azt, hogy megpróbáltad felhivni a figyelmünket, hogy Magdi tájszólással énekel? Nos egyrészt, képzeld, tényleg van egy kis iz az énekében. Sőt, a beszédében is. És tudod mit? Jól áll neki. A tájszólások nekem alapból tetszenek, és az is tetszik, hogy Magdi nem próbálja már eltüntetni, hanem vállalja, hogy ő onnan jött, ahonnan jött, és ez tette azzá, akivé vált. Ezt kicsúfolni nem vall túl jó izlésre. Egyrészt, mert arról tanuskodik, hogy képtelen vagy elfogadni más ejtést, mint a pestit, pedig minden nyelvünk szépségét őrző szakember többezerszer nyilatkozta már, hogy a tájnyelvi ejtés nemhogy nem hiba, de a nyelv gazdagságát jelenti. Másrészt a kicsúfolás tudatlanságról is árulkodik, ha valaki azt gondolja, a popba nem illik a tájnyelvi ejtés, hiszen a pop "anyanyelvében", az angolban ahány énekes, annyi kiejtés létezik, a tájnyelvi eltérések sokkalta erősebbek lehetnek, mint az az enyhe tájszüólás, ami itt hallatszik, ha hallatszik egyáltalán. Ugyanis akárhogy is próbálom, én bizony egyáltalán nem hallom, hogy ebben a dalban szárálám-ot énekelne Magdi. Kicsit talán nyiltabban énekli az első két e-t, de egy nyilt e igen igen messze van az á-tól, egy középzárt e pedig, ami Magdi beszédére és énekére amúgy jellemzőbb, mint a nyilt, meg pláne messze van. Ezt nyugodtan elhiheted egy olyan embernek, aki a, valaha az egyetemen nyelvjárási szövegek lejegyzetelésével foglalatoskodott éveken át, b, tanult alapfokon logopédiát, és sérült beszédű gyerekeknek tart beszédfoglalkozásokat napi szinten, c, egy beszédproblémás gyerek anykája.

Meg tudom különböztetni, mikor probléma a másfajta ejtés, és mikor nem. Itt és most nem az. Ha nem tetszik, az a Te bajod, nem kötelez rá senki, hogy hallgasd. De kicsúfolni kár, mert csak magadnak ártasz vele. 

Előzmény: Törölt nick (343)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.07 0 0 343

Na látod, te is érted. :-)

Előzmény: ysu (342)
ysu Creative Commons License 2013.09.07 0 0 342

Én semmi vicceset nem látok abban, hogy valaki saját magáról szegénységi bizonyitványt állit ki. Mert neked pont ezt sikerült.

Előzmény: Törölt nick (340)
TonyBrasco Creative Commons License 2013.09.07 0 0 341

Hát én sem értem..

Előzmény: Törölt nick (340)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.07 0 0 340

Nem baj, lesz, aki érti. ;-)

Előzmény: ysu (339)
ysu Creative Commons License 2013.09.07 0 0 339

Lemaradtam a viccről.

Előzmény: Törölt nick (338)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.07 0 0 338

Szárálám, szárálám... :-D

:-)

Előzmény: ysu (332)
ysu Creative Commons License 2013.09.04 0 0 337

Mégis lesz Magdaléna 3. évad! Magdi maga mondta Magyarkanizsán:

 

 

És még nagyon sok mindent mondott, érdemes végignézni az egész interjút (20 perces.)

ysu Creative Commons License 2013.08.09 0 0 336

Na, mit gondoltok a klip(ek)ről?

monti011 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 335

itt szerepelt:

KLIPPREMIER: Rúzsa Magdi - Szerelem (Albumverzió és Lotfi Begi remix)

5 év kihagyás után új videoklippel jelentkezik az egykori Megasztár győztes Rúzsa Magdi . Új klipje a Szerelem című dalához készült, ami a Tizenegy című albumán hallható. A dalnak két verziója van, az album verzió és a Compact Disco tagjának, Lotfi Beginek a remixe Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: ysu (334)
ysu Creative Commons License 2013.08.06 0 0 334

Köszi!!! Rákerestem, de akkor valamiért még nem adta ki a YT. 

Előzmény: monti011 (333)
monti011 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 333

És a remix is.

 

Előzmény: ysu (332)
ysu Creative Commons License 2013.08.06 0 0 332

Itt a klip! :)

 


monti011 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 331

szavazás

Szavazz! Szerinted melyik lesz az idei nyár legnagyobb Magyar slágere?

50 aktuális magyar dalt választottunk ki, amelyek közül TI dönthetitek el, hogy melyik lesz a 2013-as év legnagyobb magyar slágere. Több dalra is szavazhatsz! A Szavazás  július 21-ig tart. <a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

ysu Creative Commons License 2013.07.11 0 0 330

A vágatlan változatban az a jó, hogy nincsenek benne a kérdések, csak Magdi válaszai egymás után - egyetlen monológba sűrítve. Így nincsen benne az a szirupos körítés, ami a kereskedelmi tévékre jellemző. A vágottban benne van... viszont, ha kíváncsi vagy a klip eddig elkészült részére, akkor érdemes abba is belekukkantani. 

 

A "Rúzsa Magdi a szerelmének írt dalt" a vágatlan verzió, a "Rúzsa Magdi megtalálta önmagát" a vágott. 

Előzmény: monti011 (329)
monti011 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 329

odáig nem jutottam, hogy az interjúkat megnézzem.... majd hétvégén vagy jövő hét elején. az a helyzet, hogy kedv is kell hozzá, hogy valamelyik kereskedelmi adót nézek. nagy az ellenérzésem velük szemben is.

 

Előzmény: ysu (328)
ysu Creative Commons License 2013.07.10 0 0 328

Már én is tűkön ülök. :) Addig türelmes voltam, amíg nem kezdett képeket posztolni, meg félkész klipeket, de most már... :) Kíváncsi vagyok, mennyi idő még - a riport alapján elég jól állt már a klip, nem tudom, mi kell még hozzá. 

Amennyire látom, a klip is elég jól fogja hozni a nyár és a fülig szerelmes mámor érzését. :) 

Az Aktív riport egész jó lett. Főleg a vágatlan verzió tartalmaz néhány érdekes dolgot (újdonságot persze nem, az egyetlen újdonság, hogy ilyen őszintén beszél a kereskedelmi tévé műsorában magáról), de a fél klip miatt hangulatos lett a megvágott műsor is. 

Előzmény: monti011 (327)
monti011 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 327

Készül, készül... DE meddig? :)

 

Más. Végre első az eladási listán.

http://zene.slagerlistak.hu/top-40-album-dvd-es-valogataslemez-lista

Előzmény: ysu (325)
ysu Creative Commons License 2013.07.09 0 0 326
Előzmény: ysu (325)
ysu Creative Commons License 2013.06.26 0 0 325

Készül a klip:  

 

 

 

  

monti011 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 324

Én nem hallgattam meg többször. :) Mondjuk több mint 20 éves tapasztalat alapján, amióta is valamilyen formában emberekkel dolgozom azt meg kell állapítani, hogy valóban. Neki olyan hangja, hangszíne van ami hat az emberre. Vannak olyan hangok, hogy ha meg hallja az ember sikító frászt kap, és az illető énekelhet bármilyen jól. De ez fordítva is igaz van olyan, hogy az ének hangtól kapok frászt viszont a beszéd hangja az illetőnek egész jó. És a legrosszabb az eset, ha mind kettőtől :D

Azt hiszem ebben szerencsés, mert ének hang és beszéd hangjával is hatni tudni. És ezt pozitív értelemben gondolom.

 

Más. Nézegettem pár hete a sláger listákat, legfőképpen a classfm-ét, ha már az elsőknek mondják magukat. Hát lehet, hogy a GVH és a Nemzeti Média felügyeletnek megér egy levelet. Ugyanis erősen félre tájékoztató az oldal, hiányos a leírás.

Gyakorlatilag az szerepel náluk jól akire szavazat megy. Azaz ha van ráérős mániákus és szavazgat valamire az a nyerő.... Máshol nem igen láttam ezt a megoldást azokon az oldalakon szerintem valóságosabb a lista.

Előzmény: ysu (323)
ysu Creative Commons License 2013.06.21 0 0 323

Mindennel egyetértek. Tényleg az egyik legmélyebb, legszebb interjú az utóbbi időben. De a legfelkavaróbb is egyben. Tegnap 2x hallgattam újra, de annál a résznél, amikor azt mondja: "felnőttünk... és lettek sérülések", és _ahogy mondja_, attól könnybe lábadt a szemem mindkétszer (a Most élszből bejátszott részlet is ráerősített erre, de Magdi hangja volt az, ami igazán kiváltotta ezt az érzést). 

Mondjuk hihetetlen, hogy Magdi hangja milyen könnyen vált ki belőlem (és még sok más emberből is) mély érzéseket, sírást, nevetést, akár egymás után is, és nem csak az éneke, hanem már a beszédhangja is. Az interjúvolók közül többen látványosan belefeledkeztek az interjúba, ahogy Magdit hallgatták: pl. Vitray Tamás, Barkó Judit, Bochkorék, Szily Nóra, stb. A Magdaléna Rúzsa sikerének is ez az egyik kulcsa, hogy egy érzelmi hullámvasútra viszi a nézőt a mesék által. A dalok már csak a hab a tortán. :)

Előzmény: monti011 (322)
monti011 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 322

Szerintem sok függ a kérdezőtől is. Mert valljuk be az utóbbi időben, legalábbis amit én hallottam egy könnyed kis beszélgetések voltak. Mint ahogy írtam még a felkészültség is kérdéses volt némely esetben. Itt volt felkészültség és érződött, hogy a kérdezőt érdekli a válasz, nem egy kötelezően letudott riport azaz PR-ról van szó. Itt nem csak könnyed szavak voltak egy más után hanem volta tartalma, értelme is a beszélgetésnek. Nekem tetszett, Gyorsan elrepült az idő, amíg hallgattam, és csak azt vettem észre, hogy vége.

 

Ja igen aki akarja a http://hangtar.radio.hu/kossuth#!#2013-06-19 meghallgathatja. 14:05-kor kezdődött.

Előzmény: ysu (321)
ysu Creative Commons License 2013.06.19 0 0 321

Azért valóban bőven érződik az, hogy már itt is sok mindent megélhetett, ami nem csak jó.

 

Engem az zavart meg, hogy ez egy teljesen friss riport. Talán egy hete vették fel. Az utóbbi hónapokban Magdi túláradóan boldog volt, sugárzott, és ez átjött minden egyes riportjában, még a gyengébbekben is. Ez valóban egy jó beszélgetés volt - de szomorú. :( Ahogy a Ná-ná-ná kapcsán arról beszélt, hogy a gyereklány eltervezi az életét, de a végén rá kell hogy jöjjön, hogy ő is csak sodródik az árral (én ezt a sort régebben teljesen máshogy értelmeztem); amikor arról beszélt, hogy az a régi lány, aki mezítláb állt a zsűri elé, milyen messze van néha, és hogy az még nem szerzett sebeket; hogy a "mindig adni akarok"-ot néha már pénzre váltotta, pedig nem akarta; meg hogy fél attól, hogy az Egyszerrel véget ér a pályája, hiszen megkapta A DALT, amire egy énekes csak vágyhat. Ja, és persze a lezárás, hogy ő már nem hisz abban, hogy valaki a halála után is akár nyomot hagyjon az emberekben, ezért azt akarja csak, hogy az emberek most élvezzék a dalait, amíg csak lehet. 

Hát ezek miatt éreztem úgy, hogy valami történt nemrégiben, ami ilyen szomrúvá tette. (Aztán lehet ám, hogy csak a napsütés hiánya tette, és most már visszaáll a rendes kerékvágásba, kívánom, hogy úgy legyen!)

 

(Aki egyébként nem tudja, miről van szó, az még 3 hétig meghallgathatja a Kossuth rádió oldalán a Hangtárban az Arcvonások c. műsort Sükösdi Leventével.)

Előzmény: monti011 (319)
monti011 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 320

Ja igen, és úgy gondolom azért az nem kis dolog, hogy Horvátországba fog fellépni, az EU csatlakozás kapcsán rendezett ünnepségen. Még akkor is ha egy olyan városról van szó, mint Eszék. Ahogy olvastam a cikket, a polgármester nevéből ítélve nem magyar származású. De azt, hogy hívtak magyar előadott az ünnepségere nagy szó még akkor is ha van magyar testvér városa Eszéknek. Azért valljuk be a szomszédos országokkal sajnos nem túl jó kapcsolat van...,

Előzmény: monti011 (319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!