Keresés

Részletes keresés

ysu Creative Commons License 2012.12.31 0 0 207

Hát igen. Magdi lemezeinek nagy értéke, hogy valódi hangszeres kísérettel készül. 

Előzmény: Törölt nick (205)
ysu Creative Commons License 2012.12.31 0 0 206

Ez az egyik legjobb feldolgozása az Aprócska Bluesnak, de miután meghallgattam, átkapcsolatam arra a bizonyos 2007-es eurovíziós felvételre. És rázott a hideg rendesen, pedig már sok ezerszer meghallgattam. A libabőr élmény ennél a feldolgozásnál elmaradt. 

Előzmény: Törölt nick (202)
flash_back Creative Commons License 2012.12.31 0 0 204

Imádom <3

ysu Creative Commons License 2012.12.29 0 0 203

ysu Creative Commons License 2012.12.18 0 0 199

Még csak kedd van. :)

 

De már én is azért jöttem fel, hogy lássam, Bogyó írt-e beszámolót. 

Előzmény: Törölt nick (198)
Adri 71 Creative Commons License 2012.12.16 0 0 196

Magdalénát én is láttam, nagyon nagy élmény!

Kíváncsi leszek a véleményedre.

Előzmény: Bogyó 2 (194)
ysu Creative Commons License 2012.12.16 0 0 195

Bogyó 2 Creative Commons License 2012.12.15 0 0 194

Ez a barátom áll hozzám a legközelebb, gimibe jártunk együtt. Nagyon különbözünk, de a zenében sok mindent hasonlóan szeretünk. Már két ügyben is egymástól teljesen függetlenül nagy rajongók lettünk, az egyik Magdi. Érdekes volt megbeszélni jó harmincasként, hogy mindketten mennyire szeretjük ezt a lányt.

Rendben, igyekszem a tanácsok szerint, bár ő megkapná tőlem ezt.

 

Amott olvashattátok, hogy hétfőn megnézem a Magdalénát, remélem, az is tetszeni fog.

Ma megnéztük róla végig a werkfilmet, érdekes volt végignézni a régi 2006-os felvételeket, de most is ugyanúgy éreztem, mint akkor.

Nagyon különös, jó hang, s Geszti Péter nagyon jól mondta, hogy érzéseket kelt magával a hangszínével.

 

Én se tudom, hogy miért és hogyan, de bennem is megmagyarázhatatlan érzéseket kelt pl. az Ederlezit ahogyan énekli, ahogyan ott énekelte akkor. Presszer jól érezte, hogy az egy különleges pillanat volt.

Előzmény: ysu (187)
ysu Creative Commons License 2012.12.15 0 0 192

Áááá..., megelőztél. :))))

Előzmény: Törölt nick (191)
poker h. Creative Commons License 2012.12.15 0 0 190

Holnap 2012.12.15-én a lottoshowban Magdi megint vendég lesz, a Ná-ná-ná számot fogja előadni. Az új albumának már megvannak a dalszövegei is itt: Rúzsa Magdi dalok és dalszövegek és még jó sok Rúzsa Magdi zene és szöveg.

Adri 71 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 189

Úgy van, ahogy mondod! Első alkalommal én is csak csendben hallgattam, mert nem tudtam mire vélni amit hallok.

Azóta mindig valamelyik száma a fülemben cseng. Fülbemászó a dallama.

Előzmény: ysu (187)
ysu Creative Commons License 2012.11.25 0 0 188

Ha valaki lemaradt volna róla.

 

ysu Creative Commons License 2012.11.24 0 0 187

Látod, látod? :)))))

 

Csak 3 tanács a lemezzel kapcsolatban: 

 

1. Hallgasd meg többször a számokat. 

 

2. Figyeld a szövegeket. 

 

3. Adj neki időt. 

 

Szerintem szeretni fogod. :)

Előzmény: Bogyó 2 (186)
Bogyó 2 Creative Commons License 2012.11.24 0 0 186

Megmutattam egy barátomnak is a lemezt, megmutatom, hogy mit írt, hogy örüljetek:-))):

 

"Mit kell ezen kóstolgatni?!
Ez egyszerűen gyönyörű.
Biztos" nem vagyok" elfogult, de ahogy meghallom a hangját valami megmagyarázhatatlan boldogság érzés kap el és ez nagyon jóóóó!"

Bogyó 2 Creative Commons License 2012.11.24 0 0 185

Meghallgattam. Nem tudom.

Még kóstolgatom, így elsőre nem kapott meg, nem nyűgözött le, ha nem ő lenne, átlépnék rajta.

Szokásos Presszer és Madarász dallamok. A csak a bolond remél nagyon ott van, de azt már ismertem.

A tavalyi karácsonyi dal is elmegy, de az se fogna meg ha nem ő lenne. A többi nem ragadt meg, de van az úgy, hogy lassan épül belém.

Sajnos, Magdi nálam továbbra se tudja a megasztáros teljesítményét felülmúlni, pedig nagyon szeretném. Jó, jó, de többet, jobbat várnék azok után, jobb dalokat.

Lehet, hogy én várok lehetetlent, de akkor sem vagyok elégedett, ha az én hibám, s ennyi jöhet csak ki a realitások szintjén.

 Igaz, a szövegekre még nem koncentráltam kellőképpen.

Nagyon fontos lenne, hogy megtalálja a dalszerzői vénáját, bár ha eddig nem jött meg, akkor már nem biztos, hogy lesz.

Mégis, mintha azok lennének a jobb dalok, ahol benne van ő is.

No, majd visszatérünk erre pár hét után.

 

Előzmény: ysu (183)
ysu Creative Commons License 2012.11.22 0 0 183

De azt tudod, hogy fenn van a Youtube-on az egész?

 

Előzmény: Bogyó 2 (182)
Bogyó 2 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 182

Sziasztok!

 

Én még nem hallottam az új albumot, de a hétvégén megteszem, s elolvasom, amit ide is írtatok. Most már elég késő van, viszlát holnap!

Onogur Creative Commons License 2012.11.19 0 0 181

OK. Köszi a támpontokat. Nem mondom, hogy azonnal hozzáfogok, de a közeljövőben áttanulmányozom az anyagot és megpróbálok ráhangolódni.

 

S ha majd ezután megérzem, hogy a m(R)úzsa épp homlokon csókol, akkor nekiállok  a bannerszerkesztésnek.

 

Addig is minden jót Nektek!

Előzmény: ysu (180)
ysu Creative Commons License 2012.11.19 0 0 180

Irhatok jellemzőket, de ha van kedved, idpd, akkor inkább azt javaslom, hogy olvasd el ezt:

http://www.nlcafe.hu/noklapja/20110216/ruzsa_magdi_mindent_versenykent_fogok_fel/

 

ezt pedig nézd meg:

http://www.youtube.com/watch?v=XB32AX3WkbQ

 

ebből a kettőből nagyjából pontos képet lehet kapni Magdiról.

 

Amúgy, amiket én mondanék róla:

Szenvedélyes, temperamentumos, energikus, érzékeny, kemény, konok, céltudatos, szorgalmas, kitartó, küzdő, maximalista, spirituális, drámai, karizmatikus, őszinte, tisztességes, nagylelkű, értéktisztelő, másfelől bizonyos értékek/értéktelenség ellen lázadó, árral szemben úszó tipus. Ja, és jelenleg éppen nagyon-nagyon szerelmes. :)

A fiúk majd megmondják,mit hagytam ki. 

 

Ha Magdit hallgatod, ajánlom az új lemezét:

http://www.youtube.com/watch?v=KIQwSYSoTbw&list=PLkT7dfK_w0yqKAhmj2XVLPmxYUKkgnriP&feature=g-user-a

Előzmény: Onogur (178)
Onogur Creative Commons License 2012.11.19 0 0 179

A kép egészét nem fogom tudni fölhasználni, mivel ez a kép, mint általában a többi is függőleges irányultságú, míg a banner eléggé fekvő, vízszintes. De ez benne a kihívás.

Előzmény: ysu (177)
Onogur Creative Commons License 2012.11.19 0 0 178

Köszi az észrevételezést. Ennyire nem követem Magdit, csak néha jó hallgatni. Profi énekes.

 

A neten bogarásztam ... a szín meg a nevére utal, de valóban ő keményebb csaj.

 

De a támpontjaid alapján átszerkesztem a tervezetet. De még említhetsz pár érzelmi dolgot róla, hogy jobban képbe legyek. No meg majd Magdit hallgatom közben.

Előzmény: ysu (177)
ysu Creative Commons License 2012.11.19 0 0 177

 

Nekem ez az egyik kedvenc képem róla. Szerintem ez jellemzőbb (és aktuálisabb), emellett a kép színei, a natúr, a piros és a fekete szintén Magdisabbak, mint a rózsaszín. 

Előzmény: ysu (176)
ysu Creative Commons License 2012.11.19 0 0 176

Szia, kedves felajánlás, és köszönet a munkáért. Azt azonban hadd kérdezzem meg, hogy szerinted ez a banner kifejezi Rúzsa Magdi személyiségét? 

Előzmény: Onogur (175)
Onogur Creative Commons License 2012.11.19 0 0 175

Sziasztok!

 

A saját zenei érdeklődési területtel fopglalkozó topkikhaz készítettem bannert, melyet a tagok pozitívan fogadtak. Ennek örömére készítettem pár másik olyan topikhoz tervet, melyhez valami miatt kötődöm. Ilyen Rúzsa Magdi is, mert a családdal anno végigszurkoltuk és élveztük a verseny, majd az euros dalfesztivált is. Meg persze lemezvásárlás is volt. Szóval a bennertervem:

 

 

Ha jónak látjátok, akkor be lehet tenni a topikválasztónál, mint több hasonlónál már működik.

ysu Creative Commons License 2012.11.19 0 0 174

Közben sikerült kiderítenem, hogy melyik Magdi saját dala: Jó reggelt, boldogság. (Volt egy halvány gyanúm, de nem voltam biztos, főleg, mert ezúttal ezt a számot nem nyomják az előtérbe, ellentétben a Nánáná-val, a Szerelemmel és az Egyszerrel.) Nem mintha bármi problémám lenne azzal, hogy ezeket nyomják - teljesen megérdemlik. De nekem tetszik még a két Boldogság is, meg a Nevetni magadon, meg a Viaszmadár, meg a... meg a... tetszik az egész lemez, na. :)

 

Az érdekes, hogy amikor először hallottam az összes dalt, másnap kavargott bennem a sok dallam, és legjobban a Jó reggelt boldogság közepe ragadt meg, elkezdtem dúdolgatni, próbálva kitalálni, melyik dalhoz is tartozik. A kislányom is pont ezt szemelte ki, tőlem függetlenül. (Szintén a középső részt, amikor a Fehér asztalok között táncolunk van.) 

ysu Creative Commons License 2012.11.15 0 0 173

Láttam. :) Jó beszélgetés volt. 

Ezt is láttam: 

http://videotar.mtv.hu/Videok/2012/11/14/12/Csalad_barat_2012_november_14_.aspx

Még a Lánchíd rádiós felvételt nem hallottam, ami szintén tegnap volt, akárcsak a másik kettő. 

És két cikk: 

http://www.quart.hu/quart/interju/20121113-ruzsa-magdi-interju.html

http://www.femcafe.hu/cikkek/eletmod/ruzsa-magdi-egy-ideig-ugy-gondoltam-hogy-olimpiai-bajnok-leszek

Előzmény: Törölt nick (172)
ysu Creative Commons License 2012.11.14 0 0 171

Az Egyszert valószínűleg. Esetleg a Nánáná is sanszos, vagy a Szerelem. Nekem nagy kedvencem a Boldogság van, meg a Jó reggelt boldogság is. A Viaszmadár is nagyon jó, csak az elején egy kicsit zavar a zenei áthallás a Most múlik pontosannal. (Igaz, a Boldogság van meg egy Halász Jutka dalra emlékeztet, de ha agyonütnek, se tudom, melyikre. Ezért is szeretném tudni az egyes dalok zeneszerzőit). A Bolondos dalt nem tudom, mennyire játsszák a rádiók, mert az is igazán megérdemelné. 

Koncerteken valószínűleg a pörgősek lesznek majd, a Fogd be és táncolj, meg a Szabadulj el. 

Előzmény: Törölt nick (170)
ysu Creative Commons License 2012.11.13 0 0 168

Az Indián nekem is hiányzik. Szépen elfért volna a többi mellett. (Igaz, akkor nem 11 lett volna a 11 - bár nekem úgy rémlik, mintha már így is 12 dal van, viszont gondolom, 13-nak mégsem hívhatták a lemezt.) 

Nekem az a gyanúm, hogy mikor kijött az Indián, akkor tesztelték vele a közönséget, de a rajongókon kívül nem vert nagy port, az egyik rádiós beszólt rá, és bár az egész poénnak tűnt akkor, nem sokkal később Magdi kijött A bolond reméllel. Szóval szerintem a visszajelzésekből úgy érezhette, hogy nem elég jó a dal. 

Rock dalból tényleg csak két-három dal van rajta, amolyan igazi, Madarász féle, az első két lemezt idéző. De megmondom őszintén, nekem a kedvenceim a többiből kerülnek ki. :)

 

Nem tudod véletlenül, melyik dalnak kik a szerzői? Gondolom, az Egyszer a Presser féle dal. Melyik Magdi saját dala? És van még dalszerző Madarász Gáboron kívül? 

Kíváncsi vagyok a dalszerzőkre is. 

 

Kedvenc FB bejegyzésem: 


Mariann Varga 3 benyomás az albumról:
Magdi szerelmes
Magdi nagyon szerelmes
Magdi fülig szerelmes :D
Lájkolom! :)

 

Nagyon igaz. :)

Előzmény: Törölt nick (167)
ysu Creative Commons License 2012.11.12 0 0 165

Na hogy tetszik? :)

Előzmény: Törölt nick (164)
ysu Creative Commons License 2012.10.21 0 0 162

Így készült a Magdaléna Rúzsa:

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!