Keresés

Részletes keresés

Maedhros Creative Commons License 2007.04.28 0 0 19
Ez nem ér! Dűnéből hat van, ha csak az alapot nézzük :'( Melyiket hagyjam itthon?
eolomea Creative Commons License 2007.04.28 0 0 18
Hogy azzal strapalja az ember magat, hogy visszajojjon ebbe az orult vilagba?! Inkabb ez a konyv kellene: 'Hogyan rejtozkodjunk el sikeresen egy lakatlan szigeten' - Masodik, bovitett kiadas: Eszrevetlennek maradni a muholdak koraban"
Előzmény: Törölt nick (17)
eolomea Creative Commons License 2006.12.03 0 0 16
Igen nem tagadom, igy van :) A szovjet fantasztikus irok (az emlitett Jefremovon kivul Bulicsov, Gor, stb.) egyebkent verhetetlenek a humanus megkozelitesukkel. Az angol-szaz vonalon egyedul Bradbury az, aki ebbol a szempontbol egy nivon van veluk.

(Ugyanez mondhato el a szovjet SF filmekre is, amelyekben a finom liraisaggal/humorral fuszerezett melyseges emberseg mindig felulkerekedik a sokszor csodalatos de alapvetoen rideg jovobeli technikai/technologiai reszleteken.)
Előzmény: emp (15)
emp Creative Commons License 2006.12.02 0 0 15
te is a szovjet "cifin" nevelkedtél?

mert nekem is azok jutottak gyerekkoromban, más nem nagyon volt, de szerettem őket :)

a függőségem onnan ered, hogy elolvastam a Jártunk a jövőben című gyerek-scifit, utána más műfaj nem is érdekelt hosszú ideig.

(nagyon kisgyerek voltam)
Előzmény: eolomea (14)
eolomea Creative Commons License 2006.12.02 0 0 14
No de miért 5 példányban?
Rongyá olvasnád egyiket a másik után? :-)


Pontosan :-) Egyebirant, valoban megvan nekem ez a konyv 5 kulonbo peldanyban (szoval nehez lenne barmelyiktol is megvalni): 2 magyar, 2 angol es 1 orosz - bar az utobbit nem ertem, de a masik ket nyelvu kiadasok birtokaban legalabb megtanulnek vegre (8 ev sikertelen iskolai probalkozas utan) oroszul... A szigeten, gondolom, erre boven lenne idom - mert ahogy a vilagot elnzem, nem kivankoznek vissza ujra az un. "civilizacio"-ba. .. (Erdekessegkeppen, most is egy szigeten lakom, csak eppen nem lakatlan :-)

Na persze, van meg egy rakas egyeb kedvenc is konyvem is (mint pl. az emlitett Eden Lem-tol), de az 'Andromeda kod' nekem a csucsok csucsa.
Előzmény: Snakeins (8)
Major One Creative Commons License 2006.12.02 0 0 13

Gyűrűk urából van képregény?

Azt hiszem le vagyok maradva...

Előzmény: Intelligencs (2)
emp Creative Commons License 2006.12.02 0 0 12
a Találkozás a Rámával az tuti, a többin gondolkodnom kellene.
rengeteg a jelölt, és ne feledjük a magyarokat sem!
Zsoldos Péterre gondolok.
Qqberci Creative Commons License 2006.12.02 0 0 11
Alapítvány, Fekete felhõ, Ûrhajók a Göncöl-szekérbõl, Éden, Limphater utolsó képlete
eMM Creative Commons License 2006.12.02 0 0 9
Én remélném hogy nem kell ott töltenem az életem.Bár ahogy a dolgok álnak jelenleg.............
Robert Shcelkey(tudom hogynem így kell írni) összes.
PhilK.Dick összes
a többin gondolkozom.Majd ha fel kell szálni arra a hajóra.............
Addig irány a saját kiskönyvtáram.
Snakeins Creative Commons License 2006.12.02 0 0 8
No de miért 5 példányban?
Rongyá olvasnád egyiket a másik után? :-)

Asimov látom nem fut- pedig én az Alapítvány sagát vinném - de vajon az egészet lehet egynek számítani? -mert volna ötletem a többi 4-re bőven. :-)
Előzmény: eolomea (7)
eolomea Creative Commons License 2006.12.02 0 0 7
Ivan Jefremovtol az Andromeda kod-ot - es 5 peldanyban :-)

(Azert ezt, mert ebben a konyvben abrazolt vilagban lenne a legjobb elni.)
Manó Creative Commons License 2006.12.02 0 0 6

Lem: Éden

Clarke: A Város és a csillagok

Ian Watson:Warhammer 40k teljes univerzuma

W.Gibson: Neuroromanc

C.Sagan: Kapcsolat

 

ezekkel ellennék

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.02 0 0 5
1. A biblia...
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2006.12.02 0 0 4
Orson Scott Card Ender Saga-jának 5 kötetét (a 8 lehetségesből). Lehetőleg az első (Ender's Game - Vagy magyarul Végjáték) mindenképp közte legyen...
Orltran_ Creative Commons License 2006.12.02 0 0 3
Mivel nem vagyok sci-fi rajongó, és mivel a Gyűrűk ura nem sci-fi, ezért a Dűne-t, és valszeg véletlenszám generálással eldöntve 4 Philip K. Dick regényt.
Előzmény: Intelligencs (2)
Intelligencs Creative Commons License 2006.12.02 0 0 2
1. Alapítvány.
2. Gyűrűk Ura.
3. Dűne.
4. Vénusz üzlet.
5. Rozsdamentes acélpatkány.
+1 Státuszcivilizáció.
Előzmény: alhena (1)
alhena Creative Commons License 2006.12.02 0 0 1
Nem ér!! Ötöt vinni kell! :)
alhena Creative Commons License 2006.12.01 0 0 topiknyitó
Száműznek egy lakatlan szigetre...(az okokat most hagyjuk). Csak 5 sci-fi regényt vihetsz magaddal...(kezd szürreális lenni). Melyeket vinnéd...és miért pont azokat?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!