Keresés

Részletes keresés

barugon Creative Commons License 2012.12.31 0 0 129

  Ugyanott, mint az előbb írottakban a másik " játék " az említett levegőnyomással felpörgetett csapágy volt! Délutános műszakban este betonon elengedve, hát mit is

mondjak: csodálatos látvány volt!!!!

  Megragadván az alkalmat, mindenkinek BUÉK!

Előzmény: korsosb72 (128)
korsosb72 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 128

És az még "csak" 15-20 bar..:O és bőven elég hogy kinyírjon valakit. ( Azért kíváncsiságból megnézném 300 bar-on is (jó messziről))

Annak idején édesapám 12-es sörétesének a csövébe 750 atm volt beleütve próbának azért a 300 bar csak közel a fele.

Csak úgy nem kisérleteznék vele..

Előzmény: barugon (127)
barugon Creative Commons License 2012.12.29 0 1 127

  Valszeg igen, igaz mindez 35-40 évvel ezelőtt történt.

  Ikarus, Mátyásföld, szerszámüzem. Az ottani kézigépeink levegővel működtek, mely rendszer tudta a 15-18 légkört. 1 méteres vascső, a bennelévő furatnak megfelelő acél

csapágygolyó, természetesen rácsatlakozva az előbb említett légrendszerre cél és vissza-

számlálás 321 és csap nyit! Skacok. A 10-es csapágygolyó úgy verte át a fölső plazúrt,

hogy ihaj! Hát egyenlőre ennyi a házi pcp első, nem is olyan gyatra első példányához!

  Az időpont 1976! Csak a tényszerűség kedvéért!

Előzmény: janek666 (126)
janek666 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 126

"valaki csinált már házi pcp-t"

Igen csinált. Holnap temetik. :-(

Előzmény: sanyipapa007 (123)
barugon Creative Commons License 2012.12.28 0 0 125

  Tűzoltó palack? Maga a halonos tűzoltó palack is egy fegyver! 10 m-ig pontosan hord, ha találsz, már mélyhűtve a zsákmány!

Előzmény: sanyipapa007 (123)
STEVE_5 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 124

Meneküljön ki merre lát :-)

Előzmény: sanyipapa007 (123)
sanyipapa007 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 123

sziasztok! valaki csinált már házi pcp-t.én most akarok nkivitelezni 1-et.ha van valakinek valami okosága?tűzoltó palack az alap. 

STEVE_5 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 121

Küldtem privátot...

Előzmény: Törölt nick (120)
STEVE_5 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 119

Milyen fegyverre kellene, mert az enyém csak CZ200-ra jó.

Előzmény: Törölt nick (118)
STEVE_5 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 116

"2006.11.23 15..."

Ezt a dátumú hsz-ra reagáltál?

Ne legyél már ennyire kegyetlen velem, kérlek!

Ez majdnem 5 éve volt.

Annyira nem emlékszem már arra, hogy akkor hol találtam rá erre a témára!

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (115)
STEVE.5 Creative Commons License 2007.10.21 0 0 114
Arra nem pocsékolom a pácot!!!
...azzal nem lehet lőni:-)
Előzmény: PoGero (113)
PoGero Creative Commons License 2007.10.21 0 0 113
A pácból az ajtó tokra nem maradt? :-))
Előzmény: STEVE.5 (112)
STEVE.5 Creative Commons License 2007.10.20 0 0 112
Egy közbenső (két hete) állapot:
Előzmény: l.lovag (111)
l.lovag Creative Commons License 2007.10.18 0 0 111
Erre csak azt tudom mondani: ja.
Valóban igaz.
De,majd egyszer:-)))!!
Előzmény: STEVE.5 (110)
STEVE.5 Creative Commons License 2007.10.17 0 0 110
Gondolkodtam a dolgon.
A problémát csak abban látom, hogy a lemezek teljes keresztmetszetét át kellene színezni (nemtom mivel) mert a csiszolásnál a felületi szinezés elkopna a legtöbb helyen.
Ezt pl.: egy 10 milis rétegelt lemeznél nem tartom kivitelezhetőnek.
A színező pác beszívódása nem hisze, hogy 1-2 mm-nél mélyebben megoldható.
Így a rétegeket 4-5 mm-es rétegenként kellene összerakni, erre meg már rámenne a fiatalságod.
...de próba, cseresznye:-)
Az viszont elképzelhető, hogy a rétegek közé más típusú falemezeket teszünk.
Már a fa eltérő strukturája is nagggyon érdekes hatású eredményt adna.
Előzmény: l.lovag (109)
l.lovag Creative Commons License 2007.10.17 0 0 109

 

Szinte érzem a fa és a ragasztó illatát:-)) Nagyon le tudod írni:-))!

 

Azon az ötleten, amit egyszer írtam gondolkoztál?

Történetesen, hogy a lemezeket, vagy a ragasztót szinezni és így egész érdekes szinezettségű tust ki lehetne hozni  a műveletből.

 

Komoly PCP pusekoknál láttam  egy szín különböző árnyalataival  tenyérbemászós, arcra simulós szerintemeket.

 

Előzmény: STEVE.5 (108)
STEVE.5 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 108
STANLEY SURFORM reszelőket használom durvára, (a sarokcsiszoló nagyokat harap és nehéz irányítani) aztán fareszelők, majdan csiszólóvásznak 25, 50, 100, 20, 350, 400, 600,
Vizezés, ujabb csiszolás, ujabb vizezés, csiszolás, szeszes pácolás, olajozás,
viaszozás, száradás, viaszozás...
A pofadék, a válltámasz no meg a kéztámasz állíthatóság amit a leginkább élvezek az egészben.
Már gondolkoztam azon, hogy a saját méretemre fix tusát is csinálhatnék, de az új távcsövemet tenap felapplikáltam és máris állítani kellett a pofadékon.
Nem sokat: 44-es objetív helyett az 56-os Nikko különbségét ki kellet "játszani"

"...Hogy áll a 48-as?..."
Finisban van: tusa kész, csak még a vasban kéne egy fém rugóvezető.
Azeredeti műanyag nagyon idegesít!
Aztán összerakás, belövés:-)))
Előzmény: PoGero (107)
PoGero Creative Commons License 2007.10.16 0 0 107
És a ragasztás után a felesleg leválasztás?
Csiszoló vászon?
Vagy durvázni lehet sarokcsiszolóval?
Erősen gondolkozok rajta hogy csinálni kéne egy ilyet a Diana 75-re.
Már csak a pofadék állíthatóság miatt is.
Jut eszembe Diana.
Hogy áll a 48-as?
Előzmény: STEVE.5 (106)
STEVE.5 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 106
Sajnos megfelelő marószerszámom nincs, ezért a "réteges" módszert alkalmazom.
Jellemzően ez abból áll, hogy a fegyver (tok, és egyéb) szélességét kiadódó méretű rétegelt lemez rétegekből rakom össze a tusát.
Ez pl.: a CZ 200-nál úgy indult, hogy megmértem a tokrész vastagságát (asszem ez 20 mm) és két 10 mm-es rétegelt lemezből összeillesztettem a két legbelső részt, amelyek "körbevették" a tokot. A kivágást egyszerű lombfűrésszel végzetem, majd pedig reszelővel igazítottam a pontos méretre a két elemet.
Nem ragasztottam még össze az elemeket, hanem gömb maróval a tokrögzítő csavar helyét is " kinagyoltam"
Miután ezzel készen voltam, a tusa hosszában egyenlő távolságokra 4mm-es tájolócsapokat fúrtam az elemekbe, mert korábbi próbálkozásaim során előfordult, hogy a ragasztás közben a rétegek "elcsúsztak egymáson, és ez nem adott megfelelő végeredményt. A két belső réteg ragasztást Pálma (a hosszabb kötésidejű, vízálló) ragasztóval csináltam.
Ezt követően megmértem a légtartályt (28 mm) és az előzőleg összeillesztett részre rászabtam 2*4 mm-es rétegelt lemezt amiből már pl.: a tok részt már nem kellett kivágni.
A folyamat innen hasonló módon folytatható, és már inkább esztétikai ötletelés, hiszen mindenkinek más az ízlése a tusa vastagságát, pofadék kialakítását, stb. illetően.
Néhány kép a munka első fázisáról:
Előzmény: PoGero (105)
PoGero Creative Commons License 2007.10.16 0 0 105
STEVE.5!

Egy kérdésem lenne.
Illetve ezer, de csak sorjában.
Tehát ennél a rétegelt tusa gyártásnál milyen módszerrel alakítottad ki a tusa azon részét, amibe melemélyednek a puska fém részei.
Két gondolatom van:
1, eleve a belső rétegeket más méretben vágtad le. tehát mélyedéssel arányban "alacsonabb"
2, ragasztás után maróval.

Persze lehet hogy egy harmadik lehetőség az igaz.
l.lovag Creative Commons License 2007.10.14 0 0 104

Szia a választ beleoltottam  STEVE.5 levelébe:-)).

Köszi az elismerést. Vinni akartam Dabasra, de nem jött össze más progi miatt.

Üdv.:L.l.

 

Előzmény: Chronoss (102)
l.lovag Creative Commons License 2007.10.14 0 0 103

Hali!

Anyagra ötlet: asztalostól s tőlem.

Motiváció: Ez volt a legolcsóbb, ha elb...-nánk:-))

Én terveztem, rajzoltam, vittem fel a fára a méreteket. Az asztalos gépelt rajta és menet közben mindíg finomítottunk, ha valamit nem találtam jónak.

És egyszercsak elkészült.

Nem ez az első és utolsó darab az biztos.

A következő komolyabb és jóval drágább anyagból lesz. Csak az a baj, hogy építkezik a koma és már most is sikoltozott, ha a műhelye környékén látott:-))

Üdv. L.l.

Előzmény: STEVE.5 (101)
Chronoss Creative Commons License 2007.10.13 0 0 102
Szép lett.
Saját munka?
Előzmény: l.lovag (100)
STEVE.5 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 101
Egy halk megjegyzés, a jövőre vonatkozólag:
Nem tudom honnan jött az ötlet a tusa anyagának kiválasztására, de szerény ismereteim szerint az akác az egyetlen faanyag amelyik soha nem szárad ki teljesen, ergo a vetemedéseket sem lehet megakadályozni.
...és annyi más szép anyag létezik még ezen kívül:-)
Előzmény: l.lovag (100)
l.lovag Creative Commons License 2007.10.11 0 0 100

cz 200 s

 

És utolsónak még egy, oldalról.

 

Technikai adatok:

A tusa =gőzölt akác,

csillogás=padlólakk+acélgyapotos simogatás,

cső és tartálytartó elem danamit.

A silencer made in zozo from alumínium.

A többi eredeti CZ anyag + vásárolt csavarok.

 

l.lovag Creative Commons License 2007.10.11 0 0 99

cz 200 scz 200 s

 

Pár kép az új tusról. CZ 200 s új köntösben.

Kis dicsekvés és egy kis topik élesztés:-)))

l.lovag Creative Commons License 2007.03.14 0 0 98

uff! Te beszéltél!

És remélem nem a próféta szól belőled!

 

Ja, találó a székely hasonlat:-)))  tecc.

Előzmény: ponggi (97)
ponggi Creative Commons License 2007.03.13 0 0 97
...háát, lövünk amíg lehet! Sajnos simán megtehetik, elég hogy engedélyhez kötnek minden fegyvert, ellehetetlenítik teljesen a kereskedőket... ennyi! Az hogy tiltakozunk? Szerintem még viccesnek is találnák! ...én biztos nem kockáztatnék, legfőképp azért hogy ne követendő példaként tekintse az ellenállást a gyerkőcállomány! Szomorúan áttérnénk pl. a petanque-ra...

Ezzel csak két dolgot szerettem volna mondani... a fegyvertartás dolog nagyon törékeny valami! A másik meg, h. sokan fájdalmasnak érzik a 7,5J-os határt, és min. 16J-t akarnak (ennek én is örülnék, pénztárcám kevésbé)... én titkon még a 7,5J-nak is örülök!

Ráadásként meg távolba tekintve, nem biztos hogy jót teszek a gyerekekkel, ha megszerettetem velük a lövészetet - egy olyan dolgot, amit a társadalom nagyrészt elítél!

(ez most kicsit olyan, mint mikor két Székely ember beszélget... :-)))
Előzmény: l.lovag (96)
l.lovag Creative Commons License 2007.03.13 0 0 96

sasolva a hozzászólásokat, belefutva  a  pusek fotóidba, nézegetem és bizony mondom néked írigylem a gyerkőceidet.

wow Nekem lett volna anno ilyen cuccosom :-))) mert ugye volt bodzapuska, dugóspuska, patronos (szalag és gyöngy) és volt valami román játékpuska , ami tapadókorongos volt.

Apám úgy gondolkozott mint te. Felügyelet mellett lőhet a gyerek, szokja a fegyver fegyelmet. Csak az volt a baj, h úgy tudtam lőni a pusekjával, mint ha páncéltörővel lőttem volna:-)))) de élmény volt! Ahogy én hálás vagyok apámnak ezért a gyerekeid is biztos örömmel fognak erre emlékezni.

Ezt csak azért írtam le, kapcsolva ahhoz amit említettél, h véleményed szerint ki akarják írtani a fegyver szeretetét. Végülis sárkányt eregetni is jó buli:-))

Előzmény: ponggi (91)
ponggi Creative Commons License 2007.03.12 0 0 95
Az nagyon tuti lenne, mert ezek már az életemre törnek itten... "apa mikor lövünk már vele? Megigérteeeed! Pukkantsuk már benne a szódapatront...." :-))) Pici lány azért "biztos ami biztos" alapon az összes plüss állatkát elrejtette a szekrénybe!
Vettem egy kacsás mágneses célt (4db kacsa + egy félkész hóember a közepén)... Nnnna ezek a gonosz vér-kacsák!.... így már lehet majd rájuk lőni! :-))))
Előzmény: STEVE.5 (94)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!