Keresés

Részletes keresés

KING-77 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 191

Rendben! Mégegyszer köszönön a sok értékes informciót.

Mostmár inkább kezdek arra hajlani, hogy várok a megfelelő festményre. :)

Előzmény: Régiségkereskedő (190)
Régiségkereskedő Creative Commons License 2012.02.27 0 0 190

Repeszlakk, mesterséges patina.

Egy kép hátuljáról sokszor könnyebb meghatározni a korát, mint elölről.

Erről például üvölt, hogy új. Egy 19. századi festmény hátuljának kb. így kell kinéznie:

 

 

Amit itthon úgy árulnak, hogy "kinti hagyatékból származó festmény", az az ottani bolhapiacokról származó,

5-10-15 euros kép. Néha van köztük egy-egy értelmesebb darab, de nem gyakori.

 

A világért sem szeretnélek lebeszélni róla, ha tetszik a kép, és így, hogy tisztában vagy vele,

mi is az, vedd meg nyugodtan, de én inkább kivárnék valami ilyesmit:

 

 

(Nem egy csoda, és ezen lényegesen kisebbek a hajók, de egy böcsületesen megfestett kép.)

Előzmény: KING-77 (189)
KING-77 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 189

Köszönöm szépen az ősszínte véleményét, fáradozását és a linkeket is! 

 

Pedig a keret alapján elég réginek tűnt, mert még repedezett is és alsó rétegen a festék is kopott és repedezett rajta. Azaz valósan régi fának tűnik. A képen sajnos nem látszik az alsó része, ahol a hibák is vannak. Nyilván más az ami a képen látszik és más élőben megnézve. Egy elég magas intarziás régi vitrin tetején volt, így inkább nem vetettem le. Meg ráadásul új terméket semmiből sem árulnak, csak használtat. De nyilván a német vagy a holland se dobál ki csak úgy drága festményeket még teljesen új design alapján is rendezi be új otthonát. Ritka már az olyan véletlen, hogy esetleg egy jobb kép kerüljön elő egy poros padlásról vagy megunt otthonból. Akkor úgy látszik érdemes résen lenni még a réginek látszó képekkel is. Azt viszont először rosszul írtam, hogy farostra festett. Vászon kép, ami látszik is a hátuljáról készült fotón. 

 

Mindegy még átgondolom! Megpróbálom lealkudni 30-35e Ft-ra, mert jól mutatna az egyik nagy helységben.

Már régóta akartam egy nagyméretű vitorlás festményt, ez is csak azért tetszett meg. :)

 

            

 

Előzmény: Régiségkereskedő (188)
Régiségkereskedő Creative Commons License 2012.02.27 0 0 188

A kép és a keret is vadonatúj, kínai cucc. Olaj, meg kézzel, meg minden. 

 

Képek: http://www.alibaba.com/trade/search?SearchText=battle+ship+paintings&CatId=0&IndexArea=product_en&fsb=y&sq=y&tracelog=detail__direct_0914

 

Keretek: http://www.fineart-china.com/htmlframe/frame-001.html

 

A balra látható néhány csendélet szintén ugyan ez a történet, valamint a kép előtt látható porcelánok is kínából jöttek.

 

Miből látszik, hogy gagyi a kép? Vagy miből lehetett megállapítani a kép alapján?

 

Úgy a legegyszerűbb, hogy életvitelszerűen ezzel foglalkozol.:)

Mire megnézel egy-kétezer jó képet élőben (adod-veszed, múzeumba, kiállításra jársz),

meg tízezret reprodukálva (könyvek, net, ilyesmi), addigra kialakul a kvalitásérzéked. (Vagy nem.)

 

Az gyorsabb módszer meg az, hogy megnézel 200 sz@rt.:)

 

Úgy látom a nevek alapján, képekben inkább ezt a Szín-Vonal/MecsekArt vonalat prefereálod.

Ehhez nem tudok mit szólni, nem az én világom. 

 

Előzmény: KING-77 (187)
KING-77 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 187

Azért gondolom, hogy nem kínai, mert a kerete is elég régi és valós fából van kifaragva. Láttam már kínai sablon festményeket és azon látszik, hogy gép csinálta vagy nem hozzáértő festette. És azoknak a kerete is gagyi szokott lenni. Ez a festményt meg nem  sablonszerű, hanem valósan festettnek tűnik. Az üzlet tulaja komlett házakat költöztett ki, azaz németbe és hollandba jár ki és sokszor kinti magánházaktól egészen jó festmények is hazakerülnek. Pl meghal valaki, a rokonok kipakoltatnak valakivel, hogy a lakást eltudják adni. Sokszor azt se nézik meg, hogy van -e értékes dolog a házban....azaz mindent vinni kell csak úgy adják ki a munkát. Ebből gondoltam, hogy talán valami régebbi kép lehet. 

 

Ettől függetlenül elfogadom egy hozzáértő véleményét!

Miből látszik, hogy gagyi a kép? Vagy miből lehetett megállapítani a kép alapján? 

 

Magyar festőktől már van több képem: Buday Mihály, Heil József, Bereczki László, stb...

Régiségkereskedő Creative Commons License 2012.02.27 0 0 186

Kínai dömping szemét, semmiféle művészi értéket nem képvisel.

 

Ilyesmi gyárakban készítik őket:

 

 

Ennyi pénzért kis szerencsével akár normális festményt is vehetsz jegyzett, magyar alkotótól.

Ha modernebb megfogalmazású kép is jöhet a '60-as, '70-es évekből, akkor kettőt.

 

(Mondjuk ha ragaszkodsz a témához, akkor picit tovább kell vadásznod.) 

Előzmény: KING-77 (184)
KING-77 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 185

Még csatoltam egy kinagyított részt a festményről, de sajnos a polcon lévő porcelán figurák beletakartak a képbe. 

 

KING-77 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 184

Üdv mindenkinek! A közelünkben van egy üzlet, ahol sok kintről (Hollandia és Németország) behozott festmény és egyéb termék található. Nem régen észrevettem, hogy van egy 120 x 93cm -es farostra festett olaj festményt is, ami különlegesen faragott (kb 15cm széles) fa keretben van. A festő alárírását sajnos nem tudom kiolvasni, ebben kérném a tapasztaltabb fórumokzok segítségét. Hátha valakinek ismerős lesz a név és tud egy festőt mondani. Csatolok pár képet. Ja és 60.000Ft-ot megér egy ilyen kép? Szerintem a keretet sem lehet jelenleg megvenni, de Én nem vagyok szakértő ebben a témában. Előre is köszönöm a segítséget! 

 

 

  

Total-brutal Creative Commons License 2012.02.09 0 0 183

Az első nekem tetszik, de max ennyit mondhatok ennyi infó láttán.

Előzmény: Izabella079 (176)
Total-brutal Creative Commons License 2012.02.09 0 0 182

kevés az infó bármihez is. korábban már leírta itt jópár user mi kell ahhoz, hogy bármit is lehessen mondani egy festményről.
Fotó előről hátulról, de olyan amelyen látni a részleteket, pld a kort, (mert hogy aki ért hozzá egy jó fotó alapján elég pontosan megtudja saccolni mikor készülhetett) aztán látni lehessen pld az ecsetelési technikát. (hogyan kente a festéket a festő)
Aláíráshoz pedig magát az aláírást is mellékelni kell (ha van) Az édeskevés, hogy ki mit olvas ki belőle.

Előzmény: bosijani (178)
Total-brutal Creative Commons License 2012.02.09 0 0 181

Valószínüleg egy korábban tönkrement festmény egy megmentett darabkája fára kasirozva.
A keret gyönyörű, talán érdemes lenne rendbehozni, a festménynek szerintem csupán esztétikai értéke van. (Ugyanis hiányzik a téma amihez tartozott korábban)

 

Előzmény: Simi32 (174)
Total-brutal Creative Commons License 2012.02.09 0 0 180

Ezek nem festmények. Mindkettő nyomat.

Előzmény: malphit (179)
malphit Creative Commons License 2012.02.02 0 0 179

Kedves Szakértő(k) !

Az alábbi festménnyekkel kapcsolatban szeretnék információt.

Mona Lisa (Olaj) 39x49cm signo-nélkul fa lapra festve 70x60cm fa keret.

 

   

 

 

Giovanni .. (Olaj) 139x68cm signo-Giovanni jobb also sarok. Valószinuleg papirlapra festve, fa és gipsz minta keret.

 

 

 

Segítséget előre is köszönöm!

bosijani Creative Commons License 2012.01.30 0 0 178

Tiszteletem!

erről a képről szeretnék némi infót:

 

vászon,talán olaj? a jobb sarkában Bogyay?(Bagyay?) szignó

Simi32 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 177

....csak várd.....én is várom.......

Előzmény: Izabella079 (175)
Izabella079 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 176

Izabella079 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 175

Tisztelt Fórumozók.

 

 

Örömmel vennék minden ifot erről a 2 képről:

 

Vászon festmény ~60x80-as.

Semmilyen írást nem találtam rajta,a képek a nagypapámé voltak.

Simi32 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 174

Kedves Szakértő(k) !

 

Bárminemű információt szívesen fogadok az alábbi festményről :

 

Sajnos többször leesett, ami a kereten jól látszik. A képen is lepattogzás van több helyen. Olaj vászonnak nézem, szignót nem látok rajta. Előre is köszönöm.

Tisza05 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 173

Üdvözlet,

 

Köszi szépen az infot, a Rubovics kép mérete keret nélkül 26x20cm.

Az őrangyalos kép kerete önmagában valaki számára értékes lehet? Azaz eladható?

 

Régiségkereskedő Creative Commons License 2011.09.26 0 0 172

A karc Varga Nándor Lajos, 50-es, 60-as évek, értéke 8-10e Ft-körül, az őrangyalos festmény amatőr festő munkája,

a keret képvisel némi értéket, maga a kép nem. A Rubovics kerettel, vagy keret nélkül ekkora?

Előzmény: Tisza05 (171)
Tisza05 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 171

Kedves fórumozók!

Az alábbi rézkarccal kapcsolatban szeretnék informálódni (alkotó, évszám, kb értéke stb)

Segítséget előre is köszönöm!

Tisza05 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 170

Üdvözlet!

Segítséget kérnék még egy további festménnyel kapcsolatban, ami szintén hagyatékból maradt.

Annyit tudok elmondani, hogy a mérete 120x52cm, vászonra olajjal festve. Az aláírást nem tudtam beazonosítani.

Bármilyen információt előre is köszönök!

Tisza05 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 169

Üdv.

Az alábbi festménnyel kapcsolatban szeretnék információt, felvilágosítást kérni.

Rubovics Márk: Balatoni hangulat, mérete 26x20cm, olajjal festre fára.

Segítéget előre is köszönöm!

Tisza05 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 168

Köszi a gyors válaszodat, a méretet már olyan picire tettem, h nagyítóval kellene nézni, de azt sem tölti fel.... Látom, hogy Te elég gyakori látogatója vagy a fórumnak, gondolom privit itt nem lehet írni... Mégegyszer köszi! Üdv!

Előzmény: Régiségkereskedő (166)
1018 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 167

A kép méretei: kerettel 106x80 cm, belső méret 98x74 cm. ára : 600 000 ft tel: 20 265 92 47

 

 

 

 

 

Régiségkereskedő Creative Commons License 2011.09.26 0 0 166

Passz. A napokban a rendszer is gyengélkedik, de lehet az is, hogy túl nagyok a képeid.

Előzmény: Tisza05 (165)
Tisza05 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 165

Üdv.!

Lenne egy-két festmény amivel kapcsolatban segítséget szeretnék kérni, sajnos azonban kép feltöltése nem sikerül! Mindig hibaüzenetként ezt írja ki: IO

Mit csinálok rosszul? Tud vki segíteni?

Előre is köszi!!

Régiségkereskedő Creative Commons License 2011.09.25 0 0 164

Oks, köszi.

Előzmény: 1018 (163)
1018 Creative Commons License 2011.09.25 0 0 163

Holnap teszek fel róla több,és jobb képet,és kiokoskodunk egy reális árat... a mérete kb 90x 78cm,de holnap ezt is pontosabban megadom.

Előzmény: Régiségkereskedő (162)
Régiségkereskedő Creative Commons License 2011.09.25 0 0 162

Mennyibe fog kerülni?

Előzmény: 1018 (161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!