Keresés

Részletes keresés

ELK 770 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 19

Köszi.

Én is gyakran olvasom,bár csak az első részt.

Salgótarjanban még nem ért ,,atrocitás,,a Tescoban,bár ritkán vásárolok,többnyire WC miatt megyek,mint a másik topicban írtam.(ami hetek óta levan zárva,okát nem tudom )

Amúgy az önkiszolgwló kasszàval meggyűlt a bajom, volt hogy egy egy magazint vettem és mondták hogy ott fizessem ki.mindegy biztos sokaknak volt már baja abból hogy kódot nem tudtak nekem Pl mindig segített egy pênztáros.nem nekem találták ki.

Lopás szerintem a vasarlók körében elenyésző tarjanban,a dolgozók minden bizonnyal persze itt is szoktak.

nemrêg megnyílt a Média Markt is,az áruhaz közepén,a magazinok,könyvek kerültek máshová.Bar szerintem hamar be zárják ha nem lesz pénzük az embereknek,pláne most. 

Pár hónapja felajánlották egy állást hogy nézegessek kamerákat ,amiről S könyvben is szó volt.de gondolkodtam,ha dolgozók körében is ellenség lehetek ha felnyomom őket,egy egy lopás kapcsán.igy nem dolgozom ott,és szerintem nem is fogok.a tarjáni mellett néha Pesten a Fogarasi úti áruházba is szoktam menni,amiről ugye a könyvben is sok szó volt.bocs 

Kilroy Creative Commons License 2022.11.23 0 0 18

A wikipédia szerint igen, az első szupermarket 94-ben nyílt Szombathelyen (az első hipermarket két év bevezető időszak után 96-ban a Pólus Centerben).

A könyv amúgy szerintem is jó, mindkét része.

Előzmény: ELK 770 (17)
ELK 770 Creative Commons License 2022.11.23 0 0 17

Amúgy 1995 ben volt Tesco magyarországon?mert ez 2006 os kiadású könyv,és azt írja a könyvben,hogy 11 év után rúgják ki .Nálunk 2006 óta van.

Fejtágító Creative Commons License 2006.11.29 0 0 16

Amit leír a monogramos szerző, azt nagyjából eddig is tudtuk. Az, hogy a teszkó dolgozói közül ki hogy lop, arra pedig nyilván megvan mindenkinek a maga verziója.

Szerintem a könyv egy elég korrekt összefoglaló, "jó" egyszerre együtt látni ezeket a dolgokat. Az okés, hogy a leírtak a valóságban megtörténhettek, de abban kissé kételkedek, hogy mindez egy és ugyanazon emberrel történt.

Olyan velem is megesett, hogy éppen bombariadó volt, többször is. Soroksár...Teszkó és Auchan egy helyen...Gondolom mindenkinek vannak saját történetei is.

 

Egyébként pedig laza stílusú, könnyű olvasmány. 

 

  

eMM Creative Commons License 2006.11.22 0 0 15
Naja.Betű van benne.
Előzmény: jiihaa (14)
jiihaa Creative Commons License 2006.11.22 0 0 14
en meg neztem es alig lehet nehany helyen kapni. a escoban nincs az tuti. de  atescon beluli libriben sincs:) hehe akkor ugy latszik megiscsak van a konyvben valami, ha a tesco nem engedi arulni meg a libriben sem:)
Előzmény: mozo01 (13)
mozo01 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 13
Camponában a Libriben láttam. :)
Előzmény: Wild_Bear (9)
eMM Creative Commons License 2006.11.22 0 0 12
Én kivonatot olvastam belőle hát nem estem hasra.Ilyen fene nagy trüköök vannak benne hogy nézd meg az árcédulát ne higgy a legolcsóbb kiírásnak.Hát aki ezt csak ebből a könyvből tudja meg,az vegye.
Előzmény: RaDDZiK (11)
RaDDZiK Creative Commons License 2006.11.21 0 0 11
MOM Parkban van Anima konyvesbolt, ott lehet kapni, 1900 Ft (megeri).

Udv.
Előzmény: Wild_Bear (9)
utat! Creative Commons License 2006.11.20 0 0 10

Tesco-ban esetleg... ;-)

Meg mintha valami újságosbódéban láttam volna kitéve.

Előzmény: Wild_Bear (9)
Tigris30 Creative Commons License 2006.11.15 0 0 8

Szia!

 

Az az 50 ft-os szatyor, amit Rád akartak sózni, az visszaváltható. Ha elhasználódott, kapsz helyette egy újat. Amúgy igazad van:)

Előzmény: Satinette (7)
Satinette Creative Commons License 2006.11.11 0 0 7

titok, ne add tovább!

Sziasztok,

ezt a pofátlanságot, amit ma csinált a TESCO (Campona), csak Mo-on engedhetik meg, azt hiszem...

 

Ma este ide mentünk vásárolni, agyobb bevásárlást tervezve.

Köbö másfél órán át nézekődtünk, válogatttunk, vásárolni akartunk már karácsonyra, díszeket, ajándékokat, mindenféléket.

 

A pénztárnál is elég sokáig rakodtunk, tele volt a bev.kocsink.

 

Amikor kipakoltunk, mosolyogva közölte a pénztáros kislány, hogy sajnos, van egy rossz híre, nem tud adni ingyenes zacskókat, csak 50 ft-ért műanyag zacskót.

Tudjátok, azt a fajtát, amibe alig raksz valamit, és valahol szétszakad.

 

Ránéztünk a kirakott árumennyiségre, és azt mondtuk, nem.

 

Kértem a főnököt és a vásárlók könyvét.

 

1. Évek óta megszokott dolog, hogy kapjuk a kis vacak műanyag izéket, tehát mi nem hoztunk magunkkal semmit.

 

2. Amikor bementünk a Tesco-ba, SENKI nem figyelmeztetett, hogy most éppen pénzért kell megvennük a zacsikat.

 

3. Még akkor sem szóltak, amikor a pénztárnál kirakodtunk.

 

Ezek nálam elvek.

Igen, van 5-600 ft-om zacskókra, ha már 50-60 ezret otthagyok,  de erre ne KÉNYSZERÍTSENEK,  akkor megoldom másképp.

Vagy legyenek a zacskók is visszaválthatók, mint az üvegek....

 

Természetesen hívtam a főnöknőt, ifjú lányka elrebegte, hogy egyszer már kiraktak egy táblát a bejárathoz, hogy nem jár az ingyen zacskó, de a főnök bevetette velük. Mondtam, okos főnök, akkor vele szeretnék beszélni.

 

Érdekes módon, mire a beszélgetésünkben idáig jutottunk, és több érdeklődő is helyesen bólogatott, továbbá feltartottuk a sort, illetve közöltük, hogy akkor üssék be a pénztárgépbe, és utána majd lesztornózzuk, amit nem tudunk kézben elvinni, valahogy minden pénztárba visszakerültek az ingyenes tescos zacskók. Igen rejtélyes módon....

 

Tudom, bunkóság volt ezt csinálni, hiszen ugyan már, mit nekem 600 ft, de nem.... ezek elvek...

 

És azokat sajnálom, akik előttünk megvettek több vacak zacsit, mert valami reklám volt rajta, 50 ft-ért...

 

 

mártonka Creative Commons License 2006.11.10 0 0 6
Így van, tapasztalatból mondom.
3x jártam meg egy másik "szuperhipermarket"-ben (nevét nem akarom leírni, nincs szükségem perre). Azóta egyáltalán nem vásárolók sem TESCO ban sem más "szuper izékben". Egy egész rúd szalámit kellett odaajándékozni kutyatulajdonos kollegámnak, mert otthon kiedeült, amikor felvátuk, hogy romlott volt!( A ráirt lejárai idő szerint még egy hónapig érvényes volt!)

Előzmény: HugoChavez (1)
Wormie Creative Commons License 2006.11.10 0 0 5
A "nagy" TESCO topikban már régesrég leírták a statisztikát a lopásokról. Nagy része a menedzsment, egy kisebb hányad a dolgozók+biztonsági őrök, és utolsó helyen a vásárlók. Elgondolkoztató...
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.10 0 0 4
Kíváncsi leszek, mekkora pert indít miatta a tesco...
jiihaa Creative Commons License 2006.11.10 0 0 3
lehet h igazad van. csak igy hogy le van irva, hogy mit teszneka romlott aruval, eleg szar erzes besetalni a teszkoba
Előzmény: HugoChavez (1)
HugoChavez Creative Commons License 2006.11.10 0 0 1
A tacskó semmivel sem különb a többi hipermarketnél.
sneci Creative Commons License 2006.11.10 0 0 0
0 szemétség van a tescoban.
Előzmény: jiihaa (-)
jiihaa Creative Commons License 2006.11.10 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!