Keresés

Részletes keresés

Fine Tune Creative Commons License 2007.02.14 0 0 187
Ez értelmetlen, az ellenzék mindig is politizált az utcán. Az MSZP-SZDSZ is!
Előzmény: porperos (184)
porperos Creative Commons License 2007.02.14 0 0 186
Akkor most az orvosok meg a tanárok, és a fideszesek visszacserélik a szovcializmusra a rendszert?

Vagy még régebbire váltunk, a feudalizmusra?
Előzmény: Törölt nick (185)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.14 0 0 185
"1988-89-ben az "utcára vitt politika" eredménye a rendszerváltás lett."
persze, persze
Előzmény: A falu Bikája (-)
porperos Creative Commons License 2007.02.14 0 0 184
Az utca veszélyes hely, a közlekedés veszélyes üzem. Sajnos a normál körülmények között is számtalan baleset történik, és ha a rendőrök nem volnának még vadabb lenne a helyzet.

Ebbe a veszélyekkel teli közegbe még a politikát is kivinni, persze, hogy félelmet keltő.

Inkább az a kérdés miért az utcán politizál az ellenzék?
Ha nem tetszik nekik a parlament akkor választhanának más intézményt is, kultúrházat, sportcsarnokot, arénát, stadiont.
NINcs pénzük.
Az utcai megmozdulások költsége viszont közös.
glad Creative Commons License 2007.02.14 0 0 183

A távolkeleti problémát megoldotta anno két atom bomba.

Nem is értem ha az USA-nak nem teszik valami akkor miért nem dob le néhányat?

van elég bombájuk és mára már néhány országgal kevesebb lenne...

 

Azért mert egy antidemokratikus rendszerben, alternatív megoldás hijján csak az utca volt adott az nem jelenti, hogy ez kell csinálni a demokráciában is.

 

ne keverjük a szezont a fazonnal.

Előzmény: A falu Bikája (-)
A falu Bikája Creative Commons License 2007.02.13 0 0 182

mert csak alkotmánysértő módon tudják megakadályozni a gyűléseket.

 

Az  Alkotmánybíróságnak  azon álláspontja,  hogy  az  államot pozitív kötelezettségek is terhelik az alapjogok biztosítását illetően,  már  ítélkezési  gyakorlatának  korai  szakaszában kialakult. A 64/1991. (XII. 17.) AB határozatában például  az Alkotmánybíróság megállapította, hogy az állam kötelessége az alapvető  jogok tiszteletben tartásában “nem merül ki  abban, hogy tartózkodnia kell megsértésüktől, hanem magában foglalja azt is, hogy gondoskodnia kell az érvényesülésükhöz szükséges feltételekről” (ABH 1991., 297, 302.).


Ebből az is következik, hogy a hatóságnak szükség esetén akár erő  alkalmazásával is biztosítania kell a jogszerűen tartott gyűlések  lebonyolítását, illetőleg  meg  kell  akadályoznia, hogy  azt mások megzavarják. Ennek az állami kötelezettségnek ad  törvényi  kifejezést  többek között  a  Gyt.  11.  §  (2) bekezdése,  illetőleg a Btk. 228/A. és 271/A.  §-ai.  De  ezt fejezi  ki a Gyt. 1. §-a is, amikor azt nyilvánítja ki,  hogy az  állam biztosítja a békés gyülekezés jogának zavartalan  — más  szavakkal  kifejezve:  mások által  nem  megzavarható  — gyakorlását.

 

 

Előzmény: geszthi (181)
geszthi Creative Commons License 2007.02.13 0 0 181
na vajon miert is ?!
sörivó Creative Commons License 2007.01.12 0 0 180
Mintegy 250.000.000 forint kárt okoztak a TV székházban a „békés "tüntetök, persze az adófizetök fizetik a kárt!
Előzmény: sörivó (178)
A falu Bikája Creative Commons License 2007.01.12 0 0 179
Wic válasz | megnéz | könyvjelző 2003.03.14 13:20:05 (25)

1988 június 16. Nagy Imre halálának évfordulója, tüntetés:
Fodor Gábor-ék visszaemlékezése:

"... Ha jól emlékszem, nem sokkal a Fidesz megalakulása után Orbán Viktort behívták katonának…

Nyáron hívták be szerintem, de elôbb még lezajlott a június 16-i tüntetés, amelyrôl elvitték ôt.

Együtt voltak a tüntetésen?

Együtt indultunk el a kollégiumból, Viktor, Molnár Péter és én. Kis Jánossal kellett volna találkoznunk a Mányoki és a Kelenhegyi út sarkán, de mi késtünk másfél percet, és ô már nem volt ott. Mire a Batthyány-örökmécseshez értünk, ott már komoly tömeg volt, ráadásul iszonyú sok egyenruhás rendôr és nemzetbiztonságiak. Fel lehetett ôket ismerni, bár civilben voltak – a nyári napsütésben sok sötét ruhás ember, csupa rosszarcú figura. Aztán megláttuk Csoóri Sándort, aki kellô távolságot tartva a tömegtôl az utca másik oldalán állt, mi meg – a tömeg – az egyik oldalon, köztünk Tamás Gazsi, Kis János, Orbán Viktor, Vezér Erzsébet, Litván György, ha jól emlékszem, Solt Ottilia és még nagyon sok ismerôs arc… Emlékszem, meglepôdtünk azon, hogy Csoóri nem csatlakozott a tömeghez. Többen is mondták, hogy Csoórinak ide kéne jönnie, de nem jött. Ott volt, de mégsem volt ott. És akkor – talán azután, hogy Demszkyt megverték és elhurcolták – beindult a „rendôrállam" kiáltozás, Nagy Imre éltetése és egyebek. Gazsit egyszer csak kiemelték. Azt hiszem, szónokolni akart, de nem engedték, hátracsavarták a kezét… Viktor Gazsi védelmére akart kelni, és akkor rá is lecsaptak. Erre Kis János rohant oda, megfogta Viktort, és próbálta kihúzni ôt a rendôrök kezébôl…

Ez csak heroikus gesztus volt, vagy ilyen módon meg is lehetett menteni valakit?

Ha valakit visszarántanak a tömegbe, az – miközben a rendôrök a tömegre vetik magukat és mindenki szalad – hátul el tud tűnni. Ez azonban akkor nem sikerült, János kapott egy nagy gumibotütést, Viktort elhurcolták Gazsi után, mi pedig elkezdtünk átvonulni a Televízió elé, ahol aztán Kis Jánosnak, a Vörösmarty téren pedig Mécs Imrének is sikerült beszédet mondania. Akkor már legalább ezren voltunk, sokan csatlakoztak hozzánk a járókelôk közül is, a Fekete Doboz is ott forgatott, szóval ez egy jó hangulatú és nagyon komoly tüntetés volt, leszámítva persze a letartóztatásokat meg a gumibotozást…... "

Talán a Fekete doboz archívumában van több is.

Előzmény: spooler (87)
sörivó Creative Commons License 2007.01.12 0 0 178

Hirhedt TV riportere majdnem elalélt a gyönyörtöl!

Előzmény: oohikigaeru (175)
A falu Bikája Creative Commons License 2007.01.12 0 0 177

spooler, valahogy rohadtul eltűntél a hazugságod cáfolata után.

 

Előzmény: A falu Bikája (164)
Don Alfonso Creative Commons License 2006.11.11 0 0 176
És egy ilyen fideszes közszolgálati tévé nyilván egyenesben közvetitette volna David Duke fellépését az MVSZ székházából. Először szobatisztává kellene válni, és utána követelőzni.
Előzmény: fekete minden (172)
oohikigaeru Creative Commons License 2006.11.11 0 0 175

Én voltam a Tv-székháznál.

Az már utcai politizálás volt!

Félelmetes...

Előzmény: geva54 (174)
geva54 Creative Commons License 2006.11.11 0 0 174

Nem tudom, fel e az MSZP, de nem is erdekel. Viszont, hagyjanak ki az utcai rendezvenyekbol, utalom, nem megyek. Ott ugy sem lehet ervekkel vitatkozva beszelni, ott valaki omleng egyet a mikrofonba, ami vagy igaz, vagy nem. Ertem en, az OV hivok szeretik hallgatni veziruket, nelkule valahogy nem kepesek azonosulni, atvenni minden szavat, csocsalni meg hosszan mondatainak rejtett ertelmet,

transzban csapolni. De attol meg van egy jozan tobbseg, aki ebbol nem ker, tessek beken hagyni bennunket.  

Törölt nick Creative Commons License 2006.11.11 0 0 173
ebben megint igazad van.csak azt kellene még megérteni,hogy amíg ilyen kérdésekkel foglalkozunk,addig az egy tőről fakadó,látszólag egymást gyűlölő politikus siserehad végképp taccsra teszi az országot.és hidd el,mindkét fél benne van ebben az ocsmányságban.ezért nem azon kell vitatkozni,jobb vagy bal,hanem kik jöhetnek a szoci és fidesz után.
Előzmény: fekete minden (172)
fekete minden Creative Commons License 2006.11.11 0 0 172

Figyusz.

Fidesznek volt egy jó ötlete:

M1 szocis-libcsi, M2 jobbos legyen , mert az tévhit hogy nálunk lehetne független közmédium, igy akkor kiegyensúlyozottá válhatna az MTV, mint az olaszoknál van.

Egyenlő pénzt kapnának,igy még versenyhelyzet is kialakulhatna ki köztük, jobb műsorok stb.

Persze a szoclib elvetette.

Előzmény: Törölt nick (170)
fekete minden Creative Commons License 2006.11.11 0 0 171

Köztársasági tér közelében melózom, a székházukat heteken át kordon védte, és ott állt 2 rendőrautó, plusz 4-5 rendőr.

Persze egésznap.

A maszop retteg, meg is értem őket.

Előzmény: Törölt nick (169)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.11 0 0 170
igazad van.két megjegyzésem lenne.nem 4 év alatt,hanem 17,és kellett ehhez az mdf,a kereszténydemokraták,a kisgazdák,a fidesz,az mszp és az szdsz.slussz-passz.ezen belül aztán ölhetitek egymást,hogy ki volt a nagyobb gengszter.
Előzmény: fekete minden (168)
fekete minden Creative Commons License 2006.11.11 0 0 168

Ezt te a vörös rudi tévé "árnyékában " irod.:-)

Rohadt komcsi gyurcsányista köztévét megtámogatta megint a kormányod.

Ez aztán a demokrácia.

Nemzetrontó mszp és szdsz 4 év alatt lezüllesztette az országot, te meg nekik csápolsz....szép dolog.

Előzmény: Törölt nick (167)
stewes Creative Commons License 2006.11.10 0 0 166

Egyszer már leírtam, nem volt hatása. Nekifutok még egyszer:

szinte az összes hozzászólás tárgyi tévedésről árulkodik. Talán maga a topic nyitója sincs tisztában az utcai politizálás mibenlétével.

Ma kis hazánkban parlamentáris demokrácia van. A politika elsődleges színtere intézményrendszerünk. A politikai életünknek ezeken a kereteken belül kellene működnie. A mindenkori ellenzéknek ezeken a törvényi kereteken belül van módja az ország sorsát érdemben is befolyásolni. A legfőbb döntések az országgyűlésben születnek. Itt lehet opponálni is egy-egy kormányzati tervezetett.

Nem arról van szó, hogy egy-egy politikus nem fordulhatna közvetlenül a választóhoz. Ez is fontos része a demokráciának. De ez még nem utcai politizálás.

Sokan leragadtok egy szónál. Az utcai politizálás a demokratikus intézményrendszereken kívüli politikai megnyilvánulásokat jelenti. Helyszíne általában nem is utca vagy más közterület.

Napjainkban azt kell tapasztalnunk, hogy a jelenlegi ellenzék a parlamenti munka lehetőségeit nem használja ki. A kormányfőt, a kormányt a sajtóban, rendezvényeken, ügyészségeken támadja. Így csak a választó- (és nem választó) polgárokat lehet terelgetni jó vagy rossz irányba.

 

Előzmény: luzav (165)
luzav Creative Commons License 2006.11.10 0 0 165

A válasz nagyon egyszerű.

Az utcán nem a "megvágott" MÉDIADUMÁT adják!!!!!!!

A falu Bikája Creative Commons License 2006.11.10 0 0 164

Orbán baromira nem kellett a rendőröknek, de pióca módjára kapaszodott TGM-be.
A végén már szinte a szó szoros értelmében a nadrágja szárába csimpaszkodott.
A rendőrök egy darabig próbálták leszedni Ovit TGM-ről, de nem ment - burlesk-filmbe illő jelenet volt, ahogy Ovi lógott a TGM-en, a rendőrök meg cibálják őket kétfelé - a végén már a kezét ütötték gumibottal, hogy engedje el TGM nadrágját.

Végül úgy döntöttek, hogy ha már annyira menni akar, akkor elviszik őt is.

hm. Kis János hazudna???

 

http://www.hetivalasz.hu/showcontent.php?chid=14591

 

 "Én baloldali liberális vagyok. Az voltam már akkor is, amikor 1988. június 16-án megverettem magam a rendőrökkel a Batthyány-örökmécsesnél, mert ki akartam szabadítani Orbán Viktort a kezük közül. "

 

 

Előzmény: spooler (87)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.10 0 0 161

Valaki válaszolja már meg nekem, hogy a demokrácia a képviseltek demokráciája, vagy a képviselők demokráciája?

 

 

balgaorbány Creative Commons License 2006.11.10 0 0 160
  Ez az év legnagyobb baromsága , amit itt írsz pedig volt pár belőlük. Az utcai polimerizációnak egy kára van , hogy az alja randalírozik a nemzetvezető testvér Orbány emberei mellett . Akik orbány fiuk amúgy maguk .

Előzmény: A falu Bikája (-)
Ulrika Creative Commons License 2006.11.10 0 0 155
Es szokas a gumilovedekkel valo lovoldozes is. Pl: a franciak tavaly...
A 23.-i is pont ugyanez volt.
Előzmény: lcoder (43)
Don Alfonso Creative Commons License 2006.11.10 0 0 154

"Demokráciában nincs forradalom. "
Rémísztő! Ezzel küldtek aksztófára embereket 56 után. )-:

 

Hogy lehet ilyen mélyostobának lenni? 56 után a proletárdiktatúra védelmében akasztottak.

Aki egy demokráciában forradalmárkodni akar, az a liberális-demokratikus alaprendet kivánja felszámolni.

Előzmény: Törölt nick (153)
Újlaki Creative Commons License 2006.11.09 0 0 152
Nem az MSZP az, aki nem akarja az utcára vinni a politizálást, hanem a normális emberek. Az utcán az győz, aki hangosabb, agresszívebb; nem feltétlenül az, akinek igaza van, vagy aki a többség véleményét képviseli.

Vannak persze kivételek. Ha elnyomás van, ha diktatúra van, ha a többség más módon nem tudja érvényesíteni a jogos törekvéseit, akkor marad az utca, vagy adott esetben a lövészárok, az utcai harc.

Ma azonban Magyarországon, néhány felelőtlen gazember minden mesterkedése ellenére, demokrácia van. Három és fél év múlva leválthatod vagy megerősítheted a mostani vezetést. Aki ma "forradalmat" akar csinálni vagy másokkal csináltatni, az vagy nagyon buta, vagy nagyon gonosz. Vagy csak elhitte valemelyik felelőtlen politikus felelőtlen handabandázását.

Demokráciában nincs forradalom. A demokráciában arendszerváltás csak visszafelé történhet, valamilyen nem demokratikus, diktatórikus rendszerbe. Tudom, hogy sokaknak a Kádár-féle puha diktatúrával nem is az volt a bajuk, hogy diktatúra volt, hanem hogy nem az ő diktatúrájuk volt. Sokakról bebizonyosodott, hogy nagyon is a szívük szerint való volna egy másfajta diktatúra.

Nem hagyjuk.
Előzmény: A falu Bikája (-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.09 0 0 151

Rózsadombi paktum

1989. március 15-én, míg az első szabad emlékezést tartották, egy budai villában titkos tárgyalás volt, amelyen a következők vettek részt:

A távozó szovjet hadsereg tábornoka, a szovjet titkosrendőrség ezredese, az amerikai követség első titkára, a CIA egyik tisztje, az izraeli titkosszolgálat egyik képviselője, a magyar katolikus és az izraelita egyház egy-egy megbízottja, valamint öt magyar politikai vezető, akik ma is pozícióban vannak.

Ők írták alá részünkről az ország szabad újjáépítésének a tervét korlátozó diktátumot, amelynek értelmében kimennek ugyan a szovjet megszállók, de ezért súlyos árat kell fizetnünk.


1. A szovjet csapatok békés és barátságos kivonulása Magyarországból.

2. A Szovjetunió kárpótlása a hátrahagyott értékekért, javakért.

3. Barátságos politikai és gazdasági viszony kiépítése a Szovjetunió és Magyarország között.

4. Mindennemű szovjetellenes tevékenység megakadályozása.

5. A határok kölcsönös megnyitása a Szovjetunió és Magyarország között.

6. A volt kommunista párttagok minden büntetés alól való mentesítése.

7. A volt kommunista titkosszolgálat, határőrség és rendőrség megvédése az esetleges megtorlásoktól.

8. A megbízható volt kommunisták más pártokban való indítása a választásokon.

9. Az államvagyon átmentése a volt kommunisták kezébe.

10. Az igazságszolgáltatás megtartása a volt kommunisták kezében.
11. Minden zsidóellenes megnyilatkozás, megmozdulás és szervezkedés megtorlása.

12. A jobboldali, vagy szélsőjobboldali pártok indulásának és szervezkedésének a megakadályozása.

13. Állandó hangoztatása annak, hogy a határok véglegesek, és azokon nem lehet változtatni.

14. Az új magyar kormány nem tarthat kapcsolatot jobboldali emigráns személyekkel, szervezetekkel, csoportokkal.

15. A románok, jugoszlávok és a szlovákok felé csak barátságos nyilatkozatok láthatnak napvilágot.

16. Az 1956-os eseményeket, mint a kommunizmus megjavítását célzó mozgalmat kell beállítani, és csak azokat szabad szóhoz juttatni, akik ezt így értelmezik.

17. A magyar hadsereget egyharmadára kell csökkenteni.

18. A Szovjetunió az átmentett kommunistákon keresztül megtartja politikai befolyását Magyarországon, az Egyesült Államok viszont megerősíti gazdasági befolyását a magyar életben.

19. Magyarország teljes garanciát ad a magyarországi nemzetiségek nyelvi, népi, kulturális, politikai és gazdasági jogainak gyakorlására.

20. Magyarország teljesen kártalanítja a magyar zsidóságot a második világháború alatt elszenvedett veszteségeiért.

Íme a sokat emlegetett „paktum”, amely mindeddig megakadályozta hazánk politikai átalakulását.

A találkozó magyar résztvevői:
Antall József, Boross Péter, Göncz Árpád, Horn Gyula, Paskai László, Pető Iván, Zoltai Gusztáv (MaZsiHisz).


Előzmény: Törölt nick (147)
A falu Bikája Creative Commons License 2006.11.09 0 0 150

ezért mondtam, hogy a zavargást idézőjelben értettem, csak lemaradt.

 

Előzmény: spooler (146)
stewes Creative Commons License 2006.11.09 0 0 149
Én csak pofázok. Nem szeretem a sarat.
Előzmény: Törölt nick (145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!