En most megyek ebben a honapban,ha erdekel megosztom veled az elmenyeimet.Varom mar,barataim voltak,lattam rengeteg kepet.Erdekes vilag az biztos.Amugy biznisz ugyben megyek,s nem mint turista.
Ezek a közép-ameriakai államocskák olyanok mint Albánia, csak mínuszba és mivel nem volt kommunizmus van a fővárosban néhány magasház, egy elegáns hotel és villanegyed, amit magánhadsereg őriz.
Ez csak annyit jelent,hogy tobben fognak bevandorolni onnan az USA-ba,vagy kerni bevandorlasi engedelyt,ahogy az elso sandinista idoszak alatt is igy volt es akkor nagyon sok nicaraguai jott az USA-ba.
Ha Venezuela nem szallitana az olajat ,az USA meg valahogy megoldana a dolgot, de mit csinal akkor Venezuela az olajaval? Az USA-nak ha jol emlekszem Venezuela a harmadik legnagyobb olajszallitoja, ha ez a mennyiseg a vilagpiacon megjelenik,ki veszi meg? Vagy leesnenek az arak es az USA second hand megvenne kozvetiton keresztul.Mellesleg nem az USA veszi az olajat,hanem a nagy olajtarsasagok amelyek nemzetkoziek tobbnyire ma mar.Az amerikaban mukodo shellnek nem ad el csak az amerikan kivulinek?
A Szovjetúnió rég összeomlott, tehát különösebb jelentősége már nincs, hogy milyen balos kormány kerül hatalomra egy szemétdombon. Az egyetlen jelentős balos ország Venezuela, de amíg Chavez rendben szállítja az olajat -márpedig rendben szállítja- addig nem esik bántódásuk.
A venezuelai és a perui elnök pillanatnyilag sokkal több gondot okoz nekik (meg még talán Castro).
Daniel Ortega anno az első szabad demokratikus választást előkészítette és - nagy meglepetésre - elvesztette a választásokat Nicaraguában (ne feledjük: Daniel Ortega annak a sandinista gerilla mozgalomnak amely elűzte Somoza diktátort)
Egyre több pénzt és emberéletet követel az értelmetlen qrva messze lévő Irak megszállása,miközben az amerikai polgár annyit érzékel az egészből,hogy egyre drágább az olaj meg ha óvatosan is de szorúl a nadrágszíj.
Persze itt el is érkeztünk a történet paradoxonához,mert azt az irreálisan magas életszínvonalat valszeg csak további erőszakos piacszerzéssel(háborúk,megszállások) lehet tartós gazdasági növekedéssé konvertálni.