Keresés

Részletes keresés

MrJones Creative Commons License 2006.11.09 0 0 151
"Ha én rendőr lennék és kövel dobálnának és elkapnám a pasit, szolgálati szabályzat ide vagy oda, addig rugdosnám, amig lélegzik..oszt jónapot..."

Ez egy átlagember esetében, mint mondjuk te (avagy pölö én is), teljességgel elfogadható. Én se tennék mást.
Egy rendőr esetében viszont nem.

Nagyobb hatalomhoz több önfegyelemnek kell társulnia. Ha nem így van, az illető alkalmatlan arra, hogy hatalom legyen a kezében.

Ezért nem vagyunk mi ketten alkalmasak rendőrnek.
Előzmény: CartmanFirst (112)
MrJones Creative Commons License 2006.11.09 0 0 150
"HA AZ A TANK AZ ENYÉM ÉS OTT PARKOLOK VELE KIÁLLÍTÁS CÉLJÁRA, SENKI NEM MENT VOLNA VELE SEHOVÁ, AZ BIZTOS."

Miért, mit csinálsz? Elásod egy gödörbe és lebetonozod?

Megfelelő ráfordítással úgy elviszem a tetves tankodat, ahogy nekem tecc.
Az XX-millás, agyonzárazott/immobilizerozott/nyomkövetőzött luxusverdákat is ellopják, mint a szél.
MrJones Creative Commons License 2006.11.09 0 0 149
"Használt is, 50 évvel ezelőtt."

És most is megteheti, ha olyan kedve van.


http://forum.index.hu/EditArticle/ReplayEditArticle?a=60874081&t=9153811

"A nagy talányom most is az, hogy a bácsi miért nem média sztár?"

1. Mert mocskosfasiszta ellenálló, azért.
2. Nem hoz PR-nyereséget a szociknak. (Ettől mondjuk a jobbos médiában lehetne.) Illene olyankor bemutatni ugyanis a "tettet" is, az meg valszeg nem annyira terhelő, amennyire szeretnék.
Előzmény: Törölt nick (75)
MrJones Creative Commons License 2006.11.09 0 0 148
"- miután a tank lefulladt és az öreg kimászott belőle azután lelőni már önbíráskodás lett volna..."

Nem az.
Valami jogászfaszfej anno azzal dumálta meg a bébiszitter hős golyószórását a távolodó kocsira, hogy a támadás bármely pillanatában használhat lőfegyvert, és a menekülés is a támadás része. Ergo menekülő embert hátbalőni (a következmények mérlegelése nélkül) teljesen jogszerű.

Igen, erre én is lehidaltam.


Szóval szabad értelmezésemben, ha Tank Tata kiugrik a harckocsiból, és - mondjuk nem lefekszik hassal a földre, hanem - "vegyülni akar", két utcával arrébb is fejbe lehet lőni.

Ilyen törvényeink vannak, most mit csináljunk?
Előzmény: pokol-kő (71)
MrJones Creative Commons License 2006.11.09 0 0 147
"A tüntetőket nem kell, és nem is szabadna beazonosítani, azonban a kődobálókat, gyújtogatókat..."

Azokat meg nem beazonosítani kell, hanem elfogni.
Ott, és akkor.
Előzmény: L.C.S. (16)
MrJones Creative Commons License 2006.11.09 0 0 146
"akkor miért is kell eltakarnod az arcodat?"

Mert mondjuk olyan kedvem van.

Lehet olyan, vagy nem lehet?
Előzmény: spooler (12)
MrJones Creative Commons License 2006.11.09 0 0 145
"A jog a tisztességes polgárokat védi a tisztességtelenektől. A tisztességes polgárnak nincs félnivalója a rendőrségétől, hiszen az érte van."

Ez igaz, csak tudod - amíg bűncselekményt nem követ el -, alapvetően mindenki tisztességesnek kell, hogy számítson. Függetlenül a ruházatától.

Jóhogy nem már visszajön a hatvanas évek, vaze...
Előzmény: urál (5)
spooler Creative Commons License 2006.11.06 0 0 143
A képviselő mentelmi joga arra lenne való, hogy klasszikus eszközökkel ne lehessen elhallgattani, ha az államhatalom részéről valami törvénytelenséget talál valahol, és azt fel akarja tárni. De ilyen lánglelkű népek nem akadnak köztük, ezért hát a mentelmi jogot arra használják, hogy ne kelljen szondát fújni, meg hogy az állami autókkal okozott balesetek felelőssége alól kibújni...
Előzmény: csodaturmix (142)
csodaturmix Creative Commons License 2006.11.06 0 0 142
dehát talán a parlamentben ülöknek és főleg a bársonyszék bitorloinak kéne felelősséget vállalnia a tettekért, és a törvénytelenségekért, az igaz h eddig senki nem mondta h majd mostantól másképp lesz, de most mondta ez a kurcsán és azóta is még mindig nincs semmi sem..szerintem a bizottságokban sem nagyon született eddig semmilyen kézzelfogható eredmény, a kulcsár ügyben csak azért mert elég sok minden kitudodott és onnantól kellett valami maszlag a népnek..meg az egyéb eredmények nagy részében is hasonló helyzet állhatott elő..
az a probléma hogy nincsen pártfüggetlen felelősség megállapitás, és független igazságszolgáltatás stb..ez elég nagy hibája a magyar demokráciának, a görögöknél is volt vének tanácsa, az ő szavuk mint most esetleg az alkotmánybiráké meghatározó volt vagy annak kéne lennie, de ezt kiölték a köztudatból, plusz rendesen ellehetetlenitették őket..igy van ez az államfői poszttal is, sóhivatal.
Előzmény: spooler (140)
vanrajtasapka Creative Commons License 2006.11.06 0 0 141
aha, értem. aszittem a tank miatt. :)
Előzmény: spooler (138)
spooler Creative Commons License 2006.11.06 0 0 140
A törvények megvannak, a parlament megfelelő bizottsága dolgozhatna rajta, hogy be is legyenek tartva, de ott vagy minden rendben van, vagy k.ra leszarják a törvényeket, csak a bizottsági pótdíj a lényeg.
Nem képviseleti demokrácia ez, hanem pártoskodás alapján működő hűbérúri rendszer.
Előzmény: csodaturmix (139)
csodaturmix Creative Commons License 2006.11.06 0 0 139
egyébként meg először is törvényeket nem az állampolgárok ellen kéne hozni mostanában elsősorban, hanem a rendet és a törvényes kereteket felrugo nemzetbiztonsági és rendőrségi erők ellen, akik meg nem engedett eszközöket használnak, ezt letagadják stb.
talán ezzel kéne kezdeni egy jogállamban..de hát ki tudja milyen államformában vagyunk már - elkurcsisztán.
spooler Creative Commons License 2006.11.06 0 0 138
erősen offtopik vót.
Előzmény: vanrajtasapka (136)
vanrajtasapka Creative Commons License 2006.11.06 0 0 136
jól látom, hogy töröltek pár hsz-t?? miért?
spooler Creative Commons License 2006.11.06 0 0 135
90 előtt nem dobálták így a rendéreket....
Előzmény: Müller őrvezető (122)
elemes Creative Commons License 2006.11.06 0 0 129
csupáncsak pontosítalak. nem kell úgy tenni, mintha egy rendkívül hallatlan dologról lenne szó.
Előzmény: spooler (121)
Müller őrvezető Creative Commons License 2006.11.06 0 0 122
Már '90 előtt sem agyonverés ködobálókra , oszt jónapot.
Előzmény: CartmanFirst (112)
spooler Creative Commons License 2006.11.06 0 0 121
Reménykedsz, vagy kötözödsz?
:-)
Előzmény: elemes (118)
elemes Creative Commons License 2006.11.06 0 0 118
EZ a parlament éppen most szavazott bizalmat a k.programnak, a min.elnöknek és a ennek kapcsán valamelyest a kormánynak is. Akkor ugyanez a parlament fogja ezt a min elnököt leváltani, ezt a kormányt leváltani, és újat csinálni?

erre is volt már példa :-)))
Előzmény: spooler (113)
spooler Creative Commons License 2006.11.06 0 0 117
Hát, valakik eldugták.

Nekem a legelejétől az volt a tippem, hogy az öreg nem véletlenül volt ott.

Akik odavitték, azok dugták el most.
Előzmény: Törölt nick (114)
vanrajtasapka Creative Commons License 2006.11.06 0 0 115

Ha én rendőr lennék és kövel dobálnának és elkapnám a pasit, szolgálati szabályzat ide vagy oda, addig rugdosnám, amig lélegzik..oszt jónapot...

 

 

 

Irány Észak-korea, ott pont igény van rád!

Előzmény: CartmanFirst (112)
spooler Creative Commons License 2006.11.06 0 0 113
A parlamentet az ellentmondás felemlegetése miatt hoztam be a képbe.
ugyanis.
EZ a parlament éppen most szavazott bizalmat a k.programnak, a min.elnöknek és a ennek kapcsán valamelyest a kormánynak is.
Akkor ugyanez a parlament fogja ezt a min elnököt leváltani, ezt a kormányt leváltani, és újat csinálni?
Előzmény: elemes (107)
CartmanFirst Creative Commons License 2006.11.06 0 0 112
Ne nyavalyogjatok már, mindenütt igy van a világon, ha erőszakos vok a rendőrrel, ő is erőszakos lesz.Mit kell ezen magyarázni?Ha én rendőr lennék és kövel dobálnának és elkapnám a pasit, szolgálati szabályzat ide vagy oda, addig rugdosnám, amig lélegzik..oszt jónapot...
beowolf Creative Commons License 2006.11.06 0 0 111
Kiterjesztve ezt a logikát, ha elkötik az autodat, te leszel a húnyó. Facér hagytad szem előtt.
Előzmény: Törölt nick (108)
elemes Creative Commons License 2006.11.06 0 0 107
új parlamentről eddig csak te beszéltél. új kormány pedig választások nélkül is lehet, nem ez lenne az első vagy második alkalom, ugye, jóreggelt elvtárs.
Előzmény: spooler (105)
spooler Creative Commons License 2006.11.06 0 0 105
Akkor tényleg választások kiírása nélkül lesz új parlament és új kormány?
Előzmény: Törölt nick (103)
Müller őrvezető Creative Commons License 2006.11.06 0 0 95
Csak mikor lesz az a legközelebb ?
Előzmény: urál (60)
A falu Bikája Creative Commons License 2006.11.06 0 0 90

beteg vagy, hogy ilyeneket írsz?

 

Előzmény: kiski (88)
kiski Creative Commons License 2006.11.06 0 0 88

Ez a tüntetőazonosításos ötlet egy elmebaj. elmebaj egyfelől, mert minden liberális eszmével ütközik, másfelől meg úgay általában.

Via Galvani Creative Commons License 2006.11.06 0 0 78
A rendőr nem használt, mert a rendőrség első nap átállt. Ezért kapott Kopácsi Sándor, bp-i rendőrkapitány életfogytiglanit 58-ban.
Előzmény: Törölt nick (75)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!