Keresés

Részletes keresés

euróka Creative Commons License 2018.08.24 0 0 512

Tisztelt Qti!

 

Fel tudnám Önnel venni a kapcsolatot a régi képekkel kapcsolatban?

 

Köszönettel:

M. Tamás

Előzmény: Qti (508)
Lali_78 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 511

Kedves Fórumtársak!

Tudna nekem abban segíteni valaki, hogy az M2-höz közelebb eső Pipa u., vagy a Málnás u. és környéke mennyire zajos  az autópálya miatt? 

Köszönöm előre is.

Lali_78 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 510

Kedves Fórumtársak!

Tudna nekem abban segíteni valaki, hogy az M2-höz közelebb eső Pipa u. mennyire zajos  az autópálya miatt? 

Köszönöm előre is.

johevi Creative Commons License 2014.02.25 0 0 509

Felélesztem a topicot...

Szépen megcsinálták a betonutat a Gyártelepi vasút mellett, a Vasutas sportelepig, csak a Gyártelep részen nincs összekötve semelyik úttal, 100 métert kell menni a földúton, és ezzel közben tönkreteszik, kimélyítik lukakkal a földutat. A tábla szerint 2013 ősze az átadás, mikor tervezik megcsinálni a hiányzó szakaszt?

Másik kérdésem: a rendelőintézet előtti, tavaly őszi betonozás óta ott van egy csatornatetőre figyelmeztető 1 méteres ideiglenes (?) tábla, ami zavarja a rendelőhöz való bekanyarodást a Fő útról. Azt mikor oldják meg?

Qti Creative Commons License 2011.05.23 0 0 508

Tisztelt Szabó Úr!

 

A képviselő híradó című kiadványban aGyárteleppel kapcsolatban sok fals információt tetszik közölni, ez finoman kifejezve nem szép.

 

A Köröndben lévő egyetlen(!) lámpa egy éve nem világít! A mai napig is ez így van, hiába tetszett azt írni hogy megjavították.        

 

NEM javították meg.

 

"A rendőrség a Körönd és környékén a forgalmi rend betartásának ellenőrzését kezdte meg" írja Ön.                                                 

 

NEM történt, történik ilyen .

 

Kérjük,valóban képviselje az érdekeinket, és  ne csak szájkarate merítse ki képviselői ciklusának értékes négy évét....

 

 

 

 

Qti Creative Commons License 2010.12.31 0 0 507

B. U. É. K. !

 

Qti Creative Commons License 2010.12.23 0 0 506

 

 

Békés, meghitt Karácsonyi ünnepeket kívánok!

 

 

 

 

 

 

 

Qti

Qti Creative Commons License 2010.10.26 0 0 505

Szabó képviselő Úr!

Egy bemutatkozó fórum  a Magyiban  nagyon aktuális lenne!

Várják a választói hogy jelentkezzen!

 

Qti Creative Commons License 2010.06.08 0 0 504

Finisbe fordult a csatornaépítés. Nagyon furcsa a nagy munkagépek látványa kis hazánkban

.

Qti Creative Commons License 2010.05.26 0 0 503

Történt egy kis baleset az elmúlt éjszaka a szakmunkás képző előtt, amikor is az eső alámosta az ivóvíz főnyomócső fölötti betontuskót, és az rápihennt a csőre. Reccs. Víz nyente:-(((

 

 

Ez főnyomó cső

 

 

 

Ez esett rá...

 

 

Kiváltották.
johevi Creative Commons License 2010.05.17 0 0 502
Méghogy hiányosság? Szökőkutunk van :-))
Előzmény: Falusne (501)
Falusne Creative Commons License 2010.05.17 0 0 501
http://www.youtube.com/watch?v=2XLlQvk36Z0
Előzmény: johevi (499)
johevi Creative Commons License 2010.05.17 0 0 500
GyárteleP....
Előzmény: johevi (499)
johevi Creative Commons License 2010.05.17 0 0 499

Gyártelek megállónál, méter magasan zubogott a csatornából a víz:

 

csenze Creative Commons License 2010.05.17 0 0 498
Sziasztok,

Elnézéseteket kérem, hogy így idegenként "idepofátlankodom" :)), de
közös képviselő keresésben szertném a segítségeteket kérni. Társasházunk keres megbízható, agilis, talpraesett, gyakorlattal rendelkező közös képviselőt. Ha tudok valakit ajánlani, kérlek küldjetek levelet a csenze kukac yahhoo pont com címre. Ha lehet írjátok meg, hogy az akit ajánlotok albetétenként mennyiért vállalja a képviseletet.
Segítségeteket köszönöm.
Csenze.
Qti Creative Commons License 2010.05.16 0 0 497

Most hogy csatornabővítés van, és gyakori az  égszakadás, csináltam egy -két képet.

 

A szakmunkásképző előtt,

ugyanott,

 

József Attila,

 

És amit "lát"

 

És a remény, ami a legkésőbb hal meg (Jézus Szíve  templom)

 

Ezt az árvizet hivatott megszüntetni a nagy méretű  új csatorna.

 

 

 

 

OLD FOX Creative Commons License 2010.03.27 0 0 496
Őszinte részvétem.
Előzmény: Qti (494)
Vermes László Creative Commons License 2010.03.17 0 0 495
Őszinte részvétem a családjának,igaz csak az Index-es nickje alapján ismertem,soha nem találkoztunk.
Nyugodjék békében.
Előzmény: Qti (494)
Qti Creative Commons License 2010.03.17 0 0 494

Sajnálattal kell közölnöm, hogy "Pecsenye" húga Zsuzsa szívelégtelenségben elhunyt.

Sokan ismertük, nagyon korai volt ez a távozás...

Nyugodjon békében.

Qti Creative Commons License 2010.03.16 0 0 493
Korrekt tájékoztatás, ez így már világosabb képet ad, mint az eddigi  "mondják hogy beszélik" kezdetű  .
Előzmény: stehlik (492)
stehlik Creative Commons License 2010.03.15 0 0 492
Egy-két gondolat a Toldi utca és Liget úti esővíz csatorna beruházásáról I. üteméről:
Úgy gondolom, hogy Gyártelep szempontjából az egyik legfontosabb probléma megoldásról van szó. Ezzel a beruházással remélhetőleg megszűnik a Gyártelepi állomás aluljárójának nagyobb esőzés utáni esővíz és szennyvízzel történő feltöltődése.
EU-s pályázatra készülve az Önkormányzat – Közbeszerzési törvény előírásainak megfelelően – pályázatot írt ki a tervek elkészítésére. A tervek elkészítése után a Közbeszerzési és Városfejlesztési bizottság választotta ki nyertes pályázatot 2008-ban. Ebben a nyomvonal is szerepelt. (Bizottság tagjai: Kovács L. Bauer M. Hirtz T. Bottyán T. dr. Kiss R) Bizottság javaslatára a testület hagyta jóvá.
Fentiekből is kiderül, hogy Kovács L. és dr. Kiss R. afférjánél én nem voltam jelen, csak folyosói pletyákból hallottam. (Én csak 2009. januártó vagyok a biz. tagja.)
Sajnos nem volt gyakorlat a bizottság munkájában, hogy olyan esetekben, ahol egy-egy körzetet érintő beruházási, rekonstrukciós, vagy egyéb munkák tárgyalásánál meghívják a területileg illetékes képviselőt.
Szintén a Közbeszerzési és Városfejlesztési bizottság választotta ki – pályázat útján – a projekt vezetőt, műszaki ellenőrt, s a kivitelezőt, melyet a testület hagyott jóvá.
Gyártelepen végzendő munkák idejére kértem, hogy a heti koordinációs értekezleten részt vehessek. Ezt a szervezők elfogadták. Az ott szerzett információkról szeretném tájékoztatni az érdeklődőket.
Penta Kft mint kivitelező a tervek alapján kiviteli tervet készített, - ez a nyomvonalat is tartalmazza - melyhez megkérte a közművek üzemeltetőitől a hozzájárulást, s közművek nyomvonalát.
2010. március 12-én tartott koordinációs ülésen, melyen részt vett a tervező, kivitelező is meggyőződtem, hogy az esővíz csatorna nyomvonalát a TIGÁZ ismerte. Általuk aláírt véleménnyel amely, tartalmazta a gáz nyomvonalát nem tettek észrevételt. Elismerték, hogy az általuk adott nyomvonal rajz nem tartalmazta azt a vezetéket melybe a Penta kft dolgozói belevágtak, de a Penta is elismerte, hogy hibázott, mert nem kérte a TIGÁZ véleményét a vezetékkel kapcsolatban. A hiba kijavítását vezető mérnök erről a tudatlanságát véleményem szerint - a TIGÁZ-nál levő információs rendszer nem megfelelőségére utal.
A javítási költséget a Penta-nak és a TIGÁZ-nak kell lerendezni, ez nem terhelheti a beruházás költségét.
Ezen a koordinációs értekezleten a tervezők feladatul kapták az új nyomvonal kijelölését, s a hozzá szükséges engedélyek beszerzését.
Ha konkréttá válik az új terv természetesen tájékoztatót meg teszem.
Még egy gondolat:
110 millió Ft Penta igénye – a Liget úti talajvíz szivattyúzással kapcsolatos többletmunka költség – jelenleg csak igény.
Qti Creative Commons License 2010.03.07 0 0 491
Itt látszik milyen komoly utat építettek 80 évvel ezelőtt
Qti Creative Commons License 2010.03.06 0 0 490

Csupán megjegyzem: józan parszti ésszel  végiggondolva nem esnék neki egy általam ismeretlen beltartalmú 200-as cső átflexelésének, főleg akkor nem, ha fogalmam van arról hogy gázvezetékkről van szó.

Én itt a helyszinen beszéltem az ehárítást vezető  TIGÁZ-os mérnökkel, akik az adott napon éjszakába nyúlóan próbálták meg rendbehozni a bajt, Ő azt mondta , hogy nem keresték meg őket a kivitelezők, nem is tudtak az itteni munkálatokról.

Na én nem viccből írtam azt hogy hurrá, ezt túléltük...

A további értesítéseket is köszönettel fogadjuk!

Üdvözlettel Qti

Előzmény: stehlik (489)
stehlik Creative Commons License 2010.03.06 0 0 489
T.Quti!

Sajnos félre informáltak. Tervezés során a TIGÁZ-tól kapott rajzokon az említett gázvezeték nem ott volt bejelölve ahol a PENTA a földmunkát végezte. Az eltérés 2 méter, melyet megis találtak csak azt már rég - műszaki hiba miatt - kiiktatta a TIGÁZ. Ezért történt az említett sajnálatos eset.
(Ma 10 órai megbeszélésen kapott informáciok alapján.)

Tudott dolog, hogy Gyártelepen nem minden közműről van hitelt érdemlő rajz. Amikor a MÁV rendelkezett ezek felett csak skiccek készültek. A Pályafentartás megszűnése után ezek a feljegyzések (skiccek) szőrén szálán eltüntek.
Sem a MÁV illetékesei sem az Önkormányzat nem rendelkezik azokkal a "rajzokkal" amelyek minden közműről (az úgynevezett illegális megoldásokról is) valós képet adnának.

A fentieket figyelembe véve elhangzott, hogy más nyomvonalon - mely elkerüli Gyártelepet - oldják meg ezt a beruházást.
Remélem jövő héten ez az elképzelés már konkréttá válik.

Végleges tervekről a tájékoztatom.




Előzmény: Qti (488)
Qti Creative Commons License 2010.03.05 0 0 488

Én kis optimista! még hogy simán lebonyolodik a csatornabővítési munka!

Ma lettek készen 2,5 nap után a TIGÁZ hibaelhárítói egy elflexelt embercomb vastagságú gázcső kiváltásával.

Teljesen idióta módon rajz nélkül nekiestek a földmunkát végzők a nyomás alatt lévő gáz gerincvezeték eltávolításához!Azt mondták a gázszerelők, hogy azt a mukit jövő ilyenkor találták volna meg , aki a csövet vagdosta, ha sikerül neki a mutatvány.

Persze a füldmunka megállt.

Hurrá, ezt túléltük!:-))

johevi Creative Commons License 2010.02.28 0 0 487
Köszi!
Előzmény: Qti (485)
mamul Creative Commons License 2010.02.28 0 0 486
Készítünk egy összeállítást a strand történetéről. Jó lenne régi fotókat is csatolni hozzá. Ha véletlenül lenne valakinek, és valamilyen formában átadja, nagyon köszönjük. A szkennelést meg tudjuk oldani.

Előre is köszönettel:
Mamul
Qti Creative Commons License 2010.02.28 0 0 485

 

Konkrétan ez Gyártelep

Üdv. Qti

Előzmény: johevi (484)
johevi Creative Commons License 2010.02.27 0 0 484
Ami eddig a Tábor utcában volt az nem ez volt? Vagy az az oldal nem Gyártelep?
Előzmény: stehlik (482)
Qti Creative Commons License 2010.02.24 0 0 483
Köszönjük az értesítés, remélhetőleg flottul lebonyolódik a munka.
Előzmény: stehlik (482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!