Keresés

Részletes keresés

koldoknezo Creative Commons License 2006.11.06 0 0 195
Ezt a bele kellene lőni a Dunába szöveget mintha már hallottam volna. Az államelnök által vezetett menetben óbégatták - kit is akartak megölni?
mb3rgyulolo Creative Commons License 2006.11.06 0 0 194

Hát izé, sztem ez nem így működik. Az után a nap után nem csodálkoztam volna valami keményebb válaszon sem. Hatás-ellenhatás.

És még egyszer: a rongáló, randalírozó emberkék ellen határozottan, és keményen kell fellépni - a törvényes keretek között.

Ennyiről szólna az egész.

Előzmény: narancsbukta (190)
mb3rgyulolo Creative Commons License 2006.11.06 0 0 193
Kucc. Remélem azért a többit is elolvastad.
Előzmény: ZöPö (191)
ZöPö Creative Commons License 2006.11.05 0 0 192
Hideg is volt az idő, már nem volt olyan kasa az utcán óberkodni. Tavaszig kicsit nyugtunk lesz a nagy szittya löttyös indulatoktól.
Előzmény: narancsbukta (190)
ZöPö Creative Commons License 2006.11.05 0 0 191

Magadra vetted?

 

Jaj már, nem kellett volna. :-)

Előzmény: mb3rgyulolo (186)
narancsbukta Creative Commons License 2006.11.05 0 0 190
nagyon helyesen tettek a rendorok, hogy megagyaltak azokat a faszfejeket, akik kovel dobaltak meg oket, autokat gyujtogattak, kukat borogattak.
Lam meg is lett a hatasa, november 4-en mar nem mertetek randalirozni.
Kellemetlen a gumibogyo!
Előzmény: mb3rgyulolo (183)
narancsbukta Creative Commons License 2006.11.05 0 0 189
a partrendorseg babakocsival verte a vak terhes papokat az ejfeli misen.
egyeb erdekes momentum?
csodaturmix Creative Commons License 2006.11.05 0 0 188
érdekes hogy még egyetlen rendőrt sem vontak felelősségre, ezt emlegetni határtalan naivitás mikor mindenhonnan az folyik h bátrak és határozottak voltak a rend őrei..a hatalom attól despotikus h nem tudomást saját hibáiról és az igazságról..
Előzmény: mb3rgyulolo (186)
csodaturmix Creative Commons License 2006.11.05 0 0 187
a rendőrség nem viselkedett méltóan az esküjéhez..a provokátorokat nem kapták el, sőt, szóval szolgáltak alázatosan a kurcsány bandának és féltek azoktól akik ott mertek lenni egy békés nagygyülésen..ha nem félnek nincs lovasroham, meg kardlapozás, meg lövöldözés..de ezt te úgysem értheted a 0bites agyaddal..
Előzmény: Irispepe (64)
mb3rgyulolo Creative Commons License 2006.11.05 0 0 186

Te kezdted a zombizást, főnök.

Érvekkel eddig én nem találkoztam, csak a kéjes "megérdemlik a köcsögök" mentalitással, a másik oldalról meg hazaárulózással. Gondolkodni, gondolkodni. 

Annyit szeretnék levezetni, hogy ha az ilyesmi megtorlatlan marad, akkor előbb utóbb már nem csak a politikai tüntetéseken kerülnek elő a hasonló megoldások.

 

Amúgy meg tetszik, vagy sem, a rendőrségnek többletjogai miatt többletfelelőssége is van. Sok mindenki megérti, ha pofánvágom azt, aki fellöki a feleségem, de ha komolyabb sérülést okozok, a jog engem is szankcionál. A rendőr itt olyan helyzetben volt, hogy könnyen visszaélhetett a hatalmával: ezért kellett volna különösen odafigyelni, hogy mit tesz. Nem tette, tehát felelősségre kell vonni, erre vannak a törvények.

Nem hiszem, hogy olyan bonyolult.

Előzmény: ZöPö (184)
ZöPö Creative Commons License 2006.11.05 0 0 184

Kevesebb személyeskedést, ha az érveid fogytán vannak, köszike.

 

Te nyilván robotokból állítanál fel rendőrséget. Akiknek nincsenek érzelmeik és mindig az előre megírt programot hajtják végre, hibamentesen.

 

Vigyázat: ezzel NEM adtam felmentést a rendőrök által elkövetett hibákra!

Előzmény: mb3rgyulolo (183)
mb3rgyulolo Creative Commons License 2006.11.04 0 0 183

Ha ilyen szuperintelligens vagy, talán megérted a kérdést is lassan, de nem fűzök hozzá túl sok reményt.

Hol olvastál arról, hogy a rendőr dolga összerugdosni embereket? Ha előtte a haverját vágta pofán kővel valaki, azt se rugdoshatja meg a földön. Vagyis megteheti, csak utána ugyanúgy el kell számolnia vele, mint neked vagy nekem. Sőt, egy kicsit komolyabban.
Az ember megtenné, meg jól is esne ugye, csak akkor viselje a következményeket, mert az eljárása nem volt jogszerű. Ezen talán nincs vita, bár már ebben se vagyok biztos. Miért nincs rögtön statárium, úgy még egyszerűbb lenne a dolog.

Előzmény: ZöPö (179)
enginer Creative Commons License 2006.11.04 0 0 182
:))
Előzmény: wizes (181)
wizes Creative Commons License 2006.11.04 0 0 181

Mióta van nyíl is renceresítve a fegyverek között?

Hm??

Előzmény: Törölt nick (177)
wizes Creative Commons License 2006.11.04 0 0 180

Nem. Ez a polityikások hibája vastagon!!

Meg a médiáé!!

Az olaj is jutott eszembe de azért az jó pár évvel később volt és közte tuti volt sok eltusolt balhé!!

Rohadt genyó polityikások!!

 

Hallod GenYó??

Előzmény: Törölt nick (172)
ZöPö Creative Commons License 2006.11.04 0 0 179

"Nem látszik, de nem is lényeges, nem igaz?"

 

Erről beszéltem: a zombit nem érdekli, melyik konyhán készült a kaja, amit az orra elé toltak. Kicsit több dialektikát, ha lehetne. (Nem cucilistát, hanem platónit.)

Előzmény: mb3rgyulolo (174)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.04 0 0 178
Félreértés volt. A rendőrök nem tudták eldönteni, hogy működik-e a szolgálati fegyver, és mivel úgyis a parton álltak, az egyikük azt javasolta, hogy bele kellene lőni a Dunába.
Előzmény: Törölt nick (176)
Phat_Mammma Creative Commons License 2006.11.04 0 0 175
Ebben a topicban tiéd az első emberi hang balról. Emelem kalapomat.
Előzmény: Aragorn (163)
mb3rgyulolo Creative Commons License 2006.11.04 0 0 174

Nem látszik, de nem is lényeges, nem igaz?

Ha valami szabálysértést, vagy bűncselekményt követett el, akkor elzárni, majd a bíróság intézi. Hol találtál olyan büntetési tételt, hogy nyilvános összerúgdosás a btkban?

Előzmény: ZöPö (170)
wizes Creative Commons License 2006.11.04 0 0 171
Mit vársz ettől a hazug csürhétől.
Előzmény: ZöPö (170)
ZöPö Creative Commons License 2006.11.04 0 0 170

A jól megvágott videókon nem látszik, hogy az a fiatal (vagy mizantróp barátunknak válaszolva: a mellékutcabáéli magányos ember) mit csinált a rendőrattack előtt. Olyan ez, mint a Gyurcsány-beszéd: kivágjuk azt a másodpercet, amikor azt mondja, hogy "hazudtunk" meg "elkúrtuk", azt lehet lobogtatni, hogy "hazudtak, elismerte", nem törődve azzal, hogy miről szól az egész beszéd. Ezeket a videókat is lehet lobogtatni: nini, magányos emberre vetette magát az elállatiasult horda, közben csendesen megfeledkezve arról, hogy mi történt öt perccel előtte, vagy egész nap.

 

És a zombik ezt kajolják, élvezettel, habzsolva.

Előzmény: fekete minden (165)
wizes Creative Commons License 2006.11.04 0 0 169

És az egész azóta megy mióta a a székház ügy volt.

Az megtorlatlan maradt azóta szabad a gazda a polityikásoknak.

Előzmény: Törölt nick (168)
mb3rgyulolo Creative Commons License 2006.11.04 0 0 167
Hát izé, ez meg a másik oldal hibája, hogy úgy tekint a zászlóra mint megszentelt golyóálló mellényre...
Előzmény: fekete minden (165)
wizes Creative Commons License 2006.11.04 0 0 166

Mit vársz egy ptiszitől?

Ő a vak!!

Elvakúlt!

Előzmény: Aragorn (163)
fekete minden Creative Commons License 2006.11.04 0 0 165
A videókon az is látszik hogy egy fiatal tart a kezében egy zászlót, odamennek a rendőrök, földreteperik és elverik.
Előzmény: mb3rgyulolo (164)
mb3rgyulolo Creative Commons License 2006.11.04 0 0 164

Igazából csak nálad szakadt el a cérna, nem tudom egyesével leírni mindenkinek.

 

A többiről: más dolog a vandálkodás, amit meg lehet, és kell akadályozni, és más a hagyományos értelemben vett tüntetés, amihez a "NÉP"-nek bizony joga van, akármilyen kellemetlen ez másoknak, ezt nem lehet vitatni. Itt is csak azt nem szeretem, hogy az emberek nem tudnak elvonatkoztatni az oldalaktól - ha most Fidesz kormány lenne, és balosok szarták volna össze a teret, az is rendben van, mert megtehetik bizonyos keretek között.

De gondolom, te is láttál videókat amikor egy-egy magányos embert kapnak el a rendőrök a mellékutcában, volt nem is egy. Te csak azért nem szeretnéd ezt meglátni, mert nem értesz egyet a céljaikkal, zavarnak, és gyak az igazságérzeted helyreállt azzal, hogy most kicsit összerakták őket a rendőrök. Pedig te is állhattál volna ott, és nem kizárt, hogy még fogsz is.

Előzmény: vizinikk (162)
Aragorn Creative Commons License 2006.11.04 0 0 163

Mi folyik itt? Megőrült már mindenki???

 

Ha a történet igaz, azt a két rendőrt habozás nélkül ki kell rúgni a testületből.

 

Az igaz, hogy egyenlő jogok és egyenlő bánásmód... de azért az isten szerelmére, legyen már bennetek annyi, hogy egy vak, vagy mozgáskorlátozott ember iránt nagyobb a felelősségérzet és a szolidaitás!!! Ne váljunk már a tetves politika miatt vadakká!!!

 

Ha viszont a történet nem igaz, ha csak egy a hasonló költemények közül, akkor a hírtvét és a kiagyalásban résztvevőket örökre eltakarítani a tájékoztatásból!!! Mert aki ilyesmivel játszik, az nem ember!!!

vizinikk Creative Commons License 2006.11.04 0 0 162

most jó alaposan elolvastam, mit is írtam....

te hol látod abban gyurcsányt vagy orbánt, vagy, hogy a politika lenne az új vallásom?

hidd el, nagyon szívesen megfeledkeznék arról, hogy létezik a politika, a négyévenkénti választást letudva,  de az 1998 óta, ha ki szeretném kerülni, is újra és újra elémáll, és igyekszik letaposni, vagy egy arctalan szürke masszába, amit "NÉP"-nek nevez, bedarálni, és a hátamon megvalósítani rendszerint önző céljait.

 

ez, szeptember 19-ig, csak kellemetlen és gusztustalan volt, de azóta a nap óta - és nemcsak az én számomra (akin te plusz vagy mínusz előjelet látsz) félelmetes is lett.

Az egy dolog, hogy a munkámban akadályozva vagyok, mert a Kossuth téren csöveztek és vásároztak hetekig, és a gyepen parkolás és ürítkezés nem szabálysértés volt, hanem állampolgári jog, hogy az életbe olyan szervezési szempontok kerüljenek napi jelleggel, hogy hova mehetek, ahol épp nincs fenyegetés, vagy hetekig tartó újabb traktoros kemping, abból abszolút elegem van.

És úgy gondolom, hogy azért van a rendőrség, hogy ezt megakadályozza. És ha egyfelől rágyújtják a rendőrökre az autót, betörik egyesek koponyáját, molotovokat dobálnak, és barrikádot építenek, akkor hasonló eszközhasználat esetén ne legyen nyígás. Mert az M.Giorgio effektus a tudatmódosító cukorkáról aztán a legmegvetendőbb a szememben: ha valaki radikális tüntetőnek látszik, gusztustalan, ha utána békés demonstrálónak mondja magát, vagy "butaság"-nak nevezze a bíróság előtt az utcakővel való dobálózást.

 

és ez nem politika, ez gerinctelenség. Ahogy mondod: félelmetes,  komolyan.

Előzmény: mb3rgyulolo (160)
ZöPö Creative Commons License 2006.11.04 0 0 161

A normális emberek egyes szám második vagy harmadik személyben beszélnek a beszélgetőtársukhoz. :-)

Előzmény: mb3rgyulolo (160)
mb3rgyulolo Creative Commons License 2006.11.04 0 0 160

Stop, állj, fék, ne keverd már megint.

 

Nézzük lépésekben, nagyon sokadszorra.

 

1: a vandálkodó ember attól az, mert vandálkodik, definitíve

2: ezért tőlem nem kap pénzt, saját jogán hülye

3: nyilván nekem nincs beleszólásom, hogy mit csinál, de nem tetszik a dolog. erre találták ki többek között a rendőrséget, ami

4: szigorúan törvényes keretek között működik, mert a törvényt védi, definitíve

5: ezért fizetést kap, ez a munkája, vele szemben lehetnek elvárások, és kell is, hogy legyenek

 

Vegyünk egy másik példát, hátha.

Meglátom hogy néhány jóképű gyerek a kocsimat gyújtja fel nagy hazafias buzgalmukban.

A jogos gondolat erre, hogy agyonlövöm őket ott ahol vannak.

DE.

1:Én nem vagyok rendőr.

2:Ha megteszem, leültetnek

3:talán világos a különbség.

 

Jó lenne látni, ha túl lépnétek végre magatokon.

Biztos rohadt furcsa dolog, de van olyan ember, aki elítéli a kocsigyújtogatókat, és a fekvő embert rúgdosó rendőröket is. Őket hívjuk normális embereknek. Tudod, ők azok, akik nem úgy válaszolnak mindenre, hogy "igen, de a másik..."

Talán ha egy tucatot láttam belülek az utóbi hónapban. Félelmetesen kevés. 

 

A politika a ti új vallásotok, és a vezetők valami próféták a szemetekben. Mindenható, tiszta, egyértelmű. És a legjobb: még gondolkodni sem kell rajta.

Nem is megy nektek, úgy látom. Az út közepén lövöldözhetne Orbán, vagy Gyurcsány járókelőkre, akkor is belemagyaráznátok, hogy a köcsög gyalogos egyrészt megérdemelte, másrészt meg a másik is lövöldözött már... Félelmetes, komolyan.

Előzmény: vizinikk (158)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!