Keresés

Részletes keresés

Libertine Creative Commons License 2006.11.03 0 0 70

Persze, és minden ember alapból hülye, mindent elhisz, amit a reklámok állítanak, ugye? Talán végre vállalnia kéne a felelősséget mindenkinek a tetteiért, nem állandóan másra mutogatni (pl. ha a lízingcég elveszi az autót mert nem fizetsz), nem kéne hülyeségekre költeni (pl. csilivili mobiltelefon), és mindezek után az állambácsitól várni a segítséget, aki ha nem osztogat tovább, akkor szemét. Persze a bolseviktor-híveknek ez tabu.

Előzmény: Rendszergyártás (53)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.03 0 0 69
"És mikor imádkozol, ne légy olyan mint a képmutatók,
akik a gyülekezetekben és az utcák szegletein fennállva
szeretnek imádkozni, hogy lássák őket az emberek.
Bizony mondom néktek: elvették jutalmokat"

"Te pedig mikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva
, imádkozzál a te Atyádhoz, aki titkon van; és a te Atyád aki titkon néz, megfizet néked nyilván"

Máté 6. 5-6

A koronaúsztatásnak semmi, de semmi köze a kereszténységhez. Szerintem.
Előzmény: Rendszergyártás (62)
Fejtágító Creative Commons License 2006.11.03 0 0 68
Szerintem a kereszténységet nem lehet utálni. Maximum megmosolyogni.
Előzmény: Rendszergyártás (62)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.11.02 0 0 67
Rendszergyártás válasz | megnéz | könyvjelző 2006.11.02 18:48:53 (62)

Mondtam, hogy demagóg vagy.
A kereszténység iránti utálatod nem jogosít fel arra, hogy másokat kritizálj akinek szép volt az az ünnep.
Demagóg én is tudnék lenni. Mibe fájt Gyurcsány házi babzsúrja 56 államfővel október 23-án?
Mindegyik egyformán fontos.

Előzmény: G.B.Bejja (60)
Előzmény: Rendszergyártás (66)
Rendszergyártás Creative Commons License 2006.11.02 0 0 66
Én nem beszélgettem veled.
Előzmény: G.B.Bejja (65)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.11.02 0 0 65
Te tulságosan is okos meg képzett vagy hozzám, ne beszélgessünk.
Előzmény: Rendszergyártás (62)
ex_lx Creative Commons License 2006.11.02 0 0 64
(Kár, hogy a tüzijáték árát már nem is lehet felemlegetni, amióta baráti cég ugyanannyiért csinálja, mint hajdan a nem-baráti - csak kicsit hanyagabbul.)
Előzmény: Rendszergyártás (62)
Rendszergyártás Creative Commons License 2006.11.02 0 0 63
A kolbásztöltő verseny meg vicc.
Orbán kolbászt tölt, Gyurcsány meg fut.
A magyar emberhez az első közelebb áll egyébként.
Előzmény: G.B.Bejja (60)
Rendszergyártás Creative Commons License 2006.11.02 0 0 62
Mondtam, hogy demagóg vagy.
A kereszténység iránti utálatod nem jogosít fel arra, hogy másokat kritizálj akinek szép volt az az ünnep.
Demagóg én is tudnék lenni. Mibe fájt Gyurcsány házi babzsúrja 56 államfővel október 23-án?
Mindegyik egyformán fontos.
Előzmény: G.B.Bejja (60)
ex_lx Creative Commons License 2006.11.02 0 0 61
"Az országgal meg az a baj, hogy él Kádár János, Orbán Viktornak hívják és vannak hívei."

Ha nem így volna, most a franc se emlegetné fel a semmittevő elkúrást, és oly boldogan, békében élhetnénk a kis csődrakásunkon... mint az alatt a Kádár János alatt, akit Kádár Jánosnak hívtak, és akinek voltak hívei... mi az hogy, nagyon is.
Előzmény: urál (41)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.11.02 0 0 60

Aha.

Értem.Az  fontos volt, mert ti találtátok ki.

Előzmény: Rendszergyártás (58)
ex_lx Creative Commons License 2006.11.02 0 0 59
akkor is, ha
Előzmény: ex_lx (57)
Rendszergyártás Creative Commons License 2006.11.02 0 0 58

"Látod én meg a koronaúsztatás,meg a kolbásztöltőversenyről készült videó árán kezeltetném magam."

Hülyeség és demagógia ellen.
Előzmény: G.B.Bejja (56)
ex_lx Creative Commons License 2006.11.02 0 0 57
"Érdekes, h Mo-n tényleg sokkal látványosabb a fogyasztás, mint egyes nálunk gazdagabb európai államokban"


Amék pénzt az ember ingyen kapja, könnyen jött könnyen megy alapon könnyen keféli el akkor is, hogy másnap kopp. Közben a gazdagja meg les, hogy egyeseknek mire telik... az ő gazdagság utáni adójából szétosztogatva.
Előzmény: fork() (13)
G.B.Bejja Creative Commons License 2006.11.02 0 0 56
Látod én meg a koronaúsztatás,meg a kolbásztöltőversenyről készült videó árán kezeltetném magam.
Előzmény: kalocsay (27)
ex_lx Creative Commons License 2006.11.02 0 0 55
"Tengődik a proletár mobillal a fülén."

Lévén luxus a vonalas telefon, ami fajlagosan akkor a legdrágább, ha fel se emelik.
Előzmény: Törölt nick (1)
Tauron Creative Commons License 2006.11.02 0 0 54
Netén annyit szeretnél dolgozni, és annyi adót szeretnél fizetni, mint egy átlagos európai paraszt 200 évvel ezelőtt?
Előzmény: pucros (52)
Rendszergyártás Creative Commons License 2006.11.02 0 0 53
"Kölcsönt vesznek fel sokan olyasmire, ami nem igazán alapvetően szükséges. Műszaki cikkek, autó, stb. és síránkoznak."

Ki vetíti ezt a világot nap mint nap percről percre? A büdös liberalizmus.
Előzmény: lujo2 (49)
pucros Creative Commons License 2006.11.02 0 0 52
Igen. De nem tehetnek róla, nem tanítják az iskolában, hogyan kell kiszámolni, hogy milyen hitelt érdemes felvenni mire.
A bankok marketingesei viszont nagyon rátermettek.

Különben az életszínvonal viszonyítás kérdése. Egyikünk se szeretne úgy élni, mint egy átlagos európai főnemes kétszáz évvel ezelőtt.

Az ember valós szükségletei nagyon kicsik. A többi hiszti.
Előzmény: lujo2 (49)
Rendszergyártás Creative Commons License 2006.11.02 0 0 51
Ez a Timna nevű kartácsnak szólt.
Előzmény: Rendszergyártás (50)
Rendszergyártás Creative Commons License 2006.11.02 0 0 50
Nagy a szája a szoftverfejlesztő úrnak.
Én is az vagyok de nem nagy a szám.
Mindenkinek joga van a normális élethez.
Joga van lakást venni, gyermeket nevelni.
Az már a liberálisok csődje, hogy belehajszolták a társadalmat
abba a hülye fogyasztási világba, ami a saját létüket biztosítja.
Plazmatévé az élet értelme és a plazmatévéken eladósodott társadalom
nem szabad és nem demokratikus, hanem függő. Függő attól a politikai és
gazdasági elittől aki belehajszolta ebbe a hülyeségbe. Aztán ha csőd lesz akkor nem biztos, hogy a gazdasági elitnek lesz lehetősége vagyonelkobozni. Lehet, hogy lázadás lesz.
lujo2 Creative Commons License 2006.11.02 0 0 49
Az kúrja el, aki hitelből él. Kölcsönt vesznek fel sokan olyasmire, ami nem igazán alapvetően szükséges. Műszaki cikkek, autó, stb. és síránkoznak. Kicsit megfontoltabban kellene élniük
Előzmény: még csak az kéne (-)
urál Creative Commons License 2006.11.02 0 0 48
A fogyasztással nincs semmi baj, a fogyasztás jó!
Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.02 0 0 47
Szerintem irdatlan mennyiségű sosem használt cuccot is megvesznek, olyanok akik bedőlnek a reklámár szlogeneknek.
Főleg a nyugdíjasok és a kisgyerekesek vannak komoly veszélyben a reklámok miatt.
Ugyanis sokat tvéznek és a szórólapokat is ráérnek elolvasni, vagy ha telefonon keresik őket mindig otthon vannak.
urál Creative Commons License 2006.11.02 0 0 46

Szerintem menj el a Kerepesi temetőbe, ott van egy sír és ezt a mondanivalódat beszéld meg egy nyugdíjjassal aki épp gondozza azt a sírt. Mindig találsz ott valakit!

Előzmény: kalocsay (45)
kalocsay Creative Commons License 2006.11.02 0 0 45

"Ezek fillérek a a túlméretezett szociális kiadásokhoz képest. "

 

Fillérek? Na ne röhögtess. Súlyos milliárdokról van szó. Egyetlen röpke sms-kampány költségéből konszolidálni lehetne egy kisebb város költségvetését vagy három kórházat.

 

"Pontosan ezért van szüksége mindenkinek akinek van pénze az állami egészségügy megsemmisítésére például. Hogy a pénzedért tisztességes szolgáltatást kapjál piaci viszonyok közt és ne azt a szart, amit most visszaosztanak neked. Itt az ország fizetőképes részét szopatják, azért, hogy a máról-holnapra élőket tutujgassák!"

 

Nem azt mondtam, hogy most van annyi pénzem, amiből vidáman megműttethetem a vakbelemet. Arról a pénzről beszélek, amit eddig elvettek tőlem és most is elvesznek és kidobálják az ablakon. Ha az egészségügyből nem vontak volna ki pénzt az elmúlt öt évben folyamatosan, akkor nem itt tartanánk. Miközben a kórházakat cseszegetik az úgynevezett pazarlás miatt, az egészségügyi kormányzat is két kézzel szórta a pénzt. Például ötszázmillió került elvtársi zsebekbe az irányított betegellátással kapcsolatos olyan állítólagos tanulmányokért, amiket senki nem tudott felmutatni, amikor az ÁSZ vizsgálódott.

 

Te tényleg azt hiszed, hogy majd jobb ellátást kapsz? Ha nem vagy kifejezetten milliárdos, akkor ebben ne reménykedj. Ha teret kapnak a magánbiztosítók, akkor szóba sem fognak állni veled, ha öregecske vagy és netán van valami betegséged. Neked majd marad a lepusztított közkórház, ahol majd visszasírod a jelenlegi ellátást.

Előzmény: urál (32)
Lecsó. Creative Commons License 2006.11.02 0 0 44

A topicot olvasva szembetűnik, a "szakértők" országa vagyunk.

Ki erről, ki arról közelíti meg a problémát, pü-i analfabetizmust, túlköltekezést, magasra húzott életszínvonalat felemlítve.

Mondhatom, mindegyikre van példa környezetemben, de senki nem beszélt még nekem konkrétan arról, hogyan jutott a "máról-holnapra élés" stádiumába.

 

Nagyon szívesen venném, olvasnám egy "áldozat" őszinte sorait.

Lesz olyan, ki bevállalja?

 

 

 

 

BaSand Creative Commons License 2006.11.02 0 0 43
"Az országgal meg az a baj, hogy él Kádár János, Orbán Viktornak hívják és vannak hívei."

Régebben az ilyen csak vagonkérdés volt.
Előzmény: urál (41)
Libertine Creative Commons License 2006.11.02 0 0 42
Egyetértek. :(
Előzmény: urál (41)
urál Creative Commons License 2006.11.02 0 0 41

Az a baj veled, hogy ha élne Kádár János, akkor te törzsszavazója lennél. Az országgal meg az a baj, hogy él Kádár János, Orbán Viktornak hívják és vannak hívei.

Előzmény: kalocsay (36)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!