Keresés

Részletes keresés

sensei47 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 29

Bízom benne hogy viccelsz! :-)

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.26 0 0 28

Ne idétlenkedjél... nem a jogerős szabadságvesztést töltőkre vonatkozik, pl. a 12.cikkben is korlátozva vannak az EU összes börtönében.

 

Dolgozzanak, ha tehetik. Nekik is jobb lesz. Talán egy életfogytos is csinálhat valamit amivel kis értéket adhat elcseszett szánalmas életének, ha kompenzálni már nem is tudja amit tett.

Előzmény: Törölt nick (26)
sensei47 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 25

Beraktam a topikot a kedvencek közé!

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.26 0 0 23

Nincs azzal semmi gond, a gond azzal van hogy aktív korú emberek csak azért mert börtönben vannak, miért nem kapnak munkafeladatokat? Ha kell, képezzék át őket. Legalább erejükhöz mérten vegyék ki részük fogvatartásuk költségeiből, míg be nem töltik a nyugdíjkorhatárt. 

Előzmény: Törölt nick (20)
Sörenzen Creative Commons License 2011.03.26 0 0 22

Csak a dolog nem ilyen egyszerű! Ha ugyanis az elmult évek igazságszolgáltatási justis mordjait - értsd bírósági, ügyészségi, nyomozati "melléfogásait" (milyen finoman fogalmaztam hah,) vesszük, akkor rengeteg szó szerint ártatlan embert végeztek volna már ki.

Gondoj bele! Kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy egy-két tanu rossz emlékezete, a körülmények egybe esése miatt, egy gyilkosság gyanusítottja leszel. Na most ha rossz napja van a bírónak, - mert lehet, - akkor halálra itél. És kész. Aztán a gyerekeid - ha vannak, - életük végéig azzal tölthetilk a szabad idemjüket, hogy harcoljanak apjuk ártatlanságának bebizonyításáért.

Csak egy példa: Kaizer Ede, aki nem egy matyó hímzés, Varga főbíró úr itélete szerint már rég halott lenne. Pedig! Ma már tudjuk, hogy nem Kaizer követte el a móri tömeges gyilkosságot. Érted?

Előzmény: Törölt nick (20)
sensei47 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 21

2011-03-24 13:01
Rendőröknek is varrhatnak a rabok

Kalocsai terítő, aranyfeliratozás vagy szemléltető emberi csontváz összeszerelése - több mint 30 fajta munkára kötelezhetik a rabokat egy szerdán megjelent rendelet szerint. Várhatóan ők varrják majd a rendőrök, börtönőrök egyenruháit, és maguk készítik el a jövőben azokat a bútorokat, amelyeket a zárkában használnak.

 

A jogszabályban felsorolt termékekkel és szolgáltatásokkal a büntetés-végrehajtásnak kell ellátnia a központi államigazgatási szerveket és a rendvédelmi szerveket. Az ellátási kötelezettség a 100 ezer forintot elérő vagy meghaladó igényekre terjed ki. (da)

hírTV

Előzmény: Törölt nick (20)
sensei47 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 19
Előzmény: sensei47 (18)
sensei47 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 18

Az alaptörvénybe kerülhet az életfogytiglani szabadságvesztés
2011. március 26. 13:13

  MNO - BL
Az életfogytig tartó szabadságvesztés is bekerülhet a készülő alkotmány szövegébe – mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombaton, amikor felkereste a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalát (KEK KH), ahol az új alkotmánnyal kapcsolatos kérdőívre adott válaszokat dolgozzák fel.

Előzmény: sensei47 (17)
sensei47 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 17

Van friss hír!

LUCzI FERencz Creative Commons License 2006.10.28 0 0 16
Inkább az általam 2. sz alatt javasolt megoldás. Szenvedjen!
Előzmény: krogo (11)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2006.10.28 0 0 15
...feltételes szabadlábra helyezés kizárásával
Előzmény: markastor (13)
freelance Creative Commons License 2006.10.28 0 0 14
Ha jól emlékszem, Magda Marinko esetében még nem lehetett tényleges életfogytiglani büntetés kiszabni. Bár ő is életfogytot kapott, de ezt felül kell valamikor vizsgálni (asszem 25 év elteltével). 
Előzmény: markastor (13)
markastor Creative Commons License 2006.10.28 0 0 13
Tényleges életfogytiglan létezik a magyar jogban, és - ha nem is túl gyakran - de ki is szoktál szabni.
A tényleges életfogyitglan jogi neve: életfogytig tartó szabadságvesztés az előzetes szabadlábrahelyezés kizárásával.

Azt hiszem Magda MArinko is ezt tölti Sátoraljaújhelyen.
Előzmény: 1Ogre (-)
krogo Creative Commons License 2006.10.28 0 0 12
a gyújtogatósgyereknek meg máglyát, fojtás nélkül...
Előzmény: 1Ogre (10)
krogo Creative Commons License 2006.10.28 0 0 11

én kerékbetöretnék.

nem mintha bajom lenne az akasztással, csak a "kerék", nos az ebben az esetben stílszerűbb.

Előzmény: oohikigaeru (0)
1Ogre Creative Commons License 2006.10.28 0 0 10
Nagyon helyes.

Mondjuk szerintem sokkal "liberalisabban" is lehetne ezt a buntetest osztogatni, szerintem pl aki megeroszakol, aztan felgyujt egy fiatal lanyt, az is kaphatna ilyet. (Bar lehet, hogy most is kaphat, csak nem tudok rola.)
Előzmény: LUCzI FERencz (8)
1Ogre Creative Commons License 2006.10.28 0 0 9
Koszi a linket.
Előzmény: bugyetzsity (7)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2006.10.28 0 0 8
Pedig jópáran a mostanában médiába került ügyek vádlottai közül már meg is kapták. Magda Marinko, az a (talán Váci utcai? ) lövöldöző, az egyik móri vádlott, és így tovább...
Előzmény: 1Ogre (6)
bugyetzsity Creative Commons License 2006.10.28 0 0 7
Előzmény: 1Ogre (6)
1Ogre Creative Commons License 2006.10.28 0 0 6
Ezt nem is tudtam. Nem tudjatok, hogy milyen esetekben lehet ilyet kiszabni?
Előzmény: bugyetzsity (5)
bugyetzsity Creative Commons License 2006.10.28 0 0 5
Van ilyen büntetés és alkalmazzák is.
Előzmény: 1Ogre (-)
brumaire 18. Creative Commons License 2006.10.28 0 0 4
Nem tudom, h. van-e értelme, de a magyar jogban létezik ilyen. Ezt hívják tényleges életfogytig tartó szabadságvesztésnek. Ha belegondolsz, ez olyan, mint a halálbüntetés: csak idő kérdése, de a börtönben hal meg a delikvens.
1Ogre Creative Commons License 2006.10.28 0 0 3
A halalbuntetessel az is nagy gond, hogy nagyon sokba kerul. A sok jogi hercehurca miatt olcsobb egy eliteltet az elete vegeig a bortonben tartani, mint kivegezni.
Előzmény: LUCzI FERencz (2)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2006.10.28 0 0 2
Igen, van éretlme, már csak a halálbüntetés visszavonhatatlansága miatt is. Csak annyi szigorítással, hogy az az életfogytiglan az kényszermunka legyen, kőbányában, brutális állat őrökkel, akiknek nyílt tűzparancsuk van, és a raboknak csak a bőrével kell elszámolniuk. Egyszóval életfogytiglani szenvedés. Így igen, így lenne igazán értelme.
Előzmény: 1Ogre (-)
sf71 Creative Commons License 2006.10.28 0 0 1
000000 vitát
oohikigaeru Creative Commons License 2006.10.28 0 0 0
Én a nyilvános akasztás pártján állok.
Előzmény: 1Ogre (-)
1Ogre Creative Commons License 2006.10.28 0 0 topiknyitó
Arra kernek mindenkit, hogy NE a gyurcsany-orban vonalon vitatkozzunk.

Arra vagyok kivancsi, hogy rajtam kivul hany ember gondolja ugy, hogy lenne ertelme "igazi" eletfogytiglani bunteteseket kiosztani. En ezt elsosorban azert erzem helyesnek, mert sok esetben szukseg lenne egyes bunozok vegleges elzarasara, ugyanis csak igy oldhato meg, hogy meg egyszer brutalis buncselekmenyt ne kovethessenek el.

Gondolok itt peldakent a harom liszkai cigany gyilkos esetere.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!