Keresés

Részletes keresés

GyörHör Creative Commons License 2023.11.04 0 0 981

Hátha valaki felismeri saját magát. :-)

 

Győri Határőr Igazgatóság
sorkatonai szolgálatra bevonulás

Csorna, 1990.11.29.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ujv2JcWDrlM

 

 

 

mittel Creative Commons License 2023.03.02 0 1 980

Piltz Lacit én is ismertem. A kiképző századnál szolgált őrmesteri rangban. Talán még egy közös fotóm is van róla valahol. A századparancsnok 1991-ben Novák István szds volt, őt később áthelyezték Gyulára.
És ha már "figurák", akkor feltétlenül meg kell még említeni Hortobágyi ("b.meg") őrnagyot, Frankó (frenki) Mihály zls-t és Lukács főtörzset, a fegyvermestert. Emlékszem még a jólelkű Kokovecz Pálra, aki talán Magyarország utolsó alhadnagya volt, mivel ez a rendfokozat hamarosan megszűnt. :)

Előzmény: Feri 90-91 (979)
Feri 90-91 Creative Commons License 2023.02.02 0 0 979

Üdvözletem Tisztelt HÖR Bajtársak!-1990 november-1991 november Orosháza.(az első 12 hónapos turnus)-Kiegészitve:az előttünk bevonuló turnus 15 hónapot töltött a Határőrség kötelékében...-Komoly, Tiszteletre méltó kiképzők(Novàk,Raffai)-néhàny érthetetlen "figura"(Koczka zászlós,Stübe örnagy,a szakasz parancsnok Berke hadnagy)-kiképzés utàn saját kérésre, kiképzö tisztes helyett Elekre ,HÜGY-nek...Ja.az említett Piltz "úr"szakasztàrsam volt(félelmetes figura,a "humor Rambója")-Hideg tél,a háború miatt megerősített szolgálat,(12óra)kicsi létszàm, rengeteg kilométer, (Gyula-Elek-Lőköshàza)később az egyre erősödő migráció miatt a nem ritka 48 óra alvàs nélkül ...-szerencsére a kezdeti ellentétek(a 12 hónap miatt))utàn "összeràzodott a tàrsasàg" (egymàsra voltunk utalva)

Törölt nick Creative Commons License 2022.10.17 -6 1 978

A cél és értelem nélküli gerinctelen  minuszolót változatlanul, édesanyja valahol várja...

a többi bajtársnak erőt egészséget, én örömmel olvasom ha írtok

Törölt nick Creative Commons License 2022.10.17 -2 0 977

Ez már nem gk téma de.Nem kellett kiköltöznie a szolg.törvény lehetővé tette,hogy nyugdijasként is ott lakjon

valami szerény  lakbért fizetve.Ha meg helyben nagyon kellett a lakás az új pk-nak,jogosult volt cserelakásra.

Később meg sokan meg is vették a szolg,lakásukat  kedvezményes kölcsönnel a BM-től.Nagyon pártolták egy ídőben a vételt mert szolg.lakás fenntartása/karbantartás,javitás,időnkénti festés stb/a céget terhelte.

Előzmény: mindenev (975)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.17 -2 0 976

Ime a magyarázat,határőrtől tehát Rózsahegyi Mihály magánszemély és a történeti "tényállás" mindenev bajtárstól.Abban az ídőben még nem szégyelték hol szolgál valaki.

Kevés káros izgalmat,erőt egészséget.

Előzmény: Edemsz91 (974)
mindenev Creative Commons License 2022.10.17 0 0 975

Én is csak feltételezett, logikai úton kikövetkeztetett megoldásra gondolok, éspedig: az őrsök mellett ugyebár ott voltak a tisztilakások (házak), melyekben ha pl. egy tiszt nyugdíjba ment, nem feltétlenül tudott azonnal el- és kiköltözni. Ha emlékeim nem csalnak, pont Felsőbédán az egyik szolgálati házban élt egy nyugdíjas alezredes, a nevére és az esetleges kocsijára nem emlékszem. Az én parancsnokom akkor hadnagy volt és a Zaporozsecét toltuk időnként...

Előzmény: Edemsz91 (974)
Edemsz91 Creative Commons License 2022.10.16 0 0 974

Kedves fórumozók,

 

A mai "GDPR" miatt takartam ki, hiába korai a bejegyzés, nem akarok ebből problémát.

 

Csatolom az adott oldalt, kitakarás nélkül.

 

Én is arra gondoltam, hogy lehetett a Határőrség címére való, ottani lakos, de ez szerintem abszurd lehetett akkoriban is, hiszen ott a "BM" jelzés...

 

Előre is köszönöm a jövőbeli segítséget!

 

Előzmény: Törölt nick (971)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.15 -2 0 973

Így van, nem kötelező válaszolni.A káros izgalom nem az én írásom miatt van/lehet hanem pl egy szívinfarktus után mikor 1997-ben az akkori BM kórház kardiológiáján az íntenziv örzőben egyszál lepedőben gondolkodsz a világ dolgain.Erre gondoltam mikor a "káros izgalmat" nem kívántam nekünk. 

Előzmény: Airbag. (972)
Airbag. Creative Commons License 2022.10.15 -1 0 972

Mivel nem érdekel mit irkálsz,igy nincs káros izgalom,komám....

Előzmény: Törölt nick (971)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.14 -2 0 971

OK.a kérdező felfedheti a Kovács,Balogh stb ha magánszemély vagy ha valamilyen szerv is ,kinek volna titkos....

Ha kiderül megvan a válasz

Kevés káros izgalmat.

Előzmény: Airbag. (969)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.14 -2 0 970

Miért is lett volna BM szolg,gk 64-ben egy korai trabant?Majd később, a világ rajta röhögött az NDK Határőrség,ponyvás szolgálati Trabantja az volt aztán a "harcjármű":):):)

Előzmény: Airbag. (967)
Airbag. Creative Commons License 2022.10.14 0 0 969

a kitakart név után nem lenne ott a B.M -ha magánszemélyről beszélnénk,komám...

Előzmény: Törölt nick (968)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.14 -2 0 968

Vélhetőleg az van kitakarva...Miért is nem lehetett az állandó lakcíme pl egy őrspk,vagy htts-nek az őrsi szolgálati lakás?No mindegy komám,nem látunk a festés alá..még egyszer csak ötlet.

Előzmény: Airbag. (967)
Airbag. Creative Commons License 2022.10.14 0 0 967

Biztosan nem magánszemély volt,

állandó lakcímre nem lehetet bejelentkezni,

ha magán személy lett volna,akkor nem a B.M szerepelt volna névként,hanem x.y...

Előzmény: Törölt nick (966)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.14 -2 0 966

Szervusz!

Csak ötlet:Nem valószínű,hogy BM tulajdon volt,a kitakart tulaj mint magánszemély talán az őrspk tartotta

a szolg,helyén,valószínüleg a lakása is ott volt,ezért írhatták be a forgalmiba.Nem igen van már olyan aki

64 ben ott szolgált,de hátha tud valaki közelebbit.

De Old Timer kedvelők tudnak inkább segíteni az eredeti képekben.

Előzmény: Edemsz91 (965)
Edemsz91 Creative Commons License 2022.10.12 0 0 965

Tisztelt topic tagok!

 

Segítségül fordulnék a kommentelőkhöz.

 

Tulajdonomban áll egy Trabant P50/2 (Gyártási év: 1962), melyről korábbi feljegyzéseket, információkat, képeket keresek.

 

Régi rendszáma: CF 52-30

 

Esetleg valakinek lenne róla információja, vagy javaslata, hogy hol találhatnék róla mondjuk archív fotókat?

 

A forgalmi érintett bejegyzését csatolom a kommentemhez.

 

Ha jól láttam a fórumozók között, "feri a netröl" hozzászóló szolgált a felsőbédai Határőrségnél.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Törölt nick Creative Commons License 2022.09.05 0 0 964

Nem árt ha megvannak az ember okmányai.ha megvénül nyugdíj, vagy fegyveres jogviszony létesítésekor...

nem árt a katonai előképzettség, nagyon a  béka feneke alatt van a a fiatalok morálja.Panaszkodnak a személyzeti osztályokon is,hogy sokan azt hiszik a pk-beo viszony azonos a dolgozó-művezetőivel....

Előzmény: Airbag. (962)
katona1480 Creative Commons License 2022.09.05 0 0 963

"elveszett katonakönyv"

Bünti,javasolt.

ivartalanítás, öntökön bökö készülék kötelező használata,fogda,1 hét pia pld sör megvonás,nyugdíj megvonás,plusz ki mit gondol.

Bocs csak viccelek!!!

 

 

Előzmény: Airbag. (962)
Airbag. Creative Commons License 2022.09.05 0 0 962

elveszett katonakönyv?

30 nap önkéntes zárda jár érte...

:-)

Előzmény: Debine (961)
Debine Creative Commons License 2022.09.05 0 0 961

Az igazság az, én tudom a leszerelésem dátumát(a katona könyvem valóban nincs meg)! Az egyik ismerősömnek kellett volna ez a pontos dátum!Hátha valaki az oldalra téved és még emlékszik rá!

Előzmény: Törölt nick (960)
Törölt nick Creative Commons License 2022.09.04 0 0 960

Ja, arra illik vigyázni...

Előzmény: Debine (959)
Debine Creative Commons License 2022.09.04 0 0 959

Hol van az már... 

Előzmény: Törölt nick (955)
Törölt nick Creative Commons License 2022.09.02 0 0 958

Selejt lepedő,mint leszerelő zászló alapanyag:Közepe pókháló,kikopott a két vége használható....

Előzmény: Törölt nick (957)
Törölt nick Creative Commons License 2022.09.02 0 0 957

Bár nem itt volt téma a kapca,de személyes élményem van róla.A bajtársunk aki 68-71 között volt sorhatárőr

nyilván többet viselte mint az én korosztályom/78-80/.Az alap kiképzésen az utászcsizmával,bokaszíjjal illetve a kapcával voltunk felszerelve.A kapca négyszegletes lenvászon cca 70X70 cm(?).A lábfejre történő feltekerését nagyon elővigyázatosan kellett végezni,mert ha lelazult,összegyűrödött,feltörte a lábat .Amikor lehetőség volt rá meg kellett igazitaní.Este ,takaródó előtt a körlet előtt elhelyezve,kapca a csizma szárára,szabályosan feltekerve/Balassagyarmat kik.szd 40 fő/körlet/érdekes illat terjengett....Hál istennek szakkiképzésen ill onnan a végéig már a rendszeresített fehér,legénységi harisnyát kaptunk.A lábbeli surranó,járőrcsízma,illetve télen mikor a hóban ,fagyban álldogálni is kellett,ismét előkerült az utászcsizma,pláne amelyik tényleg passzolt a lábra,be volt törve,némelyik többször talpalva/3-4 cm talp/de azt már "önként" a raktárossal kiválogatva viseltük.Lehet,hogy a kapcát a raktárban tárolták,akár portörlő rongyként is később is mikor már nem volt "rendszerben" így aztán az "elorzott" lepedőkkel együtt kiváló leszerelő zászló alapanyag lett.Miután a selejt lepedőket a raktáros kiválogatta,azt használták fel a fíúk,néhányat én is aláírtam.  

Törölt nick Creative Commons License 2022.09.02 0 0 956

Az idősebbeknek a régi zöld műbüboritású többoldalas pontosan tartalmazza a szolg kezdetét végét,rf,szolg helyek,de a kétlapos legutóbbi is tartalmazza!

Előzmény: Törölt nick (955)
Törölt nick Creative Commons License 2022.09.02 0 0 955

Nézz bele a katonakönyvedbe!

Előzmény: Debine (954)
Debine Creative Commons License 2022.09.01 0 0 954

Leszerelés!!! 

Debine Creative Commons License 2022.09.01 -1 0 953

Üdv. 

Valaki megtudja mondani, mikor volt 1992 májusban pontosan sorkatonai leszerelését a Határőrségtől?

Törölt nick Creative Commons License 2022.08.26 -3 0 952

Nos amikor az ország a  határain napi élet-halál harcát vívja az illegális migránsok ezreivel,nem hiszem hogy túl sok volt sor vagy ht határőr "kardjába dőlne" a hír hallatán.Ellenben őszinte aggodalommal figyelem/figyeljük

hogy és mikor áll fel a Határvadász Ezred.És hogy fog működni a "portaszolgálat".Elfogás-visszaküldés pokoli  véget nem érő "szélmalomharca".....

Előzmény: S2101 (951)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!