Keresés

Részletes keresés

kínai balos Creative Commons License 2006.10.26 0 0 24
Szerintem sokkal érdekesebb lenne egy olyan kérdés, hogy egyet ért-e ön azzal, hogy orbán viktor legyen magyarország miniszterelnöke az elkövetkező 4 évben?

Nekem vannak tippjeim.
És még sok 100 millió kínai honfitársamnak is!
Előzmény: HansBlack (23)
HansBlack Creative Commons License 2006.10.26 0 0 23
"Egyetért-e Ön azzal hogy jól seggberúgjuk Orbán Viktort?" :-))
Jó kontrollkérdés lenne :-))
Előzmény: pirosnarancs (21)
kínai balos Creative Commons License 2006.10.26 0 0 22
már nagyon kéne.
Előzmény: Qqberci (20)
pirosnarancs Creative Commons License 2006.10.26 0 0 21
Csak ovatosan, mert errol is nepszavazas lesz 5 milliard ft-ert!
Előzmény: Qqberci (20)
Qqberci Creative Commons License 2006.10.26 0 0 20
Nem kéne már egyszer Orbánt nem szimbolikusan, de jó alaposan seggbe rúgni?
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (14)
bomtom Creative Commons License 2006.10.26 0 0 19
Na és akkor pontokba szedve a véleményem a reformokról.
A tandíjról már leírtam.
A vizitdíj nekem nem tetszik. Én rendesen fizetem a TB-t és a munkaadóm is befizeti. Szerintem valami adatbázist kéne felépíteni, amiből az orvosok megnézhetnék, hogy ki fizet TB-t és ki nem; aki nem fizet, az fizessen vizitdíjat (18 év alattiak, Gyesen Gyeden lévők, nyugdíjasok nem). Eredetileg a TB kártya is erről szólt volna. Biztos lennének adatvédelmi aggályok, de talán megoldható.
A patika-alapítás megkönyítésével egyet tudok érteni, azzal a megkötéssel, hogy az 1 tulajdonos által birtokolt patikák számát korlátozni kell.
Gyógyszertáron kívül is megvásárolható gyógyszerek. Azért nem, mert ellenőrizhetetlen lesz a folyamat. Először megengedik 10 gyógyszer máshol történő forgalmazását, aztán a gyógyszergyári lobbi hatására eljutunk a 100-ig, 500-ig.
Az állami, önkormányzati korházak eladása nem tetszik, ha vki magántőkéjéből kórházat akar építeni, ám tegye. (Telki kórház)
A nyugdíjasok munkavállalásának újraszabályozása még jó ideig nem fog érinteni. Vagy nemmel szavaznék, vagy sehogy.
A legutolsó egy szimbólikus izé, én az MSZP helyében kapásból igent mondanék, egy "méregfog" kihúzva.
bomtom Creative Commons License 2006.10.26 0 0 18
Egyébként a 7 kérdésből 3 olyan, ahol kapásból el tudom képzelni a nemek győzelmét. A tandíjas, a nyugdíjasok munkavállalása és gyógyszertáron kívüli gyógyszervásárlás.
És egy kicsit ilyen vajúdtak a hegyek hangulata van az egésznek. Én legalábbis látványosabb kerdésekre számítottam amikor hallottam a bejelentést, aztán másnap olvastam a kérdéseket. Ja csak ennyi?
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (11)
Pécsi bölcsész Creative Commons License 2006.10.26 0 0 17
háát, ha a népakarat egy hülyeség, akkor az intelligensebb, illetve tanultabb rétegnek kötelessége megállítani az ámokfutást!

nem vagyunk mink lemmingek!
Előzmény: mac.m (16)
mac.m Creative Commons License 2006.10.26 0 0 16
Mindenki tudja, hogy a népszavazás kérdései kijátszhatóak.

Szóval ki akarjátok játszani a népakaratot mi?
Előzmény: Szabó G. Zoltán (12)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.10.26 0 0 15
Szerintem az MSZP megmondja hogy nemmel kell szavazni, mert a Kádár-korszaknak vége. Végtére is kb. erről lesz szó a szavazáson.
Előzmény: HansBlack (13)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.10.26 0 0 14
Nem hiszem, szerintem egyes törvények szintjén rengeteg gátat vet majd a népszavazás a reformok elé, lelassul az egész.
Orbán meg hetente erkölcsi és szimbolikus győzelmet arat, ez tökmindegy.
Előzmény: Szabó G. Zoltán (12)
HansBlack Creative Commons License 2006.10.26 0 0 13
"És az is lehet, hogy az egész közönybe fog fulladni, mint 2004 decemberében."
Erre jó esély van, mivel ez is csak a pol. játszma része, mint 2004 decemberében, ezúttal a megszorításokkal szembeni ellenszenvet próbálják a párt támogatottságának a valósnál szélesebbnek való beállítottságára felhasználni. Mivel tudják azt jól a Fidesznél, hogy olyan megszorítás még nem volt a világon, aminek a nép tapsolt volna.
Kiváncsi vagyok, hogy az Mszp mit lép, ha tényleg lesz népszavazás. "Szavazzatok igennel"? Na azon is jót fogok derülni. A legjobb amit tehet az ember, hogy nem megy el... már ha egyik párt mellett sem akar szavazatával demonstrálni.
Előzmény: bomtom (10)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2006.10.26 0 0 12
Azt hiszem, félreérted a helyzetet.

Mindenki tudja, hogy a népszavazás kérdései kijátszhatóak. Orbán is tudja, de nem érdekli. Nem azért akar népszavazást, hogy ne legyen vizitdíj meg tandíj, hanem mert azt reméli, hogy ezzel fönntarthatja a kampánypszichózist és a végén szimbolikus vereséget tud mérni a kormányra.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (11)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.10.26 0 0 11
Ja, én ezt inkább szerencsének itélem. Ha lenne bármi várható hatása a népszavazásnak, súlyos gazdasági gondjaink lennének a piaci fogadtatás miatt. Elúszna az Euró teljesen, esne a forint.
Nem biztos hogy a Gy. csomag jó, de egy népszavazásos befagyasztás biztos hogy károsabb.

Szerintem aki diplomát akar, az ki fogja termelni a tandíjat. Sokan ki fognak hullani de énszerintem az nem baj.
Előzmény: bomtom (10)
bomtom Creative Commons License 2006.10.26 0 0 10
Az a sajnos, hogy 5 perc gondolkodással ki lehet cselezni ezeket a kérdéseket. Az első nekem is sikerült, a többin gondolkodjanak a PM-ben :)
A FESZ-szel meg az a bajom, hogy a 15% aki nem fizet kevés, a fizetendő összeg túl nagy. Engem egyébként már nem érint. És az is lehet, hogy az egész közönybe fog fulladni, mint 2004 decemberében.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (8)
Pécsi bölcsész Creative Commons License 2006.10.26 0 0 9
az a baj, hogy családom van. ráadásul nagy. 3 gyerek.
...
ha egyedül lennék, akkor könnyebb lenne talán.
Előzmény: little girl blue (2)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.10.26 0 0 8
Akkor mit értesz azon hogy "Sajnos."? Hozzászólásod legvége.
Előzmény: bomtom (6)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2006.10.26 0 0 7
A tegnapi Népszabóból:


Népszav
Népszabadság • Uj Péter • 2006. október 25.

Az ország mély morális kátyúba jutott T-34-esét újra bebikázandó, a botra celluxozott gumitehén és a mécsesekből kirakott Szent Korona-tan jegyében tartottam alkotmányozó nemzetgyűlést egy felborított mobilvécében, és azt a döntést hoztam, hogy a saját-farkát-kergető-bolond-tacskó-keresztezve-a-róka-fogta-csukával" helyzetet népszavazási kezdeményezéssel fogom megoldani.

Meggyőződésem, hogy csakis az emberek népszavazáson kinyilvánított akaratát tükröző politika képes megoldani az általános politikai, gazdasági, morális és mentális válságot. Tehát népszavazási kezdeményezést kezdeményezek az alábbi kérdésekben:

Kívánja-e azt-e Ön, hogy kolbászból legyen a kerítés?

Egyet-e ért-e Ön azzal, hogy a jövőben senkinek se kelljen adót fizetnie, ehelyett az állam a megállapított személyi jövedelemadó különböző járulékokkal növelt bruttó összegét minden hónap ötödikén folyósítja a magyar embereknek?

Egyet-e ért-e Ön azzal, hogy gyógyszereket csak Hávelné Szatmári Katalin árulhasson, és a rokkantnyugdíjas nagycsaládos gyógyszerészek alanyi jogon vehessék igénybe a Four Seasons szálloda wellness-részlegét?

Egyet-e ért-e Ön azzal, hogy a magyar egészségügy legyen egyetlen hatalmas Schwarzwald Klinik, és Brinkmann professzor műtse a vakbelét mindenkinek?

Egyet-e ért-e Ön azzal, hogy a felsőoktatásban részt vevő diákoknak ne kelljen órákra járniuk, kapjanak fizetést azért, ha esetleg mégis bejárnak, a vizsgákat és a házi dolgozatokat azonnal töröljék el, viszont kapjanak olyan diplomát, amellyel bármikor elhelyezkedhetnek egy nagy pénzügyi tanácsadó cég menedzsmentjében?

Egyet-e ért-e Ön azzal, hogy az eladhatatlan és rossz minőségű árukat termelő gazdákat továbbra is százmilliókkal kell támogatni azoknak a pénzéből, akik valami tévedés folytán piacképes árukat állítanak elő? És ezen felül kapjanak-e demonstrációs támogatást a gazdák, például ingyen autópálya-matricát a traktorokra?

Egyet-e ért-e azzal Ön, hogy dögöljön meg a szomszéd gumitehene is?
Egyetért-e Ön bármivel, egyáltalán?
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (4)
bomtom Creative Commons License 2006.10.26 0 0 6
Ezt egyáltalán nem gondolom.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (4)
kékbarisnya Creative Commons License 2006.10.26 0 0 5
A fiamat felvették költségtérítéses, levelező képzésre. Februárban a felvételi kérelem beadásakor a munkahelye még pártolta ezt. Szeptemberben meg azt mondták, a létszámcsökk. miatt nem engedhetik el. Az, hogy a hallgató fizessen, egyedül csak az egyetem érdeke. Majd megszüntetnek egy pár egyetemet, és volt probléma, nincs probléma.
Előzmény: bomtom (3)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.10.26 0 0 4
De majd jól megnépszavaztok, és utána jó olcsó és ingyenes lesz minden, alacsony a hitelkamat, magas a betéti kamat, rengeteg állás lesz, mindenki könnyedén átmegy a vizsgákon, magas fizetést kap, menő de olcsó céges autóba ül, ha közalkalmazott lesz, nem kell sokat dolgozzon, mindenki nyugdíjba megy 60 évesen, nevetve vásárol nyugaton az erős forintból.

Itt az eszköz a kezetekben, már csak ki kell várni a formalitásokat, és jön a Kánaán.
Előzmény: bomtom (3)
bomtom Creative Commons License 2006.10.26 0 0 3
Jelen pillanatban kb. 150 ezer hallgató jár felsőoktatási intézménybe. Fele államilag finanszírozott, fele költségtérítéses. Ha a tandíjat elvetjük, akkor a kormány majd kitalálja, hogy csak 15, 20 ezer hallgató képzését finanszírozza, a többi oldja meg maga. Ez lesz. Sajnos.
little girl blue Creative Commons License 2006.10.26 0 0 2
sóskifli meg tarisznya. ezzel elélsz egy darabig.
Előzmény: Pécsi bölcsész (0)
HansBlack Creative Commons License 2006.10.26 0 0 1
középk0r
Előzmény: kínai balos (-)
Pécsi bölcsész Creative Commons License 2006.10.26 0 0 0
Azon gondolkodom, hogy hogy lesz majd, ha visszaszavzzuk magunkat a balkánra. Illetve a középkorba?

Hogyan kell majd egy pénzügyi válságban megainflációban élnem?
Előzmény: kínai balos (-)
kínai balos Creative Commons License 2006.10.26 0 0 topiknyitó
Azon gondolkodom, hogy hogy lesz majd, ha visszaszavzzuk magunkat a balkánra. Illetve a középkorba?

Hogyan kell majd egy pénzügyi válságban megainflációban élnem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!