Keresés

Részletes keresés

PeterH84 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 20

Tiszteletem Python!

 

"De azt is remélem,hogy majd 60 éves tűzoltónak kell(ene)felmásnia az égő lakásodba a gyerekedést.Vagy azt,hogy 60 éves rendőrnek kelljen megmenteni a lányodat,amikor éppen hárman akarják megerőszakolni.."

A 60 éves remegő kezű rövidlátó tűzszerészről elfeledkeztél :-D

 

Lehet nem lenne annyi "roland" az országban ha nyilvános lenne mondjuk a Nato szerződés + a szerződéses/hivatásos katonák szerződése.Hátha könnyebben összeraknák magukban a dolgot.

Előzmény: Python24 (18)
PeterH84 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 19

Roland:

 

"Mit keres egyáltalán a magyar katona Afganisztánban?!" Járj utána http://maximumnullaaldozattal.hu/

 

 

Előzmény: roland7 (16)
Python24 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 18

Gondolom,egy másodpercet sem töltöttél egyenruhában.

Nem nagyon értem,hogy miért írsz itt mindenféle olyan dologról,amiről úgy vélem,fogalmad sincs.

 

Én 5 alkalommal voltam Afganisztánban.Előtte egy túra Irakban,egy a Balkánon.

Van némi rálátásom arra,hogy miért megy misszióba valaki.Kapaszkodj meg,nem kizárólag a pénzért!

 

Csak egy példa, hogy megértsd:

 

Ha valaki orvosnak tanul,és mindent megtanul a szívsebészetről,akkor eljön az az idő,amikor szívműtétet szeretne végezni.Ha pedig végzett egy szívműtétet,és jól csinálta,akkor szeretne még más alkalommal is szívműtétet végezni.

Hogy miért?Mert azt tanulta,és azért tanulta,hogy ezt csinálhassa.

Ha emellett még meg is fizetik,akkor az miért baj?

Ugyanígy vannak ezzel a katonák is.Szerencse,hogy a tanult szakmánkat nem itthon kell gyakorolnunk!Ennek csak örülhetsz!

 

Biztosan új információ,hogy a missziók költségeinek nagyobb hányadát NEM a magyar adófizetők fizették.

Tehát nem kell ez az "én adómból rambóznak a rohadt katonák Afganisztánban.."

 

Csak hogy a nyugdíj témához is pár szót:

 

Ha figyelted volna a híradásokat,akkor,tudnád,hogy a szolgálati nyugdíj,mint olyan,megszűnt.Nem csak a katonáknak,de a rendőröknek,a tűzoltóknak is.

Remélem,örülsz.De azt is remélem,hogy majd 60 éves tűzoltónak kell(ene)felmásnia az égő lakásodba a gyerekedést.Vagy azt,hogy 60 éves rendőrnek kelljen megmenteni a lányodat,amikor éppen hárman akarják megerőszakolni....

Ez egy szimpla szerődésszegés az állam részéről,hiszen a katona,a rendőr,a tűzoltó úgy vállalta ezt a szolgálatot,hogy 25 év után elmehet nyugdíjba.

Nem véletlen,hogy a világ jelentős,és kevésbé jelentős haderőinél,mindenhol van hasonló nyugdíj/járadék rendszer.A közvetlen szomszédainknál is.Nem véletlenül.

 

Ha már ezzel példálózol:Józsi bácsi esztergályosnak jelentkezett,mert azt akarta csinálni.Tudta,hogy amikor esztergályos lesz,akkor csak 60/65 éves korában mehet nygdíjba.

Jóska bácsinak lett volna lehetősége tanulni,aztán jelentkezni valamelyik katonai tanintézménybe,és elvégezni azt,,esetleg megtanulni annak a katonai szövetségnek a nyelvét,amelyikhez az ország éppen önkéntesen csatlakozott,és vállalni a szolgálatot.Ha akarta,és vállata volna,Nem tette.

 

Amikor vállalod a szolgálatot,automatikusan  lemondasz rengeteg olyan jogról,ami Neked,magától értetődő,és csak hőbörögnél,ha abban korlátoznának.Pl nem hagyhatod el hónapokig azt a helyörséget,ahol szolgálsz,akkor sem,ha a családod 300Km-re lakik onnan.Pl 9/11 után ilyen is volt.

Vagy egy telefon,és azonnal mehetsz a déli határra,mert bombázza a NATO Koszovót.Ott is maradsz lent több,mint 2 hónapig.Nincs hétvége,csajok,buli,haverok,stb.

Vagy ha árvíz,hó,egyéb katasztrófa jön,akkor a katonákat azonnal bevetik.Te mit csináltál az idei árvízkor?

Mi ezt vállaltuk.Bocs,ha legalább külföldön megfizetnek ezért.

 

 

De ha már ennyire ki vagy hegyezve arra,hogy a katonák mennyit keresnek külföldön,akkor ne habozz,ilégy férfi,rány a toborzóiroda,jelentkez,szerelj fel,és keress Te is annyit,mint a katonák!

Már ha alkalmas vagy a szolgálatra!

 

De csak hogy a topichoz tartozó dolgot is írjak.A MaxxPro,amivek karamboloztak a srácok,NEM magyar tulajdonú jármű volt.Vagyis nem került semmibe az adófizetőknek.

 

Nem kell harcjármű a katonáknak?

Biztos?

Régi igazság,hogy az az ország,amelyik nem költ a saját hadseregére,előbb-utóbb kap egy idegen hadsereget a nyakába.....

 

Előzmény: roland7 (16)
dress500 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 17

ott a pont!!!

Előzmény: roland7 (16)
roland7 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 16
Lehet, ezzel nem leszek itt túl népszerű, de...
Számomra nem az a kérdés, hogy milyen páncélozott harcjárműveket kellene vennünk a MH-nek, hogy ne szenvedjen balesetet vagy ne legyen áldozat magyar katona Afganisztánban.
Bennem más kérdések merültek fel:

- Mit keres egyáltalán a magyar katona Afganisztánban?! Több százezret havonta, azt tudom. Meg azt is, hogy teljesen tisztában vannak azzal, hogy esetleg aknák, orvlövészek várják őket, mégis egymással versengve küzdenek azért, hogy kijussanak. Bizony, egy gyárban sokkal keservesebb megkeresni ezt a pénzt... És nem vagyok gonosz, csak realista: akárhogy nézzük, zsoldos lett. Tudja, mivel jár. Többségük nem először van kint. Vállalta. Akkor..?

- Hova, kinek, minek, miért vennénk az adófizetők pénzén páncélozott járműveket egy olyan honvédségnek (bár ez már rég nincs), akikre külsős cégek mosnak, takarítanak és külsős fegyveres cég vigyáz a laktanyában?! Azért, hogy utána Afganisztánban, Irakban, Cipruson játsszák a Rambót sok százezer forintért? És azután 35-40 évesen, úgy hogy életében nem dolgozott egy jóízűt, el tudjon menni nyugdíjba újabb havi százezrekért, amit szintén a közös nyugdíjalapból lesz fizetve... Vagy ez csak számomra siralmas?

Jóska bácsi meg, aki egész életében a földet túrta, vagy dolgozott az öntödében, épített, alkotott valami hasznosat, meg sem éri a nyugdíjas éveit, vagy egy átdolgozott életért kiszúrják a szemét havi 60 ezerrel.

Szóval szerintem sok-sok fontosabb kérdés van, mint hogy milyen páncélos csodát tegyünk a zsoldosaink alá közpénzből.

Elnézést, ha valaki lelki világába gázoltam.
Zoli469TD Creative Commons License 2010.05.31 0 0 15
Sajnos csak most akadtam erre a topikra...
Azóta fújhatjuk az összes BMP-énket...
Ment az összes a lángvágók alá. Voltak olyanok amik ponyva alatt, lezsírozottan szemlére vágva várták a sorsukat...
Rettenet!
Így a vita eldőlt: A BTR-esek győztek...
st_patrick Creative Commons License 2006.11.14 0 0 13

Tudna valaki segíteni abban, hogy a BTR-80 és 80A célzókészüléke miben különbözik?

A felújítottba épített KM-1M irányzék mit tud?

Saskarom34 Creative Commons License 2006.10.22 0 0 12
Sztem csak ő tudja mikerül darabonként 100 millába
Előzmény: szani (11)
szani Creative Commons License 2006.10.21 0 0 11
nem ugyanarról beszélünk
valójában a mieink gyakorlatilag karhatalmi feladatot látnak el
konvojkisérés , egyszerűbb járőrözés
erre senki sem használ lánctalpas , nehézfegyverzetű járműveket
erre az amcsik is Hummert, LAV-ot , Strikert használnak
vagy nézd meg a németeket Luchs, Fennek és nem a Marderekkel kísérgetik a konvojokat
vagy az oroszok is BTR-t vittek Boszniába, pedig nekik van BMP-jük dögivel

ettől függetlenül én magam is sajnálom és nem értem, hogy miért vonták ki a BMP-ket nálunk, de ha meglennének sem azokat vinnék a békefenntartó feladatra.

a cikkhez visszatérve, ahonnan indult a történet, továbbra sem tudom mi lehetett az a 100 millába kerülő jármű amire le kéne cserélni a BTR -t
Előzmény: Saskarom34 (9)
Bujazliz Creative Commons License 2006.10.21 0 0 10
Üdv

Másik topikban már volt szó róla. Itt is rögzíteni kell, miről beszélünk.
BTR:
Páncélozott szállító jármű
NATO kategóriája APC (páncélozott személyszállító).

A BMP:
Páncélozott harcjármű
NATO kategóriája AFV (páncélozott harcoló jármű).

Békefenntartásra szerintem nem a gyalogság szállítására kidolgozott jármű, hanem a harc (legyen az utcai) megvívására kidolgozott jármű az alkalmasabb.

Előzmény: szani (8)
Saskarom34 Creative Commons License 2006.10.21 0 0 9

Kedves szani!

 

A gáz az, hogy persze alkalmas békefenntartó feladatokra, abban az esetben, amikor a békét egy sima rendőri - karhatalmi alakulat is fent tudja tartani. Szépen néz ki ez a helyzet, nagyot lehet vetíteni vele... De kíváncsi lennék, picit dúrvább helyzetben, ahol röpködnek az rpg gránátok, géppuskatűz alatt vannak, netán elaknásított területre szorulnak, vagy éppen gránátvetővel is lövik az egységet, mennyit ér a BTR-80A változat, amit megvettünk. Gondoljunk csak Szomáliára, pedig ott az amcsiknak páncélozott Hammereik, harci helikoptereik voltak és nem akárkik, a Delta Force és a Tengerészgyalogság vett részt az utcai harcokban. Nos az arról szólt, hogy élelmiszert osztanak szét az elején, aztán igazi utcai harcokká alakult át és nem szervezett haderővel néztek szembe, mégis sarokba szorították a csapatot. Nos ott is komoly páncélosok vetettek véget a csatának. De teljes kudarc volt az amik részéről. Én a BMP-3-at tökéletesen alkalmasnak tartom békefenntartásra is. Igenis páncélozott csapatszállító járművel kell megjelenni és komoly tűzerővel. Amik sem véletlen M1A1-el "tartják fent a békét" Irakban. De ha nem győz meg a dolog, nézd meg hogy jártak a ruszkik Afganisztánban annak idején.

Előzmény: szani (8)
szani Creative Commons License 2006.10.20 0 0 8
amire mi használjuk a BTR-80 asokat (békefenntartó feladatok), arra a BMP-3 teljességgel alkalmatlan
a két jármű nem egymás helyett van, más kategória
Előzmény: Kalaschnikoff (7)
Kalaschnikoff Creative Commons License 2006.10.20 0 0 7
"Ha esetleg nem láttál még ilyet : http://www.army-technology.com/projects/bmp-3/"

Láttam már ilyet és szerintem is tökéletesen megfelelne a kitűzött céloknak, csakhát a mi kis "okos" politikusainknál az orosz haditechnika nem "módi", persze szerintük nem alaptalanul. (g**i sz**rágók).

Bocs a stílusért !
Előzmény: Saskarom34 (3)
Kalaschnikoff Creative Commons License 2006.10.20 0 0 6
Az ! meg a "hőn szeretett" politikusaink, akik persze baromira tudják, hogy mi kell ám a honvédségnek... :-(((
Előzmény: sanyooo (5)
sanyooo Creative Commons License 2006.10.20 0 0 5

"Komolytalan az egész Hír tv-s bagázs a forrásaikkal együtt !"

 

Igazad van! Csak a "Retek Klub" komoly, esetleg az atv bolgárgyurisan! :(((

 

 

 

Előzmény: Kalaschnikoff (1)
szani Creative Commons License 2006.10.20 0 0 4
szóval akkor a BMP-3 lenne az a 100 milláért beszerezhető könnyű harcjármű ami sokkal alkalmasabb lenne a békefenntartó feladatokra?
Előzmény: Saskarom34 (3)
Saskarom34 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 3

Szerintem meg az volt a komolytalan, aki megvette ezeket a BTR-80-akat. Bár, biztos nem ült és sosem fog ülni benne. Szerintem is célravezetőbb lett volna inkább a meglévő BMP-1 -ek lövegcsöveit kicserélni, ha már lejárt az üzemidejük és elfogyott a lövésszámuk, talán meg lehetett volna ezt is oldani az orosz államadósságból, és akkor esetleg nem kellett volna kivonni őket a hadrendből. A maradék pénzen pedig lehetett volna venni BMP-3 -akat, amik azért klasszisokkal jobbak a BTR-ednél.

 

Ha esetleg nem láttál még ilyet : http://www.army-technology.com/projects/bmp-3/

 

Meg lehetett volna venni esetleg MI-28-as harcihelikoptereket, ha már megvették volna a ruszkik, a nálunk lévő egykori keletnémet 24-eseket, amiket faszán egyszer sem használtunk és a betonon rohadtak tizen pár évig Szentkirályszabadján.

Előzmény: Kalaschnikoff (1)
szani Creative Commons License 2006.10.19 0 0 2
az érdekelne, hogy melyik az a 100 milláért beszerezhető harcjármű ami a hírtv szerint megfelelő lenne?
Előzmény: Magyar Néphadsereg (0)
Kalaschnikoff Creative Commons License 2006.10.19 0 0 1
"Kovács Gyula alezredes szerint mindez nem történt volna meg, ha darabonként 100 millió forintért beszereztünk volna olyan könnyû gyalogsági harcjármûveket, amelyekbõl kellõképp ki lehet látni, elegendõ vastagságú a páncélzata, és véd a harckocsiaknák ellen is."

...és persze ha a fidösz nyerte volna meg a kormányzati választásokat, akkor természetessen a mi BTR-jeink lennének a legjobbak széles e világon.

Komolytalan az egész Hír tv-s bagázs a forrásaikkal együtt !

Üdv...
Előzmény: Magyar Néphadsereg (0)
Magyar Néphadsereg Creative Commons License 2006.10.19 0 0 0
Magyar Néphadsereg Creative Commons License 2006.10.19 0 0 topiknyitó

BTR-80

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!