Keresés

Részletes keresés

PrInCe Creative Commons License 2006.10.20 0 0 65

Max túrák száma 12 de a legjobb 10 legyen értékelve!

 

Ezzel nem értek egyet. Szerintem azonos futamok alapján kell hogy történjen az értékelés. Azonos körülmények között. Akkor inkább legyen 10 futam.

Ugyanis ebből eltérés lehet, főleg ha még a táv sem egyezik meg. Itt előfordulhat az hogy a résztvevők nem azonos túrák alapján kerülnek értékelésre, és ez nem jó.

Előzmény: omveva (55)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.20 0 0 64
akik közül jövőre senki nem akar indulni jelen állás szerint...
Előzmény: DJ_RushBoy (62)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.20 0 0 63

Valóban kevesebbeket érdekel már a bajnokság, és mint látszik az idei résztvevők is könnyen lehet hogy nem indulnak jövőre, ezzel valószínű nem lesz induló.

Ennek az oka még a rangon kívül az alább írtak ( színvonal, futás-gyaloglás miatti dolgok, a sok futam száma, stb...)

 

A közvéleménykutatás végül is jó ötlet, csak nem tudom hogy mit vársz tőle? Lehet hogy csak én nem látom hogy ez miben segítene, de megköszönném ha leírnád.

 

Tudtommal az elnöségben nincs programozó. Viszont a topikban tényleg van több is. Az elnökségnek lett volna feladata ennek az elintézése, nem a résztvevőknek. Mi ezt többször kértük hogy oldják meg. Weboldal ugyan van, de meg lehet nézni milyen.

Gondolom lenne valaki a topikokon aki vállalná ennek a karbantartását. Esetleg a szigethalmi csapat segíthetne, hiszen nekik van honlapjuk, az ő programozójuk talán vállalná. 

 

v.gyongyi!

A weboldal karbantartásában tudnátok segíteni?

 

A feltételes ellenőrző pontok felvetését is jó ötletnek tartom.

Szponzora nincs a bajnokságnak, a nevdíjakról szakeee irt lejjebb.

ttúrán szoktam pontőrködni, idén is fogok. Bajnoki futamokon egyértelmű hogy ilyen munkát nem vállaltunk, mert vagy indulunk vagy pontőrködünk/versenybíróskodunk.

Én szeretnék tag lenni az elnökségben jövőre, nem rajtam múlik, de itt tehetnék ezért a bajnokságért.

Ha jól tudom különben a költégek 40%-t a Galga TE adja.

 

 

 

Előzmény: csanya. (57)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2006.10.20 0 0 62
Tök jó, a végén itt lesz az összes Klasszikus kategóriába szereplő tag :-))
PrInCe Creative Commons License 2006.10.20 0 0 61

Örülök hogy idetaláltatok Ti is!

Valóban volt bennem indulat, mivel igazságtalanságot érzek. És ez már jóval korábban mlt, egyszerűen most bukott ki, mondhatnám csordult ki a pohár.

Én is a kultúrált megbeszélés híve lennék.

 

kb. 2 hónapja elhatároztuk, itt és most abbahagyjuk. Ennek rengeteg oka van. De ahogy közeledik az év vége, és már csak 2 futam van hátra, egyre inkább érezzük, hogy nagyon hiányozna.

akárcsak mi. és most sem vagyunk biztosak abban hogy ha minden igy marad akkor szeretnénk indulni jövőre. jelen helyzet szerint nem.

 

Tényleg sok a 14 futam. Szerintem is elég lenne havonta egy, maximum 12 az évben. Ebben azt hiszem akkor minden fél egyetért! És valóban nem szabadna az általad is leírt egymás utáni hétvégékre futamot tenni, főleg nem ilyeneket. De ez nem is lenne ha a fentiek megvalósulnának. Különben mi is soknak éreztük a sík túrákat. Legyen, de nem ennyi.

 

És a futók, a mostani téma. Tavaly nem volt gond - leszámítva a minket személy szerint hidegzuhanyként érő eredményhirdetést, de nem akarunk személyeskedni, bár úgy érzem itt kezdődtek a gondok - az idén vannak.

Nekem már tavaly sem tetszett hogy voltak akik futottak. De szerintem is akkor ott kezdődtek igazán a gondok. Azt nem lett volna szabad az elnökségnek megtenni Gabival.

 

 

Igazából ötletem nincsen, hiszen nagyon összetett probléma. Ugyanis, most ki a futó? Jelenleg a klasszikusban úgy tudom, 3 ember van, aki gyakorlatilag minden távot végigfut, és 1-2 aki sokat fut. De biztos, hogy a gyalogosok joggal érzik úgy, hogy így képtelenek egyéni eredményeket felmutatni és ez késztetett többeket arra, hogy egy kategóriával lejjebb sorolják magukat. Holott mennek az 50-esek, sőt akár a nagyobb táv is, de nem futva. Ugyanakkor van egy futókategória - már mint elméletben. Ráadásul úgy veszem észre, azok akik tavaly jól elgyalogolgattak, most rákényszerülnek egyre többször a futásra, holott ők igazából nem ezt akarják. Tavaly ezért lett kettéválasztva a kettő. Nehéz kérdés, sajnos nem tudom a megoldást, de talán együtt sikerül.

Ezt nagyon jól leírtad, igy van!

 

Akiket említettél valóban nem lehetne igazából futónak nevezni. Nem is velük van a baj, hanem az általad is irt pár emberrel, akik miatt az általad is leírt probléma van. Igenis nagyon befolyásolják az eredményeket, és ezért gondolkodnak többen a lejjebbi kategóriában való indulásban.

Ha ez igy megy, tényleg elhal a bajnokság. Lehet hogy jövőre senki nem indul klasszikusban csapatban? Bár igy tényleg felesleges. Pedig szerintem jó sportemberek indultak itt.

 

 


 

 

Előzmény: v.gyongyi (56)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.20 0 0 60

A túrák kiválasztása nagyon fontos,olyan turákat kellene betenni ahol a rendezés megfelelö egy ilyen verseny lebonyolitásához.

Ez egyértelmű. Több kritérium is elhangzott lentebb.

 

A turista kategoria azoknak akik gyalogolnak,nem futnak,keveset sem!Viszont oda is be lehetne tenni pár hosszabb nehezebb turát.

Egyetértek.

 

Pár évvel ezelött nem volt terepfuto kategoria,nagyon jol megvoltak egymással a futók és a "néha futók"gyalogosok.Számomra a közös turák fontosak! Most pár emberrel találkozunk,mert ők is kevesen vannak meg mi is!A tturázás szerintem nem zárja ki a futást!Jo volt együtt futni, gyalogolni,beszélgetni Károlyiné Piroskával,Kristof Zsoltival  Topercer Bandival!Ösztönzőleg hatottak ránk!

De ahogy Te is írtad, igy esélyed sem lenne a futóval szemben, még ha ez Téged nem is zavar. Más indulót igen. A közös túrákat meg lehetne tartani, hiszen lehetne mindegyik futam közös a terepfutókéval. Ttúrán miért ne lehetne futni, ez igaz. Csak itt egy gyalogos versenyről van szó.

Előzmény: omveva (55)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.20 0 0 59
örülök hogy voltak új hozzászólások, melyekhez én is hozzátennék. ma lehet hogy nem lesz rá időm, de a hétvégén biztos. addig is írjatok!
privát Creative Commons License 2006.10.19 0 0 58

Köszi! A szívemből beszéltél ill. írtál. Csak nekem ennyit leírni 1/2 napba került volna.

Ha Ti sem + mi sem indulunk akkor tényleg "elhal" a Bajnokság. Én biztos, hogy a gyermekeimmel fogom eltúrázgatni a következő évet. Van mit bepótolnom velük szemben. Azt a kevés időt sem velük töltöm amit lehetett volna. Tudom, hogy ez egyéni szoc. probléma, de akinek vannak gyermekei gondolom megért.

Nevetséges,hogy ekkora túrista -társadalomból- 8 csapat induljon. Valami nagyon nincs jól. Az a sanda gyanúm nem tudjuk megváltoztatni amíg az MSTSZ hozzá állása ilyen.

Előzmény: v.gyongyi (56)
csanya. Creative Commons License 2006.10.19 0 0 57
V.Gyöngyi

Az hogy egyre kevesebb a résztvevö a bajnokságon egyértelmüen mutatja hogy az embereket nem érdekli ez az egész.Nyilván a régi indulók is morzsolodnak,újjak nem jönnek a helyükre a tagság fogyatkozik.

A kérdés miért van ez igy?Mint te is irtad nincs rangja a bajnokságnak.Szerintem nem csak rangja nincs de hire sem.Gondolj bele kb 2000 papir biblia fogy egy évben.Abban levan irva a bajnokságikiirás és nyilván van még pár ember akihez szájhagyomány útján jut el a hir.De ennyi.

Csinálhatnánk egy közvélemény kutatást mennyien ismerik illetve nem ismerik a bajnokságot.Én a közeljövöben két túrán is pontör leszek,megfogom kérdezni a résztvevöket a bajnokságról.

Nincs web site-ja a bajnokságnak?És mire vártok?A fél topik programozó/rendszergazda.Tessék késziteni egyet.

Addig amig a bajnokság abból áll hogy benevezek,meg jegyzökönyv készül,meg versenybiró van a túrán semmi sem fog történni.Ez nagyon kevés.Ahoz hogy kimozduljon az ügy az állóvizböl lépni kell.S bizony ez fájni fog.

Mire gondolok?

Tudatositani kell a túrák szervezöiben hogy a bajnoksági futamokon szigoritani KELL az útvonal követést.Legyenek feltételes pontok megjelölve és legyen egy két helyen valoban pont ott.A röviditéseket a minimálisra kell csökkenteni.Tehát csak olyan túra kerülhet be a versenynaptárba amelynek a rendezöje hajlandóságot mutat a változásra.

Futó gyalogos mizéria?Szerepel a szabályzatban hogy gyalogosnak tilos futnia?Mert ha nem bele KELL irni és be KELL tartatni.Miért ne lehetne pár lejtön versenybiró ?Nem kell kizárni azt aki gyalogosként fut csak pár perc büntetést kapnia.Persze ehez plusz személyzet kell.De ha elterjed hogy büntetik a futást ha gyalogos fut talán majd nem futnak.Van egy mountain bike verseny a neve TransAlp.A versenyzök párosával haladnak a pályán.Amelyik páros (ha jól emlékszem)50 méternél jobban eltávolodik egymástól büntetö idöt kap.Aszem 8!napos a verseny.665 kilométer hosszú.Jó az Adidas a szponzor de kicsiben meg lehet és KELL valósitani itthon ezt.

Szponzora van a bajnokságnak?Mennyi a nevezési dij?Közületek mennyien voltatok pontörök túrákon/bajnoksági futamokon?Mennyen vállalnátok bármilyen munkát a bajnokságért?

Én azt látom hogy mindenki csak várja a sültgalambot ami csaknem akar berepülni a szánkba......

csanya
Előzmény: v.gyongyi (56)
v.gyongyi Creative Commons License 2006.10.19 0 0 56
Nagyon örülök, hogy végre ebben a témában is van egy topik, köszönet érte Prince. Úgy érzem, nagyon maroknyi az a csapat, akit ez a téma közvetlenül érint, viszont nagyon sok tisztázandó kérdés van, amiben az érintetteknek fontos lenne egyeztetniük. Mi - a klasszikusban érintett - un. 3. csapat is rátaláltunk erre a topikra, így lassan kezd teljesedni a kör.
Elszomorított viszont az, hogy sajnos ez a nagy egymásra találás nem mentes az indulatoktól. Nagyon fontos lenne szerintem, hogy a vádaskodások, odamondogatások helyett inkább azon kellene mindenkinek munkálkodni, hogyan lehetne ezt a Bajnokságot - legalább a jövőre nézve - jobbá tenni, és bár olyan nem lesz, hogy mindenkinek minden jó legyen, de közelíteni kellene az álláspontokat.
Tény és való, hogy a tavalyi igen kellemes bajnokság után az ideit már kevésbé élveztük - és itt nem az eredményekről van szó - és mi, hiszen tudjátok kik vagyunk, kb. 2 hónapja elhatároztuk, itt és most abbahagyjuk. Ennek rengeteg oka van. De ahogy közeledik az év vége, és már csak 2 futam van hátra, egyre inkább érezzük, hogy nagyon hiányozna. Hiányozna a rengeteg közös élmény, az ismeretségek, a barátok, a mozgás, a csapatszellem és az esetleges egyéni sikerek is. Ezért jó lenne, ha sikerülne építő ötletekkel és javaslatokkal egy valóban jó kis bajnokságot összehozni.

Néhány észrevétel:
- Minden bántás nélkül, a szervezés területén is vannak gondok. Nincs az MSTSZ-nek működő honlapja, ahonnan tájékozódni lehetne. Nem tudtuk, kik a versenytársak, mindenki izgatottan böngészte az indulási jegyzőkönyvet az Aranyszarvason. Nem tudjuk az eredményeket, csak a résztvevők kis számának köszönhetően tudjuk nagyjából, mi a helyzet. Volt olyan túra, ahol nem csak versenybíró, de még jegyzőkönyv sem volt. A Bajnokságnak nincs rangja, a kiírás az utolsó pillanatban született meg, nincs propagálva. A nagy létszámú magyar túrázó-közösséghez képest rendkívül alacsony a Bajnokságban résztvevők száma. S a helyzet egyre romló tendenciát mutat, lsd a tavalyi ill az idei évet. Ha ez így megy tovább, "elhal"a bajnokság. Több olyan kategória van - pl. női ifi, senior, férfi ifi - ahol össz. egy induló van. Ez önmagáért beszél. Ugyanakkor az aktív csapatok is biztosak lehetnek a dobogós helyben.
- Túrák: a 14 is sok, igaza van Évinek, elég lenne a 10-12. Többen dolgozunk, családunk van. Egy Őrségi, vagy Zala-megyei túra még Pestről is majdnem 3 napos program, hát még vidékről! És ne feledkezzünk meg az anyagi vonzatáról, kettőnknek pl. az október kész anyagi csőd.( a július is az volt) És jövőre a költségek még jobban emelkedni fognak, miközben ezzel párhuzamosan komoly reálbér-csökkenéssel számolhatunk. És azt hiszem, mindenki egyetért abban - amit pedig már tavaly is hangosan kifogásoltunk - hogy ne kövvessen egy Corvin 80-at egy Mezőföld, majd egy Mátra, ill. egy Deákot egy Magyar Vándor, miközben októberben a Bükköt is kipróbáltuk. És szép az Alföld, az tény, de - bocsánat Berény - "kicsit" sok az alföldi túra. Többektől hallottam, ez pl. távol tartja őket a Bajnokságtól.
- És a futók, a mostani téma. Tavaly nem volt gond - leszámítva a minket személy szerint hidegzuhanyként érő eredményhirdetést, de nem akarunk személyeskedni, bár úgy érzem itt kezdődtek a gondok - az idén vannak. Igazából ötletem nincsen, hiszen nagyon összetett probléma. Ugyanis, most ki a futó? Jelenleg a klasszikusban úgy tudom, 3 ember van, aki gyakorlatilag minden távot végigfut, és 1-2 aki sokat fut. Ha ezt nézzük, ők egyéniben tuti lefoglalják a "dobogó" első helyeit. Senki ne értsen félre, nem magam miatt írom, hiszen tisztában vagyok a saját képességeimmel, én csak "műkedvelőként" indultam. De biztos, hogy a gyalogosok joggal érzik úgy, hogy így képtelenek egyéni eredményeket felmutatni és ez késztetett többeket arra, hogy egy kategóriával lejjebb sorolják magukat. Holott mennek az 50-esek, sőt akár a nagyobb táv is, de nem futva. Ugyanakkor van egy futókategória - már mint elméletben. Ráadásul úgy veszem észre, azok akik tavaly jól elgyalogolgattak, most rákényszerülnek egyre többször a futásra, holott ők igazából nem ezt akarják. Tavaly ezért lett kettéválasztva a kettő. Nehéz kérdés, sajnos nem tudom a megoldást, de talán együtt sikerül.

És úgy érzem, ne bántsuk az Alföldet - hiszen Évit nem nevezném futónak - én még nem is láttam futni:-) bár biztos van, aki igen- és Zoli, Béla sem futó-kategória. Szerintem a megoldásra kellene törekedni és arra, hogy a békés, baráti jó viszony a jövőben is fennmaradjon a bajnokság kis létszámú, de lelkes résztvevői között.
omveva Creative Commons License 2006.10.19 0 0 55

Sziasztok!Lenne ötletem a NB-vel kapcsolatban.A turák kiválasztása nagyon fontos,olyan turákat kellene betenni ahol a rendezés megfelelö egy ilyen verseny lebonyolitásához.Pontos utleirás,megfelelö létszámú pontőr,tisztálkodási lehetőség.A gyermek kategoria nem kéne.25-35km-en gyermekeknek nem szabadna versenyezni!A turista kategoria azoknak akik gyalogolnak,nem futnak,keveset sem!Viszont oda is be lehetne tenni pár hosszabb nehezebb turát.  Pár évvel ezelött nem volt terepfuto kategoria,nagyon jol megvoltak egymással a futók és a "néha futók"gyalogosok.Számomra a közös turák fontosak! Most pár emberrel találkozunk,mert ők is kevesen vannak meg mi is!A tturázás szerintem nem zárja ki a futást!Jo volt együtt futni, gyalogolni,beszélgetni Károlyiné Piroskával,Kristof Zsoltival  Topercer Bandival!Ösztönzőleg hatottak ránk!Aki pedig a 80-100km megfutja meg is érdemli az elismerő cimet!Én pedig büszkén lennék a 26.mögöttük! Indultam volna a terepfutó kategóriában,bár én aligha vagyok futó,szeretek de nem nagyon tudok,viszont a klasszikus kategoria túrái jobban vonzottak!Pl:Petőfi,56-os,Less Nándor,Deák,Magyar Vándor.

Max túrák száma 12 de a legjobb 10 legyen értékelve!Ne az alapján legyen eldöntve ki a jobb,hogy hány túrára tudott elmenni.Ezt annak tükrében írtam hogy valamennyire tisztában vagyok a szövetség anyagi helyzetével.                                      

Előzmény: PrInCe (46)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.19 0 0 54

Tényleg, a Kinizsi nem jó.

Helyette lehetne akkor Egri Bükk vagy Falasokk.

Ez a szavazgatás nem vezetne sehova, szerintem az elnökségnek kell eldöntenie melyek legyenek futamok az igényeink figyelembevételével.

PrInCe Creative Commons License 2006.10.19 0 0 52

Szerintem is elég lenne 12 futam.

és mondjuk egy rövid a végére amin már nem számítana az eredmény, együtt mehetnének az indulók és a végén lenne a díjkiosztó.de ez csak egy ötlet.

 

Szinte ugyanezeket a futamokat tenném én is a bajnokságba.

 

1. Aranyszarvas 50

2. Isaszegi csata 55 vagy Teleki 50

3. Mátrabérc 56

4. Kéttorony 50

5. Kinizsi 100

6. Sóút 50 éjszakai

7. Corvin 80

8. Ember a gáton 72 éjszakai

9. BB. 70

10. Írottkő 70

11. Piros 85

12. Keleti Bakony 50

 

Tartalék futamok: Mályvád 55, Roki 130(de csak tényleg jól jelzettség esetén)

Előzmény: Törölt nick (47)
magyarpityu Creative Commons License 2006.10.19 0 0 51

1. Barcika 65 ---- Mivel ezen nem voltam és nem tudom milyen

 

Jól jelzett és színvonalasan rendezett túra, méltó rá, hogy bekerüljön a Nemzeti Bajnokságba, ráadásul változatos, szép útvonalú. Azonban van egy része, ahol idén hatalmasat lehetett rövidíteni (a hóban látott sok lábnyom alapján gondoltam, arra sok turista jár, nem is értettem, nekünk miért kellett az a kitérő), ode egy zsírkrétás plusz ep-t érdemes lesz betenni, már csak a békesség kedvéért is. A túra elején van egy elágazás, ahol nem egyértelmű, merre kell menni (van egy régi jelzésmaradék egy villanyoszlopon, de a rossz út is visszavezet az eredeti útvonalra, csak másfelé kanyarog a kertek között), meg aztán, lehet szalagozni is. Többnyire jól futható szakaszokból áll a túra.

Előzmény: Törölt nick (47)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.19 0 0 50

Igen, valahol 6.5 és 7 nél kellene határt húzni, tereptől függően.

 

Mivel a bajnokságban úgyis szinte mindenki ismer mindenkit, eléggé nyilvánvaló, hogy ki csinálta futva és ki gyalogolva az adott szakaszt vagy akár az egész túrát.

 

ez azért most is nyilvánvaló.

 

Erre a tűréshatárra megpróbálok valami emberit kitalálni.

Előzmény: Törölt nick (44)
Rozita Creative Commons License 2006.10.19 0 0 49

A 12 futam is nagyon sok, sőt a futóknak még 8 is sok.

 

Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.19 0 0 47

Onnan jutott eszembe, hogy akár itt is lehetne alkalmazni, meg tájfutóknál megszokott. Gondoltam a GPS nyomkövetős megoldásra is de az megfizethetetlen lenne és talán a készülék is sérülékenyebb lenne.

 

Az előző hsz-edre meg az alábbit írtam:

 

Lényegében ezért vettem ki a későbbi számításból a futókat.

 

Szerintem egyébként a bajnokság színvonala is elriaszt többeket. Nem tudom mi alapján vannak összeválogatva a futamok, de a korábbi éveket figyelembe véve nem a túrák színvonala alapján, pedig annak lenne értelme.

 

Szerintem az alábbi sorozat lenne az egyik legjobb mondjuk 12 versenyre. Úgy tudom annyit akarnak jövőre:

 

1. Barcika 65 ---- Mivel ezen nem voltam és nem tudom milyen ezt csak a táv és a nehézsége miatt raknám be. Helyette esetleg Learadás 100 lehetne ha nem lenne követhetetlen éjszaka a jelzés. Még jó lenne a Bujáki kikelet.

2. Aranyszarvas 50

3. Petőfi 70 --- De ehelyett akár mehetne a Híd Túl messze van 100 is.

4. Mátrabérc 56

5. Káli 60 volt idén de jó alternatíva lenne a Karancs-Medves 50 is

6. Baranya Tolna 60

7. Corvin 80

8. Rocki 130 ---- régebben pocsék volt a jelzettsége de állítólag idénre nagyon szépen fel lettek újítva a jelzések.

9. Mályvád 55

10. BB. 70

11. Írottkő 70

12. Piros 85

Előzmény: Rozita (45)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.19 0 0 46

ez nehéz kérdés, megoldásra vár. ötletem még nincs.

Azért azt lásd be, hogy 7-es átlagot produkálni kocogás nélkül elég nehéz, főleg huzamosan. Példának maradjunk az utolsó futamnál, ott aki 7-es átlagot ment az biztos hogy futott.

Előzmény: Törölt nick (41)
Rozita Creative Commons License 2006.10.19 0 0 45

Amúgy a javaslatod tetszik, a Kinizsire épülő Terep 100-on is ezt a dugókás időmérést alkalmazták.

 

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.19 0 0 44

Gyaloglók között alig lesz olyan aki 7 fölött tenné meg az egyes szakaszokat (inkább a 6,5 szokott lenni a max) terepen. Aszfalton lehet 8-assal is menni de ott is elég ha 7-ig számít vki gyaloglónak. Még azzal ki lehetne egészíteni, hogyha vki kavar akkor azt hozhassa be futással. Persze ha a futamokkal szemben támasztott minimális követelmények is teljesülnének akkor erre sem lenne szükség. Szerintem a lejtőket nyugodtan megfuthatná bárki. Azért túl szigorúan nem kéne venni ezt sem, elég lenne meghatározni bizonyos tűrést amit még elfogadnának a gyalogló szekcióban. Mivel a bajnokságban úgyis szinte mindenki ismer mindenkit, eléggé nyilvánvaló, hogy ki csinálta futva és ki gyalogolva az adott szakaszt vagy akár az egész túrát.

 

Amiről te beszélsz az átlag és nem tempó. A kettő között ég és föld a különbség.

Előzmény: Törölt nick (41)
Rozita Creative Commons License 2006.10.19 0 0 43

Sajnos nem ennyien indultak a terepfutóban.

Az egyéniben nem vegyok biztos, ott talán más is indult ötünkön kívül, de csapatban csakis az SZTE nevezett :-(( (illetve először még úgy tűnt, hogy a csabaika is, de visszaléptek)

Próbáltam terjeszteni a kiírást, hiszen rengetegen szeretnek terepen futni, és mégsem jelentkeztek.

Főbb érveik:

- nem tudják ilyen sok hétvégére előre lekötni magukat

- a terepfutó fordulók közül 3 is egybeesett aszfaltos ultrafutó versenyekkel, márpedig sokan mindkét dologban érdekeltek,

- sok benne az alföldi túra,

stb.

 

Lényeg, hogy ebben a formában egyáltalán nem vonzó a futók számára az MSTSZ terepfutó bajnoksága.

Szerintem a gyalogosban is lehetne több induló, hiszen rengeteg ember t.túrázik. Túl sok a forduló, az ember egész évre be van táblázva, és ez nem nagyon megy pl. 3 gyerek mellett, mint az én esetemben is.

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.19 0 0 42

"a két ep között megtett távolságot"

 

Gyorsan akartam végezni vele: a "távolságot" természetesen "sebességet".

Előzmény: Törölt nick (37)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.19 0 0 40

Az általad leírtakat nagyon jónak tartom.

Ezt a rendszert együttesen is lehetne alkalmazni a jelenlegi itinerre pecsételgetőssel is. (technikai hiba esetére például)

 

A röviditések elkerülésére tényleg a legjobb hogy olyan túrák kerülnek bele ahol nem lehet rövidíteni. Ha mégis, azt a minimumra csökkenteni. Egy útvonalon néhány ilyen helyet még szerintem pontőrökkel meg lehetne oldani, esetleg lyukasztás vagy krétás pont.

Valóban fontos lenne a hiteles távmérés.

Alapvető követelménynek kellene lennie az útvonal megfelelő jelzettségének, hogy ne tájékozódási túra legyen a futamból. Ezért csak olyan túrát beletenni ahol ez a feltétel megvan vagy a rendező vállalja a megteremtését, melyet futam előtt ellenőrizni lehetne (ha nincs meg, kivenni a bajnokságból).

Az esetleges plusz pontok személyzetét illetve az útvonal egyeértelművé tételében (megfelelő jelzettség) az MSTSZ is részt venne.

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.19 0 0 39

http://lazarus.elte.hu/~si/ --- főoldal

 

http://lazarus.elte.hu/~si/SI_kisverseny.html - konkrétan a kisverseny csomat.

 

Ez úgy néz ki, hogy van egy kis dugóka amit felhúzol az ujjadra és csak egy beolvasóba kell bedugni. Ez a dugóka igazából egy chip ami egy adott személyhez tartozik.

Előzmény: PrInCe (38)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.19 0 0 38
Ez a sportident rendszer micsoda? nem hallottam róla még csak most. Esetleg tudsz helyet is ahol lehet bérelni?
Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.19 0 0 37

Akkor az 43 egyéni és 8 csapat.

 

A terepfutó kategóriában meg akkor a 2005-öst veszem alapul. Akkor volt 21 egyéni és 4 csapat.

 

A nevezési díjak jelenleg 800 HUF egyéniben és 3000 HUF csapatban.

 

gyaloglóknál: 43*800+8*3000=58400

 

futóknál: 21*800+4*3000=28800

 

Jelenleg a nevezséi díjakból 87200 folyt be ha a futóknál idén is annyian voltak.

 

Idén 15 verseny lett kiírva azokban a kategóriákban amelyekben a legtöbb volt.

Egy sportident rendszer bérlése kisverseny esetén 5000 HUF. 15 versenyre ez 75000 HUF. Egy dugóka bérlése 50 FT/fő/verseny. Amennyire tudom jövőre három futam ki lesz zárva így a költség 60000-re csökkenne, valamint ha az egyéni nevezések 800 helyett 1000-re növekednének akkor kizárólag a gyalogló szakág nevezési díjai fedeznék is ezt a bérleti költséget. Emellett van egy olyan sejtésem, hogy egy ilyen fajta bajnokság lebonyolítására szükséges összeg előteremtésére pályázni is lehet, főleg ha azt a pénzt a bajnokság fejlesztésére pályázná az MSTSZ. De a pályázati dolgokba nem igazán látok bele. Mivel hallottam olyasmiket, hogy kupát már nem is kapnak a győztesek, a díjazás költsége is alacsonyabb mint régebben, az egyesület működési költségeit meg szerintem nem a bajnokságból finanszírozzák most sem, hanem pályázatokból. Ha vki jobban belelát az MSTSZ pénzügyeibe egyből írhatja, hogy ez megvalósítható-e avagy sem, de őszintén szólva én nem látok előtte akadályt. A nevezési díjaknak ugyanis pont a bajnokság lebonyolítási költségeit kénefedeznie, de az alapján ahogy a bajnokság jelenleg működik, valahogy nehezen tudnám elképzelni, hogy nagyok ezek a költségek.

 

A sportident rendszer használatát pedig azért tartanám célszerűnek mert az egyes ep.-k között jól tükrözi az egyes személyek sebességeit. Még azt kéne hozzá, hogy a ponton eltöltött idő után újra igazoljanak a résztvevők már ha ez technikailag lehetséges egy adott leolvasó esetén. Ilymódon tényleg pontosan látni lehetne a két ep között megtett távolságot. Így szerintem a futók is kiszűrhetők vele.

A túrával eltöltött idő pedig teljesen hiteles lenne, hiszen pontosan akkor kéne igazolnia a rajtban és a célban amikor elindult ill. amikor megérkezett, nem pedig kicsivel előtte vagy utána, ami sokat számít ha véletlenül a határán van bizonyos átlagnak.

 

Ezzel még nincs kiküszöbölve a rövidítők tábora. Arra másik javaslat a futamokkal szemben támasztott minimális elvárások.

 

- Ne lehessen úton 500 m-nél többet levágni. Ha mégis akkor a versenyt ki kéne zárni. 500 m-t azért tartom még elfogadhatónak mert az még mindig csak 5 perc amelyen szerintem nem túl gyakran szokott múlni, hogy megvan-e az 5,5-ös átlag avagy sem. De egyébként be lehet válogatni olyan túrákat is amelyeken nem is lehet úton rövidíteni csak iránymenetben.

 

- Az igazolófüzetben pontos résztávadatok szerepeljenek.

 

- A túra távja kvázi hiteles mérőeszközzel legyen lemérve. Magyarul kerékkel és nem GPS-sel.

 

- Olyan helyeken ahol nincs jelzés az elágazástól látható helyen, minimum egy szalag legyen kirakva. Nem hiszem, hogy sok helyre kéne.

 

Na ennyi lenne. Lehet továbbgondolni vagy elvetni, mindenesetre én a fentiek szerint bonyolítanék le egy ilyen bajnokságot.

Előzmény: PrInCe (35)
csanya. Creative Commons License 2006.10.19 0 0 36

Prince

 

Egyébként amikor kiirtam a százas útvonalán akkor Larzen idézte nekem pontosan a szöveget....

 

csanya

Előzmény: PrInCe (32)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.19 0 0 35

Tehát az indulók száma:

 

Klasszikus kategóriában

indult 4 csapat.

Ez a kategória az egyéni induló számát tekintve: férfiak 13 fő, nők 10 fő.

(egyéni indulóknál az életkor szerinti kategóriák résztvevői számát nem tudom, igy ez a két szám abszolút szám)

 

Turista kategóriában

indult 4 csapat.

férfiak 13 fő, nők 7 fő. (az előzőekhez hasonlóan)

 

Terepfutó kategóriáról nincs infóm, de az is hasonló adatokkal bír.

Előzmény: Törölt nick (27)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.19 0 0 34
egyébként javaslatot azért nem írtam, mert egyenlőre csak kósza ötleteim vannak, hülyeséget nem akarok irni, de amint valami használhatónak tűnőt tudok beírom én is.
Előzmény: Törölt nick (27)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.19 0 0 33
Számolok és megmondom 1 órán belül.
Előzmény: Törölt nick (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!