Keresés

Részletes keresés

PrInCe Creative Commons License 2006.10.19 0 0 40

Az általad leírtakat nagyon jónak tartom.

Ezt a rendszert együttesen is lehetne alkalmazni a jelenlegi itinerre pecsételgetőssel is. (technikai hiba esetére például)

 

A röviditések elkerülésére tényleg a legjobb hogy olyan túrák kerülnek bele ahol nem lehet rövidíteni. Ha mégis, azt a minimumra csökkenteni. Egy útvonalon néhány ilyen helyet még szerintem pontőrökkel meg lehetne oldani, esetleg lyukasztás vagy krétás pont.

Valóban fontos lenne a hiteles távmérés.

Alapvető követelménynek kellene lennie az útvonal megfelelő jelzettségének, hogy ne tájékozódási túra legyen a futamból. Ezért csak olyan túrát beletenni ahol ez a feltétel megvan vagy a rendező vállalja a megteremtését, melyet futam előtt ellenőrizni lehetne (ha nincs meg, kivenni a bajnokságból).

Az esetleges plusz pontok személyzetét illetve az útvonal egyeértelművé tételében (megfelelő jelzettség) az MSTSZ is részt venne.

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.19 0 0 39

http://lazarus.elte.hu/~si/ --- főoldal

 

http://lazarus.elte.hu/~si/SI_kisverseny.html - konkrétan a kisverseny csomat.

 

Ez úgy néz ki, hogy van egy kis dugóka amit felhúzol az ujjadra és csak egy beolvasóba kell bedugni. Ez a dugóka igazából egy chip ami egy adott személyhez tartozik.

Előzmény: PrInCe (38)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.19 0 0 38
Ez a sportident rendszer micsoda? nem hallottam róla még csak most. Esetleg tudsz helyet is ahol lehet bérelni?
Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.19 0 0 37

Akkor az 43 egyéni és 8 csapat.

 

A terepfutó kategóriában meg akkor a 2005-öst veszem alapul. Akkor volt 21 egyéni és 4 csapat.

 

A nevezési díjak jelenleg 800 HUF egyéniben és 3000 HUF csapatban.

 

gyaloglóknál: 43*800+8*3000=58400

 

futóknál: 21*800+4*3000=28800

 

Jelenleg a nevezséi díjakból 87200 folyt be ha a futóknál idén is annyian voltak.

 

Idén 15 verseny lett kiírva azokban a kategóriákban amelyekben a legtöbb volt.

Egy sportident rendszer bérlése kisverseny esetén 5000 HUF. 15 versenyre ez 75000 HUF. Egy dugóka bérlése 50 FT/fő/verseny. Amennyire tudom jövőre három futam ki lesz zárva így a költség 60000-re csökkenne, valamint ha az egyéni nevezések 800 helyett 1000-re növekednének akkor kizárólag a gyalogló szakág nevezési díjai fedeznék is ezt a bérleti költséget. Emellett van egy olyan sejtésem, hogy egy ilyen fajta bajnokság lebonyolítására szükséges összeg előteremtésére pályázni is lehet, főleg ha azt a pénzt a bajnokság fejlesztésére pályázná az MSTSZ. De a pályázati dolgokba nem igazán látok bele. Mivel hallottam olyasmiket, hogy kupát már nem is kapnak a győztesek, a díjazás költsége is alacsonyabb mint régebben, az egyesület működési költségeit meg szerintem nem a bajnokságból finanszírozzák most sem, hanem pályázatokból. Ha vki jobban belelát az MSTSZ pénzügyeibe egyből írhatja, hogy ez megvalósítható-e avagy sem, de őszintén szólva én nem látok előtte akadályt. A nevezési díjaknak ugyanis pont a bajnokság lebonyolítási költségeit kénefedeznie, de az alapján ahogy a bajnokság jelenleg működik, valahogy nehezen tudnám elképzelni, hogy nagyok ezek a költségek.

 

A sportident rendszer használatát pedig azért tartanám célszerűnek mert az egyes ep.-k között jól tükrözi az egyes személyek sebességeit. Még azt kéne hozzá, hogy a ponton eltöltött idő után újra igazoljanak a résztvevők már ha ez technikailag lehetséges egy adott leolvasó esetén. Ilymódon tényleg pontosan látni lehetne a két ep között megtett távolságot. Így szerintem a futók is kiszűrhetők vele.

A túrával eltöltött idő pedig teljesen hiteles lenne, hiszen pontosan akkor kéne igazolnia a rajtban és a célban amikor elindult ill. amikor megérkezett, nem pedig kicsivel előtte vagy utána, ami sokat számít ha véletlenül a határán van bizonyos átlagnak.

 

Ezzel még nincs kiküszöbölve a rövidítők tábora. Arra másik javaslat a futamokkal szemben támasztott minimális elvárások.

 

- Ne lehessen úton 500 m-nél többet levágni. Ha mégis akkor a versenyt ki kéne zárni. 500 m-t azért tartom még elfogadhatónak mert az még mindig csak 5 perc amelyen szerintem nem túl gyakran szokott múlni, hogy megvan-e az 5,5-ös átlag avagy sem. De egyébként be lehet válogatni olyan túrákat is amelyeken nem is lehet úton rövidíteni csak iránymenetben.

 

- Az igazolófüzetben pontos résztávadatok szerepeljenek.

 

- A túra távja kvázi hiteles mérőeszközzel legyen lemérve. Magyarul kerékkel és nem GPS-sel.

 

- Olyan helyeken ahol nincs jelzés az elágazástól látható helyen, minimum egy szalag legyen kirakva. Nem hiszem, hogy sok helyre kéne.

 

Na ennyi lenne. Lehet továbbgondolni vagy elvetni, mindenesetre én a fentiek szerint bonyolítanék le egy ilyen bajnokságot.

Előzmény: PrInCe (35)
csanya. Creative Commons License 2006.10.19 0 0 36

Prince

 

Egyébként amikor kiirtam a százas útvonalán akkor Larzen idézte nekem pontosan a szöveget....

 

csanya

Előzmény: PrInCe (32)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.19 0 0 35

Tehát az indulók száma:

 

Klasszikus kategóriában

indult 4 csapat.

Ez a kategória az egyéni induló számát tekintve: férfiak 13 fő, nők 10 fő.

(egyéni indulóknál az életkor szerinti kategóriák résztvevői számát nem tudom, igy ez a két szám abszolút szám)

 

Turista kategóriában

indult 4 csapat.

férfiak 13 fő, nők 7 fő. (az előzőekhez hasonlóan)

 

Terepfutó kategóriáról nincs infóm, de az is hasonló adatokkal bír.

Előzmény: Törölt nick (27)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.19 0 0 34
egyébként javaslatot azért nem írtam, mert egyenlőre csak kósza ötleteim vannak, hülyeséget nem akarok irni, de amint valami használhatónak tűnőt tudok beírom én is.
Előzmény: Törölt nick (27)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.19 0 0 33
Számolok és megmondom 1 órán belül.
Előzmény: Törölt nick (27)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.19 0 0 32
tudom tudom. csak mégis valahogy már hozzá kötődik.
Előzmény: larzen (22)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2006.10.19 0 0 31

Nem tudom pontosan, de a régi táblázatban a következő képpen nézett ki: a maximális pontszám (6 km/h, vagy afelett):

 

10 - 15 kkm (E kat.) 5 pont,

16 - 20 kkm (E kat.) 6 pont,

21 - 25 kkm (D kat.) 7 pont,

25 - 29 kkm (D kat.) 8 pont,

30 - 34 kkm (C kat.) 9 pont,

...

50 - 54 kkm (B kat.) 13 pont,

...

80 - 84 kkm (A kat.) 19 pont,

...

 

a minimális pontszám (4 km/h, vagy afelett, de 4,5 km/h alatt) pedig ennek a fele.

 

A köztes tartományokban pedig valamiféle exponenciális eloszlás alapján lettek megállapítva a pontértékek, féltizedesre kerekítve. Ez a nagy képzett távok esetén látható a legjobban, pl. a No megállj csak 100-at figyelembe véve, amelynek a képzett távja: 100,12 + 4440/100 = 144,56 =>145 kkm

 

v >= 6 km/h esetén 32 pont,

5,5 =< v < 6,0 km/h esetén 25,5 pont,

5,0 =< v < 5,5 km/h esetén 22,5 pont,

4,5 =< v < 5,0 km/h esetén 19 pont,

4,0 =< v < 4,5 km/h esetén 16 pont.

Előzmény: Törölt nick (29)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2006.10.19 0 0 30
Akkor végül is a régi táblázat szerint kell számolni, vagy az új szerint (a minősítéshez)?
Előzmény: Joeyline (28)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.19 0 0 29

Van olyan ember aki tudja, hogy a táblázatban szereplő értékeket hogyan számolták ki?

Előzmény: Joeyline (28)
Joeyline Creative Commons License 2006.10.19 0 0 28
Volt is ebből nagy vita az elnökségben, hogy akkor hogy kell számolni.

Pedig a helyzet egyértelmű:
A minősítést rögzíti a Minősítési és Versenyszabályzat, ami már jó ideje változatlan. Nem befolyásolja az, hogy emelett minden évben van egy aktuális Kiírása a Bajnokságnak.
Ha "új" határok szerint számolnánk, akkor lényegesen nehezebben érhetők el az egyes fokozatok (főleg az I. osztályú). Eleve csak nagyon kevés ttúra jönne egyáltalán számításba, amikből összehozható ez utóbbi.

Ellenérvként az merült fel, hogy így még nagyobb teljesítmény elérésére motiválná ez az ebben résztvevőket.
Előzmény: (budai-)H.G. (26)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.19 0 0 27
Ha vki megmondja nekem, hogy idén hány egyéni résztvevő és hány csapat indult a bajnokságban akkor amennyiben ki tudom hozni az ötletemből azt amit akarok berakok ide egy javaslatot. Mint írtam a másik topikban is, nekem nem a témával van bajom hanem azzal, hogy a csalózáson kívül jóformán semmi nem hangzott el. Az ötletem egyébként olyan, hogy a lebonyolítás tényleg közelítene a profi szinthez, és szerintem tényleg nem igényelne nagyráfordítást, de ezt addig nem tudom biztosan amíg nem tudom a résztvevők és csapatok pontos számát.
(budai-)H.G. Creative Commons License 2006.10.19 0 0 26

Léteznek, csak az ügyintézés kissé nehézkes. Nekem az elmúlt években a II. osztályú sportolói minősítés szokott összejönni, aminek a díjazása egy A5-ös oklevél és egy kerek fémjelvény. A minősítéshez létezik egy ún. "Egyéni pontgyűjtő adatlap", amely legutóbb szerintem akkor került kiadásra, amikor utoljára volt külön MSTSZ versenynaptár, annak a mellékleteként.

 

Röviden összefoglalva, a naptári évben megrendezett teljesítménytúra-versenyeken kell az I. osztályú minősítéshez 110, a II. osztályúhoz 75, a III. osztályúhoz 40, a IV. osztályú minősítéshez 25 pontot elérni. Kérdéses azonban, hogy ehhez a régi, vagy az új pontozási táblázatot kell figyelembe venni.

 

A régi táblázat egységes volt, és a túrák képzett távját (távolság km-ben + szintemelkedés 100 m-ben kifejezett értékeinek összege), valamint a túrázó sebességét kellett figyelembe venni. Ez alapján a táblázat oszlopaiba a képzett táv-osztályok határai kerültek (5 km-ént), míg a táblázat soraiba a sebességhatárok. A régi táblázat 5 sort tartalmazott v = [4,0...4,5), [4,5...5,0), [5,0...5,5), [5,5...6,0), 6,0 km/h-tól felfelé. A Nemzeti Bajnokság esetében módosítva lettek ezek a sebességosztályok, a gyalogos / turista / gyermek kategóriákban le lett a felső sor el lett törölve, vagyis az 5,5 km/h sebességtől felfelé elérhető pontszám lett az adott túrán elérhető maximális pontszám, míg a terepfutók számára újabb sorokat hoztak létre 8,0 km/h-s felső sebességhatárig.

 

A minősítésre vonatkozóan azonban nem történt meg egyértelműen a táblázat hivatalos módosítása, mivel ha az 5,5 km/h-s sebességre vonatkozó pontértékeket tekintjük maximálisnak (amelyek alacsonyabbak, mint a korábban 6 km/h-val elérhető pontértékek voltak), akkor az egyes minősítési osztályokban elérendő pontszámokat is ennek megfelelően módosítani kellett volna.

Előzmény: efemm (21)
Joeyline Creative Commons License 2006.10.18 0 0 25
Elvileg léteznek.
Előzmény: efemm (21)
Joeyline Creative Commons License 2006.10.18 0 0 24
Az MSTSZ elnöksége szívesen vesz minden javító szándékú észrevételt a Bajnoksággal kapcsolatban (is).

Arra kérünk minden kedves sporttársat, hogy ezeket lehetőség szerint időben juttassa el valamilyen formában hozzánk, mert nyilvánvaló, hogy november 12-én a jövő évi teljesítménytúra-eseménynaptár gerincének összeállítása utáni nyílt elnökségi ülésen csak az előkészített anyagokkal tudunk foglalkozni, az idő sajnos szűkös lesz valamennyire.

Mindazonáltal örömteli, hogy a topikon ilyen élénk érdeklődés mutatkozik a Bajnokság rendbetétele iránt.
efemm Creative Commons License 2006.10.18 0 0 23
off. El lehetne téged most érni skype-on? on.
Előzmény: larzen (22)
larzen Creative Commons License 2006.10.18 0 0 22
Bakker a "Becsületes játék az egyetlen út" nem Csanya mondása, hanem a MOB jelszava. :)
efemm Creative Commons License 2006.10.18 0 0 21
Régebben léteztek MSTSZ sportolói minősítési szintek, ugyanúgy pontérték táblázat szerint számítva, mint most a bajnokságban. Ezek már megszűntek és csak a kategóriákra bontott verseny maradt?
PrInCe Creative Commons License 2006.10.18 0 0 20
azzal nincs is baj ha valaki egy-két lejtőt megkocog néhány túrán. nekem az a gondom ha valaki ezt huzamosan teszi. Én például kifejezetten a lábizmok lazitása végett teszem, de nem is minden túrán, és akkor se tesz ki ez az idő 10-15 percnél többet összességében. Egyébként nem rád gondoltam a csapatotokból futás ügyben.
Előzmény: privát (19)
privát Creative Commons License 2006.10.18 0 0 19
Bocsi, nem a szó szoros értelmében futó, hanem ahogy Te is irtad. Lejtőket megkocogod. Kb fél távig így mentünk a túratársnőddel. Számomra óriási külömbség van FUTÓ és belekocogó között. Éni is az utóbbi vagyok. Képtelen lennék egyben lefutni 40-50km-t főleg felfelé is, mint ahogy sokan teszik. Behalnék. Én ezt az egészet hobbi szinten űzüm- és szeretnék is ennél maradni-nem pedig versenyszerűen. Erre se időm, se energiám.
Előzmény: PrInCe (17)
privát Creative Commons License 2006.10.18 0 0 18

A kategorizálásban igazad van.

A korkülümbségre nem a fizikai erőnlétre gondoltam. Én a túrázást azért kezdtem el mert imádom a természetet és szertném "sok-sok sebből vérző" hazánkat megismerni, bejárni. Igy olyan helyekre is eljutok ahová egyébként nem lett volna alkalmam. Ezért  csinálom a KÉK túrát is. A bajnokságba belecseppentem, nem ezért léptem be egyesületbe. Tehát a lényeg, hogy nekem és gondolom neked is van családod, munkahelyed stb. Nem egyszerű mindezt úgy rendezni, hogy mindenhol megfelelj. Ugye érted ? Húsz évesen a fejem se fájt.

Előzmény: csanya. (13)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.18 0 0 17

tényleg szépen kérlek, írd le a csapatunkban ki a futó!!

én nem tudok egyről sem.

Előzmény: privát (9)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.18 0 0 16

Na, a korral tényleg nem érdemes foglalkozni, de ha felhoztad ezt még leírom:

szerintem egy 20éven alulinak nehezebb egy ilyet teljesíteni talán.  Nekünk idősebbeknek jóval több a tapasztalatunk, ami rengeteget számít.

PrInCe Creative Commons License 2006.10.18 0 0 15

De próbálom emelt fővel elviselni a kudarcot és nem másokban-okokban bűnbakot találni.

 

A nem teljesítésem okát nem is keresem másban mint magamban.

 

A korhoz meg annyit hogy arról aztán tényleg nem én tehetek hogy ki mennyi idős, és hogy igy van meghatározva egy-egy kategória. Ebben csanyának igaza van.

 

De az alap problémáról Te sem nyilatkoztál.

 

Nekem sem célom az emberi kapcsolatok rombolása. Nyugodtan mindent meg lehet és kell is beszélni.

Előzmény: privát (9)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.18 0 0 14

De igen, légyszíves mondj neveket, ki a futó a csapatunkban?

Azt soha nem tagadtam hogy időnként belefutunk. Ez kb most 10 perc volt a túrán. Lejtőnek kocogtunk ennyit. Ezt azért ne hasonlítsuk a huzamos futással.

Előzmény: privát (9)
csanya. Creative Commons License 2006.10.18 0 0 13
Privát

Nem hinném hogy te hátrányban lennél azért mert negyvenes vagy.Bár még csak 36 és fél vagyok úgy gondolom hogy negyven évesen sokkal jobb leszek mint most.
Az ultrafutók közt nem nagyon találsz húszonévest....

Egyébként meg ha elkezdünk kategorizálni sosincs vége a dolognak mert úgye:

életkor,nem,bottal,bot nélkül,depoval,depo nélkül,egyedül,párban,stb....

csanya
Előzmény: privát (9)
PrInCe Creative Commons License 2006.10.18 0 0 12

Benne.

274 oldalon kezdődik, konkrétan a pontozás pedig a 280-on van.

Előzmény: tzh (10)
csanya. Creative Commons License 2006.10.18 0 0 11
Tök bocs...
Előzmény: Vlaszij (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!