Keresés

Részletes keresés

anest67 Creative Commons License 2021.09.15 0 0 159

Van az udvarunkban egy közel 20 m magas példány. Örököltem. Az utóbbi idöben elkezdett száradni, van, ahol egész ág leszáradt s nem csak alul. Olvastam, hogy vízhiány lehet az ok. Azt is, hogy 20-30 m-re elnyúlnak a hajszálgyökerei. A szomszédban ugye nem öntözhetek. Mit tudnék tenni, hogy megállítsam e folyamatot? Köszönöm.

Nono05j Creative Commons License 2019.03.10 0 0 158

Sziasztok! Hol lehet mamutfenyő csemetét venni? Köszi

kyrk.5 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 157

kyrk.5 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 156

Cseperedik :)

kyrk.5 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 155

Szia!

 

Elég világos helyen tartottam őket. Mondjuk a 10 magból csak kettő kelt ki.

 

Interneten közben azt olvastam picit savas föld kell neki, most kapott virágföldet. Meglátjuk jó lesz.

 

Viszont kis növényeket viszont próbáltam árnyékos helyre tenni, nehogy a nap megégesse őket. Eddig bevált.

 

Köszönöm

Előzmény: sanko01 (154)
sanko01 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 154

Szia !

 

ugyan nem tudom ,hogy milyen helyen tartod a cserepeket ,de sötét hely kell neki a keléshez.

ezt valami amcsi oldalon olvastam,és nekem anno bevált.

tedd sötétre amíg kikel

üdv 

s

Előzmény: kyrk.5 (153)
kyrk.5 Creative Commons License 2015.07.18 0 0 153

kyrk.5 Creative Commons License 2015.07.18 0 0 152

A kis magonc :)

kyrk.5 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 151

Sziasztok!

 

Szereztem pár magot a Stuttgarti állatkertből meg rendeltem internetről is. Sztm több hete ültettem már el vagy több hónapja is lehet már. Most kikelt az egyik.

 

Milyen földre van szüksége? Virágföld? Kell valamire ügyelni?

 

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.20 0 0 150

 

 

WoLAV Creative Commons License 2013.01.29 0 0 149

A helyzet az, hogy ezeket a tobozokat egyenesen Kaliforniából hoztam tavaly októberben és magam szedtem itt Big Basin Redwoods State Park.

Üdv:

WoLAV

Előzmény: Kunovics Richárd (146)
sanko01 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 148

Szia Szidona !

 

A tavaly küldött magokból semmi nem kelt ki. :((  Persze attól köszöm hogy küldtél )

Még van belőle avasszal megint megpróbálom majd.

Hátha, kapott még egy téli hideget.

majd kiderül,lesz-e valami belőle.

E-bay-ről kellene rendelni,csak én nem tudok.

 

üdv

s

szidona Creative Commons License 2013.01.25 0 0 147

Sziaasztok!

 

A topik a Sequoidendron giganteum-rol vagyis hegyi mamutfenyorol szol. Annak  termeseirol mar tettem fel kepeket. A WoLaW altal feltett kepek lehetnek a sempervirensrol, de biztos, hogy nem a giganteumrol.

Előzmény: Kunovics Richárd (146)
Kunovics Richárd Creative Commons License 2013.01.24 0 0 146

Nem vagyok egy szakértő, de ezek mintha ciprus termések és magok lennének, nem mamutfenyőké. A termések formája nagyon hasonló, és ahogy te is írtad, leginkább a méretük a szembeötlő, a magok viszont árulkodóak. Amíg a mamutfenyő magja sárgás színű, ellipszis formájó és középen vágott, lényegében az a vágás a mag, a többi meg a "szárnya", addig a ciprus magja sokszögű, leginkább egy tetraéderre emlékeztető és barna. A képeidet elnézve nekem inkább ciprusnak tűnnek ezek, sem mint mamutfenyőnek.

Előzmény: WoLAV (145)
WoLAV Creative Commons License 2013.01.13 0 0 145

A lemaradt fotók itt vannak:

ezen jól látható a vonalzó elött a termések mérete.

 

 

Ezen pedig a tolómérő pofái között a mag mérete:

 

 

Üdv:

WoLAV

WoLAV Creative Commons License 2013.01.13 0 0 144

Sziasztok.

 

Azok a fotók, amiket mutattok szerintem nem az igazi Sequoia sempervirens-ről készültek és emiatt kissé szkeptikus vagyok az általatok bemutatottakkal kapcsolatban.

Tavaj októberben volt szerencsém megnézni Kaliforniában a Big Basin Redwoods State Park http://www.bigbasin.org "valódi mammutfenyőit", de hogy érzékeltessem a méreteket, ma csináltam pár fotót az onnan hozott termésről és a magokról is.

Ha kell, tudok küldeni ilyen magot. A részleteket megbeszéljük!

 

Üdvözlettel:

WoLAV

Kunovics Richárd Creative Commons License 2012.12.27 0 0 143

Köszönöm, bár nekem a zónabesorolás nem sokat mond, építész leszek/vagyok, egyszerűen furcsálltam, hogy egy szó sem esik az itteni fákról, pedig a legmagasabbról egy hiteles mérést is megkockáztatnék a top3-ba kerülés miatt.

Előzmény: 1sellőlány (142)
1sellőlány Creative Commons License 2012.12.27 0 0 142

Richárd ez egy igen érdekes beszámoló és hasznos. Engem leginkább a sequia sempervirens lepett meg. A zónabesorolása 7B Nagykanizsa pedig olyan 6A.

Előzmény: Kunovics Richárd (141)
Kunovics Richárd Creative Commons License 2012.12.27 0 0 141

A képek feltöltése egyszerűbb volt máshogy:

 

http://indafoto.hu/kunovics_richard/mamutfenyok

 

Ezen a linken megnézhetitek, találtok két térképet is, hogy merre vannak, meg a képek alatt kis leírást is

Kunovics Richárd Creative Commons License 2012.12.27 0 0 140

Sziasztok!

 

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, mivel sok segítségre leltem a mamutfenyőket illetően. Egész újkeletű az érdeklődés és teljesen véletlenszerűen indult, de biztossá vált számomra, hogy megpróbálok magról vetett példányokat nevelni. Magokat már sikerült szereznem, itt is és máshol is utánaolvastam és remélem tavasszal majd sikerrel járok. A hely ahol élek, Nagykanizsa, Nyugat-Dunántúl, dombok mindenfelé, és barna erdőtalaj, mészkőnek nyoma sincs, úgyhogy ilyen téren a lehető legjobb helyen vagyok. Ami érdekes és meglepődtem rajta, hogy a város tele van mamutfenyőkkel és mégsem tud róla senki. Talán a sajátos mikroklíma teszi, meg a már említett adottságok, hogy ennyire jól érzik magukat nálunk, de kicsit sajnálom, hogy sehol sincs megemlítve a helyi állomány. Más helyeken még a magányosan álló példányokat is feltüntetik itt meg egy komolyabb "populáció van és semmi. Gondoltam legalább az érdeklődők tudjanak róla, szóval körbefényképeztem amiről tudok. 12 darab óriás mamutfenyőt és 1 darab örökzöld mamutfenyőt találtam a városban, és ezt tényleg városnak kell érteni. A képeken is látszik, hogy panelházak mellett áll a nagy részük és mindenféle gondoskodás nélkül bő 20 méteresre nőttek. A nagy részük jó egészségnek örvend, a Bartók Béla utcában például 8 darab van egy sorba ültetve, ezek alatt egy szatyornyi tobozt sikerült összeszednem tele magokkal. Itt bukkantam rá a legkisebb példányra, ami egy pár éve kidőlt mamut helyén áll. A város másik felén a Sétakertben, illetve mellette a legnagyobbra, ez jelentősen felkopaszodott már, de szerintem közel 40 méter magas, ha a képen mellette álló földszint+2emeletes magastetős házat vesszük alapul, aminek 10-12 méter a magassága, ahhoz viszonyítottam. Az ültetésük idejéről semmi infóm sincs, tekintve, hogy a város által ültetett fákról van szó, de a Bartók utcai fák a lakóteleppel egyidősek lehetnek, az pedig a 60-as évek végén épült. Nézegessétek a képeket, remélem pár hónap múlva a saját példányaimat is megmutathatom nektek. (a képeket külön küldöm)

Gabez77 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 139

Köszi!

És ha eladni akarok? :)

Előzmény: sanko01 (138)
sanko01 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 138
Szia !

Szerintem jobban jársz ha 10-20-30 centiset veszel és azt neveled föl.Gyorsan nő.A kicsi olcsóbb is,nagyot meg nem is lehet szinte kapni.Vagy ha lehet is elég irreális áron.

Szia

Előzmény: Gabez77 (137)
Gabez77 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 137

Sziasztok,

 

mennyiért lehetne egy 2 méteres, erős mamutfenyőt venni szertintetek?

sanko01 Creative Commons License 2012.04.04 0 0 136

Szia !

Küldtem mailt.Remélem a freemail elküldi gmailre. Ha nem akkor jelezz már itt légyszives.

 

Szia.

 

S.

Előzmény: szidona (135)
szidona Creative Commons License 2012.04.04 0 0 135

Szia!

 

Kimentem szedni par tobozt, nem csalodtam ebben a szeles idoben. Jo par toboz hevert a fenyo alatt. Szedtem is belole parat.

Ha kuldesz egy cimet, akkor tudok belole kuldeni.

Előzmény: sanko01 (134)
sanko01 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 134

Szia !

Sajnos nincs már egy sem belőlük.
A sok kis fenyőből sokat elvitt a palántadőlés.Nem voltam sokat otthon akkoriban,nem tudtam figyelni rájuk.
párat el is ajándékoztam.Össz.3 db maradt nekem de apám azokat is kilocsolta egyik télen.Állt a víz a tálkájukba a cserép alatt.Képeim még vannak róluk de legfeljebb mail-ban tudnám elküldeni,mert túl nagyok.
Nekem nehezen indultak meg.Április közepe táján vetettem a magokat,2-3 hétre keltek ki.Abban az évben csak kb 10 cm -t nőttek.majd köv.év májusban kitettem őket a teraszra és megindultak rendesen.Kb 40 cm-t nőttek azévben.
Mégegyszer: a palántadőlésre vigyázz!
Ha esetleg nem tudsz mit kezdeni a sok maggal....:))))
Üdv S.

Előzmény: szidona (133)
szidona Creative Commons License 2012.04.02 0 0 133

Szia!

 

A tobozokat a godolloi kastely kertjeben szedtem.

En ugy vetettem, mint a ciprus feleket. Eddig eredmenytelenul. Ejjel 10fok korul vannak, de nappal 30 fokot is kapnak. Egy telikertben vannak.

Maradt meg belole, ugy hogy vetek majd ugy ahogyan Te csinaltad.

A magoncaid megvannak meg? Kepeid nincsenek?

 

 

Előzmény: sanko01 (132)
sanko01 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 132

Helló !

Én 2 éve vetettem mamutfenyő magokat.Kb. 50 db-t.
Kb,90 % ki is kelt.Itthonról rendeltem (a már azóta megszünt shopból PL.) :(((
Azt olvastam a neten külföldi oldalakon ,hogy hideghatás kell neki kb. 2 hónap,és sötét helyen kell tartani a kelésig.Nekem ez be is jött.A sötét műhelyben voltak világoskék szemeteszsák búrában. Mezei virágföldbe vetettem egyessével decis műa. poharakba.
Szal. a véleményem az,hogy könnyű kikeltetni a magokat de nehezebb életben tartani a kis magoncokat.
Palántadőlésre figyelj oda mert elviheti az egészet.Egyébként honnan szedted a tobozokat?
S.

Előzmény: szidona (129)
szidona Creative Commons License 2012.03.08 0 0 131

Szia!

 

koszi a gyors valaszt, igen hasznos oldal. Szoval probalkozni erdemes vele.

Előzmény: agicza (130)
agicza Creative Commons License 2012.03.08 0 0 130

Itt nem kecsegtetnek túl jó kelési aránnyal, de hátha: http://www.monumentaltrees.com/en/trees/giantsequoia/growing_your_own/

Előzmény: szidona (129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!