Keresés

Részletes keresés

punci_lover Creative Commons License 2009.07.29 0 0 143
Állítsuk meg az ombudsmant!

Fel kell melegíteni ezt a topicot. A BKV-s eset végleg kiveri a biztosítékot.

Elindítottam egy blogot: stopombuc.blog.hu
Geyza Creative Commons License 2009.01.08 0 0 141

Mert nem látnak tovább az orruknál!

 

Szánalmas banda.

Előzmény: Tecs (140)
Tecs Creative Commons License 2008.12.12 0 0 140

London úgy be van kamerázva, mint egy Forma1-es versenypálya. Főleg ennek köszönhetik, hogy el tudták kapni a metrórobbantókat.

 

A mi ombudsmanjaink nem szeretik a köztéri kamerákat.

 

Itt a legújabb szörnyűség:

 

"Összevertek és megerőszakoltak egy amerikai diáklányt a hétvégén Budapesten, tudta meg a hvg.hu.

Az amerikai lány az éjszakai fürdőzésről tartott hazafelé barátaival december 6-án. A IX. kerületi Bakáts téren elvált tőlük, onnan egyedül ment tovább. A támadók ekkor estek neki, bántalmazták, majd megerőszakolták. A történtek után a meztelen diáklányt egy taxis vitte be a IX. kerületi kapitányságra."

(http://index.hu/politika/bulvar/eroszak08121/)

 

Miért is lenne probléma, ha az a k. Bakáts tér be lenne kamerázva? Vagy az a Duna-parti rész, ahol egy másik küldöldi lány tűnt el pár napja? Vagy Kiskunlacháza frekventáltabb utcái?

 

Miért magával a rögzítéssel van bajuk az ombudsmanoknak és miért nem a rögzített anyag jogtalan felhasználásával?

Geyza Creative Commons License 2006.10.17 0 0 139

Van olyan szempont is, mint a fontossági sorrend.

 

Az jut az eszembe a nálunk dúló fundamentalista adatvédelmi tébolyról, amikor Katona Kámán azzal kampányolt Budapesten, hogy több ivókút kellene.

Na ja!

Lausanne-ban, Genfben, Monte Carloban vagy San Remoban talán lehet nyerni ezzel, mert ott az egyéb ügyek már meg vannak oldva.

A falu Bikája Creative Commons License 2006.10.17 0 0 138

 

akkor elég neki memorizálni ezt a kódot (1 betű 4 szám), és otthon az Internetről "lefordítani" hogy mit jelent kód, mert ez szabad kódlista, nem tikos.

 

itt a teljes.

 

 

http://www.eski.hu/new3/adatok/adatok.php

 

 

Előzmény: Törölt nick (132)
taligamajom Creative Commons License 2006.10.17 0 0 137

amúgy: http://matula.hu/index.php?section=article&rel=45&id=554 ezenbelül a második cikk :DD

taligamajom Creative Commons License 2006.10.17 0 0 136

szoke_lany ezt nem komcsiból kérdezte... ez elsőre is érezhető volt, el is mondta ő is, de azóta is mindenki jól megmondja neki. sajnálom szegényt, sokszor kerülök ilyen helyzetbe én is: a sok hülye nézi hülyének az egyetlen okost :)

 

Előzmény: Törölt nick (130)
A falu Bikája Creative Commons License 2006.10.17 0 0 135

hja....

 

egy kis összefoglaló, van akinek ennyi is elég...

 

http://www.mgyk.hu/dokumentumtar/2006/tajekoztato/bno.doc

 

Előzmény: Törölt nick (132)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.17 0 0 134
Chile-ben az eü piacosítás előtt ugyanezt csinálták. Minden kockázat elemzésre alkalmas, egyébként bizalmas betegadatot, az alakulóban levő magánbiztosítókhoz előzetesen eljutattak.
Előzmény: pindiy (129)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.17 0 0 133

Állíccsanak rendőrt oda, és kész... de épp az imént fecsegtem a szabaccságjogok és a megfigyelés alkalmából...

 

Fizeted?

Előzmény: Indián (79)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.17 0 0 132

Ó nem!

Az orvos kollegina, csak finoman felvázolta a "fejlődés irányát"

 

Egyébként ezzel a BNO kóddal csak az a probléma, hogyha valakinek tudomására jut valaki más BNO kódja (lelesi a patikában sorbanállás közben), és valamilyen érdeke van azirányban, hogy ez az infó eljusson egy megfelelő helyre, (mondjuk azonos munkakörre jelentkeztek egy multinál vagy netán a közigazfgatásban), akkor elég neki memorizálni ezt a kódot (1 betű 4 szám), és otthon az Internetről "lefordítani" hogy mit jelent kód, mert ez szabad kódlista, nem tikos.

 

Előzmény: P.I. (131)
P.I. Creative Commons License 2006.10.17 0 0 131

Hülye hazug demagóg!

 

ez a kód ott szerepel, ma a patikus, holnap a benzinkutas kezében.

Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.17 0 0 130

A születési dátumot szinte mindenhol fel KELL tüntetni. No meg az anyám nevét. Csak tudnám mi közük az anyámhoz, illetve anyámnak pl. az ÉN útlevelemhez?!

 

Csak annyi, hogy a születési hely, születési idő és az anya neve neve az adat, amivel sacc per kábé jól azonosítható egy személy. (Meg a személyi szám, de az gyakorlatilag használhatatlan).

 

Az összes többi megváltozhat.

 

Előzmény: szoke_lany (35)
pindiy Creative Commons License 2006.10.17 0 0 129
Mit tesz isten, ha egy baromból eü. minisztert csinálnak.....
Előzmény: Törölt nick (127)
ex_lx Creative Commons License 2006.10.17 0 0 128
"Mellesleg, ahol zsozsó van a dologban, ott úgyis leszarják a jogainkat"


Úgy ám. Amikor a kocsi márkaszervízének a reklámborítékja előbb jelenik meg a postaládában, mint ahogy az ember beérne a sarcoltatás okán a forgalmival az önkormányzathoz, akkora a lóláb, mint ide Lacháza - de természetesen bizonyíthatatlan (más kérdés, hogy nem is érdekel).
Előzmény: Geyza (19)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.17 0 0 127

http://www.mgyk.hu/aktualis/hir?auxid=5067

 

Olvasói levelek a Magyar Orvosi Kamara Honlapjáról
2006-10-15    


Tisztelt Kuncze úr és a többi SZDSZ-es Ügyvivő! - A "liberális" jelző ma foszlik le végleg Önökről. Ma 2006. 10. 16-án,

- amikor a HÍV fertőzés miatt gondozott betegem részére felírt recepten meg fogom jeleníteni a BNO kódját.

- amikor a szexuális deviancia miatt nyilvántartott betegem részére felírt recepten meg fogom jeleníteni a BNO kódját

- amikor az abortusza után, a betegem részére felírt recepten meg fogom jeleníteni a BNO kódját

- amikor a sterilizáláson átesett betegem részére felírt recepten meg fogom jeleníteni a BNO kódját

- amikor a kábítószerfüggő betegem részére felírt recepten meg fogom jeleníteni a BNO kódját stb., stb., stb.

Tudom - eddig is tudtam - a többi beteg nem érdekli Önöket, mert a "liberális" jelző csak a devianciákra hajlamos és a szavazóbázisukat jelentő - a lakosság elenyésző - mintegy 3-5 % át kitevő réteg felé való kommunikációra való a szóhasználata, és köze nincs a valódi liberális értékrendhez.

Nekem viszont kötelességem felvilágosítani a beteget, amikor a kezébe adom mától a receptet, mit jelent a BNO kód - és mit jelent számára az, hogy ez a kód ott szerepel, ma a patikus, holnap a benzinkutas kezében.

Továbbá azt is el kell majd mondjam mától nekem ezt kötelességem megtenni, az Önök "liberális" miniszterének, Molnár Lajosnak a jóvoltából.

A betegek pedig remélhetőleg le fogják vonni a megfelelő konzekvenciákat.

Köszönöm a nevükben is.

Dr. ........... ..............

Előzmény: Pávek úr (125)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.17 0 0 126

Fogok szólni mikor rájössz, hogy "Anyám, én nem ilyen lovat akartam"

 

Előzmény: Pávek úr (125)
Pávek úr Creative Commons License 2006.10.17 0 0 125
> jövő nyárra a szétverés véglegessé válik

 

Reméljük a legjobbakat.

Előzmény: Törölt nick (124)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.17 0 0 124

Gusztustalan dolgokat éppen mostan csinálnak az eübe és nem a te javadra.

 

Ráadásul soha többet nem lehet visszaállítani mégcsak hasonlót sem, mint most. Tehát a szolidaritáselvű biztosítási rendszer örökre fog eltünni az ország életéből. Ha az AB nem tudja megállítani azt az őrületet, jövő nyárra a szétverés véglegessé válik,

 

Előzmény: pindiy (116)
locsemege Creative Commons License 2006.10.17 0 0 123
Úgy van.
Előzmény: Indián (120)
Indián Creative Commons License 2006.10.17 0 0 122
Gazduram, ráadásul egy sokkal tökösebb Péterfalvi köllene, aki fel is rúgja adott esetben a jogalkotót, nem pedig csak sírdogál a Napkeltében, hogy csak 20 percre atták neki oda a joxabálytervezetet véleményezésre...
Előzmény: pindiy (116)
b.viridis Creative Commons License 2006.10.17 0 0 121
Hát, nem tudom.
Inkább alszom egyet én is rá.
Előzmény: Indián (120)
Indián Creative Commons License 2006.10.17 0 0 120
Kérlek, valójaban az egyéni lét kockázatoptimalizálásáról van szó, csakhogy a saját bittonságunkat, mások bittonságának rovására tuggyuk csak növelni. Egyre több ellenőrizhetetlen erőforrást kötünk le tejjesen feleslegesen, amivel ráadásul megnyittyuk a kaput bármillen teccőleges diktatúra felé azzal, hogy örvendünk az egyre pontosabb és szerteágazóbb megfigyeléseknek.

És innentől inkább az egyéni kockázatok növelésében látom a kiutat, nem pediglen a totális ellenőrzésben.
Előzmény: b.viridis (109)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.17 0 0 119

ez így nagyjából hmm.. "barátságos" ( ;))

 

vajon minden esetben elegendő ez csúnya arcok leállításához?

Előzmény: Barátságos (113)
pindiy Creative Commons License 2006.10.17 0 0 118
Meg is fizeti....

Ha nincsen adatvédelem, akkor téged is lehet szabályozni kivánság szerint.
Előzmény: Geyza (111)
b.viridis Creative Commons License 2006.10.17 0 0 117
Látom ám, hogy nem mostál fogat! :-)
Előzmény: Geyza (114)
pindiy Creative Commons License 2006.10.17 0 0 116
Gusztustalan dolgokat éppen mostan csinálnak az eübe és nem a te javadra.

A kormány meg leszarja a Péterfalvit, akire mostan nagyobb szükség lenne, mint elötte bármikor....

Előzmény: Geyza (99)
b.viridis Creative Commons License 2006.10.17 0 0 115
Szó volt itt arról, hogy például a megfigyelő kamera felvételét boldognak- boldogtalannak osztogatni kell, reklámajándék helyett? Szvsz az ilyesmire is lehet olyan szigorú törvényt alkotni, hogy érezze az az adatkezelő: komám, ha visszaélsz, akkor addig ülsz a ketrecben, amíg a műanyag lakat le nem rohad róla!
Előzmény: Barátságos (107)
Geyza Creative Commons License 2006.10.17 0 0 114

Hát az már tényleg nekem is sok volt.

 

Erre alszom egyet - belépek titkos magánszférámba.

 

Jóccakát mindenkinek!

Előzmény: Indián (112)
Barátságos Creative Commons License 2006.10.17 0 0 113

Nem tudhatom, mert az indexnek nincs joga kiadni nekem.

És ha ennek ellenére kiadná, én meg elmennék hozzád nagyarcúskodni, akkor az index mexívná.

Előzmény: Törölt nick (108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!