Keresés

Részletes keresés

vicaviola Creative Commons License 2012.09.08 0 0 54

S hogy én is adjak valamit:

 

http://tematikus.nava.hu/TEMATIKU/MAIN/BOX/34.HTM

 

Fráter filmje, a Pesti csillagok, most már megnézhető a neten.

 

vicaviola Creative Commons License 2012.09.08 0 0 53

Nem emlékszik vki, melyik könyvben van arról szó, hogy is volt az, h 1888. is szerepelt több helyen Karinthy Frigyes születési dátumaként?

A neten ma is többhelyütt így szerepel.

A segítséget előre is nagyon köszönöm!

Yogi Creative Commons License 2012.06.22 0 0 52

Erre igyunk.

Előzmény: vicaviola (51)
vicaviola Creative Commons License 2012.06.22 0 0 51

Ma volt egy felolvasószínház az Óbudai Társaskörben Karinthy Frigyes születésének 125. évfordulója alkalmából. Fergeteges volt!

Boldog szülinapot, Frici! ;)

Yogi Creative Commons License 2011.07.26 0 0 50

Nekem nincs meg, de egy telefonkönyvnek tűnik.

Emlékszobáról én sem tudok - mindegy, emléke azért van.

Előzmény: vicaviola (49)
vicaviola Creative Commons License 2011.07.26 0 0 49

És ez a lap honnan van meg Neked? Hát igen, Karinthynak talán nincs is emlékszobája, ugye? Vagy csak én nem tudok róla?

 

Rá fogok kérdezni egy ismerőstől a hanglemezre, hátha tud róla.

Előzmény: Yogi (48)
Yogi Creative Commons License 2011.02.22 0 0 48

 

Nemrég arra jártam, nyitva volt a kapu, gondoltam bemegyek körbenézni, de egy goromba kerberosz úgy kihajított, hogy a lábam nem érte a földet.

vicaviola Creative Commons License 2010.05.24 0 0 47

Én is olvastam ezt, de lehet, h elveszett, mert sehol nem hallani róla.

A "Halló..." sztem a Méné tekel kezdete, ezt én a Karinthy Gimnázium honlapján találtam meg.

Előzmény: Yogi (46)
Yogi Creative Commons License 2010.05.20 0 0 46
Van ugye a „Halló, itt Karinthy Frigyes költő a huszadik századból!”, azt hallottam egészben is, biztos elő lehet keresni, majd utánanézek ezeknek.
Olvastam egy hanglemezről, ami Babitsnál volt és Karinthyval ketten szerepelnek rajta. Na az nagyon érdekelne, de máshol még nem hallottam erről.
Előzmény: vicaviola (45)
vicaviola Creative Commons License 2010.05.20 0 0 45

Összeszedhetnénk a linkeket, amik megvannak. Biztosan tudsz arról, ahol hangfelvételen a versét mondja, de kellene még lennie hangfelvételnek, sajnos több nekem nincs. Talán Török Sophie készített vele hangfelvételt, olvastam vhol, de nem tudok többet erről.

A havas mozgókép-felvétel részlete van csak meg a Karinthy Gimnázium honlapján, nem tudom, az egész fent van-e vhol a neten.

Aztán voltak filmek mostanában, pl. Harmos Ilona- Kosztolányi-KF szerelmi háromszögéről készített Fráter Zoltán. Készült egy műsor Bogáról is pár éve. Kosztolányiról is volt az utóbbi hónapok vmelyikében egy összeállítás, abban is beszél Cini is, az apjáról is. Ezek sajnos csak nava-pontokon nézhetők meg, de a nagyobb könyvtárakban van ilyen szolgáltatás.   

Ha érdekel vmi, szólj és ha Neked van megosztanivalód, szívesen fogadom.

Előzmény: Yogi (44)
Yogi Creative Commons License 2010.05.18 0 0 44
Erről nem is tudtam, el is mentettem.
(Muramista, egy ennyire képernyőképtelen nő hogyan kerülhet képernyőre? Se megjelenése nincs, se beszélni nem tud...)
Előzmény: vicaviola (43)
vicaviola Creative Commons License 2010.05.18 0 0 43

Köszönjük!

Az RTL Klub Karinthy családról készült műsorában pedig bemutattak egy rövid felvételt a Zeppelin-utazás kapcsán.

http://newportal.rtlklub.hu/video/7911

Előzmény: Yogi (42)
Yogi Creative Commons License 2010.04.29 0 0 42
Cillit Creative Commons License 2007.12.08 0 0 41
Karinthy az a magyar irodalomban, akit méltatok arra, hogy az epigonja legyek.
Yogi Creative Commons License 2007.11.01 0 0 40
Előzmény: KQno 2.0 (39)
KQno 2.0 Creative Commons License 2007.11.01 0 0 39
Hello!
Látom halott a topic, de hátha tud nekem segíteni valaki! SÜRGŐSEN szükségem lenne a "Találkozás egy fiatlamemberrel" című novellára, ugyanis rosszul hittem, és nincs meg nekem itthon, ellenben házidolgozatot kéne írnom. Akinek megvan bármilyen digitális formában és el tudja nekem küldeni, kérem küldje el az i.kunovics@chello.hu címre. KÖSZI!!! Google-ben sem találom :(
SnoopyPapa Creative Commons License 2007.03.23 0 0 38
Anna Alwarez: K. Gáborról éppenséggel K. Márton írt ÖRDÖGGÖRCS címmel regényt. 
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.16 0 0 37

nem tudom hol utaltam rá, hogy köze van, csak szóba került a fia, meg az unokája, holott volt egy másik fia is, a méltatlanul elfeledett első házasságból származó Gábor

(hálistennek nincs köze Arankához)

mint valaki megjegyezte ez nem Aranka-topik (bár nincs kizárva a jelenléte), gondoltam vonatkoztassunk el ettől a házasságtól

ennyi

Előzmény: Yogi (36)
Yogi Creative Commons License 2007.03.16 0 0 36
Gábor anyja Boga volt, nincs köze Arankához.
Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.16 0 0 35

tartok tőle, hogy ez megintcsak Aranka-vonal (vesézhetjük, nem zavar)

fia, unokája (feltételezem Cini meg Márton)

volt azonban másik fia is, Gábor, javaslom nézzük meg őt is, mint a Karinthy-életmű részét

(jómagam nem sokat tudok róla, biztos van aki bölcsebb ezen a téren és hajlandó megosztani velem az infókat)

Előzmény: Cillit (33)
Cillit Creative Commons License 2007.03.07 0 0 33
Szerintem nyugodtan vesézhetjük Arankát, mert ő - sajnos - a Karinthy-életmű része. Még mielőtt bárki - és ezt magamnak is mondom - kritikátlan rajongással szemlélné az ipsét, érdemes megnézni, hogyan is intézte a Nagy Ember az ügyeit. Meg érdemes megtekinteni a fiát és az unokáját is, és aztán irigykedni meg rajongani. Egyrészt zseni volt, másrészt kifejezetten éretlen személyiség, kész, lehet elmélkedni az ő kapcsán az emberi lélek rejtelmein.
Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.04 0 0 31
én simán elképzelem, ha az unalmat Aranka generálja
Előzmény: Törölt nick (27)
Yogi Creative Commons License 2007.03.04 0 0 30
Miért, a boszorkányság tudatos? Szerintem nem, az csak sima rosszindulat. A boszorkány annak születik, nem is tud másképp élni.
(Természetesen a boszorkány szót csak jobb híján használom; nem vagyok én babonás, felvilágosult materialistaként pontosan tudom, hogy aki telihold idején egy fehér krétakör közepén fekete kakast áldoz, azt nem fogja a rontás...)
Előzmény: Cillit (29)
Cillit Creative Commons License 2007.03.04 0 0 29
Kedves Yogi, ha már a Böhm Aranka lelkivilágát boncolgatjuk, én azért csínján bánnék a "boszorkány" szóval. Szerintem ehhez Arankában nem volt elég tudatosság. Mindazonáltal valszeg télleg máglyán végezte volna anno.
Előzmény: Yogi (25)
Cillit Creative Commons License 2007.03.04 0 0 28
Áhá, nem ismered te az unalmat!!! Annál még Aranka is jobb, főleg, ha megfordulnak utána az utcán az egyéb férfiak, ami sajnos Karinthynak fontos volt.
Előzmény: Törölt nick (27)
Yogi Creative Commons License 2007.03.03 0 0 25
Aranka nem csak egyszerűen temperamentumos volt. Ötszáz évvel korábban máglyán végezte volna boszorkányként (így is, csak másért).
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.03 0 0 24

erős egyéniség volt, az tuti

a mai napig látok ilyesfajta párokat, a zseni-különc férfi, meg egy temperamentumos "böhmaranka"

úgy látszik vonzák egymást

Előzmény: Törölt nick (23)
Cillit Creative Commons License 2007.02.27 0 0 22
Mondjuk 1 előnye volt Arankának, amellett, hogy szép volt: nem lehetett mellette unatkozni. Nagyon fontos dolog! Bizonyos emberek legfőbb rémálma az unalom. Karinthy írt is egy szösszenetet Unalom címmel.
Yogi Creative Commons License 2007.02.26 0 0 19
Miért kellett elvennie Karinthynak?!
Mert boszorkány volt. Látszik a képeken is.
Előzmény: Cillit (18)
Cillit Creative Commons License 2007.02.25 0 0 18
Hát igen, Arankát csak a Karinthy mentalitásával lehetett elviselni (úgy-ahogy). Nagyon haragszok máig is arra a nőre. Miért kellett elvennie Karinthynak?! Miért nem engem vett el?! Ja, akkor még nem is éltem.
Előzmény: mephisto5 (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!