Keresés

Részletes keresés

attilaenergia Creative Commons License 2015.01.19 0 0 5

  -Sziasztok! Én egy átlagos ember vagyok, Átlagos problémákkal tele (21,F) ...                                                             -Egyszer régen, kissebb koromban sokat álmodtam, nagyokat, bonyolultakat, néha fel nem fogható  hihetetlen dolgokat!(Sci-fi be illő történeteket!) sosem nézhettem olyan tv müsort kisebb koromban, hogy bármilyen furcsa álmiam lehessenek! nézni néztem,mint minden gyerek ,de csak amit szabadott... "Tehát az álmaim okozója, nem lehet keverése az álomnak, a valóságból..."  koromra nem emlékszek már, mikor álmodtam, de sacra be tudom lőni!(olyan 5-7 éves koromban volt egy olyan furcsa álom, talán az volt a legelső...(Éber álom!) Egy idős bácsit láttam akkor, egy lovon integetni, hófehér ködnek láttam a bácsit, és a lovát is!) Nemtudtam, hogy álmodom-e vagy valóság! A furcsa az volt, hogy ez a paci megfordúlt és eltünt mint a köd! Én meg ébren voltam, mikor oda jött Édesanyám, és megkérdezte... Rosszat álmodtál? Mert olyan furcsa fejet vágtam...  Elmeséltem amit láttam, de azt mondta sak álom volt, de már ébren voltam mikor megkérdezte, és amikor láttam ugyan olyan pózban voltam hajnal tályt, mint mikor anyukám oda jött. Majd,vagy rá pár napra, vagy még aznap, nemtudom biztosra, egy újjabb álom szerű volt, egy kabát úgy lógott ki az ablakból,mintha egy Dínó feje lett volna, akkor még nem is tudtam ,mi az, csak mikor láttam hasonlókat... néztem azt a fejformát, mely rémisztö volt, de mikor megtudtam, mire hasonlit, már nem volt időm joban megnézni...a kabát alakja éberálomban egy Tyrannosaurus-REX  fejének látszódott... (majd elkezdtek érdekelni ezeknek a lényeknek a valós történeteik is) ,de addig is mikor álmodtam, nem tudtam, álmodom-e vagy valóság! Majd több éven át álmodtam róla, hogy ez a Dínó, mozog és hogy nem akar bántani,majd kezdtem megszokni, majd sokáig feledésbe merültek ezek az álmok... majd egyre többet és furcsábbakat kezdtem álmodni...ezeket az újabb álmokat, olyan (12-16 éves)koromban saccolom meg! Íme a leg elgondolkodtatóbb álmom egyike:. Sötét éjszaka volt, álmomban, és egy hatalmas labirintus! Teli volt zöldellő bokorral, majd egy dombhoz értem, és elkezdett kergetni 4-5 óriási Repülő bogár, vagy rovar! (Mint a mai sci-fi -k ben!) akor még nem néztem olyasmit a tv ben sem... mjd valami elijesztette őket és én kijutotam... Egy nagyobb domboldalt pillantottam meg, füves rét volt rajta, majd egy barlangban végződött! Oda mentem  és a Barlang bejárata előtt, egy vas rácsos ajtót pillantottam meg, melyre rózsák nöttek, tekeredve fel rajta, s  egyszercsak kinyílott, az ajtó, és egy aranysérga kígyót pillantottam meg, majd többet is! Mindegyik kígyó, egy kövön, vagy téglán állt, és felágaskodtak és mind rám néztek! Kicsit megijedtem, ezektől a kígyóktól, de  nagy meglepődésemre ,ezek a kígyók, meghajoltak előttem!  (Az okát máig nem fogtam fel). Majd  egy érzés fogott el, hogy őríznek valamit, egy Titkot, és én úgy éreztem, ők segítenek nekem mindig, mindenben! Majd az egyik Kígyó, egyenesen a szemembe nézett! "(...és  egyszer csak!)" szeme, elkezdett erőtelljessen Fényleni, vakító fényben! "S egyszer csak" elhomályosúlt minden kép, és felébredtem!                                                                          -Következő álmom, körülbelül (14-17 éves koromban jött elő!) :. 3 -Barna csuklyás "valószínű" (Démon szerű lény) Keresett, kergetett, és én álmomban felkeltem, a saját ágyamból, mikor elkezdtek kergetni! ,repültek és átmentek a falakon! Nagy meglepődésemre én is képes voltam ezekre! Átrepültem, azablaküvegemen, majd  egy ott lévő vastag függöny mögé bújtam,és ők 3 felé mentek! Nem láttak meg, majd felébredtem...(Nagyon megijedtem, és sokáig agyaltam, mit akarhattak vajon!) (Mi lehetett vajon a szándékuk ..." ? "... ) Majd következő furcsa álmom sorozatossan,  egy furcsa világban zajlottak, ahol növények, fák, erdők, kikopott területekkel együtt ,a dimbes dombos  területektől furcsa elhagyatott vasútállomásokig, mindent bejártam, minden héten álmodtam sorozat jellegűen, ott folytatódtak, ahol abba hagytam az álmot, és hetente jött, újra és újra... végetnem érő történetekkel! utaztam,csak utaztam, és  1 évig ment ez a dolog,( "álom világban!") :) Bármilyen gond ,vagy baj jött a nyakamba, mármely álmodás közepedte, volt nekem 1 hűséges segítőm! Aki mindig mellettem állt, és megmentett, más furcsa lényektől, Álmodásaimkor!(Az egyik ős hüllő féle:. Igen!, pontossan az, amit fentebb írtam...  a régebbi korokból álmodtam!         A (T-Rex)!!!) Ugye milyen érdekes? Itt és most kezdődött, eddigi álom kalandjaim egyike, a legfontosabbak!              --Majd egyre több, más álom is  megesett velem, melyekben, még ember fiának, álmaiban sosem történhettek hasonló álmok, csak az én álmomban!  Egy furcsa és kisebbnek tűnő világban, egy bolygón (!) jártam, ahol  akadályok ezrei találhatóak meg! Mint példáúl:.  Alagutak, folyosók, óriási Hegyek, házak, városok, domboldalak,  sötét szürkületben megmutatkozó világok!, kopott fák, ijesztőnek tűnő sötét helyek, voltak gyönyörű helyek is ezekben az ijesztőbb világokban,mint pl:. A víz,, mint Patak, tó, tenger formályában, Telihold mellett, vagy kifli alakjában, erősen fénylett a hold, majdnem a legtöbb. Majdan álmaim következő részeiben, melyeket        (15- és 20) - év között álmodhattam... Egy kicsi  Boszorkány lány, kinek volt egy fehér cicája, és nagyon megkedveltük egymást... nekem a T-Rex akkor is ott volt mellettem, de akkorra már egy kosár is volt a hátán, furcsa volt minden álmom, és egyre érdekesebbek voltak...,majd álmodtam egy angyalról is valamit, majd ugyan azon a helyen, rá pár hétre is álmodtam, ugyan arról az angyalról! Részletesebben! "...., az az angyal,  sírt, és én vigasztaltam meg, a nevét is megmondta ... Ez utóbbit,késöbb mesélném el! Szárnyai, és a haja Vörös volt, a sötétben halványan kitűnt, nem pont úgy, ahogy a képen látszik... , de a szárnyai pontossan ilyennek látszódott!

oskeresztyen Creative Commons License 2006.10.19 0 0 4

AZ OSTYA: MEGLÁTTAM A JÉZUS KRISZTUST!

 

Beszamolok a katolikus liturgiaban tapasztalt csodalatos, termeszetfelettinek nevezett - valojaban termeszetes - Elmenyemrol, amelyet a Jezus Krisztustol Eltem meg.


En nem vagyok katolikus, de egyetlen egyhazhoz sem tartozom; Maria- és a szentek tiszteletét és a hozzajuk valo fohaszkodast nem cselekszem. Igen erosen antikatolikus voltam, amikor az alabbi eset Tortént velem Romaban.


Azt elotte el kell mondanom, hogy az alabbi Elmenyemet megelozoen egy katolikus pappal beszélgettem, aki latva szamos tekintetben valo ellenallasomat, varva a tovabbi vitat reszemrol, kozolte, hogy volt, hogy ostyakat mutattak be a hivonek, mondja meg, melyik van megszentelve. Az illeto ramutatott, és:


tényleg az az osztya volt megszentelve.


Amikor megkérdeztek tole, honnan tudta, azt felelte: "Mert az vilagitott."


Igen, valaszoltam eme papnak, tudom, hogy Atyank gyakran igy Emel Ki targyakat, szavakat a kornyezetbol, hogy azok ugy Vilagitanak, amelyet nem lehet leirni sehogyan sem. Nekem is szokott - mondottam - idonként Mennyei Atyam ekként Kinyilatkoztatni. Az ember szemmel latja, de mégsem szemmel. Van, hogy Tudasokat is Kap hozza, amelyek leggyakrabban abban allnak, hogy Tudja az ember: a Jézus Krisztus Szol, illetve a Mindenhato Szol vagy Figyelmeztet, illetoleg - ez is megtortent velem Magyarorszagon - konyveket Kinal a figyelmembe, illetve mas konyveket nem ajanl. Errol is szolok.


Roma varosaban a Prossede templomban voltam, igen gyenge Lelki allapotban es roppant lustan. Egy igen nagyon idos pap tartott szentmisét kis létszamu embereknek, roppant élettelen, Szent Lelket es ahitatot sehogyan sem araszto hangon. Ezen morfondiroztam, mennyire gyengén tartja a szentmisét, amikor felemelte az ostyat.


Mint a villam hasitott belém életemben eloszor:
nemhogy Vilagitani Lattam az ostyat, hanem Meglattam Benne a Jézus Krisztust!


Az almatagsagom pillanatok alatt eltunt, a pulzusom pedig felgyorsult. Nagyon vidam lettem, hogy a Baratom, Jézus igy Megmutatta Magat nekem most eloszor. (Azota tobbszor megtortént, hogy az ostyaban Megmutatkozott.) Azelott semmilyen modon nem tapasztaltam Ilyet, és nem is foglalkoztam a dologgal, mert megszoktam: lehetek nyugodtan teljesen onallotlan, nem kell beleokoskodnom semmibe, Atyam ugyis Elmondja, amit Helyesnek Lat Elmondani. Azaz korabban sem és azota sem imadkoztam szinte soha azert, hogy valami Mennyei Jelet Mutasson, Élo Kinyilatkoztatast Adjon.


Az a katolikus pap, akirol elotte szoltam, akivel a vitat folytattam, azt is megkérdezte korabban, ugyan mondjam meg, hogy az ostyaban megjelenik-e a Krisztus ténylegesen, az ostya tényleg Krisztus testévé valik-e vagy sem. Nem akarta megérteni, nem értette meg, amikor azt feleltem: nem érdekel ez a kérdés - a protestansok is sokat vitatkoztak ezen Luther idejében, meg azota is -, engem nem érdekel, majd Atyam Elmondja, ha El Akarja Mondani, és Nem Mondja El, ha Nem Akarja. Ennyire kozel alltam Mennyei JoAtyankhoz; igy megbiztam Benne.


Keresztyenkent - Palhoz hasonloan - azzal szeretek "dicsekedni", amit Jézus Mond El nekem, és buszke vagyok Jézusra, hogy nem kenyszerulok teologiai vitakra, azaz nem az Evangelium szovegén vitatkozom, hanem a homalyosabb részekrol is Kapok idonkent Élo Kinyilatkoztatast, amely minden leirt szonal és vitanal ékesebb. A Kinyilatkoztatas, Isten Élo Szava tobb, mint barmiféle emberi logika es okoskodas. Lehet, bunom, de ezért nézem le a teologiat is, amely szot ("teologia") nem is szeretem, s ha hallom is, szuntelen olyan emlékek villanak be, akik elismert teologusok voltak, ugyanakkor irasaik kozott olyan nagy a doglott, Lelkileg, azaz az Élo Hitet tekintve a halott szoaradat, amire az ember lelkébe - nem a leirtak tartalma, hanem a Mennyei Aldas hianya miatt - elarad a sotét, fekete, hideg borzalom. Hasonlot abban az idoben, amikor nagyon Kozel Éltem Istenhez Obenne a Krisztus Jézusban, olyankor tapasztaltam, ha vilagi konyvek sorait olvastam, ha elismert keresztyének vilagias tartalmaktol - vilagi muvészetekrol vagy politikatol - hemzsego konyvei akadtak a kezembe, illetoleg ha olyan filmbe néztem bele, amiben nem volt benne Isten Lelke; tehat halott muvek, élettelen mualkotasok, amelyek a Mindenhato Tamogatasa és Lelki Ereje, valamint Orok Bolcsessége nélkul készultek. Kulon emlékem van egy borzalomhalalfejfilmrol, amely az Europai Uniot hivatott méltatni az Emberi Faj érdekeivel szemben. Hadd irjam le még egyszer: egy ébenfekete borzalomhalalfejfilm volt. Nem élettelen volt, hanem a rettenetes sotétség és maga a borzalom aradt belole. Van egyébként egy magyar élpolitikus, Akirol hasonlo, ha nem is ennyire eros feketeséget, hideg és metszo sotétséget tapasztalok anélkul, hogy akarcsak egy szot is hallanék Felole.


Tehat buszke vagyok Jézus Kinyilatkoztatasaira, mert Azok a kezdetektol, miota keresztyen lettem - 2004 ota - a Szentirast Tamasztjak ala. Sokszor megesik, hogy "nem szukséges", hogy vitak és logika alapjan érveljek a Bibliarol, mert Megkaptam szamos Dolgot Kinyilatkoztatasban, és aztan lattam meg vagy jutott eszembe, hogy Ez és Ez Igazolt a Szentirasbol, azaz Abban már Leiratott.


tehat innentol nekem mondhat barki, barmit arrol, hogy az ostya az ostya marad vagy sem, avagy vitatkozhat arrol tovabbra is - protestansok is egymas kozott -, hogy miként van jelen a Krisztus a paszkaban vagy miként nem, mert ez engem most sem érdekel:


Istentol tudom - orok hála és dicsoseg legyen Neki ezért -, hogy az ostya Krisztus teste (corpo di Cristo, avagy corpus Cristi: igy mondjak Romaban a katolikus miséken). Tenyleg Krisztus teste, amit Lattam. Tenyleg Krisztus van az ostyaban. Aki Azt magahoz veszi, tenyleg Krisztus Testét eszi.


Most eszembe jut:
"Mert az én testem étel, es az vérem ital."
- Mondja Krisztus, a Megvalto, az Egyeduli Ut az orokké fennmarado Eletbe.


Hogy ne legyek hosszu, elmondom a Lutherrel es Kalvinnal kapcsolatos Megszolittatasomat is, de egy masik hozzaszolasban. Azert teszem ezt, hogy egyuttal igazoljam, nem a katolikus egyhaz az igaz vallas - ahogyan a fent emlitett katolikus pap állitotta, akivel vitaba elegyedtem -, mert Mennyei Atyánk Számára egyarant gyermeke mind katolikus, mind protestans, ha az O Akaratát cselekszi, és nem fogyasztja az ostya mellé teszem azt az allami-, vilagi, politikai, egyhazi uldozésekben kiontott keresztyének es gyilkosok vérét, mert ez esetben Krisztus Teste a szentmisén nem menti meg ot az orok kárhozattol.


Ahogyan a Jézus Krisztus Tanitja az Evangeliumban: mi mind Istentol tanittattok vagyunk.


Tisztelettel Molnar Ferenc Romabol, Italiabol.
Aldas és békesség.


Barmi probléma, kérdés vagy panasz, otlet vagy kivansag esetén irjatok a cimemre:


lasersd@freemail.hu

oskeresztyen Creative Commons License 2006.10.14 0 0 3

ISTEN KIJELENTÉSE AGGEUST OLVASVÁN

 

2004-ben lettem keresztyen. Azt, hogy mit jelent az a kifejezés, miszerint "Vilagitani", nem tudtam. Nem hallottam ugyanis arrol, hogy vannak un. "profetalelkek", akik Megkapjak Atyanktol, hogy a Teremto idonkent targyakat vagy szovegreszeket Rak Bele az emberek lelkébe, es a Szent Lelek Altal az ember ezeket Vilagitani latja a tobbihez kepest, mikozben Megkapja azt is, hogy az Uzenet Istentol, Jezustol vagy a Szent Lelektol Szol-e. Azt is kiemelkedoen fontosnak tartom elmondani, hogy ugyan sosem hallottam arrol, hogy letezik ilyesfajta profetai Adomany, ugyanakkor én is rogton pontosan ugy hivtam, ahogyan a magyarok es az olaszok nevezik, azaz azt mondtam: "Vilagit". Tehát a kifejezes Istentol valo, nem embertol.


"Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám." /Mate 16,7/


Eletemben eloszor az Esaias konyve 43.reszenek 1.versébol valo szovegreszt Lattam Vilagitani, es Lattam, Tudtam azt is, hogy Isten Szol hozzám. Ezt kovetoen még sokaig nem tudtam, hogy élnek a Foldon jo nehanyan, akik ilyen modon Reszesulnek Isteni Kinyilatkoztatasban Mennyei Atyanktol, mind a katolikus egyhazban es mind a protestans felekezetekben. Ha jol emlekszem, eletemben eloszor itt, Romaban hallottam arrol, hogy ezt ugy nevezik a Jézus Krisztus profetalelkei, hogy "Vilagitas". Eloben eloszor ezt a szot egy magyar katolikus paptol hallottam, akivel éppen vitát folytattam a hitelvekrol.


Korulbelul a harmadik ilyen "Világitásos", Felulrol Kapott Kinyilatkoztatás Aggeus profeta konyve 2.részének utolso, 23.verse volt, amely egeszeben igy Szol:


2,23 Azon a napon, azt mondja a Seregeknek Ura, felveszlek téged Zorobábel, Sealtiélnek fia, én szolgám, azt mondja az Úr, és olyanná teszlek, mint egy pecsétgyuru, mert téged választottalak el, azt mondja a Seregeknek Ura.


Nekem az egesz szoveg nem Vilagitott - az olasz ugy mondja ezt a profetai Adomanyt: "Illumina" ("Vilagit") -, hanem a kovetkezo Szavakat Kaptam meg:


"felveszlek téged (...) én szolgám, azt mondja az Úr, és olyanná teszlek, mint egy pecsétgyuru, mert téged választottalak el".


Ha jol emlekszem, ezen kivul mas nem Vilagitott. Azonnal Tudtam - tehat nem véltem, gondoltam, nem is mélyen ereztem vagy nagy hatast gyakorolt ram, hanem Tudtam -, hogy Isten Szol hozzam. Nagyon hálás voltam, hogy a Hatalmas ujra ilyen evidensen Szolitott meg, de kulonosképpen azért, hogy engem, semmi kis lényt ilyen hatalmasra méltatott. Ezt nem lehet elmondani. Ilyenkor az ember szinte ugrandozna oromeben, ugyanakkor tobbek kozott azert, mert a Leghatalmasabb Fenseg Elott all, Aki éppen tetten érheto modon Beszél, mégis inkabb igyekszik teljesen, es mind jobban osszehuznia magát, alazatot eroltet magára, hogy ne legyen hirtelen vagy harsány.


A Vilagitas Tapasztalast megint nem lehet elmondani; csak az ertheti, aki már Megkapta. Szemmel latja az ember, mégsem szemmel. Ha pl. egy konyvkupacrol van szo, az ember Latja, mely konyvek azok, amelyek Vilagitanak, es melyek, amelyek nem, noha egymas hegyén-hátán vannak oszlopba rakva. A szovegek eseteben ugyanez a helyzet. Isten - szamomra legalabb is - leginkabb a Biblia soraibol Mutatott Vilagito Szovegreszeket - osszessegeben nem sokat, de amiket Mutatott, mind lehengerloek mind tartalmukat, mind a belém Rakott, Hozzajuk Kapcsolodo Elmenyeket, az Isten Kommunikacioját, Isten Elo Szavat illetoen.


Hogy mikre gondoltam e Kinyilatkoztatást kovetoen, el sem merem mondani.


Masutt arrol irok, hogy hamarosan vilagkatasztrofak, rendszervalsagok es talan teljes osszeomlasok kovetkeznek, majd pedig a mi, igen, a mi eletunkben el fog jonni a Jezus Krisztus, es Fel Fogja Venni azokat, akik az Ovéi, es kitartottak az uldozesben es a kollektiv hitehagyasban, és nem vették fel a fenevad pecsétjét.


Udvozol Mindenkit Molnar Ferenc.
Roma, Italia.
Legyen velunk a Jezus Krisztus mindorokkon orokke. Amen.


Tovabbra is varvan Mindenki leveleit itt vagy privatban, ha Igeidézete, kérdése, sajat vagy hallott torténete stb. van:
Cimem valtozatlanul a kovetkezo:
lasersd@freemail.hu

oskeresztyen Creative Commons License 2006.10.14 0 0 2

AZT MONDTA AZ ÚR ISTEN

 

Az alabbi torténetet nyilt terepeken jo ideig nem mondtam el, mert ugy véltem, nem szokas, hanem ritka ilyet Kinyilatkoztatni Istenunk es Atyank reszerol, tovabba osztonos ovatossag volt bennem, az elkovetkezendokre gondolva.


Mint irtam, a Magyar Koztarsasag teruleten lettem vallasos 2004 januarjanak masodik feleben - egyedul, egy sotet, ejjeli szobaban, a szamitogep elott ulve es irva filozofiai- es termeszettudomanyos fejtegeteseimet.


Soha nem hallottam arrol, mit jelent az, hogy "Vilagitani". Soha. Azt kovetoen sem tudtam rola sokaig, hogy ez altalanosan Megkapott Csoda ama keresztyenek kozott, akik a profetasag Lelkevel Szenteltettek meg Atyank Kegyelmebol a Krisztusban, miutan Megkaptam ezt a Teremtotol. Azaz mielott hallottam volna ilyesmirol, már részese lehettem Ennek Isten Kegyelmébol.


Már Megleltem Atyank Akaratat es a Jezus Krisztust, amikor a Biblia Oszovetsegeben Esaias konyvenel Ehhez a Részhez jutottam odahaza, sajat lakasom szobajaban ulve (halvany gozom sem volt arrol, hogy e Rész a keresztyénség egyik legtobbet Idézett Verse):


43,1 És most, oh Jákób, így szól az Úr, a te Teremtod, és a te alkotód, Izráel: Ne félj, mert megváltottalak, neveden hívtalak téged, enyém vagy!


Ha jol emlekszem, ez volt az elso vagy a masodik olyan Mennyei Kinyilatkoztatas, ahol irasos szovegreszt Vilagitani lattam, es Ismeretet, azaz Mennyei Bizonysagtetelt Kaptam afelol, hogy ezek a Szavak minden Ketseget kizaroan Magatol Istentol Eredtek.


A teljes Szovegresz nem Vilagitott. Azok a Reszletek, miszerint


- "És most, oh Jákób,",
- "és a te alkotód, Izráel: Ne félj, mert megváltottalak,"


nem Vilagitottak. Ugyanolyanok voltak, mint a Biblia ket oldalanak tobbi Szovege, Texturaja.


A kovetkezo Szovegreszt Kaptam meg Kinyilatkoztataskent:


"Igy szól az Úr, a te Teremtod, (...) neveden hívtalak téged, enyém vagy!"


Megalltam. Lattam, Tudtam, hogy Isten Szol, Erzekeltem, hogy a Vilagossagbol Beszel hozzam, es Tapasztaltam a lelkemben, mert belem Rakta, hogy Orul nekem. A Vilagitas - aki nem olvasott es nem hallott errol soha - olyan, amit nem lehet szavakkal leirni, mivel - legalabb ebbol az okbol, mert - nem sokan elnek a Foldon, akik Megkaptak, igy nem alakult ki ra egy uj Kifejezes. De azt tapasztaltam, hogy mindannyian egy Osi Tudasbol, igen, Istenbol ekeppen hivjuk ezt a Jelenest: "Vilagitani". Szemmel Lathato, es megsem szemmel. Nem tudnam kozelebbrol meghatarozni. A Latas melle Tudast Kaptam. Azt - mint mondottam -, hogy az Uzenet Istentol Jott.


Hetek vagy honapok teltek el. Isten nem Mondta el, hogy orok eletem lenne, csupan ennnyit Kozolt:


"Igy szól az Úr, a te Teremtod, (...) neveden hívtalak téged, enyém vagy!"


Mivel szinte kezdo voltam - noha rohamleptekben haladtam a keresztyenseg megismereseben es az engedelmessegi kriteriumok megtartasaban -, kulon is nagyon lenyugozott Atyam Kijelentese, amelynek kapcsan arrol - hangsulyozom meg egyszer -, hogy ilyesfajta Dolog, Kinyilatkoiztatasi mod nemhogy Letezik, de elterjedt, sosem hallottam. Nem is mertem elmondani nyiltan senkinek. Ha jol emlekszem, egyetlen Szemellyel osztottam meg nyiltan azt, amit Kaptam.


Ez ido tajt Kaptam meg egy masik szovegreszt is, azt is a Karoly-forditasu Bibliabol, mint az elozot. Masutt leirom, honnan valo az idézet. Most csak annyit kozolnék errol, ott sem Mondta el Atyam, hogy orok eletem van, legalabbis - ahogyan a fenti Idezetben - csupan sejtheto lehetett belole, de biztosat allitani sosem szabad. Mert az ember csak annyit mondhat el, csakis annyit es semmikeppen sem adhat at tobbet, amennyit Isten Mondott. Ahhoz, amit a Teremto Kinyilatkoztat, sem hozzatenni, sem elvenni nem szabad soha. Soha! Ennek Alapaszabalynak, Alaptorvenynek kell(ene) lennie a profetalelkeknel. A Szovegresz ez esetben is Vilagitott, ugyanolyan Percepcioval, azaz nem e vilagi, nem emberi Erzekelesi moddal, mint korabban es a kesobbiek soran, es ugyanugy Isten volt Az, Aki Kijelentette Magat az Uzenet Meghirdetojeként.


Jezus Mondja a Janos Evangeliumaban:
3,11 Bizony, bizony mondom néked, a mit tudunk, azt mondjuk, és a mit látunk, arról teszünk bizonyságot.


"Lattam" a Szovegreszt, "Lattam" Vilagitani, es "Tudtam" a profetalelkek Istene altal, hogy Maga a Teremto Szol hozzam. Amit Tudok, azt mondom, es amit Latok, arrol teszek Bizonysagot. Nagybetuvel, mert nem az en Bizonysagtetelem Az, Amirol Tanuskodom Jezus Tanujakent, hanem Istene. Mert Van Isten, Aki Szol es Tanuskodik Errol, es a Jezus Krisztus, az O Fia, Aki Bizonysagot tesz. Harman vagyunk tehat Tanuk a Jezus Krisztus altal Megfogalmazott Evangeliumi Tanitas szerint, Akik Bizonysagot Teszunk az Igazsagrol es az Elet Igejerol, Aki Megjelent, hogy Megvilagositson minden embert. Mert aki Isten Utjan, azaz a Jezus Krisztusban jar, nem tevedhet el, de Ove lesz az Elet Vilagossaga. Azert a Gyumolcseikrol ismerhetjuk meg oket, hogy Istentol vagy a sotetsegbol vannak-e.


Tehat talan honapok teltek el a fenti, Esaias konyveben Adatott Kinyilatkoztatas ota, amikor ujra Megszolalt Isten, ugyaneme 43.resz ugyaneme Verse altal:


43,1 És most, oh Jákób, így szól az Úr, a te Teremtod, és a te alkotód, Izráel: Ne félj, mert megváltottalak, neveden hívtalak téged, enyém vagy!


Amire pontosan emlekszem, az az, hogy Isten, a Teremto, Mennynek es Foldnek orok Ura Kijelentette: Orok eletem van.


Hogy az a Szovegresz, miszerint "És most, oh Jákób", nem emlekszem, hogy Vilagitott volna vagy sem, de arra igen, hogy szinte a teljes Vers Vilagitott (Illumina), es egyertelmuve Tetetett szamomra, hogy orok eletem van. Isten Kijelentette ezt:


"Igy szól az Úr, a te Teremtod (...): Ne félj, mert megváltottalak, neveden hívtalak téged, enyém vagy!"

 

Tisztelettel Mindenki felé
Molnár Ferenc Rómából, Olaszországból.
Kérdésekkel, Kapott Kinyilatkoztatasokkal, latomasokkal, sajat és masoktol hallott élményekkel erre a cimre is varom a leveleket:
lasersd@freemail.hu

oskeresztyen Creative Commons License 2006.10.14 0 0 1

ÁLOM A BESOTÉTEDÉSROL

 

Megrogzott, kokemény ateista-nihilistaként ugy 18-20 eves korom korul álmot lattam, amelynek hossza es osszefuggo tortenete kitoltotte az egesz ejszakat. Az un. "civilizacio" alkonyarol szolt, a Nagy Talalkozasok Idejerol. Lattam legalabb egy kigyot egy medenceben. Mondom: szintisztan ateista voltam. A viz elfolyt a Fold ala. Elfolytak a vizek a fold ala, es a civilizacio haldoklott.


A viz a nepeket jelenti a Bibliaban, a fold pedig a halalt. Mindezeket termeszetesen egyaltalan nem tudtam. Tartottam kapcsolatot egy idoben a Jehova Tanuival, mint ateista, de ezekrol a jelkepekrol nem tudtam semmit, es a Bibliat sem olvastam el soha.


A vizek a fold ala folytak el, es lattam egy kigyot, aki a Paradicsomi Tortenetben es az utolso idok katasztrofairol szolo Jelenések Konyvében a Sátán jelkepe. Az alom az egesz ejszakat kitoltotte, es folyamatos, osszefuggo tortenetet deklaralt.


Az egesz bolygora leszallt az ejszaka, es a Nap nem jott fel tobbe.


Janos Evangéliumaban Jézus Szol:
9,4 Nekem cselekednem kell annak dolgait, aki elküldött engem, amíg nappal van: eljo az éjszaka, mikor senki sem munkálkodhatik.


Esaias profeta altal Iratja le Isten, a Mindenhato:
60,1 Kelj fel, világosodjál, mert eljött világosságod, és az Úr dicsosége rajtad feltámadt.
60,2 Mert ímé, sötétség borítja a földet, és éjszaka a népeket, de rajtad feltámad az Úr, és dicsosége rajtad megláttatik.
60,3 És népek jönnek világosságodhoz, és királyok a néked feltámadt fényességhez.


A Fold nepei ket reszre oszlottak: gazdagokra es szegenyekre. A gazdagok elszigetelodtek a szegenyektol, es a szegények kirekesztettek lettek. A pompabol mi, a szegenyek kimaradtunk. A kirakatok mogott, diszkivilagitasban, igen jol lathato korulmények kozott, alaposan érzékelheto eogizmusban és a szegények elleni kozonyben élo gazdag sokasag élete kulon valt a mi eletunktol.


A sotetsegben, még egyszer mondom: szamkivetettekként ketten szalltunk be egy liftbe. Ketten voltunk. Egy no es egy ferfi. A lift megindult felfelé. Ekkor hatalmas, szinte fulsuketito orgonaszo hangzott fel, amely mindenhonnan hallatszott. Mindenhonnan Szolt. Rendkivuli Hangereje volt, mégsem sértette a fulet:


ÉLETEM LEGSZEBB, LEGCSODALATOSABB ZENEJE ES OSSZHANGZASA VOLT.


Soha eletemben sem elotte, sem ezt kovetoen nem hallottam szebb zenét, mint akkor es ott, azon a helyen, pedig sosem szerettem - sem ezt megelozoen, sem ezt kovetoen az orgona hangját, hiaba értettem a klasszikus zenehez. Minden hangszert megszerettem az idok folyaman, az orgonat kiveve. De ez Ott es Akkor semmit nem szamitott. Istent Ereztem akkor azon a Helyen, ateistakent. Istent, Aki Felemelt es Visz a Mennyorszagba. Isten Orgonaszoját, A Mindenhato Dicsosegenek Hangját hallottam; es Tudtam, hogy O Az.


Az álom itt ért véget. Amikor felebredtem, már reggel volt. Akkor ugy Ereztem, Isten Létezik. Azonban gyozott ateista gogom és irracionalitasom: megint nem hittem a sajat szememnek. Hitemet maximum egy-két nap alatt teljesen elvesztettem: csak a mély sovargas és szomoruság maradt meg, hogy sem Ot, Akirol végul azt gondoltam, Nincs, sem Azt a Zenét, Amelyet Hallottam, nem Elhetem meg tobbé. Az álom rendkivul mély benyomast tett ram, es - mint lathato - olyan nagy hatassal lett, hogy sosem felejtettem el tobbe.


Az álom egésze nem tudni, honnan jott; azaz lehetnek benne nem a valósagnak megfelelo kozlések és megannyi burkolt jelkép, amik valamiképpen mégis az Igazsagot mondjak el.


De hagyjuk az almot. Mert a liftben - ezt Tudom teljes bizonyossaggal - Isten Szólalt meg. Az O Kijelentése, az O Hangja, az O Ereje és Dicsosége arrol, hogy Befogad Magahoz, és legyen bármi a jovo és a latszat: orok élettel tavozom a Foldrol.


A lanyról nem tudom, hogy amikor Isten Kijelentette bennem, hogy orok életem van, ott volt-e még a liftben vagy latszolag nyomtalanul eltunt. Csak azt Tudom teljes bizonyossággal, hogy Isten akkor és ott Elmondta, hogy orok életet Adott.

 

Udvozlettel Molnar Ferenc.
Roma, Olaszország.


Varom szives leveleiteket, akinek javaslata, otlete, megjegyzése, hozzafuzni valoja, Idézendo Igehelye, sajat vagy hallott-kapott torténete-élménye stb. van:
lasersd@freemail.hu

oskeresztyen Creative Commons License 2006.10.14 0 0 0

EGY ANGYAL PROFÉCIÁJA

 

Kedves Mindenki,


a most kovetkezo álmot 2004-ben lattam, nem sokkal azutan, hogy 2004 januarjaban ateistakent, a szamitogepemre irva ateista-nihilista fejtegeteseimet, varatlanul rajottem, hogy Letezik Isten, es Mindenutt O Van. Erre a kovetkeztetesre nem más irodalombol, hanem "magamtol", tehat Isten Kegyelmébol Jottem Ra.


Amikor az alabbi álmot lattam, még a Jezus Krisztust sem ismertem, annyira kezdo voltam. Isten Létét már elfogadtam, de mindenféle vallas felé keresgeltem, es probaltam egysegbe rendezni egy nagy vallasi vilagelmeletet. Ehhez a keleti vallasokat a nyugati vallasokkal otvoztem, nem sikertelenul. Csak kesobb jottem ra Isteni Sugallatra, hogy vannak vallasok, amelyek alapja nem puszta emberi kitalacio volt, hanem angyali megtevesztesekre vagy azok ilyen megtevesztesek sorozatara jottek letre. Errol most nem kivanok szolni, mert irdatlan hosszu bizonyitasi eljarast igenyel.


Almomban - még a Jezus Krisztust sem fogadtam el - kecskemeti lakotelepunkon jartam. Ekkor már szerettem Istent, de még azt sem tudtam, hogy melyiket, olyan alacsonyak voltak az ismereteim a keresztyen vallast illetoen. Csak Istent szerettem, Akirol tudtam, hogy Figyel ram es vezetget engem. Egyedul gyalogoltam a lakotelepen álmomban, es odasetaltam egy platanfahoz.


Ehhez nem tudok most egyebet hozzafuzni, mint azt, hogy korabban egy felnott koru szellemi fogyatekosokat ellato szocialis otthonban dolgoztam. Most az jut eszembe, az alom akar osszefugghet az altalam masutt ismertetett, gyermekkoromban latott megjelenessel, amikor lattam az elektromos(sag) szunetet, ami kozeledett felém a furdoszobabol.


Most álmomban (2004 elso felében) odaleptem a platanfahoz, es elkezdtem simogatni a levelek kozul egyet vagy kettot - azt gondolom, annak, hogy hany levelet simogattam - azt hiszem, egyet -, nincsen jelentosege. Simogattam es kedvesen becezgettem Istent. Ekkor még a Bibliat sem ismertem szinte semennyire. Még azt sem tudtam - hiaba beszelgettem ugy 13 evvel ezt megelozoen egy Jehova Tanujaval (nagyon regen volt) -, tehat még azt sem tudtam, hogy Jezus mint Megvalto jart a Foldon. Becezgettem tehat Atyankat, simogatvan a platanfa levelét, mert tudtam, hogy O az Egesz Vilagmindenseg, ahogyan Megtalaltam Ot azon a csodalatos éjjelen, a szamitogep elott ulve.


Fontos: Azt kovetoen, hogy kedvesen szolongattam es becezgettem Atyankat, elindultam a jardan a hazunk felé. Most olyanokat (talan nem ugyanezeket a neveket mondva) kezdtem el mondogatni, kedvesen szolitgatva Istenunket az uton haladva, hogy:


- Fogadd fiadda Adamot, es fogadd fiadda Abrahamot, es fogadd fiadda Jakobot, es fogadd fiadda Ezsaut, es - most jon a lenyeg(!), amire ketsegtelenul emlekszem(!) - fogadd fiadda Enokhot...


Ebben a pillanatban hatulrol, nagy sebesseggel egy madar repult neki a fejemnek, sodorva a hajamat a fejem baloldalan, hatulrol elore felé, es hatarozottan nekiutodve a koponyam baloldali reszenek, vegigsoporve azt. Olyan gyorsan repult (egyenes vonalban, kanyar nelkul), mint amilyen sebes a madarak utazosebessege. Amikor ekeppen erintett, megelozott, es tovabb repult elore, repulési iranyan és sebességén mit sem valtoztatva.


Nagyon ledobbentem, es azonnal azt tudtam, hogy idilli kepembe Isten Feddo Ereje jelent meg. Tehat arrol, hogy ez a madar Istentol jott, és a Teremto Kemény Beszédét tartalmazza arrol, hogy MIT TETTEM, volt bennem egy azonnal megjeleno tudas. Ugyanakkor nem kaptam belém annak Bizonysagtételét, hogy most bizonyosan Isten Haragjanak Uzenete ért el, csak azt tudom ismételni, hogy tudas volt bennem, mégpedig az utéssel azonnal megjeleno tudas arrol, hogy valamit nem jol csinalok, és Isten Haragszik, és legalabb Haragszik. Egeszen elképedtem, hogy miert, hiszen en azt hittem, mindent nagyon jol csinalok, es Isten teljesen meg van velem elégedve. Mondom: ekkor még nem Ismertem Jezust, es a Bibliat sem. Es - most jon a lényeg(!) - halvany gozom sem volt arrol, hogy ki az az Enokh! Amikor eme alom utan felebredtem, feltehetoleg azt sem tudtam, hogy benne van a Bibliaban!


Fontos, hogy amikor a madár megelozott, ugy ereztem, hogy rauritett az arcomra, annak baloldalara, es annak hideg tartalma villamgyorsan vegigterult a bal szemem alatt talan az orrom aljanak magassagaig. Ahogy a madar tovarepult, rogton odakaptam az arcomhoz a kezem, de azt tapasztaltam, hogy nincs ott semmi! Azaz a borom szaraz, megsem uritett ram.


Tehat IGEN, de MEGSEM!
IGEN, de MEGSEM!


Ezt kovetoen felebredtem.


Az álmot eszemben tartottam, de ismetlem: még azt sem tudtam, hogy valaha elt olyan szemely, hogy Enokh.


Aznap delelott jarunk. A Bibliat olvasgattam, amikor nagy megdobbenesemre ezt talaltam!:


5,18 Élt pedig Járed százhatvankét esztendot, és nemzette Énókhot.
5,19 És élt Járed, minekutánna Énókhot nemzette, nyolczszáz esztendot; és nemzett fiakat és leányokat.
5,20 És lett Járed egész életének ideje kilenczszázhatvankét esztendo; és meghalt.
5,21 Élt pedig Énókh hatvanöt esztendot, és nemzette Methuséláht.
5,22 És járt Énókh az Istennel, minekutánna Methuséláht nemzette, háromszáz esztendeig; és nemzett fiakat és leányokat.
5,23 És lett Énókh egész életének ideje háromszáz hatvanöt esztendo.
5,24 És mivel Énókh Istennel járt; eltunt, mert Isten magához vevé.


A madar jelentoségére utalo Igéket napokkal vagy par héttel kesobb fedeztem fel a Bibliaban. Regebben már olvashattam ezt a reszt, de teljesen elfelejtettem. Mondom, teljesen kezdo voltam keresztyensegbol es minden vallasbol. A Daniel konyvét kinyitva a kovetkezokre talaltam: Daniel profeta szol:


9,21 És még az imádságot mondtam, mikor ama férfiú, Gábriel, akit elébb a látomásban láttam, sebességgel repülvén, megilletett engem az estvéli áldozat idején.
9,22 És értésemre adta, és szólt nékem és mondta: Dániel, most jöttem ki, hogy értelemre tanítsalak.


Hogy "értelemre tanitsalak". Gyermekkorom angyali latogatasainal (masutt irok errol) pedig nem az "értelem", hanem a "bolcsesség" uzenetét sajatitottam el. "Legyél bolcs" - mindig ezt mondja nekem az a megjelenés.


Ezt kovetoen az Oszovetsegben megjovendoli az angyal - mint a madar álmomban, aki angyal volt es a jovore, vagy a lehetseges jovore figyelmeztetett -, hogy katasztrofak kovetkeznek Isten nepere. Jezus Magara marad, megolik, es a szovetseg, az Oszovetseg Felbontatik Istentol. A profeciamagyarazok tobbsege legalabb ennyiben egyetert, amikor a Daniel konyvenek eme profeciajat magyarazza.


Ekkor ertettem meg csak igazan, hogy a madar az álmomban angyal volt, es valami nagyon fontosat Uzent a jovorol.


Kiemelem azt a korulmenyt, hogy akarcsak Daniel, en is Istenhez szoltam, amikor - Danielnel az "estveli aldozat" - nalam az ejjeli "aldozat", alomlatas idejen, mint Danielnel tortent, nalam is imadsag kozben erintett az angyal. Fontos az is, hogy az angyal az Oszovetseg vegerol es az Izraelre nehezedo katasztrofarol beszelt. Reank a Sátáni Babiloni, hamis vallasi vilagrendszer felnovekvese, majd annak bukasa var, ezuttal nem Izrael, hanem a bolygo népeinek bibliai katasztrofaja. Még egy fontos korulmény: Enokh neve amilyen ritkan hasznalatos a Bibliaban, olyan kiemelkedo az, ami vele tortént: Isten Elvitte. Daniel érintett proféciaja megint olyan kiemelkedo fontossagu, ami szinte paratlan a Biblia egészét tekintve: almomban a két nagyon jelentos bibliai torténés - azaz Enokh és a danieli angyal - almomnak egyarant a legkiemelkedobb pontjai voltak, raadasul pontosan, hajszalra egymast koveto idoben kaptam oket! Azaz mind Enokh, mind a madar érintése ugyanabban a periodusban tortént a nem embertol kapott alomban.


Mit Uzent az angyal, amennyiben igazat Mondott, hiszen tudjuk, hogy Isten angyalai is kuldenek kettos ertelmu, de hamis tartalmu Uzeneteket is. Mit tudunk?


A madar angyal volt es Uzenettel erkezett, ami a jovorol Szolt. A fejem baloldalat erintette, mintha elcsapta volna. Azt hittem, hogy hideg guanoja hullott az arcomra, de amikor odakaptam, nem volt ott valojaban semmi. "Mi lesz velem! Vagy mégis orok életem van?" - Valoszinuleg ezek jatszodtak le bennem akkor, amikor egyrészt kaptam a pofont, aztan rajottem, hogy hiszen nincs is az arcomon semmi! A fohaszt/szeretetaldomast az angyal "Enokh" nevénél szakitotta félbe, akirol (Enokhrol) feltehetoen azt sem tudtam, hogy létezik, de akinek nevére aznap maris ratalaltam.


Sorrendben haladok: 1.Enokh; 2.csapas és elhagyas; 3.mégis felvétel, azaz udvosség.


Azt sejthetem, hogy valami tortenni fog a bal arcommal, a fejem baloldalaval, vagy a bal agyféltekémmel. Isten nem akadalyozza meg, a dolog meg fog tortenni.


De igen(!): azt kovetoen, hogy ennek meg kell lennie, Isten Meg Fog Segiteni, azaz Meggyogyit, es Felvesz a Foldrol az orok eletbe.


A danieli profécia katasztrofarol szolt. Az angyal vilagkatasztrofarol beszelhetett. Es beszelt arrol, hogy talan magam is akként fogok elragadtatni, amiképpen Enokh Ragadtatatott el az Egbe.


4,16 Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égbol: és feltámadnak eloször akik meghaltak a Krisztusban;
4,17 Azután mi, akik élünk, akik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhokön az Úr elébe a levegobe; és ekképen mindenkor az Úrral leszünk.
4,18 Annakokáért vígasztaljátok egymást e beszédekkel. /Pal I.Thessalonikai levél/


Azaz legkésobb - azt Irja az Evangelium - mindannyian Enokhoz hasonloan el fogunk vitetni az istenek tuzes szekereire vagy ezek nélkul egy Bazisra, egy nem e vilagi Varosba, avagy egy masik bolygora.


Eppen ugy, ahogyan White profétano Latta 150 esztendovel ezelotti latomasaban, mielott még a nagy UFO-invazio - ahogyan Jézus Megjovendolte (jelek lesznek az égen) - elkezdodott volna a Foldon:


"Innen egy új világhoz vitettem, amelynek hét holdja volt. Ott láttam a jó öreg Énokot, aki elragadtatott."


Foldunkre is hét hold, azaz hét halal kovetkezik: a Sarkany hét feje. Ezutan Isten hét bibliai csapasa a gonoszokra, akik rank tamadtak, hogy a Sátán és demonainak seregetol vezettetve elpusztitsák az életet a Foldon, és minden népeket es nemzeteket az orok szenvedesre, Pokolba juttassanak.


Szeretettel Mindenki felé
Molnar Ferenc,
Roma.


Irjatok az e-mail cimemre is, ha hozzafuzni valotok, otleteitek, az alommal kapcsolatos Igehelyeitek, tanacsaitok, sajat vagy hallott torténeteitek vagy barmi kérdéseitek stb. lennének:


lasersd@freemail.hu

oskeresztyen Creative Commons License 2006.10.14 0 0 topiknyitó

MEGJELENÉSES CSODA GYERMEKKOROMBOL


Egy angyal ült az ágyamon

 

Erosen ateista csaladban nottem fel, es magam is erosen Isten-tagado nihilista-ateista voltam 2004-ig.


Korabban, ateistakent, evekkel ezelott, valamikor 1998 utan a lakasombol felhivtam a Gong Radiot arra a felhivasra, telefonaljanak azok, akiknek valami csodalatos, megmagyarazhatatlan elmenyuk volt az eletukben. Ott is elmeseltem a dolgot, ezt megelozoleg a videokamerat beallitva: ugyhogy a szobamban folvettem a telefonalast videoszalagra, magam fele beallitva a kamerat, mielott tarcsaztam a hivando szamot.


Kisgyermekkoromban, a regi lakasunkban nagyon, nagyon sokszor ebredtem arra (ma már tudom: felébresztettek), hogy az ágy masik vegen egy angyal ul az ágy tulso, a labam feloli tamlajanal. Az angyal laba az ágyon volt. En aludtam belul, Anyám kivul, es az angyal Anyám labanal ult. Nem ismertem Rodin "Gondolkodo" nevu szobrát, csak kesobb tudtam meg, hogy létezik egy ilyen szobor: a szellem - ateistaként nem tudtam, de most már tudom: angyal - ugyanis olyan pozban ult, mint az a szobor...


Kulonleges korulmeny, hogy Rodin-nek eme szobra az ugynevezett "POKOL KAPUJA" sorozatabol szarmazik, azaz vallasi jelentese van szamunkra. Azt, hogy Rodin "Gondolkodo"-ja a "Pokol Kapuja" cimu sorozatabol szarmazik, csak 2004-es megtérésem utan tudtam meg, amikor véletlenul rabukkantam erre a tényre az Interneten barangolva.


Minden egyes alkalommal - nagyon-nagyon sok ilyen alkalom volt - amikor felebredve raneztem erre az onfénnyel, mertekletes saját fénnyel rendelkezo angyalra, o egy masodpercen belul elkerekedett szemekkel ram tekintett, mint aki észre veszi, hogy nézem, mikozben kezét, amely az álla alatt volt ultében, elvette a fejétol, majd felugrott, es a magasba emelkedve, kinyujtott karokkal, egyenes vizszintes tartassal átrepult Anyám folott a szoban, es az ágy mogott lévo csukott ablakon át kirepulve tavozott.


Nem féltem tole - ma már tudom, az Ur Rendelte, hogy ne féljek tole -, baratomként éltem meg, szerettem, és mindig nagyon szerettem volna, ha marad. Sosem sikerult marasztalni, sosem sikerult kozelebbi kapcsolatba kerulnom vele, mert mindig elszállt, pedig szerettem volna, ha egeszen kozel kerulhetek hozza.


Mindig ugyanugy tortent minden. Az egyetlen kivetelek azok voltak, amikor megesett, hogy abban a pillanatban, hogy meglattam, gyorsan behunytam a szemem, hogy maradjon. Ez kevés alkalommal tortent, es valtakozo sikeru volt. Egy esetre emlekszem, amikor ujra kinyitva a szemem még mindig ugyanugy ult ott, de a szokasos formulat kovetve ram tekintett nagy szemekkel, mint aki hatrahokol, meghokken vagy megrémul, fél tolem, majd távozott; illetve egyetlen esetre emlékszem, amikor kinyitva ujra a szemeimet, már nem volt a szobaban.


Volt egy alkalom, amit nem tudok hova tenni. Ekkor viselkedett maskent, es azt hiszem, nem o volt. Magara az elmenyre is csak homalyosan emlekszem. Valami borzalmas dolog.


Nem mondhatom el anelkul, hogy ne vadolnék meg valakit, egy ismerosomet, igy csak kovetkezteteseimet mondom el az elmennyel kapcsolatban. Tudom, hogy ez most furcsan hangzik, de ez van.


Vigyazni kell, hogy ne legyen lopas Isten aklabol. Ehhez annyit fuznék hozza, hogy a jo fa a jo gyumolcsokrol ismerszik meg. Nem teremhet jo fa - Mondja Krisztus - rossz gyumolcsoket, es nem teremhet rossz fa jo gyumolcsoket. Aki Jézust koveti, nem jarhat a sotétségben, hanem ové lesz az élet vilagossaga. Krisztus Eljovetele nem egy iszonyatos méretu vilagbotrany lesz, hanem abszolut latvanyos, nyilvanvalo jelenés, angyalok ezreivel. Angyalok ezreivel Jon El Krisztus. A vilag es annak politikai hatalma pedig a Sátántol mukodik, és amikor eljon a Krisztus, akkor oket El Fogja Itélni. Vehetnek akkor már fel akarmilyen krisztusi gunyat es jelmezt, meg maskarat, Eliteltetnek. Nem levaltjak oket vagy nyugdijba, netan bortonbe kuldik, hanem Itelet zuhan rajuk.


Most visszaterek az eredeti mederbe.


Felnott ferfi formaja volt, merengve, gondolkodva tekintett kifele, elore az ablak fele, tul az ablakon gondolataiba merulve.


Miutan vallasos lettem, akkor jottem ra, hogy az angyal arca Friedrich Nietzschére, és Deak Ferencre (is) hasonlitott. Nietzsche fontos az életemben atekintetben, hogy ateista filozofiam - anélkul, hogy Nietzsche filozofiajat (a Zarathustra elolvasasan kivul) megismertem volna - hasonlo volt ahhoz, mint amit Nietzsche irt. 2004 januari vallasossa lételemet kovetoen szerettem volna kezembe venni Nietzsche konyveit, de már nem mertem az Istentol Kapott felelosség miatt. Szeretnék ezzel nem rombolni: de most - 2006 oktober 13-an - az jut eszembe, hogy Nietzsche nem volt ugyan tomeggyilkos, de Adolf Hitler mégis Nietzschét hirdette a német nemzet legnagyobb filozofusaként, meghamisitva Nietzsche valodi beszédeit szamtalan helyen és modon, aki egyébként egy népet sem utalt jobban, mint a németeket. Ez Hitlert nem zavarta abban, hogy politikai céljainak megfeleljen. Errol 2004 tajan olvastam tanulmanyt és egy-két korabeli ujsagcikket.


Ateistakent nem tudtam hova tenni az angyali jelenéssorzoatot. Gyermekként - nyilvanvaloan nem veletlenul, hanem eleve elrendelve - tudni véltem, hogy O Isten, de Anyám mindig cafolta Isten Létét, és engem sikerult ugy nevelni, hogy vegul sulyosan ne higgyek barmiféle Teremto Letezeseben. Nemhogy nagyon sokszor beszamoltam ezekrol a jelenesekrol a szuleimnek, de Anyámat nagyon sokszor fel is ébresztettem, felraztam, hogy "megint itt van!", de gondoskodtak rola transzcendens részrol, iranyitva Anyamat is, hogy mire felebred, addigra a fénylény mindig tavozzon. Arra is emlekszem, amikor Anyámat felebresztve korholtam Ot, miert nem ebred fel rogton, amikor szolok. Azaz sosem lathatta mas, csak egyedul en.


Ateistakent azt a furcsa, hatarozottan az ateizmus nevu vallast gyakorlo kovetkeztetest tettem, hogy valami volt ez, amit nem tudok megmagyarazni, de volt. Azaz lattam, hiszem, de mivel nem illik bele a vilagkepembe, ezert kenytelen vagyok ugy tenni, mintha nem lett volna. Marad valami megmagyarazhatatlan az eletemben, amitol akar kulonlegesnek is vagy elhivatottnak érezhetem magam, de mivel nem illik sehova, igy csak volt es kesz.


Nagyon sok tanacsot adott ez a latomas viszont arra az idore a mai napig, amikor már vallasos lettem, ami 2004 januar masodik feleben tortent meg: a bolcsességet, a bolcsességet keressem.


Mielott barki balvanyimadasra gondolna, mert gyermekkent Istent egy kicsiny, felnott, idosebb ferfi alakjahoz kapcsoltam felsobb vegzesre, emlekeztetek mindenkit a Biblia ama Helyeire, es az apokrifek ama kozléseire, amikor az irások Isten angyalait hol angyalokkent, hol egyenesen Istenként szolaltatják meg. Azaz a gyoztes lények, az angyalok annyira Egyek Istennel, hogy noha kulon személyek es szemelyisegek, de Isten Lelkétol, Isten Altal, a Mindenhatoval Egyben szolnak, azaz bennuk sokszor egyenesen Isten Szol, ami az o akaratuk is, azaz - ahogyan Jezus Tanitotta - Isten Akaratát cselekszik, amiért Atyánk Gyonyorkodik bennuk es Szereti oket. Igy Nevezi tehat a Biblia is az apokrifekkel Isten angyalait sokszor kozvetlenul a Teremtonek.


Ugyanakkor azt is tudjuk, hogy Isten angyalai nem mindig kell, hogy igazat mondjanak: kuldenek, kozvetitenek kiserteseket, sot, van, hogy hazugsagot is.


Rengeteg tanaccsal szolgal ez a gyermekkori elmenysorozat szamomra most, keresztyen eletemben szamtalan alkalommal.


Mindig ezt mondom magamnak: legyél bolcs.


Szeretettel és békességgel
Molnar Ferenc Romabol,
Olaszorszagbol.


UI.: 2004-es megtérésemet kovetoen az alabbi Bibliaidézetet talaltam eme angyali jelenéssel kapcsolatban:


16,18 De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kosziklán építem fel az én anyaszentegyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!