Keresés

Részletes keresés

Hajmeresztő Creative Commons License 2012.11.08 0 0 62

Ezekszerint az USA a gyűjtőhelye a fasiszta , kommunista gyilkosoknak.

Vagy csak a kommunista gyilkosokat  szeretik ?

 

Előzmény: Derek (56)
T.Howard Creative Commons License 2012.11.08 0 0 61

Akkor ez kidobott pénz lesz :)

Előzmény: Derek (60)
Derek Creative Commons License 2012.11.08 0 0 60

Az nem erdekes, kifizetik neki a hazautat aztan a magyar kovetsegen behajtjak

Előzmény: T.Howard (59)
T.Howard Creative Commons License 2012.11.08 0 0 59

A gond akkor van ha letagadja es kesobb kiderul mert akkor bizony kiutasitjak.

 

 

Már csak az a kérdés hogy meddig érvényes a retúrjegy...

Előzmény: Derek (58)
Derek Creative Commons License 2012.11.08 0 0 58

Ha valaki USA vizumot ker vannak olyen kerdesek ,hogy tagja e kommunista partnak vagy vlot-e naci partnak es meg sok hasonlo kerdes,Ha igen attol meg nem tagadjak meg a vizumot,hiszn a 60-as evektol nagyon sokan mentek az USA-ba akik MO-on parttagok voltak kutatok stb. A gond akkor van ha letagadja es kesobb kiderul mert akkor bizony kiutasitjak.

Előzmény: T.Howard (57)
T.Howard Creative Commons License 2012.11.08 0 0 57

Majd fog...

 

De roppant jó volt a válasz! :))))))

Előzmény: Derek (56)
Derek Creative Commons License 2012.11.08 0 0 56

Nem kovetett el az USA ellen semmit

Előzmény: Hajmeresztő (55)
Hajmeresztő Creative Commons License 2012.11.08 0 0 55

Felettébb érdekes , hogy az USA fogadja be az emberiségellenes bűnöket elkövető kommunista ügyészt , Mátsik Györgyöt.

Hogyan kaphatott beutazó vizumot ez az ember az USA-ba ?

urál Creative Commons License 2006.10.25 0 0 54

Tökéletesen igaza van.

 

Csak az elmeroggyantak nem képesek reálisan felmérni a lehetőségeiket. Ilyen elmeroggyantak voltak azok az 56-osok, akik kiegyezés helyett forradalmasdit akartak játszani a kezdeti harcok, tehát a sztálinista rendszer bukása után is. És csak az ilyen elmeroggyantakat lehet uszítani, mivel az épelméjű polgárok nem uszulnak.

 

Ha az USA talált magának egy csapat hülyét, aki kész szétlövetni a saját országát azért, hogy jelszavakat skandálhasson, akkor azok a hülyék megérdemlik!

Előzmény: attilabacsi (53)
attilabacsi Creative Commons License 2006.10.25 0 0 53

Orulok hogy tenyszeruen meg sem probalsz vitatkozni...

 

(egyebkent nem rosszak a hangulatos beszolasok !)

 

Az meg hogy nem tetszik a folyamatosan feltarulo igazsag... hat na bumm....

 

Pedig ahogy az ido halad, egyre inkabb lemallik a fenyes maz amivel az USA volt bekenve, es elotunik a puszta brutalitas ami tulajdonkeppen a veleje....

 

 

 

Előzmény: Don Alfonso (52)
Don Alfonso Creative Commons License 2006.10.14 0 0 52

Nem az a baj, hogy együgyű debil vagy, hanem az, hogy hanyagok az ápolók.

Előzmény: attilabacsi (51)
attilabacsi Creative Commons License 2006.10.14 0 0 51

Nem hiszem, hogy olyan kurva jo dolog lett volna, ha a III VH-t Magyarorszag hovatartozasaert robantja ki az USA, ok legalabb ennyit tanultak Sarajevobol.

 

Akkor meg minek uszitottak a nepet az Amerika Hangjan meg a tobbin?

 

Egyszeruen beleprovokaltak a magyarokat hogy higgyek el hogy csak el kell kezdeni es jon a segitseg...

 

De csak Eisenhauernek kellett egy jo kis orosz aggresszivitas hogy tovabb kabithassa a zombikat az Operencias tengeren tul...

 

Ugyanigy megszivatta az USA a kurdokat es a siitakat is.... meg meg biztosan egy csomot...

 

Nem veletlen hogy egyre inkabb elszigetelodik.

 

Mostmar csak olyan Uzbegisztan szintu orszagok allnak le veluk... de mar azok se nagyon...

 

 

Előzmény: HitetlenTamaska (50)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2006.10.13 0 0 50

Ritka hulyeseg ez a topic.

 

Legfeljebb Magyarorszag tartozik a nyugatnak azert, hogy az hajlando volt nagyszamu menekultjet  nagyvonalausagot mutatva befogadni.

 

Nem hiszem, hogy olyan kurva jo dolog lett volna, ha a III VH-t Magyarorszag hovatartozasaert robantja ki az USA, ok legalabb ennyit tanultak Sarajevobol.

Előzmény: attilabacsi (-)
attilabacsi Creative Commons License 2006.10.13 0 0 49

Azert a par kivetelert, amikor a kicsik gyoztek tiszteletem, de ne tekintsuk altalanosnak.

 

Pedig ez ad remenyt azoknak akik a nagyok elnyomasa ellen harcolnak.

 

Vegulis...... minden "nagy" elbukik egyszer... es hogy milyen hamar az nagyban fugg a kicsik elszantsagatol is...

 

Szerintem ha a cinizmusodbol levennel nehany lapattal akkor tisztabban lathatnad a dolgokat.

 

Sokan menekulnek a cinizmusba, "realistanak" alcazva magukat es a felemuket a nagyokkal valo szembeszallastol....

 

 

Előzmény: Daikini (48)
Daikini Creative Commons License 2006.10.10 0 0 48
"Es peldaul az afgan hadsereget hanyszorosan haladta meg?"

En ugy erzem Afganisztanban nem volt akkora sullyal, leven, hogy nem egy VSZ-es orszagot terelt vissza a boldog beketaborba. Masfelol ha jol emlekszem es Titot nem szamitjuk, az egy masik sztori, Magyarorszag volt az elso, aki kijelentette, hogy mostantol nem tagja a VSZ-nek. Nem hinnem, hogy mi lett volna, ha precedens ertekunek tekinti a tobbi "onkentes" tagja Magyarorszag ezen kijelenteset, ha lenyegeben bekes uton sikerul kimondania a fuggetlenseget.

Jo-e vagy rossz Afganisztannak a Szovjet megszallas, azt nem tudom megitelni, nem eltem ott, es igazabol most sem akarodzik, de ha valaki megkerdezi, hogy hol eltem volna szivesebben a 80-as evek Magyarorszagan vagy a 80-as evek Afganisztanjaban hat nem hinnem, hogy sokaig dilemmaznek rajta.

Kuba es Vietnam ugy latszik belefer a kis sakkjatszmaba. Mindketto kulon sztori volt. Nem tudom Kubaval kapcsolatban a 62-es kubai valsagra gondolsz-e. No ott nagyon kevesen mulott az atomhaboru, es szuletett egy alku is ha jol emlekszem.

Vietnam pedig egy gyarmati sorbol kiszabadulo orszag volt bel- es kulpolitikai zavarokkal, mindket tomb szivesen latta volna az oldalan. Sztalin eleinte nem dedelgetett a vilagmeretu forradalomra vonatkozo terveket, csak a haboru utan kezdett tudatosulni benne, hogy joval nagyobb hatalma lett, mint maga a megnovekedett SZU. Innentol kezdve lenyegileg doktrina lett, hogy minnel tobb orszagot kell "felszabaditani" az imperialista uralom alol. A magam reszerol sajnalom a gyarmati sorban levo orszagokat, mert miutan a nyugati hatalmak szet raboltak oket, fuggetlenek lettek mindenfele stabilitasi alap nelkul. Afrikan meg most is jocskan meglatszik ez, es az arab agresszivitas a nyugattal szemben is joreszt ennek a korszaknak a hagyateka. No mindegy elkanyarodtam, szoval az ilyen instabil orszagokat celozta meg a SZU szerte a vilagon, europaban lenyegeben valtozatlanok maradtak a politikai hatarok 89-ig.
Az instabil alulfejlett orszagok sorsa joval kevesbe volt fontos a nyugatnak, mint mondjuk Magyarorszage.

Szerintem Vietnam es Afganisztan nem az az ugy volt, ahol kokemenyen barmikor elindulhatott volna az atomhaboru. Kuba mar annal inkabb. Es valoszinuleg ha Amerika elkezdte volna elvenni a SZU-tol a kis baballamokat akkor szinten erosen fennallt volna a veszely.


Az, hogy az amcsi radiok mit adtak az majdnem mindegy, moralisan nyilvan tamogattak mindent ami a SZU ellen dolgozott avagy azt gyengitette, igy a magyar forradalmat is. De az emlitett okok miatt nem tortent szerintem semmi beavatkozas, habar hallottam pletykakat, hogy itt-ott erkezett egy keves segitseg, de nem merultem elegge el magaban a forradalom (vagy inkabb nepfelkeles) a temajaban, hogy biztosat merjek irni.

Az pedig, hogy megmenthetnek tobb ezer eletet, azt finoman szolva le sem szartak. Ez a haboru-beke kontraszt:
- Haboruban ezrevel hullanak az emberek naponta, es a kutyat sem erdekli a sok szenvedes, az aldozatok csaladjait leszamitva. Lasd barmelyik haboru.
- Bekeben egy halalos betegre irrealisan sok energiat forditanak, ha tudjak, hogy a halala elkerulhetetlen, es meg a fajdalman sem tudnak segiteni. Lasd pl. eutanazia vita.
Nos az 56-os forradalom nem volt mas, mint a hideghaboru egy kis epizodja.


"Az asszimetrikus haborurol biztosan hallottal...

Irakban par szaz gerilla szivatja az USA 150.000-es sereget minden technikai kutyujevel egyutt...

Egervar ostroma, a marathoni csatar, es meg sorolhatnam..."

Persze, ha ujra elolvasod amit irtam, nem azt irtam, hogy semmi esely nincs, hanem azt, hogy az 1 a 100 arany gyengebbik felenek szamolnia kell a vereseggel, mert az a realisabb. Mellesleg anno Trianon alkalmaval minden vedelmi vonalunkat elvesztettuk, strategiailag Magyarorszag igencsak cudarul vedheto, gerillaharcra nem alkalmasak a dombvidekeink, a pancelos jarmuvek ugy mennek at rajtunk, ahogy akarnak. Afganisztanban azert akadt "par" hely, ahol a tankok lenyegeben hasznalhatatlanok voltak. Vietnamban a klima es a dzsungel volt a helyiek baratja. Nalunk a legkemenyebben vedheto pontok is konnyu predak a modern harcaszatban.

En nem annak vagyok a hive, hogy mindig az erosebb gyoz, de az esetek tobbsegeben bizony ez a helyzet. Kulonben nem lett volna Romai Birodalom, Cari Oroszorszag Finnorszagtol Alaszkaig, a Mongol birodalom, es a tobbi. Azert a par kivetelert, amikor a kicsik gyoztek tiszteletem, de ne tekintsuk altalanosnak.
Előzmény: attilabacsi (47)
attilabacsi Creative Commons License 2006.10.10 0 0 47

A naivitas magasfoka...???

 

1. A szovjetunio hadserege egyedul 1956-ban megkockaztatom, hogy jo 50-100x-osan haladta meg a magyar honvedseg utoerejet.

 

Es peldaul az afgan hadsereget hanyszorosan haladta meg?....Megis megszivta (Mert az USA akart segiteni.... nem a szbadsagaert harcolo demokraciarol volt szo, hanem egy iszlam fundamentalista tarsasag hatalomrasegitese - Mellesleg, afganisztannak a szovjet megszallas inkabb pozitiv volt... elkezdtek felszamolni az irastudatlansagot, epitettek nehany korhazat stb... De az USA ugy latta hogy jobb az Eszaki Szovetseg nevu bunbanda es a mujahedinek kezebe ad ni az orszagot... na mindegy)

 

2. Az amerikai-szovjet politikaban mindig volt egy fel-nem rajzolt hatar, amit nem egyik sem lepett at.

Mint  peldaul Kuba es Vietnam ugye?

 

3. Az USA nem kockaztatott volna atomhaborut a SZU ellen.

Vietnamban sem kockaztatott.... Afganisztanban sem.

 

4. A szuezi valsag az USA-nak fontosabb volt strategiailag mint mi.

Ez igy van

 

Viszont ha nem hazudik az amerikai radio minden hullamhosszon akkor a forradalom szervezoi NEM SZAMITANAK a segitsegukre es talan tobb ezer eletet lehetett volna megmenteni.

 

Aki az USA-ban eddig bizott szinte mind megszivta.... Most mar a sajat polgarain a sor.... mas mar nem hisz neki...

 

 

Akarcsak az eletben, a kicsik megszivjak, az erosebbek pedig profitalnak a dolgokbol,

 

Ez azert nem egeszen igy van...

Tudom.... Darwint az Isten kuldte a nagykapitalistaknak hogy bizonyitson valami vegzetszerut a par szaz eve fennallo helyzetben....

 

Egy elefantot egy eger meg tud olni ha atragja a talpan a vastag bort.... Nem tud labra allni, elgennyesedik, ehenhal....

 

Az asszimetrikus haborurol biztosan hallottal...

Irakban par szaz gerilla szivatja az USA 150.000-es sereget minden technikai kutyujevel egyutt...

Egervar ostroma, a marathoni csatar, es meg sorolhatnam...

 

Ha mindig mindenki elfogadta volna a nagyobbak es erosebbek uralmat akkor nem tudom hogy ma hol allna a vilag...

 

 

 

 

Előzmény: Daikini (5)
Buratínó Creative Commons License 2006.10.10 0 0 46

mintha lett volna akkortájt Magyarországon két legitim király, meg a jelöltjüket erősen támogató viszálykodó magyar nemesek

 

Ez mikor is volt?

Előzmény: vizinikk (45)
vizinikk Creative Commons License 2006.10.10 0 0 45

ja.... mintha lett volna akkortájt Magyarországon két legitim király, meg a jelöltjüket erősen támogató viszálykodó magyar nemesek. A török meg köszönte szépen.

 

az a qrva Usa!!!! (igaz a szájháborúban azért nem takarékoskodott a munícióval)

Előzmény: Goldnadi (33)
Derek Creative Commons License 2006.10.10 0 0 44

"Én meg nem a Szovejetunióról beszélek, hanem arról, hogy az USA miért nem avatkozott be az '56-os forradalomba, mikor tudta, hogy a VSZ csak a szovejetek háziklubbja"

 

Nem volt mivel beavatkozni ,nezd meg hany amerikai hadosztaly volt ajropaban es hany orosz.Raadasul hogyan,a semleges Ausztrian keresztul,vagy a titoista Jugoszlavian at?  Vagy a szinten VSZ tag cseheken keresztul,talan nem artana ranezni a terkepre.Meg ha akart volna se tudott volna,ahhoz az USA-ban komoly mozgositas kellett volna es legalabb 10-15 hadosztalyt atdobni Europaba.Egy legideszantot meg siman felszamoltak volna az orosz csapatok.

Előzmény: markastor (23)
Buratínó Creative Commons License 2006.10.10 0 0 41
Kis pontosítás: a németek már a kiugrási kísérlet előtt megszálltak (44. márc. 19.).
Előzmény: xhwamt (39)
Buratínó Creative Commons License 2006.10.10 0 0 40
Egyes történészek szerint a Köztársaság téri lincselés vágta ki Hruscsovban a biztosítékot, akkor döntött véglegesen a beavatkozás mellett.
Előzmény: spooler (36)
xhwamt Creative Commons License 2006.10.10 0 0 39

Az 56-os népfelkelés előtti utolsó szabad akaratunkból tett cselekedetünk egy sikertelen kiugrási kísérlet volt a világháborúból, amint a német megszállás követett. Ráadásul a Csehszlovákok szintén a győztes oldalon fejezték be a világháborút, de 68-ban ők sem estek jobb elbírálás alá. Nem erről szólt a hidegháború.

Előzmény: saukoo (30)
saukoo Creative Commons License 2006.10.10 0 0 38
...nem tudom.   68-ban Csehszlovákiában senkit nem koncoltak, mégis bevonultunk.
Előzmény: spooler (36)
spooler Creative Commons License 2006.10.10 0 0 37
amúgy nekem is személyesen tartoznak: a számlaszámom ......
Előzmény: attilabacsi (-)
spooler Creative Commons License 2006.10.10 0 0 36
esetleg ha ezt is belevesszük:
A SZU kivonult 56 októberében, és nem volt szándéka beavatkozni...

csak mikor elkezdtek baloldali civileket rámutatásos alapon felkoncolni az utcán, és bizonyos épületeket megtámadni...
Előzmény: Daikini (5)
battila63 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 35
Én ezt nem értem, ebben a murva országban semmi sincs normálisan lerendezve?:)))))))
Előzmény: Goldnadi (33)
méregkeverő Creative Commons License 2006.10.10 0 0 34
Lipták Bélától mi egyebet vársz???
Előzmény: kalmarkalman (6)
Goldnadi Creative Commons License 2006.10.10 0 0 33

Csaxólok,hogymég a Nándorfehérvári buli sincs lerendezve a törökkel.

Ja,meg a tatárjárás sem a mongolokkal.

california dreaming Creative Commons License 2006.10.10 0 0 32
mondjuk érdemes lenne elgondolkodni, hogy ez esetben mennyire számítottak volna biztos hátországnak a kelet európai országok... VSZ ide vagy oda ezek meghódított országok voltak
Előzmény: Buratínó (28)
Daikini Creative Commons License 2006.10.10 0 0 31
Jol latszott a Koreai haboruban a szovjet legifoleny. Nem keves nemet raketatudos es repulomernok dolgozott a szovjeteknek is kozvetlen a haboru utan.
Előzmény: Buratínó (28)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!