Keresés

Részletes keresés

Ogre_g Creative Commons License 2020.10.04 0 0 12

Sziasztok,

 

Azt a (feltehetően SF) novellát keresem, amiben a legjobb könyvet keresik egy, a könyveket 7 (vagy 6?) szempont szerint értékelő géppel, és a végén a tökéletes mű, ami minden kategóriában maximális pontot kap, egy szakácskönyv lesz.

Bankrator Creative Commons License 2019.12.22 0 0 11
pivo bp Creative Commons License 2013.12.29 0 0 10

Hát, ha nem is szó szerint...

 

Zilahy Lajos: Mikor halt meg Kovács János?

 

Ld. pld. Halálos tavasz/Az ezüstszárnyú szélmalom c. kötet (antikvarium.hu)

Előzmény: makkoscipő (9)
makkoscipő Creative Commons License 2013.10.25 0 0 9

Sziasztok,

 

Szeretném, ha valaki segítene megtalálni, ki írt egy történetet. Még gimnazista koromban (jó rég volt…) olvastam azt a valószínűleg novellát, aminek a lényege, hogy hogyan múlik el egy ember. A történet röviden, hogy egy ember nagyon régen meghalt. Aztán meghaltak a gyerekei, az unokái, azok gyerekei is, és így lassan kikopott az emléke Egy idő után már senki nem emlékezett rá. Aztán el-el vesztek azok a papírok, amik az egykori létezését bizonyították. A történet vége, hogy az utolsó papír, ami még az életének bizonyítéka volt, valahogy az út menti árokpartra került és elmosta a víz – így enyészett el ez az ember teljesen, hiszen onnantól nem volt senki és semmi ami az emlékét megőrizte volna. Nagyon szeretném ezt a történetet újra elolvasni, de sem a szerzőre, sem a címére nem emlékszem. Nem tudja valaki, hol keressem? Előre is köszönöm!

tbando Creative Commons License 2006.10.09 0 0 8

Valóban az. Pláne kösz. (Nem ismertem ezt a helyet)

Előzmény: SolarPlexus (6)
tbando Creative Commons License 2006.10.09 0 0 7
Kösz. Amikor az itteni beírásom után elkezdtem guglizni, bukkantam rá a Körkép tartalomjegyzékében. És nagyon gyanus lett, na meg persze a másik Fejes találat szóba se jöhetett. Ismét kösz. 
Előzmény: SolarPlexus (6)
SolarPlexus Creative Commons License 2006.10.09 0 0 6

Körképem nincs, viszont a www.irodalmiakademia.hu -n fenn van Fejes Endre többek között 4 novelláskötettel, és "A hazudós"-ban szerepel "Támaszpont" című novella.

Ja, és szerintem az az. :-)

Előzmény: tbando (5)
tbando Creative Commons License 2006.10.08 0 0 5
Akinek esetleg megvan otthon a '68-as Körkép, ránézhetne, hogy nem a Támaszpont című novellát keresem-e.
Előzmény: tbando (3)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.08 0 0 4
Megvan! A címe: A karácsonyi ajándék, én a Húsz évvel később című elbeszéléskötetében (Európa, 1970) olvastam.
Előzmény: Törölt nick (2)
tbando Creative Commons License 2006.10.08 0 0 3

Sziasztok!

 

Kapóra jött ez a topik. Ugyanis épp most akartam egy hasonló kérdést feltenni. Szóval: Egy Fejes Endre novella címére lennék kiváncsi, meg persze szeretnék újra rálelni. Kb. 20-30 éve olvashattam. Arra határozottan emlékszem, hogy valamelyik Körképben. Egy galeritag mesél egy lánynak az életéről.

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.08 0 0 2
Megtaláltam az eredeti címét: The Gift Of The Magi. (A lány neve Della, a fiúé Jim.) A magyart nem találom, nincs a neten.
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.08 0 0 1
O'Henry-novella. A címére nem emlékszem (talán karácsonyi ajándék?), de megpróbálom megkeresni.
Előzmény: Törölt nick (-)
bindera Creative Commons License 2006.10.08 0 0 0
nem tud0m
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.08 0 0 topiknyitó

Bízom a műveltségetekben, ha a saját memóriámban már nem bízhatok.

 

Régebben olvastam egy történetet, amiben egy férfi és egy nő szerepelt. Nagyon szerették egymást, és meg akarták lepni egymást karácsony (vagy valamilyen ünnep) alkalmából. A nőnek gyönyörűszép hosszú haja volt, de mivel nem éltek valami jól, nem futotta fésűre és a férfi elhatározta, hogy vesz kedvesének egy teknőcpáncélból készült fésűt, hogy még szebb lehessen. A férfinek volt egy régi karórája, amit félve őrzött, ám a szíj rég elveszett róla... A nő egy új óraszíjjal szerette volna meglepni szerelmét.

 

De mivel szegényesen éltek, mindkettejüknek áldozatot kellett hozniuk, hogy megfizethessék az ajándékokat. A nő ezért levágatta gyönyörű haját, és eladta parókakészítőknek. A férfi pedig túladott félve őrzött óráján...

 

Nem folytatom, mindenesetre nekme tetszik a történet, csak a szerzőt és a címet nem ismerem! Segítsetek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!