Keresés

Részletes keresés

haharin Creative Commons License 2006.10.09 0 0 94

1. Szerinted arra jatszanak, szerintem meg nem. Hitvitava valtunk, akkor itt alljunk is meg, ugyse jutunk tovabb.

 

b. kar is mondanom - nem unjatok meg a kommunistazast? Szerintem ha megpiszkajuk a dolgokat, a vegen meg kiderul, hogy a "jobb" oldal kozelebb all a kommunistakhoz gazdasagilag is, meg tarsadalomkepeben is, megbolonditva egy csipetnyi kokardas koritessel. De biztos tevedek. Es itt nem az elmeletre gondolok, hanem arra a mutansra, amiben a fel vilag evtizedeken keresztul elt.

 

3. Nekem is eleg nehez elhinnem ugyanezt a masik oldalrol, de erot veszek magamon es probalom mar egy ideje. Szep az almodozas.

 

Kulfold: igy igaz. Mint pl Kohl, vagy az egeszen a minisztersegig szamuzott Schäuble. Oke, Milosevicet lecsuktak, de nem ezert.

Előzmény: rtsrulez (92)
rtsrulez Creative Commons License 2006.10.08 0 0 93

http://www.nbh.hu/bmenu6m.htm

Es igen, itt van amirol tegnap irtam. gYurcsany az aljas diktator , most elkezdi kifejteni korlatlan hatalma ujabb retegeit. AVH-s verolegenyei ebben a lepesben meg csak 'figyelmeztetnek' hogy ellenuk tuntetni buncselekmeny LEHET akkor is ha egyebkent nem dobalsz, gyujtogatsz versz rendoroket stb.

Mi ez ha nem diktatura? Most a sok jogvedo MIERT HALLGAT???? Hol a szolasszabadsag?

A demokracia megdolt, gYurcsan pentek ota mint diktator uralkodik.

rtsrulez Creative Commons License 2006.10.08 0 0 92
1, Az EU is megtevesztheto, (meg is probaltak mar gYurcsanyek nehanyszor), a gorogoknek sikerult is. Szerintem arra jatszanak, hogy a nagy csodot eppen elkerulve a rovid tavu lelopasi lehetosegeket tartsak fent amenyire csak lehet. Mit gondolsz miert olyan a 'reform' , hogy az egyensulyhelyreallitasban leginkabb az adoemelesre tamaszkodik es nem a kiadascsokkentesre? Megmondom, azert mert azt a penzt amit NEM szednek be az adofizetoktol, azt nem tudnak a csokosoknak szetosztani botranyos kozbeszerzesi eljarasok kozott... Gyakorlatilag MINDEN gazdasagi szakerto egyetertett abban, hogy a kiadascsokkentes jobb modja az egyensulyteremtesnek mint az adonoveles, azon kellene legyen a hangsuly.

De nem azon van. Vajon miert? Mert

a, gYurcsany jobban tudja hogy az adok egbe novelese majd fellenditi a gazdasagot
b, Kun Bela is megmondta hogy az igaz kommunista adot novel
c, meg MINDIG le sem szarjak az orszagot, csak a sajat zsebukre hajtanak.


3, Eleg nehez elhinnem hogy az MSZPs kepviselok csak az orszag javat akarjak, amikor 3 nappal az onkormanyzati valasztasok elbukasa utan mar Lumpen Monika beszedet mond, aminek az a lenyege, hogy majd uj torvenyt hoznak, jol megszopatjak az onkormanyzatokat es ok osztjak a penzt az onkormanyzatoknak meg coki....

Inkabb az lesz ott a helyes alak hogy az 'orszag JAVAIT akarjak'....

En azt figyeltem meg kulfoldon, hogy a NAGY a lenyeges kulonbseg az az, hogy habar a politikusok kint sem szentek, de amelyik lebukik egy disznosaggal, ANNAK VEGE. Megy bortonbe. Kihatral mogule egy tizedmasodperc alatt a partja. Nincs 'hat aztan' 'na es' 'talan erkolcsileg megkerdojelezheto volt a tranzakcio, de a torveny betujet betartotta' stb stb stb.

Előzmény: haharin (90)
haharin Creative Commons License 2006.10.08 0 0 91

bocs, ertelmet zavaro hiba:

 

Gyurcsanyka=Gyurcsanynak.

 

Nem akartam sertegetni:-)

Előzmény: haharin (90)
haharin Creative Commons License 2006.10.08 0 0 90

Kedves rtsrulez,

 

Magyarul , miert pont MOST kezdjuk el elhinni gYurcsanynak hogy MOST eppen nem hazudik?

 

a) ez most mar nem hit kerdese. Ha belehallgattal az oszodi szovegbe (nem Gyurcsanyeba, hanem a tobbiekebe), mar asszem ott is tobb embertol elhangzott, hogy ha most nincs konvergenciaprogram vagy ha az csak nehany iv papir marad, akkor az EU nagyon a nyakunkra fog lepni. Akkor jo esetben nem kapunk penzt, rossz esetben meg fizethetunk is. Akkora cinizmust senkirol nem tudok elkepzelni, hogy erre legyintsen. De ha valakirol megis, akkor inkabb arrafele kezdek el keresgelni, aki kiosztja az EU potentatot, az union kivuli eletrol predikal es nem fer bele a programjaba, hogy reszt vegyen a csatlakozasi parlamenti szavazason. Ha te valamit soha nem fogsz elfelejteni Gyurcsanyka, en az itt felsoroltakat nem fogom soha elfelejteni masnak (bocs, ez off volt, hagyd figyelmen kivul).

 

b) szvsz GYF csak abban kulonbozik a tobbi prominens partpolitikustol (oldaltol fuggetlenul), hogy o legalabb valakinek beszelt rola. Abban, hogy mit csinalt, nem (de persze tevedhetek, meg hat ha valaki nem vallja be, akkor el sem kovette). Ilyen alapon mondjuk az orszag teljes felsovezeteset diszkvalifikalhatnank a kovetkezo valasztasokon - a baj csak az, hogy akkor mondjuk 384 frissen nagykoruva valt tiszta kezu es multu ember kezebe tehetnenk a felelosseget. Kecsegteto. Az nem erkolcsi megtisztulast eredmenyez a politikaban, ha az egyik oldal kisopri a szemetet, a masik oldal meg meg sem moccan. Az politikai ongyilkossag.

 

c) evek ota kulfoldon elek. Es evek ota probalok rajonni arra, hogy vajon mi a kulonbseg mondjuk a nemet es a magyar demokracia mukodese kozott. Nekem az a legfeltunobb, hogy Nemetorszagban elkepzelhetetlen, hogy egy parlamenti part tagja (beleertve a Linket is) azt gondolna a politikai ellenfelerol, hogy az ne jot akarna az orszagnak. Ezt nagyon meg kellene tanulnunk, nekem is. Mondjuk errol akar kulon topicot is lehetne nyitni.

Előzmény: rtsrulez (40)
1Ogre Creative Commons License 2006.10.08 0 0 88
Nem egeszen ertem, hogy miert irsz olyat egy nekem cimzett hozzaszolasban hogy 'Ti balosok'....

Mer' rossz "válasz" gombra nyomtam.
Előzmény: rtsrulez (85)
rtsrulez Creative Commons License 2006.10.08 0 0 87
Ugy erted hogy Haynaunak azert volt EGY dokumentalt tisztesseges cselekedete is? :-)

Azt ez a 207 kollektiven sem hiszem hogy ossze tudna hozni... :-)
Előzmény: Törölt nick (82)
rtsrulez Creative Commons License 2006.10.08 0 0 86
Marmint azzal ertek egyet amit irsz, hogy NEKIK a BALOSOKNAK el kene gondolkoznia, nem azzal hogy en balos vagyok... :-) Csak nehogy valaki felreertsen....

"Te balos vagy?
-A, nem csak elbambultam..."
Előzmény: rtsrulez (85)
rtsrulez Creative Commons License 2006.10.08 0 0 85
Nem egeszen ertem, hogy miert irsz olyat egy nekem cimzett hozzaszolasban hogy 'Ti balosok'....

Nagyjabol egyetertek, de szeretnem leszogezni ha valaki szamara az eddigi hozzaszolasaimbol nem lenne tiszta, NEM VAGYOK BALOS!!!!!
Előzmény: 1Ogre (83)
1Ogre Creative Commons License 2006.10.08 0 0 83
Szerintem az igazi baj az nem az, hogy van 207 aljas gazember, megelhetesi talpnyalo, hanem az, hogy a normalis, hetkoznapi emberek kb fele SEM mer elgondolkodni azon, hogy mi is tortent, hanem csak reflexbol nyomja a "Lehet, hogy mi most szarba leptunk, de a ti apatok meg egyszer milyen budoset fingott" tipusu teljesen haszontalan baromsagot es megy tovabb ugy szarosan, ahelyett, hogy letorolne a cipojet.

Csak hogy vilagos legyen, ha valaki, akkor a 207 mocsok rohadekot csak Ti, balosok tudjatok megvaltoztatni/lecserelni.

Merjetek meg, hogy egy pillanatra abbahagyjatok az orbanozast es csendben gondolkodjatok el azon, hogy az, ami most erkolcsileg es politikailag tortenik Mo-n, az szerintetek jol van-e.
Előzmény: rtsrulez (79)
rtsrulez Creative Commons License 2006.10.08 0 0 81
A pontos szakkifejezes a kleptokracia, avagy a tolvajuralom.

Minnel ugysebben lop valaki a kozosbol, annal magasabb pozicioba kerul. Miniszterelnoknek a legugyesebb, legpofatlanabb es leggatlastalanabb hazudozot es tolvajt teszik meg.

Neki aztan barmit is hazudna vagy lopna, bizalmat szavaznak a pitianerebb tolvajok.
Előzmény: murmeli (80)
murmeli Creative Commons License 2006.10.08 0 0 80
"banánköztársaság"
de ott legalább jön a junta_hadsereg és elzavarja a pi...-ba a despotát itt meg marad.
ja democsokrácia. :-((((
Előzmény: 1Ogre (78)
rtsrulez Creative Commons License 2006.10.08 0 0 79
"Mindezt annak tukreben probalnank itt elemezni, hogy elvileg Magyarorszag nem egy banankoztarsasag, hanem egy demokracia."

Ne hitegesd magad, a 207 szegyenmagyar oktober 6.ai szavazasa ota a banankoztarsasag szo jobban illik mint a demokracia.
Előzmény: 1Ogre (78)
1Ogre Creative Commons License 2006.10.08 0 0 78
Eszter,

Aruld mar el, hogy a ballib oldal miert kezd el mindig alapbol Orbanozni, ha barmi buzlik a ti szegfus-madaras oldalatokon?

Oszinten szolva leszarom, hogy Orban mikor es mit csinalt, most arrol van szo, hogy az eppen aktualis ME es a partjai hogyan romboltak az orszagot a sajat bevallasuk alapjan (legalabb) 2 evig es ezek utan hogyan szavaznak maguknak bizalmat. Mindezt annak tukreben probalnank itt elemezni, hogy elvileg Magyarorszag nem egy banankoztarsasag, hanem egy demokracia.
Előzmény: Kiss G. Eszter (72)
rtsrulez Creative Commons License 2006.10.08 0 0 77
"Mint lathato egy piszkos, haynaus, nacis antidemokratikus bagazs az egesz!"

te kevered az EU-t es az MSZP-t....

En meg csak az egesz MSZP-rol sem allitottam hogy Haynaus naci antidemokratikus bagazs lenne, csak a 207 szegyenmagyarrol.

Előzmény: Kiss G. Eszter (69)
rtsrulez Creative Commons License 2006.10.08 0 0 76
Nagyjabol az OSSZES nyugati kemszolgalat elhitte hogy Szaddam komolyan dolgozik WMD-ken. Meg a nemet kemszolgalat szerint is ez volt a helyzet.

Ugyhogy tenyleg elkepzelhetetlen am, hogy Blair elhitte a sajat emberei jelenteset....
Előzmény: Kiss G. Eszter (72)
rtsrulez Creative Commons License 2006.10.08 0 0 74
Az a ME huzzon el a sunyiba, es buntetes szigoritaskent legyen cellatarsa annak a ME-nek aki masfele evi kokemeny ejjel nappali hazudozassal es az alkotmany megsertesevel nyerte meg a valasztast.... Eletfogyt kelljen egymas pofajat bamulniuk (es senki masnak ne kelljen egyiket se...)

Nem fog menni. Nem szivugyem az Orban, nem fogsz birni meghatni az 'Orban sem egy szent' tipusu ervelesekkel, mert az meg nem jelenti azt hogy akkor gYurcsanynak BARMIT szabad lenne....

Mellesleg a MEGTORLAS kovetelesre nem igazan emlekszem, az valahogy mashogy hangzott el, igaz????
Előzmény: Kiss G. Eszter (67)
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2006.10.08 0 0 73
Errol az a masik topik szol...
Előzmény: zividivi (70)
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2006.10.08 0 0 72
"Blair valoszinuleg maga is elhitte amit allit."

Koszonom, ezekutan NINCS tobb kerdesem. :-))

Igen Orban is elhitte megfigyelesi ugyet, meg a megtorlast. Kover is elhitte a kazeta vasarlaskozben, Demeter is elhitte hogy azamolyi romak aljas hazaarulo orosz KGB-s berencek stb.

Bravo.
Előzmény: rtsrulez (68)
1Ogre Creative Commons License 2006.10.08 0 0 71
Eszter,

Ha meg haromszor ujra belinkeled a sajat temadat, akkor sem fog az a teny megvaltozni, hogy gyurcsanyek szant szandekkal meghamisitottak az altaluk mar ismert penzugyi adatokat.

Azaz ok nem a sima "Mindenkinek 13-29. havi nyugdijat adunk majd!" tipusu elitelendo, de megszokott politikusi hazugsagokat hoztak, hanem gyakorlatilag ugyanazt csinaltak az orszaggal, mint amit az Enron vezetoi.

Na most keress ra, hogy mi lett az Enron vezetokkel. Ha nincs kedved, akkor annyit segitek, hogy Skilling-et mar bunosnek talaltak, ha jol tudom, meg nincs meg az itelet, de valoszinuleg 25+ evet fog kapni.

De lehet, hogy meg o jart jobban, mert pl Kenneth Lay-t azota mar elvitte egy szivroham, o most 23-an ismerte volna meg az iteletet (20-30 ev kozott).

Baxter viszont siman csak ongyilkos lett. Meg egyszer, ezek az emberek nem egy egesz orszagot, hanem csak egy nagyvallalatot tettek tonkre szant szandekkal.

Egyebkent meg egy dolog, az oreg Bush-t pont azert nem valasztottak ujra, mert beigerte, hogy nem emel adot es megis emelt.
Előzmény: Kiss G. Eszter (56)
zividivi Creative Commons License 2006.10.08 0 0 70
Szép új világot építgettek ilyen listával.

Mintha büszke is lennél rá!
Előzmény: Kiss G. Eszter (60)
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2006.10.08 0 0 69
mar irtam. Ha nem tetszik akkor tessek alairasokat GYUJTENI az orszag EU-bol valo kilepesehez!

Mint lathato egy piszkos, haynaus, nacis antidemokratikus bagazs az egesz!
Előzmény: Törölt nick (66)
rtsrulez Creative Commons License 2006.10.08 0 0 68
1, Clinton majdnem bele is bukott, csak az volt a mazlija hogy mar egyebkent sem indulhatott volna uj valasztasokon, es mire igazan nagy lett a balhe magatol is le kelett lepnie.

2, Bellusconi nem politikuskent, nem politikai temaban hazudott. Es ami lenyeg amnesztiat kapott ra mielott ME lett volna. Ugy kezelndo mint barmely korabban bunt elkoveto de amnesztiat kapo politikus.

3, Blair valoszinuleg maga is elhitte amit allit.

Az egyetlen igazan hasonlo pelda az az, ha Thacther TENYLEG ugy nyert valasztast hogy meghamisitotta a munkanelkulisegi adatokat. Arrol tudsz forrast adni hogy tenyleg ugy volt?
Előzmény: Kiss G. Eszter (60)
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2006.10.08 0 0 67
Jo akkor nezzuk hazugsag fokozatait.

Mit is tegyen az a ME aki hazudik megfigyelesi ugyrol, sot titkosszolgalati baratjaval kazettat vetetbizonyiteknak. Kesobb maga a LB itelete is kimondja hogy hazudott?

Mit is az a ME aki nyilvanosan MEGTORLAST kovetelt egy ujsagiro ellen, mert hazugsagat lebuktatta, meg kozolte a birosagnak hogy szigoru iteletet VAR EL?

Előzmény: rtsrulez (50)
zividivi Creative Commons License 2006.10.08 0 0 65
Jól van Eszter!

Külföldi megbízók és a pártnómenklatura már elismeri a mestert. Már csupán néhány millió magyar állampolgár elismerését kell beszereznetek.

A tüntetőkét is, ha beszámítanak még a "politikai nemzetbe"!
Előzmény: Kiss G. Eszter (45)
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2006.10.08 0 0 63
Fog mea culpazni ha itt lesz oktober 23-an?

Vagy mesz az altalam felhozott topikba es lenacizod..ize...budoskomcsizod Barosot?
:-)
Előzmény: rtsrulez (61)
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2006.10.08 0 0 62
Miutan nem valaszoltak Thatcherrol...Igaz azt kellett volna kiemelnem masodjara.
Előzmény: rtsrulez (59)
rtsrulez Creative Commons License 2006.10.08 0 0 61
Ezzel a helyedben meg varnek par napot mielott orulnek neki, nehogy kideruljon hogy hazug gYurcsany ujabb intezmenyesitett hazugsaga csak, mint a Merkel felel gratulacio, amivel lebukott....

Csak mivel Merkelnel megegette mar magat, most nem szemelyesen a fohazug jelentette be, hanem kikuldte a kormanyszovivojet...
Előzmény: Kiss G. Eszter (45)
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2006.10.08 0 0 60
Margaret Thacther.

Hazudott a megszoritasokrol (utani szinte kinyirta a teljes angol banyaszatot es szakszervzeteket). meghamisitottak a munkanelkulisegi adatokat

Tony Blair

Iraki titkosszolgalati jelentes "sexed-up". Plusz meg ongyilkossagba hajszoltake gy fegyverszakertot is.

Reagen.

Irani fegyverszallitas

Clinton.

Vizsgalo bizottsag elott hazudott

Berlusconi.

Birosag elott (!) hazudott (igaz akkormeg nem volt ME)



Előzmény: rtsrulez (50)
rtsrulez Creative Commons License 2006.10.08 0 0 59
Ezt mar egyszer szorol szora ugyanigy beirtad. Makrod van ra?
Előzmény: Kiss G. Eszter (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!