Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

JJJTTT Creative Commons License 2018.12.28 0 0 14

Egerben a legjobb autósiskola a Penzum Oktató sokak szerint. Nagyon régóta működnek és nagyon jók az oktatóik! Az ismerőseim és én is átmentem mindenből elsőre, nagyon köszönök nekik mindent! Nem bántam meg, hogy itt kezdtem el a jogosítvány tanfolyamot. 

Ez a honlapjuk ha valakit érdekel: www.penzumoktato.hu

 

Andrea Szirmai Creative Commons License 2017.08.08 0 0 13

Sziasztok!

A biatorbágyi Tarziciusz autósiskolát egyáltalán nem ajánlanám, nincs jó oktatójuk, és inkább a pénzre mennek rá. 

kisveghdiana Creative Commons License 2017.07.31 0 0 12

Sziasztok!
Ha esetleg Miskolcon keres valaki autósiskolát, akkor mindenképpen a Classic Autósiskolát ajánlanám.

Lehetőség van gyorsított tanfolyamra is, és az elmélet után nem kell heteket, hónapokat várni a gyakorlat megkezdéséhez.

Az irodájuk pedig nem mellesleg nagyon igényes a többi autósiskolához képest Miskolcon.

Az árak szinte semmivel sem térnek el a többi iskoláétól, de a honlapjukon megtaláltok mindent.

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.16 0 0 11

A No1-et nem ajánlom. Kelenföldön vannak. Elméleti oktatás nagyrészt annyiból áll, hogy vírusos gépeken gyakorolhatsz bent, ha nem értesz valamit elmagyarázzák .

Gépjárműoktató is 1 van és autójuk is 1. Tehát, ha Ő nem jön be, nem tudsz mást választani, Idősebb úr, nem nagyon adja át a tudását, csak ott ül és belenyúlkál. Túlfélti az autóját a kátyúktól, faágaktól...szóval, aki most áll választás előtt, őket nem ajánlom. A korrektséghez hozzátartozik 6-7 éve még jók voltak, azért mentünk most is hozzájuk, de nagyon megbántuk !

Annalánynick Creative Commons License 2017.01.13 0 0 10

Jó autósiskola? Nagy nehezen, és talán kis mázlival, de én rátaláltam. Ebben nagyon hasznos volt pl ez a topic, szerintem ennek köszönhető, hogy gond nélkül meglett a jogsim. úh most boldog vagyok. :)  Nekem legalábbis hasznos volt benneteket olvasni (meg még pár hasonló fórumot) mert a hozzászólásokat olvasva kezdtem el alaposabban körbejárni ezt az autósiskola választási kérdést.

Szóval tavaly nyáron úgy voltam vele, hogy nah, mindegy, gyorsan kell a jogsi, meg olyan nagy kunsztokat úgyse tud egyik suli se, beiratkozok a legközelebbibe, aztán majd ügyes leszek.

Aztán a kolléganőm mesélte, hogy mik vannak, meg hogy ő is úgy járt tavaly, hogy fél évig nem került autóra, és csak akkor tudott heti 2x vezetni, ha plusz pénzt adott az oktatónak (vagyis magyarán nem a suli által hirdetett óradíjon vezethetett).

Mert különben jutott volna neki 2-3 hetente egy alkalom. Na most, aki már végigcsinálta ezt az egészet, az nagyon jól tudja, hogy a RENDSZERESSÉG a lényeg, mert két hét alatt simán elfelejti az ember, amit előző órán tanult, és így nemhogy 30, de még 60 óra alatt se fogja begyakorolni, amit kell. Úgyhogy inkább fizette ő is a pluszpénzt, mint a katonatiszt…

Nem béna a csaj, ültem mellett, úh gondoltam érdemes lesz körbejárni az ügyet, mert igen nagyon fel tud idegesíteni, ha hülyét akarnak belőlem csinálni.

Ráfeküdtem a témára, és ráment pár napom, de csináltam egy excelt, hogy a tapasztalatok alapján kirostáljam a lehúzósnak mondott sulikat, meg azokat, akik gyanúsan olcsón hirdetik magukat, meg ahol szivatják a tanulót.

Az hamar kijött, hogy a kisebbek között lesz a befutó… Megnéztem a weboldalakat, jelentkeztem több sulihoz, és ahol a legnormálisabban álltak hozzám, oda vittem másnap a beiratkozási díjat. (nem, nem vagyok gazdag, egy évig spóroltam rá) Tudom, hogy sokaknak tökre számít, hogy egy huszassal több vagy kevesebb a tandíj, de az a nagy büdös igazság, hogy sose tudhatod előre, mennyibe fog kerülni a végén a jogsid. Max. saccperkábé.

Nyilván az egyik első kérdésem azért ez volt a suliban. Az oktatóm (aki az iskolavezető is) közölte, hogy úgy látja rátermett vagyok :)  így valszeg nem kell majd 50 órát vennem, de hogy pontosan mennyit kell, azt nem fogja nekem előre megmondani.

Végül 38 órát vezettem vele, meg egy másik sráccal szimulátoron gyakoroltunk - ez ingyen volt - (meg anyummal pár kör parkolgatás is volt a telken) és nem hibátlanul ugyan, de átmentem a vizsgán. Jippié.

Nem volt olcsó, sőt, de úgy voltam vele, hogy MEGÉRDEMLEM! Szóval király volt az elméleti oktatás Krisztiánnal (a vezetéknevét nem tudom :D) A vezetés meg tényleg élmény egy olyan nyugis és profi oktató mellett, mint Bulya Sándor. Pedig nem vagyok könnyű eset, én már biztos kiakadtam volna magamtól! :D

Szóval, azt kell mondjam, megérte a kutatómunka meg a magasabb tandíj, azóta is veregetem a vállam, hogy így döntöttem. Most épp a vezetéstechnikai tréningre készülök, de sajnos az nincs a Likedrive-nál… Ha van jó tippetek, jöhet! Köszi!  :)

 

Rozika007 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 9

Sziasztok!

 

Én most voltam forgalmi vizsgán, sajnos nem sikerült. Az Én hibám volt az tény és való. Nem is ezzel van a problémám. Az Én problémám az oktatással azon belül a pénzügyi részével van. Sok helyen lehet olvasni minden autósiskoláról hideget meleget is, köztük a Csigavér autósiskoláról is. Én sajnos abban a táborban vagyok amelyikben nem jókat tudok mondani. Az iskola is elég lassú dolgokban, de ezzel még nem is lenne akkora baj. De az oktatók, hát elég gyatrák. Ha nem épp hülyegégeket osztnak meg veled akkor a pénzedet akarja lehúzni. Az én oktatóm a második kategória. Elsőre egész jó fejnek tűnt, lehetett vele beszélgetni és még az oktatási stílusa is tetszet. Egyre jobban ment, nem mondtam magam szuper vezetőnek, de én is éreztem egyre jobban megy. Már volt olyan óra ahol az oktatóm is azt mondta "ha most vizsgáztál volna tutira átmentél volna, annyira jó volt" Ezután jött a feketeleves. Nem tudtam, hogy ide csumplisan és kb. a legszerencsétlenebb formámat kell mutatnom. Ugyanis kedves Oktatóm meglátta párom milyen autóval jön értem. Onnantól kezdve folyton az volt, ha majd vezetem az ő autóját hogy fogom összetörni, ha majd ideadja az autót mit fogok csinálni, stb. stb. Majd egszer úgy jött ki a lépés, hogy az óra végén a lakásunk előtt tett ki. Szerintem nem is kell mondanom, hogy onnantól kezdve csak a pénzlehúzásról szólt az egész!!! Nem vagyok egy fellengző típus, nem szeretek kérkedni mim van és mim nincs, de úgy gondolom, ha megdolgozunk normális munkával a pénzünkért és biztosítunk magunknak egy normális körülményt. Nem kacsalábon forgó palotát látott azt azért megjegyezném, csak egy normális körülményt. Annak nem szabadna befolyással lenni más dolgokra. Mint például a jogosítványom megszerzésére. Másrészt Én sem turkálok más pénztárcájában és más életében.Innentől kezdve jött a folyamatos célozgatás "gyere többet mert ez kevés" mondtam nem tudok heti 3 alkalomnál többször jönni (ami szerintem ígyis reális, mert kérdezem, hogy mindenki heti 12.000 forintot kitud fizetni úgy, hogy mellette még él fizeti amit kell, mert ugyebár egy embernek nem csak a jogosítványt kell fizetni egy hónapban. Erre az volt a válasz " miért úgyis jól keresel nem?!" Amihez aztán végképp semmi köze. Szerintem?! Szóval visszatérve, onnantól kezdve minden szar volt amit csináltam. Persze minden óra végé ellett mondva nem rossz, de ezen még javítani kell. De kérdezem én ki az akit ha folyton lehúzzák, főleg úgy , hogy előttem meg mennyire jó volt, (és mellesleg az a kategória vagyok aki ha elront valamit elkezd még jobban izgulni és sorra követi el a bakikat) ki az aki ezek után már úgy állna a dolgokhoz, hogy ez menni fog. Nem mondom, hogy nem vagyok béna és nem hibáztam dolgokban, de nekem már az volt az érzésem ő direkt húzza le az önbizalmam, hogy több órát vegyek. Megbeszéltem a párommal, hogy én elszeretnék menni vizsgázni, Ő azt mondta rendben van. Az oktató ennek nagyon nem őrölt, de felajánlott egy úgynevezett "kiskaput" ami persze az álltaluk "hálapénznek" nevezett kis összeg volt. Két hétig minden órán hallgattam ezzel tud ő nekem segíteni stb, stb. Mondtam neki az utolsó órán, hogy Én nem szeretném ezt a pénzes megoldást, ha nem sikerül jövök még egyszer, de legalább megtanulok vezetni. Eljött a vizsga napja. Reggel Én úgy mentem oda nem fogok fizetni, lesz ahogy lesz. Oktatóm azért még reggel is bepróbálkozott, hogy hát ő így tud segíteni szerint ez így jó lesz, nem etikus, de hát manapság mi az... (hát te tuti nem) Viszont amin meglepődtem reggelre már nem 30.000 forint volt a "hálapénz hanem 10-15 ezerrel több. Mondtam nem vagyok hajlandó kifizetni. Bár ami igaz az igaz már átfutott az agyamon, hogy végre megszabadulhatok az Oktatótól, és gondoltam megkérdezem a párom. Mire az Oktató felháborodott, hogy nagylány vagyok eltudom dönteni egyedül is, hogy kifizetem az összeget. Elindultunk a vizsgán ideges voltam és stresszes a SAJÁT hibámból buktam meg ugyan, mert elnéztem valamit. Viszont amire már tényleg nem számítottam és betette a kaput, hogy a végén azt mondta következőleg hozzak pénzt ugyebár azt a 40-45 ezret,hogy sikerüljön, HISZ NEKÜNK AZ A PÉNZ NEM ESIK NEHEZÜNKRE. Ezt Én már hatalmas pofátlanságnak találom, elmegyek hozzá tanulni, rendszeresen járok lelkiismeretesen csinálom, fizetem amit kell és úgy gondolom, hogy mivel szeretnék forgalomba menni majd a jogosítványommal megyek és tanulok vezetni nem csak ellébecolom vagy más útón megszerzem és még amikor a lehetőséget is felajánlja akkor is visszautasítom, hogy igen is Én normálisan akarom megszerezni, hogy ne okozzak balesetet vagy bármi más bajt, kárt. Ezek után neki még van pofája ezt így kijelenteni. Lehet, hogy más körülmények között élek, mint ő de ez őt nem jogosítja fel arra, hogy ilyen legyen. És igenis sajnálom azokat akik ott állnak, hogy szeretnének jogosítványt, de a meghirdetett csak ennyiből leteheted a jogosítványod duma egy nagy kamuuuuu. Mert mire a végére érsz már a meghirdetett összeg dupláját kell kifizetned és persze plusz a "hálapénz" amit lehet a vizsgabiztos meg sem kap csak az oktató teszi zsebre. Nem mondom, hogy minden oktató ilyen, sőt reménykedem, hogy nem mert most sulit és oktatót is váltani szeretnék, ahol remélem nem ilyen lesz a helyzet és a vezetésemet fogják nézni nem a pénztárcámat!!! Oktató nevét még nem szeretném közölni, de talán majd később még leírom a véleményemet úgy, hogy személyhez kötöm. Sajnos nagyon elvette a kedvem az egésztől már nem örömmel vezetek, hanem kényszerből(erre ő azt állítja a párom aki hajt és azért nem szeretek már vezetni, de mindegy) és már csak azért nem hagyom abba mert már nem sok kell, hogy megszerezzem a jogosítványom. Szóval azt mondom, aki elszeretné kezdeni ezt a jogosítvány megszerzést az ne engedje, hogy lehúzzák, Ne mondd mit dolgozol, honnan jöttél, sőt semmit csak általános dolgokat.

 

zsig Creative Commons License 2010.12.01 0 0 7

Ettől óva intek mindenkit: SZE-ATI, Szentendre, Rózsa utca.

A hely egy lepratelep, egy rozoga gyárudvar egy csarnokának sarkában van a "titkárság" és két rossz bőrkanapé, ahol a kókler oktatók és a mercis főnök köpködik a szotyolát. A klotyóban évtizedes redva, oktatóterem egy számítástechnikai múzeum 386-os és 486-os gépekkel, megsárgult monochrom képernyőkkel, fűtés, fogas, ilyesmi persze nincs, a környéken esőben áll a sár.

Elméleti oktatás egy CD, tanuld meg otthon, nem volt rossz, átmentem elsőre, bejárni nem kellett, de nem is lehetett sehová, ti. elméleti képzés nincse'.

Ahogy számla se nagyon, persze.

Teherautóra csináltam náluk pár éve, oktató hol volt, hol nem, majdnem egy évig ment a szarakodás. Ha volt is oktató, több órát késett, addig meg a leprában ácsoroghattam. Volt, hogy potyára mentem, mert miután telefonáltam, hogy akkor most mi lesz, kibökte a fószer, hogy kb. 4 óra múlva talán. Mindezt akkori áron sem kevés pénzért.
A teherautó egy ócska szar régi merci, kétlábas kuplunggal és széthulló műszerfallal, autóbuszos képzést azért nem indítottak, mert szétrohadt a buszuk!
(Miután nagynehezen legyakoroltam, a vizsgán átmentem.) A BÜ tételsor, amit a felkészüléshez adtak, egy kézzel írott fénymásolt firkálmány volt, amit visszakértek (!) mert csak egy van belőle.

A D kategóriát egy másik cégnél csináltam, akik nekik dolgoznak időnként (én hülye, mehettem volna közvetlenül is), akik meg is mondták, hogyha nem lenne válság, szóba se állnának a SZE-ATI-val, mert elég rossz a hírük.
Szó, ami szó, nem akarták kifizetni a buszos csókának az utánam járó pénzt, aztán amikor át akartam iratkozni, nekem sem, mondván, már elköltötték! Mire? Hiszen semmit nem csináltak a D kategóriában, csak továbbpasszolták felepénzért a tanulót! 6 hónapig ment a szarakodás, aztán a "feljelentés" szóra, amit a buszos oktatóval ketten említettünk, került pénz is, de nem volt köszönet, úgy beszéltek velünk, mintha a seggükből húztak volna ki minket.

Apropó, telefonálás: A megadott számokon alig veszik föl, ha föl is veszik, bunkó taplók, visszakérdeznek: "mit dumálsz?", ha kényes az ügy, még ők vannak fölháborodva, hogy ilyenkor merészelem ezzel zavarni (délután 2-kor hétköznap).

Egyszóval egy lenyúlós, igénytelen csürhe banda, mindenki óvakodjon tőlük, mert pofátlanul letagadják a befizetett pénzt és jól tudják, hogy bizonyítani lehetetlen!

kökény80 Creative Commons License 2010.08.24 0 0 6
Köszi! Úgy látszik, olvasta az oktatóm a kommentedet, mert ma már több dicséretet kaptam. Csak konkrétan megkérdezni nem lehet, hogy "Ön szerint mikorra jelentkezhetek vizsgára?" Már csak a forgalmi van hátra, ami a legneccesebb, ezen buknak meg a legtöbben. Naná, 11 000 HUF, ez a legdrágább vizsga.
Előzmény: robicsek (5)
robicsek Creative Commons License 2010.08.23 0 0 5
Akkor az az oktato lehet, hogy vezetni tud, de oktatni, motiválni, nem.
Nem azt mondom hogy amcsi módon mindig mindenkit agyon kell dicsérni, de ha a tanonc valamit jol csinál azt biza meg kell dicsérni, ha meg nem, akkor nem lebaszni kell, hanem megbeszélni, mit másképp.
Előzmény: kökény80 (4)
kökény80 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 4

Sziasztok!

 

Szerintem 2 részre lehet bontani a "melyik a jó autósiskola" kérdést:

  • 1. elméleti oktató (valóban az iskolát minősíti, hogy mennyire mondja el a tananyagot és a vizsgákkal kapcsolatos tudnivalókat, befizetéseket, számlázás menetét, szóval mennyire vállalja a "szervezést")
  • 2. gyakorlati oktató (ez utóbbi nem konkrétan az iskola érdeme/bűne, mert ők több iskolával is szerződésben vannak, több helyről fogadják a tanulókat)

Már csak a forgalmi vizsgám van hátra, most még vezetni járok. Egy dolog zavar: az oktatótól nem lehet választ kapni arra, hogy "mit gondol, hogy haladok?" Egyszerűen elmismásolja a választ, és nem csak velem teszi ezt! Úgy hozta az élet, hogy már nincs kihez bizalommal fordulnom autóvezetés kapcsán, szóval nekem kell eldöntenem, hogy "jól vezetek"-e.

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.01 0 0 3
Ez igaz. A KRESZ oktatást mennyire vették komolyan?
Előzmény: horst_fuchs (2)
horst_fuchs Creative Commons License 2006.10.01 0 0 2
én Ritmohoz jártam, nem rossz, bár szerintem az iskola mindegy, az oktató a lényeg...
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.01 0 0 1

Tényleg nem:-D  De mit mondjunk annak a fiatalnak, aki 0-ról akarni indulni? :-)

Előzmény: robicsek (0)
robicsek Creative Commons License 2006.10.01 0 0 0
Ahol ezt oktatják: http://www.guzer.com/videos/saab_driving2.php az nem 0.....
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.01 0 0 topiknyitó

Melyik autósiskola jó és miért?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!