Keresés

Részletes keresés

Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.23 0 0 172

 

Köszi, katafa!

A fiúk már rá is vannak ugrasztva.

Tegnap is írtam, de vacakolt az Index, nem ment át.

 

Jó varrogatást, aztán mutathatnál valamit.

Előzmény: katafa (169)
eper margit Creative Commons License 2007.01.23 0 0 171

Katafa! Így már értem, mire lehetne ezt a bobbint használni. Majd a következő menetben én is sort kerítek rá...

Előzmény: katafa (169)
eper margit Creative Commons License 2007.01.23 0 0 170

De jó!!! Köszi a segítséget! Valóban odavalósi a csavar.

Látszik, hogy még nem szedegettem szét alkatrészeket. 

katafa Creative Commons License 2007.01.23 0 0 169

Zsuzsuci! A Te nevedre félretettettem. Sue, megvettem, küldöm.

 

Margit! Te ne menjél, mert nincs több (hármat rendeltek). Illetve mehetsz, és akkor újra megrendelik.

36évi Creative Commons License 2007.01.23 0 0 168
Én is!!!!
Előzmény: katafa (166)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.23 0 0 167

Katafa

 

izgatottan várom az eredményeket, tapasztalatokat.....

 

Sue

Előzmény: katafa (166)
katafa Creative Commons License 2007.01.23 0 0 166

Margit! Biztos a talp hátából esett ki - majd mindegyikben van, hogy a távtartót rá lehessen rögzíteni.

 

A bobbin gyöngyfonalhoz, illetve 30-as vastagságú spéci cérnákhoz (pl. Valdani, RIcky Tims Razzle Dazzle) jó ún. bobbin drawinghoz (rajzolás), amikor is a visszájáról varrsz ki mintákat a fedlapon (még a szendvicselés előtt). Nekem már van egy csomó cérnám van erre, úgyhogy délután neki is szaladok.

Előzmény: eper margit (163)
36évi Creative Commons License 2007.01.23 0 0 165
Lehet, hogy Margitnál is az esett ki, én is jártam már így. Nagy fej, rövis menetes rész.
Előzmény: violini (164)
violini Creative Commons License 2007.01.23 0 0 164

Fogadd együttérzésem!Túráztattam az agyam,mert volt ilyenemlékképem,hogy rögtön az első este kiesett egy csavarom,de most rájöttem,hogy az nem volt túl kicsi,hanem a talp hátuljából esett ki varrás közben az a nagyocska csavar,ami a steppeléshez való távtartót hivatott tartani.De még így is megijedtem,hogy rögtön azonnal elrontok valamit.Azóta már kezdek beleszokni a jóba,szelidítgetjük egymást :-)

Remélem valaki tud hasznos infóval szolgálni!

Előzmény: eper margit (163)
eper margit Creative Commons License 2007.01.23 0 0 163

Lányok! Azért (is!) szeretem ezt a fórumot, mert ilyen tapasztalatokat, ötleteket a varrógépszerelő sem tudna mondani! Ilyet csakis a megszállott foltosok tudnak...

 

Most én pl. a következő gondban vagyok: a minap leesett egy csavar a varrásomra. Olyan, mintha a talpat tartotta volna. Ám ezen gépen nem ilyen tartja a talpat.

Röviden: gőzöm sincs róla, honnan esett le!

Szerencsére, napok óta semmi gondom sincs a a géppel! Így most várakozó állásponton vagyok: Honnét esett le a csavar?

 

Katafa!

Mire jó a fekete pöckös bobin? Milyen vastagságú cérna az, amit vastag cérnának nevezel? Amiért ezt megveszed... Mire jó?

Megvenném, ha most kapható és ha jó a munkánkhoz, de nem tudom mire jó....

Kérek választ! Köszi!

 

Előzmény: katafa (158)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.22 0 0 162

Katafa,

 

Te egy Tündér lennél....:c)))))

 

Köszönöm szépen előre is.

Sue

Előzmény: katafa (161)
katafa Creative Commons License 2007.01.22 0 0 161

Nem tudom, mennyi van, de nem egy, mert mondtam a pasinak, hogy felbíztattam a többi Aurórást is. Tudom, hogy Sue is akar.

 

Én holnap de. megyek érte, és akkor félretetetek egyet a nevedre.

 

Sue! Esetleg megvegyem és elküldjem neked??

Előzmény: Zsuzsuci (160)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.22 0 0 160

 

Hurrá!

Még akkor is, ha nem kevés pénz.De a 2. verzió jobb. Mikor mész érte?

Nem tudom  mennyi van nekik, nem hiszem hogy elkapkodják, de megpróbálsz elrakatni nekem egyet?

A hét végén jönnek a gyerekeim, és el tudnák hozni, tehát megy is érte valamelyikük a napokban

Köszi!

Zsuzsa

Előzmény: katafa (159)
katafa Creative Commons License 2007.01.22 0 0 159
Újra telefonált a pasi, hogy nem is annyi, hanem 6,380 Ft. ::))((
katafa Creative Commons License 2007.01.22 0 0 158
A fekete pöckös bobbinok (vastag alsó szálhoz) megérkeztek a VGC-be!! 8900 forintba kerül::(( Hát ... de megnéztem a brit Bernina oldalon, ahol van online shop és ott meg 30 font, ami forintban még több. (Persze kicsit többet keresnek a britek).
Márta néni Creative Commons License 2007.01.17 0 0 157
Igen, már látom. Ezek szerint nemcsak engem tiszteltek meg ezzel a nyomdai csodával, hogy szürkét raknak a szürke jel alá.
Előzmény: Kria (155)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.16 0 0 156

Valamikor a nyáron én is játszadoztam a betűkkel. Nem voltam igazán elégedett .Sikerült valahoy, már nem emlékszem,hogy. De nem tetszett, hogy össze vannak kötve a betűk.Nekem jobban tetszik a szabad tűzéssel írt nevem.Ha valaki ezt jól kikísérletezi, mármint a betűírást,megbeszélhetnénk

 

Kria Creative Commons License 2007.01.16 0 0 155
A 76-os hsz-omban én is ezzel küzdöttem.
Előzmény: Márta néni (154)
Márta néni Creative Commons License 2007.01.16 0 0 154

Ó Te kis optimista. Mindent automatikusan.

Ma megpróbáltam beleprogramozni a nevemet. Merthogy a zászlóra úgyis rá kell írni. Mentségemre legyen mondva, hogy a gépkönyv olyan jól van nyomtatva, hogy szürke alapon szürkén a jelek egyáltalán nem látszanak, csak a szoveg, hogy nyomja meg a       nagy szürkeség       gombot. Na mire sikerült, már a villanysütőm is majdnem bekapcsolt, annyi mindent megnyomogattam. De kész, leírtam, (igaz nem jó helyre, de most már akárhova tudom.)l

Előzmény: eper margit (153)
eper margit Creative Commons License 2007.01.16 0 0 153

Lányok én még mindig sokat gyakorolgatom a varrógép lehetőségeit. Úgy látom, ez még mindig nem a teljes kiismerés, csupán a kezdet!

Persze az alapműveletekkel varrom a napi dolgaimat. De sok időt vesz igénybe a próbálkozások hosszú sora! Ezt szórakozásnak veszem fel, mert egyébként uncsi lenne.

Ti már mindent automatikusan csináltok?

Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.15 0 0 152

 

Köszi a segítséget, Katafa!

Láttam már ezt a linket, ezzel együtt se igazán tudom, miért kellene ez nekem.

Bár, magával az Aurórával is így voltam, aztán eltelt pár hónap, és...

 

Előzmény: katafa (151)
katafa Creative Commons License 2007.01.11 0 0 151

Zsuzsuci! Bobbinról nincs hír. Megígérték, hogy telefonálnak. Idén még nem jártam arra, hogy rákérdezzek.

 

A kanyarvarrótalp elég régi találmány, és általában mindenki lelkendezik, de valahogy nem éreztem ellenállhatatlan vágyat. 30 dollárba kerül.

 

De itt egy link

http://www.bighornquilts.com/cgi-images/image_display.cgi?account=bighorn&image=ncurvmstr.jpg 

Előzmény: Zsuzsuci (146)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.11 0 0 150

A 123 és 124-es hozászólásomban bemutatottakról van szó.

Sue

Előzmény: eper margit (148)
eper margit Creative Commons License 2007.01.11 0 0 149

Szia!

Nagyon jó minőségűek a fotoid! Nagyítva minden tökéletesen látszik. Szeretem az ilyen munka-fotokat!

Úgy látom, elég vastag anyagokból varrtál. Ez nem baj, csupán a lökött varrónőnek nehézség! Ne legyél elégedetlen a minőséggel! Jó!

Én még nem próbáltam a kiegyenlítő lapocskákat. Nem értem rá? Nem volt rá kedvem? Nem tudom mit csinálhatok vele jobban?....Etc-ra

Ilyen kérdések miatt is azt gondolom, hogy jó lenne egy aurórás gépkezelői, technikai, tanító és ötletadó "továbbképzés".

Akár magunkban, akár "szakoktató"-val. Ez utóbbi mondatomat már a topik-tulajnak címezem. Mit szóltok hozzá?

Előzmény: violini (145)
eper margit Creative Commons License 2007.01.11 0 0 148
Napok óta azon gondolkodom, hogy milyen "bemutatott" darabokra hivatkozol a leírásodban. Kérlek, válaszold meg! Köszi!
Előzmény: sunbonnetsue (141)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.10 0 0 147

 

Jaj, Te kis jóhiszemű Évikénk!

Figyeled ugye, milyen gyorsan varázsolnak ezek a VGC-sek?/Lásd:bobbin/

Ezért szinte reménytelen hogy ilyen újabb infók jelentenek nekik valamit. Ebben én nem bízom.

Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.10 0 0 146

 

Katafa!

Köszi a segítsétget!

Bobin ügyben semmi?Vagy nem is érdekli ezeket a VGC-osakat?Azért elég furcsa, hogy ilyen  igényt figyelmen kívül hagynak.Az ember úgy gondolná, hogy az a céljuk hogy eladjanak.

Most meg valami kanyarvarró talpat emlegetnek, láttad?

Sue!

A Te precizitásod utólérhetetlen!Csodállak az adatokért, meg köszönöm is.

Én a matematikus agyamat meghazudtolva, varrásban inkább az ösztöneimre hallgatok.

Violini!

Igen, jók ezek a díszítő öltések, de valóban, a pukliknál egyenetlenekké válnak.

Felkeltetted a figyelmemet, a 93-as öltés nagyon klassz, én még tán nem is használtam.A szabadidőmhöz képest túl sok a lehetőség, amit ez a gép felkínál.Na, majd...

 

violini Creative Commons License 2007.01.10 0 0 145

Sziasztok!Mostanra jutottam odáig,hogy gép-kábel-letöltés egyben legyen.Itt vannak az első lelkes kis próbálkozásaim.Azt próbáltam ki először,ami a elsőre a legjobban tetszett és úgyis passzolt a varrnivalómhoz,a hímzésmintákat.Nem volt egyszerű elsőre,mert nehéz volt eltalálnom,mikor szorul egy kis segítségre az eltérő anyagvastagság miatt (ezt úgy vettem észre nem szereti),így nem túl egyenletes.Lehet,hogy használnom kellett volna a kiegyenlítő lapocskákat.

A következő egy takaró varrása és tűzése lesz,na az jó nagy falat.

 

36évi Creative Commons License 2007.01.09 0 0 144
Esetleg érdemes lenne felhívni a VGCentrmosok figyelmét erre, hátha ők is kapnak frissítést.
Előzmény: katafa (142)
Kria Creative Commons License 2007.01.09 0 0 143
Sue! Köszönöm a válaszod, megpróbálom, majd gyakorolom.
Előzmény: sunbonnetsue (141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!