Keresés

Részletes keresés

kplaszlo Creative Commons License 2007.10.14 0 0 60

Online TV webcast portál

 

Ez is IPTV, konkrétan globális video webcast streaming.

 

Most éppen itt tartt a műsorválaszték: "1692 TV streams listed."

Más a TV webcast műsorválaszték szerkezete, mint a hagyományos TV műsorszórást koppintó klasszikus telkó IPTV szolgáltatóké. A globalitás és a hatalmas műsorkínálat viszont olyasmi, amire a klasszikus telkó IPTV-ben nincs példa. Inkább a műholdas TV vételhez hasonlítható az online TV webcast.

 

schmo Creative Commons License 2007.09.15 0 0 59
Előzmény: Bolivian Dancer (58)
Bolivian Dancer Creative Commons License 2007.09.11 0 0 58

Sziasztok,

 

van valakinek T-Home tévéje? Érdekel a tapasztalototok, véleményetek, porblémáitok.  (A T-Online-tól vagyok..)

 

üdv,

NA

 

adamn Creative Commons License 2007.07.16 0 0 57

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem. T-Online IPTV-t szeretnék beköttetni itthonra, egy kétszobás lakásban lakom. Egyik szobában van minden telefonnal kapcsolatos kütyü (ISDN NT, ADSL modem, Wlan+phone router) a másik szobában meg van a tv, amiben még a kábeltévé kanóca van, de azt le akarom mondani.

 

Hogyan működik ez az egész IPTV megrendelés? 1 megás T-Online ADSLem van. Megrendelem az önkiszolgáló ügyfélszolgálaton, onnantól hogyan, miként folyik a folyamat? Mennyi idő múlva hívnak, hogy egyáltalán szerelhető-e, ha hívnak akkor mikor kijönnek mit hova kötnek, tesznek, baj-e a router, ISDN, vagy valamelyiktől meg kell válnom? És a másik szobába hogyan kerül át a jel a telefoncsatlakozótól a tvig és a vevőkészülékig? A vevő a tvhez hogyan csatlakoztatható? Most egy 55cm es sztereo Samsung Tv-m van, érdemes LCD-re beruházni, vagy inkább tartsam meg ezt?

 

Átlagosan mennyire stabil a szolgáltatás és a vevőkészülék, mennyi kiesés van, az ügyfélszolgálat mennyire ért a dolgához és ha gond van, mennyire lehet rájuk számítani? Az ISDNnel, ADSLlel teljesen elégedett vagyok, csak ez ugye egy más technika.

 

Köszi!

Kicsi T.R. Creative Commons License 2007.03.29 0 0 56

Hali!

 

Ma kötötték be a TVtévé szolgáltatásomat a TVNetnél. Kicsit zsizsikes a kép mert most még 3,5Mbites mpeg2-es stream, de azt igérik váltanak mpeg4-re és szerintem az7ért egy 2,3-es mpeg4 jpbb a 3,5-es mpeg2-nél. Teszdőszak van még. Az amúgy földi sugárzású tv adásokkal bibi van mert lefagy a set-top-box. A többi eddig nézve jól megy. A szolgáltatások még hiányosak szinte semmi extra nem megy (még EPG se) pedig amikor a bemutatón voltam a szolgáltatónál faszán ment nagyon. Egyszóval bénáznak valamin. Láttam olyan csatit, h RTL_H264s neve volt. Gondolom valami kisértleti mpeg4 lesz, de még nem működik. szal nagyon gyerekcipő még a dolog. A Stream-es problémára azt mondták, hibajavítás alatt a dolog. Egyenlőre ennyit tudok első körben mondani.

 

Lényeg: kiforratlan dolog.

 

 

De szerintem verni fog minent ha kis időn belül gatyába rázzák. Addig is azt tudom ajánlani, ha van kedved tesztelheti bárki mert azt mondták amig nem éles a dolog, addig díjmentes.

 

 

Kb. Ennyi.

 

 

Kicsi T.R.

banok Creative Commons License 2007.03.18 0 0 55
A Sopcast nevű P2P-s programon van BBC One.

A streaming témában ajánlom oldalam
Előzmény: kameeleon (53)
vanchu Creative Commons License 2007.03.12 0 0 54
http://wwitv.com/portal.htm

aztán csemegézz
Előzmény: kameeleon (53)
kameeleon Creative Commons License 2007.03.12 0 0 53

Üdv

 

Tud valaki olyan címet vagy szolgáltatót, ahol angol nyelvű TV adást lehet fogni? BBC1, ITV...(híradó csatorna nem érdekel).

 

schmo Creative Commons License 2007.02.15 0 0 52

Szia !
Nekem úgy tünt ezen a topikon több tvnetes van, talán ők tudnak segiteni:

http://forum.hwsw.hu/index.php?s=bd6cc2689a656d9d8e2d5e76b967995b&showtopic=115471&st=0

Előzmény: Maxipocak (50)
Maxipocak Creative Commons License 2007.02.15 0 0 51
A kép tényleg jó, feltéve, hogy nincs az alján két párhuzamos, vibráló vékony csík. Újraindítás után megszűnik. Nem tudom, nálad hogy van, itt naponta min. egyszer szakad a net, újraindul az STB, stb. :o) Szóval még nem igazán stabil a dolog, de kétségtelenül jó lesz, ha egyszer majd kijavítják a hibákat (pl. restart után elfelejti a hangerőt, a csatornasorrendet, felvétel csak a néhány csatornára elérhető EPG alapján működik, és az így felvett műsor nem tekerhető előre-vissza, ékezetek kezelése elég fura, és így tovább).
Előzmény: Playerka (35)
Maxipocak Creative Commons License 2007.02.13 0 0 50
TVNet-es IPTV esetében tud valaki segíteni, hogy hogyan lehet felvenni? Mert nálam a távírányítóval csak számokat akar írni, és miután beállítom a dátumot, időt, csatornát, nem menti el (kézi beállítás). Az EPG alapján felvétel címűt még nem próbáltam, de nem is mindegyik csatornához van EPG.
wilard Creative Commons License 2007.02.01 0 0 49
Hat eppen itt van a kutya elasva...
Szepen lassan lecserelodnek a tv-k lcd-re, plazmara, aztan kapod a "roszabb" minoseget!
Ideje lenne mar a digitalis foldi sugarzast orszagossa tenni, agyontomorites nelkul.
Előzmény: mike5150 (48)
mike5150 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 48

Kár érte... :(

Legtöbb helyen azt olvasni, hogy a képminősége hagyományos katódos tévén jobb a kábelnél, csak az LCD-n kockásabb picit.. Te milyen tv-ken nézted?

Fagyás, akadás szimpla tévézés közben volt, vagy csak a tékánál állt fejre?

Rögzítés, time-shifting zökkenőmentes volt?

 

Az biztos, hogy az optika lenne a megfejtés, de talán javít rajta valami a mostani sávszélesség-emelés is...

Előzmény: sellei (46)
sellei Creative Commons License 2007.01.31 0 0 47
Azt elfelejtettem írni, hogy mindez T-Home volt.
Előzmény: sellei (46)
sellei Creative Commons License 2007.01.31 0 0 46

Sziasztok!

A teszt-időszak végeztével most adom vissza. A "technológia" tetszik, egyértelműen ez lesz a jövő, csak előbb minden házba be kell húzni az optikát, hogy ne legyen gátja a sávszélesség. Nekem öt üzemelő TV van otthon, tehát egyelőre még nem alternatívája a kábeltvnek. Két settopboxot kaptam, két tv-re lett rákötve, de a másodikon már nem lehet rögzíteni a műsorokat. A képminőség gyengébb volt mint a kábelen. A videotéka még elég szerény a filmek számát tekintve. Egy filmet akartam kikölcsönözni, de akkor elment a hang, még a tv műsoroknál is. Újra kellett az egészet indítani, ami kb. 15 perc volt. Kicsit elment az egésztől a kedvem.

Hirtelen ennyi.

Üdv.

mike5150 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 45

ok

thx

 

Előzmény: shabbarulez (44)
shabbarulez Creative Commons License 2007.01.26 0 0 44
Előzmény: mike5150 (43)
mike5150 Creative Commons License 2007.01.26 0 0 43

Gondolkodom ezen a T-Home dolgon, úgyhogy felrántom picit a topikot, mert baromira érdekelnének a legfrissebb tapasztalatok...

Főleg szakadozás, képminőség, párhuzamos netezés, videótéka kínálata ilyesmi.

 

Akinek már van, osszon meg néhány infót!

köcce

Playerka Creative Commons License 2006.12.08 0 0 42
De T-Home. Az én helyzetem speciális, mert én már régen jelenkeztem a tesztre, csak az Ő hibájukból nem tudták teljesíteni. Szóval tovább pontosítom: 30 napon belül úgy lehet lemondani, hogy nem kell a hűség pénzt kifizetni, de a 30 napos használatot azt rám számlázzák. A teszt szót én nem a T-online-os hivatalos nyelvhasználatban értettem. Egyébként nevezzem tapasztalat szerzésnek. Azt hiszem előfizetem, mert eddig elégedett vok.
Előzmény: schmo (41)
schmo Creative Commons License 2006.12.07 0 0 41
Playerka,
De nem t-home, ugye?
Legalábbis nekem azt mondták, hogy itt nincs próbaidő... vagy megvicceltek?
Előzmény: Playerka (39)
Grizzly79 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 40
Nézem azt is. Azután találtam meg, hogy ide írtam... :-)
Előzmény: schmo (38)
Playerka Creative Commons License 2006.12.07 0 0 39

Schmo,

 

Rosszul fogalmaztam. Megrendeltem, amit 30 napon belül még lemondhatok. De úgy néz ki, hogy megtartom.

Előzmény: schmo (37)
schmo Creative Commons License 2006.12.07 0 0 38
Szia !
A t-online polifórumán van egy IPTV-s topik, ott sok (több :-) ) müszaki info is van, nézz be oda.
Előzmény: Grizzly79 (36)
schmo Creative Commons License 2006.12.07 0 0 37

Playerka,
Mi az hogy teszteled?
Úgy tudtam, a tesztelések lezárultak.

 

 

Előzmény: Playerka (35)
Grizzly79 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 36
Sziasztok!

T-Home TV bekötésén gondolkodom. A Faxom tele van már a UPC köcsögösködésével.
Arról lehet tudni valamit, hogy milyen felbontásban jönnek az anyagok? Nincsen agyontömörítve? Nagyfelbontású TV-n milyen a kép? A menük és s csatornaváltás sebessége milyen?

Köszi előre is a válaszokat!

Üdv.
Mr. Grizzly
Playerka Creative Commons License 2006.12.06 0 0 35

Sziasztok!

 

Kb. 1 hete tesztelem az IPTV-t. Sztem teljesen rendben van. A kép minősége televiziótól függően tökéletes és minden csatornán egyforma. Jó szívvel javaslom mindenkinek.

Csabarió Creative Commons License 2006.12.02 0 0 34

 

 Sziasztok!

 

 Én november 7-én rendeltem meg online a t-home tv szolgáltatást. Mint megtudtam november 15-én küldték át a T-comnak akik bemérik a vonalat.  És azóta sem értesítettek, hogy mi az eredmény. Az ügyfélszolgálaton az elején nekem 2 hetet mondtak, de abból nem lett semmi.

schmo Creative Commons License 2006.12.02 0 0 33

Szia !
Végül több levél és telefon után sikerült megrendelni.
Azért elég gáz szerintem ez a helyzet...

Most pedig elkezdjük a várakozást a bemérésre... kiváncsi vagyok, mennyi idő. Az ügyfélszolgálatos 1-1.5 hetet mondott. Meglássuk...

Előzmény: joula1 (32)
joula1 Creative Commons License 2006.12.01 0 0 32
Én sem látok semmit. Beszéltem ügyfélszolgálattal és jelenleg a felület karbantartása folyik és remélhetőleg hamarosan visszakerül a felületre a rendelési lehetőség. Talán nem bírják kezelni a bejövő megrendeléseket és szimplán letiltották az online felületről :).
Előzmény: schmo (31)
schmo Creative Commons License 2006.11.27 0 0 31
Hogy tudom megrendelni az online ügyfélszolg oldalon? Nem látok semmit, amivel rendelni lehet bármit is :-(
Előzmény: Playerka (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!