Nyitotta:még csak az kéne, 2006.09.23 11:20 |
Hozzászólások: 41 | Hozzászólók: 18
Nem példa nélkül való, hogy politikusok lemondtak vagy lemondatták őket egy-egy, a gyurcsány ügynél nagyságrenddel kissebb botrány miatt is, az európai és az európán kívül eső országokban egyaránt.
Nemzetünkre hoz világraszóló szégyent Gyurcsány Ferenc, ha nem mond le önként, vagy nem mondatják le önként párttársai, koalíciós partnerei.
Gyüjtsük ide a baloldal számára, hogy ki mikor és miért kényszerült lemondani, mert maguktól úgy látszik nem gondolják, hogy ilyen is előfordulhat.
Nixon - ellenzekiek megfigyelesi ugyeben hazudott. Lemondott (meg a birosagi dolog elott) Orban - ellenzekiek megfigyelesi ugyeben hazudott. NEM mondott le (meg a birosagi dontes utan sem)
Jelenleg úgy néz ki, hogy még Bahama is európaibb ország, mint a gyurcsányi vezette Magyarország!
Nézzétek meg, hogy ott miért is mondott le egy miniszter. Ehhez képest nálunk élnek és virulnak Medgyessy, El Quró és tsai.
Official quits over Anna Nicole flap
By JESSICA ROBERTSON, Associated Press WriterSun Feb 18, 10:40 PM ET
Immigration Minister Shane Gibson resigned Sunday night in a flap over his relationship with Anna Nicole Smith, apologizing to the Bahamian people for any embarrassment he may have caused the country.
Photos recently appeared in a Bahamas newspaper showing Gibson in bed with the former Playboy Playmate and embracing her. Both were fully clothed, but the pictures stoked a controversy because Gibson had fast-tracked Smith's application for permanent residency on the island chain.
"I want to apologize to all persons who may in any way have been offended by anything that I have said, done, or perceived to have said or done," Gibson said on state TV.
"To the extent that my beloved country has in any way suffered from anything that I was perceived to have said or done, I want to apologize to the Bahamian people as a whole," he added.
However, Gibson denied any wrongdoing and said he did not have a sexual relationship with Smith.
Csak megjegyezném, a Trabantos nem volt vétkes, mivel balra fordultak a főútvonalon, nem vehették észre az őrült sebességgel közeledő miniszteri kocsit! Ha jól tudom, másodfokon fel is mentették őket...
Még a sokat szidott amerika is "európaibb" nálunk.
Ott lemondott a megbukott Rumsfeld, itt nem mond le a megbukott Gyurcsány....
"Lemondott az amerikai hadügyminiszter
Sz. I. M.
2006. november 8., szerda 19:15
Lemondott Donald Rumsfeld amerikai védelmi miniszter. A politikus alighanem azért távozik, mert a demokraták elõretörtek az idõközi választásokon, és elsõsorban Irak-politikája miatt bírálták Bush elnököt. Az elnök emberei közül Rumsfeld támogatta a leginkább az iraki beavatkozást.
A CNN értesülései szerint lemondott az amerikai védelmi védelmi miniszter, Donald Rumsfeld. A politikus távozását az iraki beavatkozás miatt már régóta emlegették, évek óta várható volt a (le)lépés.
A mostani hír alighanem az iraki helyzet súlyosbodása mellett azzal is magyarázható, hogy a republikánus 12 éve a legnagyobb vereséget szenvedték el a képviselõházi választásokon, magyar idõ szerint keddrõl szerdára virradóra. (A szenátusban, ahol csak a mandátumok egyharmadáról szavazhattak a választók, még nem dõlt el, hogy a republikánusok elvesztik e többségüket.)
Elszáll a héja
Rumsfeld a "héják" közé tartozott Washingtonban, az agresszív amerikai katonapolitika híveként irányította a hadsereg beavatkozását Irakban. A demokraták elsöprõ választási sikere után végképp meginoghatott a védelmi miniszter posztja.
Rumsfeld régóta aktív politikus: elõször a Nixon kormányzatban töltött be különbözõ posztokat, volt például NATO-nagykövet Brüsszelben. Majd Gerald Ford adminisztrációjában 1975-77 között volt már egyszer védelmi miniszter. Ezután némileg visszavonult a közélettõl. George W. Bush hatalomra kerülése óta õ és barátja, Dick Cheney alelnök határozta meg az amerikai kül- és katonapolitika legfontosabb lépéseit. "
Persson - egyszeru parlamenti valasztassi bukas utan. Lemondott
A miniszterelnökségröl persze, lévén, hogy elvesztette a kormánytöbbséget (Magyarországon auomatikusan ügyvivövé válik a miniszterelnök a választások kiírásával, Svédországban formálisan le kell mondania).
A pártelnökségröl meg nem mondott le, csak megígérte, hogy majd tavasszal lemond.
Nixon - ellenzekiek megfigyelesi ugyeben hazudott. Lemondott (meg a birosagi dolog elott) Orban - ellenzekiek megfigyelesi ugyeben hazudott. NEM mondott le (meg a birosagi dontes utan sem)
Na, már megint keveredik a szezon a fazonnal.
Orbán azt állította, hogy lehallgatták. De nem tudta bebizonyítani, hogy igaza lett volna.
Nixon pedig megfigyelt! Azaz lehallgatott. Ő nem várta meg a döntést, mert egyértelmű volt a dolog.
Persson - egyszeru parlamenti valasztassi bukas utan. Lemondott Orban - Negyszeri (!) bukas az ot valasztasbol. NEM mondott le.
És akkor mi van???
Milyen hátrányod származott belőle, hogy több választást is elveszített, vagy ennyire fáj?
Dukakis - "Kiderült, hogy van 1 kurvája, és visszalépett még a politikától is" Dajcs Tamas - "Kiderült, hogy van 1 kurvája," sot torvenytelen gyereke. NEM lépett vissza
Deutsch tényleg nem egy erkölcsi példakép, de talán ezért is nem miniszterelnök.
Most komolyan kérdezem!
Ezek okozzák úgy istenigazából ezt a hatalmas adósságot, vagy az, hogy mondjuk a miniszterelnök 880 milliárdot fektet be barátaival Jakarta-ban?
Ezek miatt az ügyek miatt minősítenek le minket állandóan, vagy amiatt, hogy 4 év alatt legalább 8-at távolodtunk az eurótól?
Ezek miatt nem fogadtak el eddig három konvergencia-progit (hál'istennek most végre már sikerült), vagy amiatt, mert eddig a kormány meghamisította a költségvetés adatait?
Tudom bizonyitani Macisajt egy koztorvenyes bunozo!
Csak az erre vonatkozo torvenyt felejtettek el meghozni. De ez nem szamit, Macisajt egy koztorvenyes bunozo, amit "meg kell torolni es szigoru buntetest varok".
Nogradi AZERT mondott le MERT az o gyogyulasa is tobb idot vett igenybe es UGYSEM tudta volna ellatni miniszteri feldatat illetve a masik par MEGHALT!!
De ha mar politikusi baleseteknel tartunk.
Nicsak mit talaltam, mennyi is az allas a Fidesz es az osszes tobbi (!) part altal okozott beleseteknel/szabalyserteseknel?!
Fidesz 26 baleset/szabalysertes - Osszes tobbi (!!!) part egyutt 22
"Ma újabb fordulatot vett az ún. Juszt ügy. A Fővárosi Főügyész, Bócz Endre bűncselekmény hiányában elutasította a vádemelést Juszt László állítólagos államtitoksértése ügyében. Az ügyészi határozat szerint, az államtitokká minősítés folyamatába hiba csúszott, és a Kriminális című hetilap által közzétett iratot olyan személy minősítette államtitokká, aki erre a törvény nem jogosított fel. Ebből következően az irat nem vált államtitokká. Államtitok nélkül pedig nem lehet államtitoksértést elkövetni. Dr. Bócz Endre így már másodszor szüntette meg bűncselekmény hiányában a büntető eljárást.
Azt még nem lehet tudni, hogy Györgyi Kálmán megismétli-e a korábbiakat, és esetleg ismét felülbírálja főügyészét. A büntető eljárásnak így vélhetőleg vége szakadt. Juszt László visszakapja az útlevelét, vadászfegyvereit stb. "
----
Így úszta meg Juszt, ráadásul elötte még őmaga is tudta/írta hogy államtittoksértés amit elkövetett, de vállalja...
Hülyeségeket beszélsz, de tőled ez nem újdonság. Nem csak titkosítva nem volt, de nem volt titok, miként a bíróság ítéletéből ez még számodra is talán érthetően kiderülhetett volna, ha ismernéd.
Itt (USA) ha egy politikus akar egyszer (es nem 3-szor, mint Gyurcsanyi) kurvanak titulalja a hazajat, akkor a politikusi elete ezutan mar csak maximum orakban merheto. Itt meg leteznek olyan fogalmak, mint hazaszeretet, patriotizmus.
1. Nógrádi eset: A miniszter lemondott (ennek a szónak nézz utána valahol mit is jelenthet). A megfenyegetés urban legend, a trabantos ugyanúgy szabályt sértett.
2. Juszt államtitoksértéssel dicsekedett, úgyhogy innentől az egész szöveged csak hablaty. A stüszivadász csak amiatt úszta meg, hogy utóbb kiderült a szokásos minisztériumi hanyagság miatt az iratot nem tikosították (lásd még Magyar Bálint féle érettségibotrány).
Álomkormányt hirdetett egy Fidesz-közeli intézet 2006. szeptember 25., hétfő, 16:38|
Elméletben lehet, a gyakorlatban kizárt - így vélekednek az általunk megkérdezett szakértők arról, van-e esély Orbán Viktor javaslatára, amely szerint szakértői kormány váltsa le Gyurcsányékat. Egy Fideszhez közel álló intézet ugyanakkor már meg is nevezte egy ilyen kormány névsorát. Miniszterelnöknek Bihari Mihály alkotmánybírósági elnököt javasolják, igaz, őt erről nem kérdezték meg.
Fidesz-közeli intézet
A nemrégiben alakult Nézőpont Intézet szeptember 13-án tette közzé első tanulmányát, amelyet Kapkodó egyensúlyozás címmel a második Gyurcsány-kormány első 100 napjáról készített el. Az intézet kutatásvezetője Mráz Ágoston Sámuel politológus, szakmai tanácsadója pedig Cséfalvay Zoltán egyetemi tanár, az Orbán Viktor Fidesz-elnök által korábban kezdeményezett Gazdasági Konzultáció szóvivője, valamint Vukovich Gabriella, a Központi Statisztikai Hivatal volt elnökhelyettese, aki szintén Orbán Viktor felkérésére társszerzője volt a kormányprogram júniusi vitájára elkészült Fehér könyvnek. (Forrás: MTI)
A bő egy hete nyilvánosságra került Gyurcsány-felvétel óta a Fidesz többször is hangsúlyozta, hogy korlátozott mandátumú szakértői kormányra lenne szükség. Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője a felvetést azzal indokolta, hogy a szakértők lennének képesek visszaállítani a politika iránti közbizalmat. A Fideszben hétfői megkeresésünkre nem közöltek részleteket az elképzelésről, az [origo] által megkérdezett szakértők ugyanakkor kétkedve fogadták az ötletet.
Szíkinger István alkotmányjogász szerint a szakértőkből álló kormányt kizárólag erős parlamenti többséggel lehet létrehozni. Az alkotmányjogász szerint a gyakorlat az, hogy az európai államok gazdasági krízishelyzetben nagykoalíciót - Németországban jelenleg SPD-CDU nagykoalíció - vagy ritkábban szakértői kormányt - Olaszország 1995-96 között - állítanak fel. Szíkinger szerint mindehhez erős támogatásra, többek között egy MSZP-Fidesz paktumra lenne szükség, ennek viszont jelenleg kicsi az esélye.
Ugyancsak realitás nélküli szlogennek tartja a felvetést Gyulai Attila, a Political Capital elemzője, aki szerint olyan szavazatmaximáló ötletről van szó, mint amikor Orbán Viktor a tavaszi választások előtt Bod Péter Ákos volt jegybankelnököt javasolta miniszterelnök-jelöltnek. Gyulai szerint egy szakértői kormánynak akkor lenne realitása, ha a tavaszi választások után patthelyzet alakult volna ki, vagyis se az MSZP, sem a Fidesz nem tudott volna kormányt alakítani.
Az ötletről az [origo] szerett volna többet megtudni, Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője azonban a párthoz közel álló Nézőpont Intézethez (az intézetről részletek keretes anyagunkban) irányított bennünket, amely hétfőn konkrét személyeket is megnevezett, hogy kik lehetnének a szakértői kormány tagjai. Mráz Ágoston, az elemző intézet kutatásvezetője az [origo]-nak elmondta: a javasolt személyeket nem keresték meg, csupán az alapján állították össze a névsort, hogy kik lehetnek azok a személyek, akik a bal- és a jobboldal számára is elfogadhatóak lennének.
A javaslat szerint a technokrata kormányt támogatná mind az öt parlamenti párt. Mandátuma egy évre szólna, vagyis 2007 októberében lennének az új választások. A jelenlegi kormányzati struktúra alapján Bihari Mihály, az Alkotmánybíróság jelenlegi elnöke lehetne a kormány miniszterelnöke. (Bihari az Ab szóvivője útján csak annyit közölt: alkotmánybíró nem lehet a kormány tagja.)
Bod Péter Ákos lenne a gazdasági miniszter, aki már az Antall-kormányban is hasonló pozíciót töltötte be. Surányi György volt jegybankelnök állna a pénzügyi, Ferge Zsuzsa szociológus a szociális, Pozsgay Imre, a Németh-kormány volt állam minisztere a kulturális tárca élén.
A külügyi tárcát az európai uniós hivatal korábbi elnöke, Gottfried Péter irányítaná, az igazságügyit Györgyi Kálmán volt legfőbb ügyész, az önkormányzatit Szaló Péter, a Nemzeti Fejlesztési Hivatal korábbi elnöke, az egészségügyit pedig Tulassay Tivadar, a SOTE rektora vezetné. A szakértői kormány honvédelmi minisztere Deák János volt vezérkari főnök lenne, a környezetvédelmi tárcát pedig a minisztérium korábbi államtitkára, Hajós Béla vezetné.
Európában egyébként általános minta nincs, de több példa is volt arra, hogy a politikai erők egyetértésével egy konkrét probléma megoldására "tűzoltó kormányok" alakultak. Olaszországban a Silvio Berlusconi vezette koalíció felbomlása után alakult 1995-96-ban a bankár Lamberto Dini vezetésével szakértő kormány a költségvetési gondok megoldására. Romániában Mugur Isarescu, a központi bank korábbi elnöke irányította 2000-ben a kormányt, amelynek célja ugyancsak a gazdaság rendbetétele volt.
Csehországban a Klaus-kormány 1997-es bukása után irányította több mint fél évig az országot egy hivatalnokkormány, amelynek élén Josef Tosovsky bankár állt. Nemrég ismét felvetődött a cseheknél egy szakértői kormány megalakításának gondolata, mivel az egymással szemben álló politikai tömbök egyenlő számú - száz-száz - mandátumot szereztek.
Nógrádi László miniszter sofőrje főnöke utasítására lépte túl a sebességhatárt, 170-nel hajtott egy sima országúton, hogy időben odaérjen Orbán egyik vidéki fellépésére.
Később, a rendőrségi nyomozás során a halálos balesetet szenvedett fiatal pár családtagjait megfenyegették, hogy ne erőltessék a további eljárást, mert bajuk eshet!
Más.
Orbánék 1999-ben koholt vádakkal betiltották Juszt László tévériporter műsorát, lefoglalták lapjának szerkesztőségében a számítógépeket, tönkretették újságját, eszközeit nem kapta vissza, a gépeken tárolt adatok és írások megsemmisültek. Amikor a bíróság jogerősen állpította meg Juszt ártatlanságát, sem bocsánatot nem kértek, sem kártérítést nem nyújtottak. Mindeközben maga a miniszterelnök, a bírósági eljárást "megelőlegezve" egy rádióinterjúban bűnösnek nyilvánította Jusztot.
"Kohl például ha jól emlékszem valamilyen kampánypénzek miatt kényszerült lemondásra, javítsatok ki ha tévedek."
2000-ben. NO de mi is volt utana?!
dr. Orbán Viktor Magyarország miniszterelnöke és Helmut Kohl volt Német kancellár NAGGYŰLÉST TART 2002. április 16-án, kedden 16:30 órai kezdettel Győrött, a Széchenyi téren!
Jo nezzuk ugy az itt elohoztt peldakat, hogy mi van itthon!
Nixon - ellenzekiek megfigyelesi ugyeben hazudott. Lemondott (meg a birosagi dolog elott) Orban - ellenzekiek megfigyelesi ugyeben hazudott. NEM mondott le (meg a birosagi dontes utan sem)
Dukakis - "Kiderült, hogy van 1 kurvája, és visszalépett még a politikától is" Dajcs Tamas - "Kiderült, hogy van 1 kurvája," sot torvenytelen gyereke. NEM lépett vissza
Persson - egyszeru parlamenti valasztassi bukas utan. Lemondott Orban - Negyszeri (!) bukas az ot valasztasbol. NEM mondott le.