Keresés

Részletes keresés

Triumphator Creative Commons License 2006.10.03 0 0 69

"Tisztelt Adó-és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal!

Nos,ha őszinte vagyok Önökhöz,akkor azt tudom mondani,hogy tele vagyok kétségekkel.
Azért,mert az adó-és egyébb bevallásaimat elkúrtam.
Nem kicsit,nagyon.Európában ilyen böszme adócsalást még ember nem csinált,mint amit én
csináltam.Meg lehet magyarázni.Nyilvánvalóan végighazudtam az utolsó másfél-két
évet.Teljesen világos volt,hogy az a bevallás,amit leadtam,az nem igaz.Amit reggel
írtam,hamis,amit este,hamis,amit éjjel,szintén az.

Am miután 16 éve mindenki adót csal,úgy gondolom következmények nélkül én is megtehetem.
Egyébként szűk családom,gengszter-és üzlettársaim továbbra is maximális bizalommal vannak
irántam.

A morális válságomat,majd kezelem valahogy.

Tisztelettel:

Adózó állampolgár"

 

-------

 

szerintem.



még csak az kéne Creative Commons License 2006.10.03 0 0 68

"Amire GYF magasról szarik"

 

Nem, mert az antidemokratikus lenne.

Ez esetben a morál olyan mélyponton marad az országban, hogy csődbemegy az egész ország.

 

Gyurcsány megér annyit, hogy mindenki csődbemenjen miatta?

Előzmény: lcoder (67)
lcoder Creative Commons License 2006.10.03 0 0 67
Amire GYF magasról szarik, õ be van betonozva, onnan 4 évig csak a saját elvtársai robbanthatnák ki, õk meg majd hülyék lesznek ezt megtenni...
Előzmény: még csak az kéne (65)
lcoder Creative Commons License 2006.10.03 0 0 66
Akkor ezek szerint te 1848 március 15-ét is elítéled...

Másrészt 300 ember hõbörgött az MSZP pénzszivattyújánál (amik közül nem tudni hány volt azt SZDSZ által fizetett provokátor), ugyanakkor több tízezer ember tüntetett a hazugság miatt. 300 vs több 10 000. És ez elég volt ahhoz hogy a állib összemossa a 300 randalírozót a több tízezer tiltakozóval, majd ez utóbbit a teljes jobboldallal, de különösen a FIDESZ-szel és Orbán Viktorral.
Előzmény: halandó (56)
még csak az kéne Creative Commons License 2006.10.03 0 0 65
A választópolgárok és a KE szerint Gyurcsány nem maradhat!
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.24 0 0 64
Serul?
Csipkerozsika almot alszik!
Előzmény: még csak az kéne (63)
még csak az kéne Creative Commons License 2006.09.24 0 0 63

Fletó mondj le, mert amíg ott vagy sérül a demokrácia.

Felician Creative Commons License 2006.09.23 0 0 62
Tényleg szörnyű a helyzet!

Ha Gy.F. következmény nélkül politikailag túlél, onnan nincs lejjebb.

Egyébként (idézem magam máshonnan):


A BEVALLÁS gesztus, mikor kiállsz, vallasz, és vállalod AZOKAT a következményeket, melyek a veled szembenállókkal közös értékrended alapján tettedből következnek. Véletlenül sem nevezhető BEVALLÁSNAK, ha HAGYOM KITUDÓDNI az igazságot, aztán hirtelen felvállalgatok. A miniszterelnök egyszer mondott igazat, fél éve zárt ajtók mögött a sleppjének, aztán együtt hazudtak tovább ugyanúgy. Választást nyertek ezzel. Most kiszivárogtat. Ha nem ő,még rosszabb. Kiszivárgott. Lebukás után igazat mondani NEM beismerés és NEM felvállalás. Egyébként ezt annak nevezni már magában hazug fogalmi ügyeskedés, tehát hagyjuk már azt, hogy ő most van megtisztulóban és lehet hinni neki, nem akarja folytatni. Meztelen a király.

Az ügyet nem a hazugság ténye fújja ekkorára. Eddig is tudtuk, hogy mind hazudoznak, de tessék már látni, hogy ez jelen esetben nem lényeg! A hazugság kalibere, a pazar bizonyítottság és a várható következménynélküliség az, ami elviselhetetlenül felháborító. Ezt színezi tovább az az orcátlan hozzáállás, miszerint (szándékosan hamisan értelmezett!) beismerésem után megelőlegezem magamnak a bűnbocsánatot, kitalálom a penitenciámat és magabiztosan másokra oktrojálom az ahhoz való asszisztálást.
Mindezt egy olyan hazugságból való lebukás után, ahol nem kis koalíciós stratégiákról, honvédséghez való hozzáállásról, bevételi stratégiákról volt szó (mint az Orbánnal kapcsolatos példálózások ezeket szajkózzák, s melyek bocsánat, de ehhez képest pitiáner dolgok. Itt az egész ország globális helyzetéről szóló gyökeres valótlanságállításról van szó, miből következően az egész program volt LÉNYEGILEG hazug, márpedig demokráciákban programokra kapnak felhatalmazást politikai csoportok. Ennyit a legitimitásról.

Akármilyen fájdalmas, Orbán Viktor ILYET soha nem művelt. Nem kell szeretni, de ne hagyd, hogy a hányinger az agyadra menjen. A Kossuth-téri szónokok is ettől olyanok, amilyenek.

Másik: Ne vonjuk nagyvonalúan egy kalap alá az ígéret be nem tartását és a hazugságot, jóllehet egyik se szép dolog. Az egyik a jövőről szól, és visszamenőleg válik igaztalanná egy állítás, a másik a tényszerű jelenről szól, és már kimondása pillanatában bűnös. Nem bizonyítható, hogy O.V. már szavai kimondásakor tudta volna, hogy márpedig ő koalícióra fog lépni a kisgazdákkal (mondjuk). (Valszeg, ha kormányt alakíthatott volna nélkülük, nem tette volna. ) Gyurcsány Ferenc azonban nem hogy megszegte kampányígéreteit, de fényesen rá is bizonyosodott (és ez a lényeg!), hogy már a kimondásban sem volt jó szándék. Azonkívül az (akkori) jelen állapotról is ordító valótlanságokat állított, ez pedig a HAZUGSÁG maga. És mindez rábizonyítva.
O.V.-ra nem lehet hazugságot BIZONYÍTANI. Ezzel korántsem akarom védeni az ő politikai stílusát, de az egész helyzet jellegének helyes megértéséhez szerintem ez feltétlenül hozzá tartozik. Hogy a bizonyítottság ténye miért alapvető jelentősségű a helyzet megítélésében, a tekintetben kérdezzetek meg egy jogászt, mi az ártalanság vélelmének jelentősége túl azon, hogy jó fejek vagyunk a közjogban.

Egyszóval az összemosás valóban összemosás, és támadható.

F
még csak az kéne Creative Commons License 2006.09.23 0 0 61
Vajon mikor kerül ismét helyre a demokrácia, melynek egyik pillére a miniszterelnöknek az igazság melletti elkötelezettsége.
még csak az kéne Creative Commons License 2006.09.22 0 0 60

Továbbra is kérdéses, hogy az antidemokratikus és törvénytelen eszközökkel hatalomra került, az ország vezetésére alkalmatalnságát számtalanszor bizonyító gyurcsány miért nem mondott még le?

Talán nem európai politikus?

még csak az kéne Creative Commons License 2006.09.21 0 0 59

Sokan még is úgy próbálják beállítani, hogy akkora szarban vagyunk, amekkorát csak az képes eltakarítani aki csinálta.

 

Mekkora komcsi demagógia...

Előzmény: ovszeres (58)
ovszeres Creative Commons License 2006.09.21 0 0 58
Ugye senki nem gondolja komolyan, hogy tízmillió emberből, egyedül egy hazudós Gyurcsány képes kivezetni az országot abból a válságból, amibe ő vitte bele a gazdaságot.
Akkor vajon miért nevezik meg a külföld gazdasági befektetői, a felemelkedés egyetlen letéteményesének ezt a paranoiás, beteg embert?
Csak remélni tudom, hogy nem azért, mert ő lefizethető a külföldi befektetők által. Vajon a sok felvett hitel, mind a legkedvezőbb feltételekkel került Magyarországra, vagy különböző érdekcsoportok lobbizhattak a kormányfőnél?
A nemzetközi befektetők kínosan aggódnak Gyurcsányért. Ugyan ki hiszi el, hogy nem a saját pénzük, hanem Magyarország érdekei az elsők számukra. Persze a kérdést rosszul tettem fel, mert vannak bizony, akik csak azoknak hisznek, akik bevallottan hazudoznak, tudatosan rombolták a gazdaságot a hatalom megtartásáért.
Talán ez nekik is gondolatébresztő.
halandó Creative Commons License 2006.09.21 0 0 56

 

Mint írtam, nem mellette szavaztam. Így nem érzem magam átverve annyira!

Az erőszak rosszabb a hazugságnál! Mindennél elítélendőbb!

Előzmény: még csak az kéne (51)
még csak az kéne Creative Commons License 2006.09.21 0 0 54

"Kösz nem, bár ott még lenne hely bőven"

 

 

El is hiszem, a megszorító csomagok után...

 

Előzmény: Pávek úr (52)
Hermelin Creative Commons License 2006.09.21 0 0 53

Sokat hangoztatják, hogy Magyarország :  Keresztény ország.

 

Nos, most, most meg fog nyilvánulni, ki mennyire keresztény ebben az országban.

 

Amennyiben Gyurcsány Ferencet erkölcsileg (morálisan) alkalmatlannak találják, akkor lehet választani:

 

Ő legyen a példakép, vagy Isten, aki a szívekbe és a lelkiismeretekbe írta be a tíz erkölcsi (morális) törvényét.

 

Arra akarok kilyukadni:  A törvény tisztelete bennünk, általunk: egy sokak által morálisan leírt, elítélt embertől függ, vagy attól, hogy Istennek szótfogadunk-e: Nem lopunk, nem csalunk, nem hazudunk, nem kötekedünk, nem rekesztünk ki, stb.

 

 

Lássuk !  És ez el fogja dönteni, keresztények-e a magyarok, vagy csak szeretik hangoztatni, mert ez olyan jól hangzik, avagy ezután "joggal" megengedhetik maguknak a klf. visszaéléseket, MERT... !

 

Előzmény: még csak az kéne (15)
Pávek úr Creative Commons License 2006.09.21 0 0 52
Kösz nem, bár ott még lenne hely bőven; viszont (00rbán) vezéretekében már nagyon sokan szoronkodtok.
Előzmény: még csak az kéne (49)
még csak az kéne Creative Commons License 2006.09.21 0 0 51

"Évek óta szavazok balra, és nem valami mellett, hanem valami ellen!"

 

A feri megmondta, hogy évekig hazudtak. Tehát hazugságnak ültél fel, amikor elhitted a dumáikat és évekig a hazug szólamok hatására szavaztál valami ellen.

 

 

Nem kellemetlen neked, hogy így átvertek?

Előzmény: halandó (45)
halandó Creative Commons License 2006.09.21 0 0 50

 

Én ezt ugyanott találtam  :)

 

Ön elfogadhatónak tartja-e, ha politikai kérdésekben az emberek így fejezik ki nemtetszésüket?
Nem, ez a demokráciában sem engedhető meg: 80 százalék
Igen, ez a demokráciában megengedhető: 15 százalék
Nem tudja, nem válaszol: 5 százalék

Előzmény: Törölt nick (46)
még csak az kéne Creative Commons License 2006.09.21 0 0 49
Te meg visszabújhatsz Gyurcsányod valagába.
Előzmény: Pávek úr (47)
halandó Creative Commons License 2006.09.21 0 0 48

 

 Nem hiszem hogy 500 ember megkérdezéséből bármire lehetne következtetni!

Előzmény: Törölt nick (46)
Pávek úr Creative Commons License 2006.09.21 0 0 47
Jól van, Pistike, látom, készültél!

Jeles, leülhetsz!

Előzmény: még csak az kéne (42)
halandó Creative Commons License 2006.09.21 0 0 45

 

 Nos, eddig csendben figyeltem az eseményeket, de most már elegem van.

 15000-en vannak kint éjszakánként az utcán Bp-en. Ezek az emberek nem gondolnak arra hogy nem csak belőlük áll az ország, nem tőlük lesz demokrácia, nem ők fogják megmondani hogy lemond-e Gyurcsány!? Arra nem gondolnak hogy még azért vagyunk otthon egy páran? Az én érdekemet ilyenek ne képviseljék, mert aki azt mondja hogy ez közérdek és majd utána jó lesz, az hazudik! És nincs mersze bevallani az igazságot! Feri kell nekünk, mert csak kemény kézzel lehet az ilyeneket kordában tartani. Évek óta szavazok balra, és nem valami mellett, hanem valami ellen! Ezen elkéne gondolkodni egy kicsit szerintem. És biztosan tudom hogy nem vagyok egyedül ezzel.

 

ooloo Creative Commons License 2006.09.21 0 0 44

A választás megnyerése csalással és hazugsággal - lévén antidemokratikus -  nem jogosít fel kormányzásra és diktatúraépítésre sem.

 

Nincs olyan bíróság, amelyik előtt be tudnád bizonyítani, hogy az MSZP a választásokat Gyurcsány hazugságai miatt nyerte meg. Innentől kezdve értelmetlen, amit követelsz: a 386 országgyűlési képviselő szabadon dönti el, hogy kit kíván kormányfővé választani, nem állíthatsz eléjük korlátot.

Előzmény: még csak az kéne (42)
még csak az kéne Creative Commons License 2006.09.21 0 0 43

Ez egyrészt nem igaz, másrészt ha igaz lenne, akkor sincs jelentőssége, hogy Orbánnal mi van, mert Gyurcsány hazugságáról és csalásáról van szó.

 

Most Gyurcsányt elhajtani jött el az ideje, a demokrácia, esélyegyenlőség és az igazság  nevében.

 

Gyurcsány mondjon le!

Előzmény: NICK (40)
még csak az kéne Creative Commons License 2006.09.21 0 0 42

A választás megnyerése csalással és hazugsággal - lévén antidemokratikus -  nem jogosít fel kormányzásra és diktatúraépítésre sem.

 

 

Előzmény: Pávek úr (37)
NICK Creative Commons License 2006.09.21 0 0 40
sztem mind megszámlálhatatlanul soxor hazudott.
az viszont tény, hogy orbán kényszerítette rá a magyar politikai életre ezt a hazudozósdit azzal, hogy 1998-ban elkezdte és sikerre is vitte.
Előzmény: még csak az kéne (23)
NICK Creative Commons License 2006.09.21 0 0 39
orbán kényszerítette politikai ellenfeleit a "marketing-politizálásra" azzal amikor 1998-ban ezt elkezdte.
Előzmény: McLek (29)
NICK Creative Commons License 2006.09.21 0 0 38
de miniszterelnökként IS hazudozott. a különbség annyi, hogy még csak be sem vallotta, hanem a bíróságnak kellett az orrára húzni!
Előzmény: még csak az kéne (22)
Pávek úr Creative Commons License 2006.09.21 0 0 37
"Tetszettek volna megnyerni a választásokat!" (© AJ)
Előzmény: még csak az kéne (-)
ooloo Creative Commons License 2006.09.21 0 0 36
Csinálj forradalmat, vagy mutass valami más úton erőt, hogy az ország meghajoljon az akaratod előtt. Így egyedül, anonim nickként, e követeléseddel kevés vagy...
Előzmény: Törölt nick (34)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!