Keresés

Részletes keresés

jakobi Creative Commons License 2006.09.20 0 0 104
Jól látok? És mindez itt, az Indexen?:-)
Előzmény: pewaroma (103)
pewaroma Creative Commons License 2006.09.20 0 0 103
Lehet hogy igazad van :)
jakobi Creative Commons License 2006.09.20 0 0 102

Ne felejtsük el, hogy ez egy többórás folyamat volt. (Egyszer majd józan fővel vissza kéne nézni az egészet.) Nem állítanám, hogy az első autó volt az, de valamikor, még a vízágyús eset előtt történt az, amiről írok. Megtapsolták a tűzoltókat, sőt segítettek nekik. (ahogy végig voltak normálisabb emberek, akik próbálták valamennyire visszafogni az igazi állatokat)

A hírek (és rémhírek) terjedése úgy megy ilyen kiélezett helyzetekben, hogy valaki meghall valamit, továbbadja és exponenciálisan terjed (és torzul közben). Szerencsétlen tűzoltók nem győzték kérni a hírtévések, hogy mondják be: tévedtek, ők tűzoltással és életmentéssel foglalkoznak, nem pedig tömegoszlatással.

Tény, hogy ezt többször is bejátszották, de ez már igencsak hajnalban volt, amikor a tűzoltók egyáltaláűn vissza tudtak menni. 

Előzmény: pewaroma (101)
pewaroma Creative Commons License 2006.09.20 0 0 101
Hát én úgy emlékszem hogy az első autó amit felgyujtottak az az épület előtt álló fehér mtv-s autó volt..Az égett olyan randa fekete füsttel végig, tüzoltót egyet sem láttam csak a vízágyús rendőrkocsit később..
És úgy emlékszem hogy a tűzoltók egyszerűen el sem mertek indulni addig amíg ilyen felbojdulás van, és ezt egy telefonos bejelentkezéssel is megerősítették a studióból!!
Amúgy ha bemondta a hírtv amit bemondott, arról honnan szerzett tudomást hirtelen több száz üvöltő dobálózó őrült?
Előzmény: jakobi (100)
jakobi Creative Commons License 2006.09.20 0 0 100
Egy apró konkrétum. Miután az első néhány autót felgyújtották, megjelentek a tűzoltók, eloltották a tüzet és a tömeg megtapsolta őket. Aztán a HírTv bemondta, hogy a tűzoltók valójában vízágyúzni jöttek a tömeg ellen: erre szidalmazták, majd megtámadták őket és addig nem is tudtak dolgozni, amíg a rendőrség nem tisztította meg a terepet.
Előzmény: pewaroma (70)
pewaroma Creative Commons License 2006.09.20 0 0 99
Hát nem tudom mennyibe kerülne önnállóan műholdra jutni, de azt tudom hogy régen az M2 is fent volt pedig köztudottan veszetségesek voltak akkor is az állami tv-k, és levétel heylett inkább megszüntették az egészet, a Duna tv most is fent van, és nem veszik le, pedig az is veszteséges...Akkor ez most hogy van?
pewaroma Creative Commons License 2006.09.20 0 0 98
De én nem az Upc-s Műholdról beszélek hanem a free air műholdról amit a határontúliak is követhetnek!!

Hotbird 1
Astra

és társaik...
Előzmény: Laci082 (97)
Laci082 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 97
A HírTV fogható műholról a UPC Direct és a DigiTV alapcsomagjában sok más csatorna mellett.. (előbbi most 4990Ft havidíjjal, utóbbinál egy évig ingyenes, utána 2700Ft)
Ha önállóan akarnak műholdra kerülni akkor az sokba kerülne nekik.
Nem hivatalosan lehet fogni még másik műholdról is ahonnan a kábeleseknek terjesztik.
Előzmény: pewaroma (95)
jakobi Creative Commons License 2006.09.20 0 0 96

A Hírtv-vel eddig nem volt különösebb bajom: nem tetszett, nem néztem. Aug. 20-án fordult a kocka, a mostani helyzetről nem is beszélve. Ha egyszer csak ők adnak, akkor őket nézi az ember.

De amit csinálnak, az fényévekre van az elfogulatlan tájékoztatástól. Úgy működnek, mint akik nem közvetítik, hanem alakítják az eseményeket. Az aránytévesztésről már nem is beszélve. Háború a Blahán? Nem túlzás ez? Kik volnának a háborús felek?

Amikor befejezték az adást, mivel végetért a "műsor", tudósítójuk azzal búcsúzott, hogy korántsincs vége, nemcsak egész éjjel, de holnap délelőtt is folytatni fogják, csak most rendezik soraikat a mellékutcákban.  

Előzmény: Békebíró1 (92)
pewaroma Creative Commons License 2006.09.20 0 0 95
A Müholdas lenne a legjobb! HA anno az Mtv2 nek meg a Duna tvnek sikerült feljutnia műholdra, akkor a többinek is sikerülne!! A Németeknél szinte minden csatonra műholdas...
Előzmény: Laci082 (94)
Laci082 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 94
Elvileg pár év múlva átáll Magyarország is az analógról a földi digitális sugárzásra, így sok jelenlegi kábeltévének lesz esélye, hogy országosan fogható csatorna legyen belőle. Én adnék egy helyet a HírTV-nek is.
Előzmény: Békebíró1 (92)
Laci082 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 93
A helikoptereket bérlik, nem az ő tulajdonuk ha jól tudom, és éppen ezért nem is lehet megoldani, hogy ilyen esetben bevessék őket. Tüzijáték közvetítésen kívül máshol nem használták még élőben.
De ez nem is olyan esemény amit szerintem egy helikopterből jól lehetne közvetíteni.
Így is megoldották. Kapták a képet, két riporterük, plusz az operatőrök ott mászkáltak a tömegben, néha elmentek a környező utcákra is körülnézni, közben pedig folyamatosan telefonon nyomták az infókat. Korrekt volt tegnapi rtl-es közvetítés, csak ők már 2-kor befejezték.
Előzmény: pewaroma (91)
Békebíró1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 92
püill. a Célpont még mindig jobb mint a kertévék esti agymenése. de sztem az a baj, hogy olyat várnak el itt sokan a hírtv-től, mintha ők lennének a közszolgálati. de ők nem közszolgálati. ők egy kis magántévé. nem kaptak ajándékba frekvenciát az ORTT-től, és nem pacsiznak le nekik semmit az ORTT-nél. kinőhetik magukat az első számú közszolg. csatornává. csak akkor a történet már másról szól: akkor arról, hogy kell-e nekünk államilag finanszírozott közszolgálati, nvagy vessük be sóval még a helyüket is?
Előzmény: Hayloft Ezekiel (87)
pewaroma Creative Commons License 2006.09.20 0 0 91
De Ne vadíts már, még Helikopterük is van, arról is tudnának tudósítani!!!
Előzmény: Laci082 (90)
Laci082 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 90
Futja nekik, de akkor se lenne sok érteme kivinni, azért hogy két perc múlva a csürhe sz*rrá verje szét. Legalábbis én ebben nem látok logikát.
Előzmény: pewaroma (89)
pewaroma Creative Commons License 2006.09.20 0 0 89
A Kereskedelmi csatornák nem éppen csórók, hizsen engeteg a reklámbevételük!!!

De Pl ott van az RTL idén költöztek egy Új székházba, nehogy már ne fussa nekik közvetítőkocsira pfff :D
Előzmény: Laci082 (85)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2006.09.20 0 0 87
igen, sokat kupálódtak. ha a szerkesztők nem lennének kézzel vezérelve, akkor jó lenne a tévé. technikailag már oké, tartalmilag rém amatőr
Előzmény: Békebíró1 (84)
Laci082 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 88
Itt a teljes petíció az eredeti formájában ahogy az mtv-nél megkapták.
http://www.hirado.hu/download/dokumentum_1024.jpg
Előzmény: pewaroma (82)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2006.09.20 0 0 86
a petíció mikor is született? kinek a petíciója?
nem erről szólt az egész

most meg szirénákat hallok a városban
Előzmény: pewaroma (82)
Laci082 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 85
Tudod te mennyibe kerül egy közvetítőkocsi (egy olyan komolyabb amit a tv2-nél is használnak). Nagyon sokba. Nem éri meg kockáztatni érte.
Előzmény: Békebíró1 (78)
Békebíró1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 84
a HírTV több éve nyomja már, ha zöldfülűek is voltak, mára egész kikupáldótak. gondolj bele, ha van valahol tapasztalatgyűjtés ezen a téren, akkor az biztos az a hely!
Előzmény: Laci082 (83)
Laci082 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 83
Azt tudom, hogy a tv2 először saját élő képpel kedte a rendkívüli adást de pár perc után megtámadták a közvetítőkocsit ezért maradt a telefonos kapcsolat, plusz az operatőr vette az eseményeket. A közvetítés stílusa viszont valóban borzalmas volt. Legfőképpen Bárdos.

Az rtl-nél Rendes Zoltán volt az egyik tudósító, akiről azt hiszem mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy beszari. Megjárt már egy-két valódi harci övezetet. A másik csávó is benne volt a sűrűben, sokáig a főbejáratnál forgattak.

Amúgy meg a legnagyobb zöldfülűek a HírTV-nél vannak, mert ők a legfiatalabbak, és nem igazán van náluk olyan riporter aki sokat dolgozott volna máshol előtte.

(győzike f*szságairól nem a híradó munkatársai tudósítanak)
Előzmény: Békebíró1 (77)
pewaroma Creative Commons License 2006.09.20 0 0 82
Az Sem véletlen hogy az MTV letiltotta az adást 15 perccel a hivatalos műsorzárás előtt, amikor már a vezérlő felé közeledtek a tüntetők!! Nem akarták beolvasni a petíciót!! Azt is valószínünek tartom hogy sokmindent kihagytak a ma beolvasott peticióból is!!
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2006.09.20 0 0 81
a navracsics is ott bújkált :)
Előzmény: pewaroma (79)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2006.09.20 0 0 80
a tévészékháznál volt legalább 3 kertévés aki telefonon folyamatosan mondta a mivant. képet meg félóránként megköszönték a hírtévének, szóval azon kívül, hogy nem volt kép, egészen normális volt.
sőt valami ekó tévé is kinn volt, amiről nem is hallottam még, pedig van ilyen csatornám :)
a királyi volt hitvány

mára meg a hírtévé is randalírozókat mond
Előzmény: Békebíró1 (77)
pewaroma Creative Commons License 2006.09.20 0 0 79
http://www.hirtv.hu/multimedia?


Nézd meg a filmeket, nem osk idegen forgatócsoportot láthatsz a szabadságtéri ostromnál, a többi tv-s lent maradt a kossuth téren, az mtv is többek között..És az Mtv még arra sem vette a fáradságot, hogy egy kamerát kidugjanak az ablakon, aztán bemutassák hogy mi zajlik éppen, inkább elbújtak az irodában az mszp-s politikusokkal, aztán meg a hátsó kapun kiosontak!!
Előzmény: Laci082 (76)
Békebíró1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 78
ja, és természetesen a tv2 ma megint a hírTV-től vette át a képeket. mert ott nincs pénz arra, hogy legyen egy közvetítőkocsit, vagy szerezzenek egyet, ha esetleg tényleg kár keletkezett benne...
Előzmény: Békebíró1 (77)
Békebíró1 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 77
bazz. ne kábíts. a szlovák tv meg benn volt a sűrűjében a skinheadek között? miről beszélünk? legalább ne hagyd magad megetetni. láttam a tv2 mai híradásait. hát az az igazság, hogy a tv2 riporterei valami olyan döbbenetesen ostobák voltak, mintha nem is ezen a bolygón élnének! most képzeld el, bedobnak a mély vízbe néhány zöldfülűt, akik eddig a Győzika fa*szságairól tudósítottak... hát a Bárdos ott izzadt a stúdióban, úgy kérdezgette a saját riporteit, hopgy mit látnak mégis, mivan, mint a hülyegyerekleket. látszott, hogy tiszta ideg volt, nem tudnak kinyögni egy használható információt!
Előzmény: Laci082 (75)
Laci082 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 76
A többiek is végigdolgozták az éjszakát elhiheted. Csak élőben nem tudtak közvetíteni, amit már leírtam.
Előzmény: pewaroma (74)
Laci082 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 75
Persze, hogy az ő képüket vette át mindenki, mivel a többiek (tv2, rtl) közvetítőkocsiját megtámadta a csürhe, amit feltüntek a láthatáron. Ezért voltak kénytelenek ők is az élő képet a hírTV-től venni, viszont riportereik, és az operatőrök végig benne voltak a sűrűben tőlük is.
Előzmény: Békebíró1 (72)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!