Keresés

Részletes keresés

merQree Creative Commons License 2009.10.24 0 0 205
Mi a nevük? Nem ez? :))))
merQree Creative Commons License 2009.10.23 0 0 202
10 éve vagyok GTSDatanet ügyfél, 2 éve YoNeked előfizető vagyok. Eljött az idő a váltásra, nem tudnak versenyképes árat adni a 4megás csomagra, pedig minden más tekintetben nagyon jók. Csak a konkurencia féláron, és kábelen kínálkozik...
UseR Creative Commons License 2008.12.18 0 0 201
ha 1 éves hűséget írsz alá, akkor 2010-től akár az egekbe is emelhetik az árakat. elnézést a nyelvtani pontatlanságomért, de nem szeretem a nagybetűket. :)
Előzmény: milenda (200)
milenda Creative Commons License 2008.12.18 0 0 200
2010. január persze még messze van, mindazonáltal a mostani, általad említett 7.500 Ft-os ár kedvezményesnek van hirdetve, s az UPC szerint 2010. januártól visszaáll a listaár, ez olvasható a honlapjukon is.

Lehet, hogy az UPC kicsitt OFF itt, de te kezdted emlegetni. Az is OFF egy picit, hogy nem használsz nagybetűt a mondat elején.

Előzmény: UseR (199)
UseR Creative Commons License 2008.12.18 0 0 199
akkor valamit nem értek :) 2010-ben nyilván nem drágább, hanem olcsóbb lesz ugyanaz a szolgáltatás, szóval ez nekünk hol is jó?

sajnos viszont a UPC egyrészt itt OFF egy picit, másrészt a kábelszolgáltatók "piacliberalizációja" miatt gyakorlatilag átvihetetlen egy T-Kábeles házban.
Előzmény: milenda (198)
milenda Creative Commons License 2008.12.18 0 0 198
De, ennyit ugrunk, 2010. január 31-ig tartja az UPC a mostani kedvezményes, hűségszerződés nélküli árait.
Előzmény: UseR (197)
UseR Creative Commons License 2008.12.18 0 0 197
ennyit ne ugorjunk, 2009 lesz az, nem? És igen, mindenhonnan a T-hez vezet az út, mert "övé az ország, övé a kábel is"... :)
Előzmény: milenda (196)
milenda Creative Commons License 2008.12.17 0 0 196
Kedves UseR!

Én is így jártam a Datanettel: műszakilag stimmelt, az ügyfélszolgálattal sok dolgom nem akadt, de akármilyen kedvezmény volt (még ha hűséges előfizetőknek szóló is), rám valamiért éppen nem vonatkozott. Nem tudod véletlenül, hogy csak a Datanettől kötelező visszaadni a hurkot a T-nek vagy minden irányból a T-hez vezet az út?

Az UPC-s ár csalóka. 10/2M 7.500 Ft - ez igaz, de csak 2010. január 31-ig. Utána bőven ötszámjegyűre vált. A 2/1M ára pl. még egy évig 4 ezer, 2010 febr-tól kereken a duplája.
Előzmény: UseR (195)
UseR Creative Commons License 2008.12.16 0 0 195
na, le is járt a datanetes szerződésem és lenne egypár észrevételem búcsúzóul:
- a sebesség, ügyfélszolgálat maximálisan korrekt volt, van, és remélem lesz is mindig. közel lakom az elosztóhoz, ellenben a 8M/512k-s dróton simán kijön 8.5M/500k.
- túlfizetek, erősen. a hűség alatt 800Ft-tal olcsóbb lett a csomagom, soha senki nem szólt, 3. éve előfizetőként a kedvezmény nekem nem jár, csak az újaknak. ez elég szarul esik.
- a jövőre nézve kérdezném, h tudtok-e esetleg sávszélnövelésről hivatalosan vagy nemhivatalosan, mert a mostaniak elég gyatrák ilyen áron (igazából egy 4M/512k-s vonal kellene)?
- a számlák rendszertelenül és összevissza jönnek. a minap jött egy nullás számla "csak úgy" => ennek mondjuk örültem, de okát nem látok. :)
- és végezetül: aki YO!-s lett, annak nehéz lesz megszabadulni a Datanettől, mert a hurkot visszaadni 30 nap a T-Comnak, és csak a T-Comnak lehet. Szóval aki ilyenre adja a fejét, szerezzen be valami mobilnetet 1-2 hónapra. Utána a T-Com kiszámlázza a telefont alapból (3k/hó), majd lehet elmigrálni alternatív szolgáltatókhoz.

Végül:
- Datanet 8M/512k - 9500Ft/hó, hűségkedvezménnyel 8700Ft/hó jövőre
- TVNetwork Meztelen ADSL3G 10M/608k: 6200Ft/hó
- Enternet 8M/512k: 6600Ft/hó
- UPC (igaz kábelen) 10/2M: 7500Ft, TV-vel együtt csak 6800Ft/hó
- T-Home DSL Solo 8M/480k: 8400Ft/hó(!!), ingyen telefonnal

szóval valaki egy okot mondjon -az admin szívás mellett-, h miért maradjak a datanetnél...
Előzmény: UseR (182)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.11 0 0 194

Nem tudom eldönteni, mire gondoljak: T-Com ÁSZF módosítás 2008. 08. 08-i közlés, 2008. 09. 08-i hatály:

"10. Az alábbi szolgáltatások, díjcsomagok értékesítését a Magyar Telekom 2008. szeptember 8-i hatállyal megszünteti : T-DSL Favorit Plusz 4M/8M, T-DSL Favorit, T-DSL Favorit Non-stop 4M, T-DSL Favorit Non-stop Plusz 8M, T-DSL Eco 500, T--DSL Eco 100, T-DSL Profi Grátisz, T-DSL Profi Grátisz Partner, Bázis Plusz, Favorit Plusz, Favorit Non-stop, Favorit Non-stop Plusz, Favorit Komplex, Favorit Non-stop Komplex, Turbo ISDN, Csevegő díjcsomag, Kedvenc szám, XL, XXL, Péntek 13 kiegészítő csomagok (Vezetékes telefon ÁSZF Törzsrész II. fejezet 7.6.–7.8., 7.13.–7.17.; Függelék V. fejezet 2.1.5.1., 2.1.14.–2.1.18, 2.1.2., 2.7.1., 2.3.1.; 2.1.9., 2.1.10., 2.1.3., 2.9.6.–2.9.8., 2.9.13.–2.9.17.)."

 

...

 

vaclav Creative Commons License 2008.06.30 0 0 192
Köszi szépen!
Előzmény: sebor (191)
sebor Creative Commons License 2008.06.19 0 0 191
Mindenekelőtt persze győződj meg arról, hogy a címeden elérhető-e a szolgáltatás, amit itt megtehetsz:

Budapesten: http://www.yoneked.hu/kereso.php?helyszin=bp

Vidéken: http://www.yoneked.hu/kereso.php?helyszin=videk

sebor
Előzmény: vaclav (189)
sebor Creative Commons License 2008.06.19 0 0 190
A vonalat a T-vel kell kiépíttetned, de hűségidő nélkül kösd meg a szerződést. Ez kb. 30000 Ft egyszeri díjat jelent, de ha rögtön el is hordoztatod a DataNettel Yo! Nekedre, akkor már 1 éves hűségszerződés esetén is megtérülhet számodra a T-s kiépítési díj. Ha hűségidővel kötsz szerződést a telefonra, akkor annak lejárta előtt csak kötbérrel tudsz szabadulni tőlük!

Fontos elolvasni a T által kiküldött szerződést, mert volt már arra is példa, hogy nem azt a futamidőt írták bele (hanem nagyobbat), ami a megrendelésen szerepelt! Ilyenkor nem szabad aláírni a kiküldött/ügyfélszolgálatukon átvett szerződést, hanem újat kell kérni, de ebben az esetben a kiépítési idő is sajnos csúszik a szerződés aláírásáig. De folyamatosan zaklatni kell őket telefonon, ezzel meggyorsítható a folyamat.

sebor
Előzmény: vaclav (189)
vaclav Creative Commons License 2008.06.16 0 0 189
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ha új építésű lakásba szeretnénk Yo szolgáltatást, (tehát még semmilyen előfizetés nincs, csak vezeték a falban, amit a kivitelező odahúzott) akkor mi a teendő? Mindenképp szerződni kell előbb a T-vel, hogy aztán átengedhesse a hurkot a Datának?
Köszi,
Vaclav
Lenis Creative Commons License 2008.06.05 0 0 188
Sziasztok!

 

Tegnap óta én is beizzítottam a MODEM-et - egy Yo Friss csomagot vettem -. Az átállás gyors és zökkenőmentes volt, az ügyfélszolgálatuk udvarias, és korrekt volt. Szerintem megéri belevágni, annak aki kevesebbet telefonál, inkább a gyors Internetet használja.

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 187

Szia Shabba!

Értem és köszi!

Szép évet Neked is!

Robi

Előzmény: shabbarulez (186)
shabbarulez Creative Commons License 2008.01.26 0 0 186
Ha nincs szabad terem ahol a szabályozásnak megfelelő feltételek szerint el tudja helyezni a LLU szolgáltató eszközeit, akkor ha akarja sem megy. A GTS indult utolsóként LLU-val, lehet már elfogyott a szabad hely, vagy sosem volt elég.

Egyébként is ha elindul a Tíkom az FTTN+VDSL2 fejlesztéseivel, akkor onnantól az LLU-k komoly gondban lesznek Onnantól már kevés lesz csak a kevés számú főközpontba betelepülni egy milliárdért, a nodeokból meg jóval több lesz és drágább is lesz a betelepülés. És a nodeoknál még kevésbé lesz szabad hely az SLU betelepülőknek, már ha lesznek olyanok mert oda már több tőke kell. SLU-t szolgáltatni akaró lehet csak saját nodeokat építve tud majd szolgáltatni, kérdés lesz-e majd olyan.
Előzmény: Törölt nick (185)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.26 0 0 185

Oszt kedvenc hírközlési top-válalatom, a Magyar Telekom Nyrt. millen jogalapon is hivatkozik helyhiányra? ;-) Tudomásom szerint ezzel az indokkal ugyan elég sikeresen tett be anno Matáv/MT, de talán GTS-nek is nagyobb kalapácsütések és ökölcsapkodások ideje kellene eljöjjék mára ;-D

Üdv!

Robi

Előzmény: datamama (184)
datamama Creative Commons License 2008.01.24 0 0 184

Ha jól sejtem, a Rubin Hotel a bp-i Sashegy központhoz tartozik. Itt sajnos nem is várható, hogy Yo! lesz neked, mert a betelepülést a T-Com helyhiányra hivatkozva elutasította.

 

Ami a lefedettség további növelését illeti, a Datanet most már minden olyan központban ott van, ahol a betelepülés lehetséges volt. (Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy a fővárosi vezetékes vonalak 70 százalékán elérhetőek a Yo! csomagok). Már csak a legproblémásabb telefonközpontok vannak hátra (pl. Sashegy vagy Pasarét), és ezekben nem várható nagy áttörés a közeljövőben.

Előzmény: blueye (183)
blueye Creative Commons License 2008.01.18 0 0 183
Létezik, hogy ennyire nem fejlődik a YO! Neked lefedettsége.
Rubin Hotel környékén még mindig nincs a honlap szerint, ami meglepő, mert úgy volt hogy 2007 közepe fele lesz....
UseR Creative Commons License 2008.01.14 0 0 182
hát amennyiben egy Datanet által előkészített szerződéstervezet nem elég (névvel, ügyfélazonosítóval, telefonszámmal), hogy hozzám kössék, akkor nemtom mit mondjak.

persze a kedves értékesítő kollégához megérkezett a fax, és utána már meglett "minden", azaz küldtek még egy éves hűségszerződés és még két centi papírt aláírásra. ezt sem teljesen értem, h miért kell, de ám legyen.

de ha egyszer átverekedem magam ezen a nagyon döcögős change-en, akkor már minden jobb lesz! :)
Előzmény: Törölt nick (181)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.10 0 0 181

Szia kedves uSEr!! [Mármint a UseR nagybetűsen ;-D]

 

Elsőként: BÚÉK Neked is!

 

Aztán: nem biztos, hogy igazam van, de élek a gyanúperrel: ugye nem mellékeltél a visszafaxolt szerződéshez (egyikhez sem?) kísérőlevelet?

 

Én semmit sem faxolog "magányosan" épp azért, mert ha pl. akár egy adatot nem tudnak iktatáshoz megtalálni benne (ki tudja!), legalább a kísérő okmányból kiderülhessen: kinek a micsodájához kössék a küldött dokumentumot.

 

 

Amúgy nagyon remélem (a GTS Datanet érdekében is), hogy nem mennek át ilyen sejtelmességekbe - nekem, mint "csak" alternatív user-üknek, T-Com ADSL elhasználóként messze nem ilyenek a tapasztalataim -, mert akkor bizto snem menekülök átal hozzájuk az egész szakramentumommal (ISDN) együtt ;-D

 

 

A sávszélesség bővítés egyszeri díja pedig ÁÉSZF-ben szereplő, de: én megkérdezném a Helyedben, hogy adott esetedben nincs- valami akció, felmentés --- sohasem lehessen tudni!

 

Üdv!

Robi

Előzmény: UseR (180)
UseR Creative Commons License 2008.01.07 0 0 180
Hát ez komolyan mondom vicc. A faxot harmadszorra sem találják, de faxoljam el megint, vagy faxoljam el a pozitív megerősítési kivonatot ugyanarra fax-számra (amint nem találják az eredetit sem?!?). Kész.

A számlázást vagy az illetékes osztályt nem lehet, a kedves kolléga főnökét "nem sikerült pillanatnyilag kapcsolni". De kedvesen a tudtomra adta még az ügyintéző, hogy a sávszélesség-bővítésnek hatezer forint az egyszeri díja. Hát madárnak nézik a kedves ügyfelet?!? Több pénzt akarok otthagyni, ráadásul hűséget akarok aláírni, és nem hogy kedvezményt nem kapok a listaárból visszatérő vevőként, hanem még én fizessek érte?!? Hát az agyam megáll.

Beszéltem az értékesítő kollégával, elfaxoltam neki privátban a megrendelést, remélem ő el tudja intézni.

Komolyan, ha tisztán magánszemély lennék, jan 31-el felmondanám a fenébe az egészet.
Előzmény: UseR (179)
UseR Creative Commons License 2008.01.04 0 0 179
Boldog Új Évet mindenkinek! :) Új év, új bonyodalmak a datanetnél! :)
Gondoltam upgrade-elek 8M-s netre, mert a /256k már nagyon kevéske. a fél mega sem sokkal több, de az már talán...

No, újdonsült üzletkötőnknek email, szeretnék upgrade-elni. Ki is jött az új szerződés márazonnal, aláírtam, visszafaxoltam egy hét múlva a 814-4499re. Két hét múlva kérdezem, h mizu. Nem látják, h jött volna. Na sebaj, elfaxolom most is. Elfaxoltam. Gondoltam január elején majd jól beaktivizálódik, de nem. Felhívom az üfsz-t, most sem látják, most adtak egy fax-szerveres számot, ahova harmadjára is elfaxoltam.

Kiváncsi leszek februárig meglesz-e. :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 178

- Remélve, hogy szép Karácsonyotok volt -
mindenkinek egészségben, szeretetben és békességben
eltelő, sikeres és bőséges 2008-as Új Esztendőt
kívánok sok szeretettel!
2007. 12. 29. Maus Robi

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.16 0 0 177

Helyesen: "helyiségbe" és "MDF" - sorry!

Előzmény: Törölt nick (176)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.16 0 0 176

A betelepülés fizikailag is betelepülést jelent, azaz a betelepülő sz. a berendezéseit egy a helyi sz. által felajánlott területen (megépített/biztosított) helysiégbe rendezi be.

A réz érpár átadási pontja nyilvánvalóan a MFD, azaz a fő rendező elmenő oldala lehet (ehez az aktuális MARUO-t kellene átnyálazni, az főközpontonként felsorolja a technikai alaphelyzetet - nem teszem ;-D).

Alközpont és főközpont esetében itt nem lehetne különbség, mert a 'beleibe' egyiknek sem hagynál nyúlni ;-D

Üdv!

Robi

 

Előzmény: UseR (175)
UseR Creative Commons License 2007.11.16 0 0 175
Főközponti oldalon minden a T-Comé kell, h legyen, erről szól az _előfizetői hurok átengedése_. Nem a vonal, nem a gerinc, nem az AXE, csak a véghurok van átengedve. Gondolom van egy átkérő a T és a GTS rendszerei között, és a megfelelő analóg mellékeket panelen átadják, a GTS meg onnan viszi tovább. Amikor átálltam YoNeked-re és megszűnt az T-analóg fővonalam, akkor jó ideig nem volt vonalam, mert a főközponti oldalon a T-Comnak valami kártyacserét el kellett intézni(?). Ebből következtettem arra, h nem a gerinctől van kiépítve a teljes GTS infrastruktúra.

Alközponti oldalról képben vagyok, onnan nem lenne gond a fentit megcsinálni. AXE oldalon nem tudok hozzászólni.
Előzmény: Törölt nick (174)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.15 0 0 174

Hellóka!

Azt honnan veszed (nem először olvasom, nem tudom máskor is Tőled-e) tetszetek venni, hogy a központ oldalon bármi is T-Com lenne? Kőbánya AXE esetében legalábbis milliárdos SW-módosítás köllött vóna ahhoz, hogy a GTS és a T-Com jelzésrendszer és tunk-szinten úgy váljék ketté, hogy közben a GTS specifiuks dolgait is megfeleően kezelje... Szerintem ez itt valami kacsa...

Üdv!

Maus Robi

Előzmény: UseR (173)
UseR Creative Commons License 2007.11.14 0 0 173
Nincsen baj a minőséggel. Illetve itt a Nagyvárad tér környékén nincsen baj, amit én tudok mondani. Az elmúlt 2 év datanet alatt talán egyszer volt egy pár óra kiesés, amit észrevettem. Ugyanazt a központot és kártyát és drótot használják, mint a T-Com, tehát a drót végén nem lehet baj, a központban meg észreveszik gyorsan, ha baj van.
Előzmény: Pille (172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!