Keresés

Részletes keresés

getsol Creative Commons License 2018.11.03 0 0 121

Sziasztok!

Talán tud valaki segíteni nekem!Csináltam egy wordpress weboldalt a King Composer bővítmény segítségével.Ahogy publikálni szerettem volna,egy teljesen más külsejű oldal jelent meg(némi átfedéssel) a honlapomon.Mintha egy félig elkészült wordpresses sablon jelenne meg az én képeimmel.Úgy emlékszem nem is használtam sablont a King Composerben.Találtam pár utalást angol nyelvű oldalakon hogy mi ilyenkor a teendő,de nem igazán értem!Aki esetleg találkozott már ilyennel,kérem segítsen!Előre is köszönöm!

ártatlan teremtés Creative Commons License 2018.10.31 0 0 120

Wordpress bloggal kapcsolatban lenne egy kérdésem: blogom írásainak egyes kulcsszavaira rákeresve a Google esetenként furcsán dob ki találatokat. Közel 50 publikált írásom közül csak egy-kettőt dob ki teljes címmel a kereső bizonyos kulcsszavakra rákeresés alapján, jellemzően viszont speciális kulcsszavakat megadva a blogomhoz kapcsolódóan egy címkét (tag) ad ki a kereső, azaz nem pontosan a vonatkozó írást, amiben a kulcsszavak szerepelnek - ráadásul adott esetben egy olyan címkét, ami nincs is megjelölve az adott írásnál (... .wordpress.com/tag/...). Mi az oka ennek a „torzulásnak”, és hogy lehet ezt a helyzetet korrigálni? :)

Kepe1977 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 119

Szia

 

Én ezt találtam  WP Like Button

 

üdv Kepe

Előzmény: Kutyka (118)
Kutyka Creative Commons License 2018.08.16 0 0 118

Hello!

 

Tudtok valami jól paraméterezhető és igazán INGYENES like/dislike plugint?

Ami nagyon tetszett (LikeBtn) sajnos 14 nap után fizetős lett :(

 

 

Webkapu Creative Commons License 2018.07.25 0 0 117

Ehhez véleményem szerint elengedhetetlen lesz egy kis php kódolás.

 

A wordpress a menüt listaként kezeli (alapértelmezett formátumban bulletpoint lista). Azt meg lehet mondani neki CSS-ben, hogy ezt a listát pl. vízszintesen és bullet pointok nélkül tegye láthatóvá. De egy elemét tulajdonképpen a listán kívül kezelni csak php-vel lehet.

 

Honlap készítés Budapest -re kattintva elérsz.

 

 

Előzmény: compaq11 (116)
compaq11 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 116

Sziasztok!

 

Ha már wordpress a téma, egy olyan kérdésem lenne, hogy nem ismer valaki megoldást arra, hogy ha a menüből az egyik fület áttenném máshova, hogy tehetem meg?

 

Pl Van 4 fül "Home" , "Products" , "Blog" , "Contact" , és én a "Home" fület mindegyik felé tenném, azt hogy tudom oda helyezni?

 

Sehol nem találtam erre választ. Csak balra középre vagy jobbra rendezés jön ki együtt az egészet, vagy az egész a banner kép alá tétele. De az nem, hogyha egy fület szeretnék odébb tenni, akkor azt hogy tehetem meg!

 

Köszönöm bármely jellegű segítségeteket ! 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.01 0 0 115

"Minek is kell egy nem hozzáértőnek wamp szerver?"

 

Mer' anélkül nem megy a Wordpress. Például. 

 

Aztán butaságokat írsz.

A Html5 és a CSS3, valamint a JavaScript segítségével és természetesen megfelelő tudással olyan oldalt építek, amilyet akarok! Nézz körül a Youtube csatornákon!

 

Csak egy példa  tiszta Html5 és CSS3 kódolásra:

 

https://youtu.be/Wm6CUkswsNw

 

De ha készen lesz az én oldalam, azt is belinkelem, hogy lásd! Wordpress nélkül is van élet.

 

Előzmény: hófehér-ke (113)
hófehér-ke Creative Commons License 2018.04.30 0 0 114

A wordpess ezeket mind tudja alapból sőt, ezerszer többet :)

Előzmény: copycube (110)
hófehér-ke Creative Commons License 2018.04.30 0 0 113

1. HTML oldalban gondolkozni 2018-ban eléggé fura gondolatmenet :)
2. Ha profi php, jquery, css programozásban, akkor megértem, ha magad szeretnél weboldalt programozni, de egy statikus weboldalt max egy szimpla, a tartalmak sosem változnak oldal esetében lehet szerepe.
Sok profi programozó is inkább használja a wordpresst és ha szükség van valami egyedi megoldásra, akkor lefejleszt az adott oldalhoz egy modult és kész.

A második bejegyzésedhez:

Minek is kell egy nem hozzáértőnek wamp szerver?

Tudod, megfelelő tárhelyszolgáltató, amihez C-panel is van, már eleve rendelkezik Softaculous lehetőséggel, ami neked automatikusan, minimális adat megadásával feltelepíti a rendszert. Aztán mókolhatod a css és jquery tudásod birtokában ahogy akarod.

Az a gyanúm, hogy nagyon nem vagy tisztában a statikus és a dinamikus weboldalak közti különbözőségekkel, de a content managment fogalmával sem. :)

 

https://czirokpeter.eu/

Előzmény: Törölt nick (109)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.09 0 0 112

Nos, én megpróbáltam, tehát nem a levegőbe beszélek.
De! Amikor már olyan alapvető hibákba is belefut valaki, hogy a wampszerver letöltése sem megy simán,

aztán phpmyadmin kell hozzá, aminek a beállítása is kész katasztrófa - mindenféle .ini fájlokban kell turkálni, és ahogy lentebb írtam, nagyon sok szolgáltató nem is támogatja.

Nekem van egy referenciakönyvem Steven Suering és Janet Valade gondozásában készült.

Már a telepítés sem úgy megy, ahogyan ott le van írva.

És már ez elég is ahhoz, hogy az emberfia inkább keressen valami más megoldást, ha saját weboldalt szeretne.

Egyébként - ha az M. Tamás vagy! -, akkor éppen tőled tanultam meg a HTML és a CSS használatát, amiért maximális respekt! 

De azt hiszem, a Wordpress-t inkább kihagyom...

Előzmény: Törölt nick (111)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.09 0 0 111

Annyival vagy előrébb, hogy lesz tartalomkezelő az oldalad mögött.

Előzmény: Törölt nick (109)
copycube Creative Commons License 2018.04.01 0 0 110

Sziasztok! Egy olyan oldalt kéne létrehoznom ahol van egy Galéria + Cikkek menüpont meg egy kettő másik apróbb menü! Segítséget szeretnék kérni.. WordPress-be gondolkodtam de sajnos sose használtam még van valaki aki esetleg tudna nekem segíteni ? :) Nem tudom ez nagy dolog-e de más nem is kéne még annyi hogy egy ember írná a cikkeket ezért neki kéne egy admin még pluszba hogy bármikor tudjon cikket írni. Vagy esetleg Joomla jobb lenne ? 

Elérhetőségem:

Line: copycube

E-mail: csurha@gmail.hu

 

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.24 0 0 109

Sziasztok!

 

Egy hozzáértő véleményét kérném, mely szerint mennyivel vagyok előrébb, ha a Wordpress-t  használom egy weboldal elkészítéséhez?

Nem trollkodni akarok,  de szerintem egy sima Notepad++ és a HTML5, valamint a CSS3-as, illetve a JS megfelelő verzióival olyan oldalt készítek, amilyet csak a tudásom megenged.

Akkor minek a Wordpress? Már a feltelepítéséhez is oldalak százain keresztül vezet az út, és még így sem mindig jön össze.

Mindenféle adatbázisokat, jelszavakat kell hozzá megjegyezni és beállítani, a szolgáltatók közül sokan csak részben, vagy egyáltalán nem támogatják, ezzel elvéve a kezdők lelkesedését.

Értem én, hogy ez nem biztos, hogy egy zöldfülűnek jó választás, ám akkor ezt jelezni is kellene!

A HTML5 és a CSS ismeretével is csodákat lehet alkotni, ehhez nem szükséges egy keretrendszer, ráadásul pluginok és scriptek százezrei állnak készen, hogy használd őket.

Biztosan így van ez a Wordpress esetében is, de akkor sem látom semmi előnyét a használatának.

Bocsi, hogy kellemetlenkedem, csak kíváncsi vagyok.

 

 

 

 

hófehér-ke Creative Commons License 2018.03.14 0 0 108

 

A Wordpress sebességéről

Sokan azt állítják, hogy a wordpress alapú weboldalak lassúak.
Ezzel szemben én állítom, hogy

 

1. megbízható tárhelyszolgáltatás

2. megfelelő optimalizálás

és nincs gond a sebességgel.


hófehér-ke Creative Commons License 2018.03.14 0 0 107

Ez egy 500-as hibaüzenet. Véleményem szerint először is a .htaccess fájlban kellene szétnézni.

Előzmény: Norby012 (106)
Norby012 Creative Commons License 2018.03.05 0 0 106

Üdv mindenkinek, egy olyan problémám lenne, hogy megpróbáltam feltenni a wordpressre a wookommerst, de valamiért a felrakás után nem tudok belépni az admin felületre.

 

Ha valaki tudna segiteni azt megköszönném.

 

molnarv Creative Commons License 2018.02.27 0 0 105

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémával kapcsolatban.

Hozzászólásokat szeretnék engedélyezni a honlapon, be lett állítva, hogy melyik oldalon jelenlen meg, engedélyezve lett a hozzászólás, interakció, nincs feltételhez kötve a hozzászólás (bárki írhat, nem kell még csak admin engedély se hozzá,stb), mégsem jelenik meg.

Az oldalon tud bárki írni, de elküldés gomb után nem jelenik meg. Hozzászólásoknál wp admin oldalon az elfogadottaknál látni az összeset, de az oldalra nem kerülnek ki.

Mi lehet a probléma? Tényleg úgy tűnik, hogy minden engedélyezve van hozzá, nincs plugin ami bezavarhatná (próbáltam úgy, hogy le lett törölve minden plugin, most egy van ehhez kapcsolódóan, hogy URL-t ne kérje, bőven elég a név és mail cím a hozzászólásoknál)

Köszi szépen

Gyurek00 Creative Commons License 2018.02.15 0 0 104

Hello.

Szeretnék egy is segítséget kérni.

Hasonló weboldalt szeretnék létrehozni, mint ezek. Persze magyar nyelven.

 

1. http://moviewatcher.is/

 

2. http://movienolimit.to

 

3. http://housemovie.to/

 

Ebben szeretnék segítséget kérni.

A válaszokat és az esetleges segítséget előre is köszönöm.

 

@ tefdek@gmail.com

pepike02 Creative Commons License 2018.02.03 0 0 103

Sziasztok,

Segitseget szeretnek kerni Woocommerce Royal Mail plugin beallitasahoz.

 

Az alap 1.2.3 verzio van telepitve, bar a leiras alapjan nehany elem a pro verziobol is benne van.

 

A gondom az lenne, hogy minden termeket ugyan ugy konfiguraltam. Termek sulyt minden termeknel kizarolag a termek oldalon adtam meg, ahol az arakat is kell.

 

A shippinggel kapcsolatos beallitasokat ugyan tobb helyen kellett, de minden termeknel ugyan ugy adtam meg.

 

Viszont a szallitasi koltsegek osszege, termekenkent eltero. Nem relevans.

 

Az oldalam a          www.cncmachinesandparts.com

 

Kerlek benneteket, ha van koztetek hozzaerto, legyenszives tanacsot adni, hogy hol keressem a hibat, vagy mit allitsak maskepp, hogy realis szallitasi koltseget tudjak generalni.

 

Koszonom.

rushbo Creative Commons License 2018.01.17 0 0 102

Sziasztok!

 

Egy nagyon érdekes és roppant zavaró problémával fordulok hozzátok, mert úgy gondolom már minden lehetőséget kizártam. Van egy ingatlanos WP sablon, amin beállítottam a térképekhez a google api key-t, ami működik is 

megfelelően a főoldalon és az aloldalakon bejönnek a térképek. A probléma annyi, hogy az ingatlan feltöltés oldalon és az admin felület ugyan ezen ingatlan feltöltő oldalán nem jelenik meg a google térkép (MissingKeyMapError), ami baj, mert egybe van integrálva a címbeírással, ezáltal nem lehet egyáltalán ingatlant feltölteni. A vizsgálat során a javascript-konzolban mutatja, hogy hol a hiba, de olyan file nem szerepel a mappákban (valami generált dologra gondolok).

 

- Csak az adott domain név alatt jelentkezik ez a hiba (de pont ez alatt a név alatt szeretném futtatni az oldalt:)
- Telepítettem a wp-t és ezt a sablont egy másik domain név alá és ott működik normálisan az összes térkép.
- Hozzáteszem mindkét domain név ugyan azon a tárhelyen van!
- A domain, ahol a térképek jól működtek, átmigráltam a wp-t a rosszul működő domain alá, remélve hátha fog futni az összes térkép, de sajnos nem így lett, a hiba továbbra is fenn áll.

 

Mit gondoltok mi lehet a probléma oka? Az adott domain alatt van blokkolva valami?

1stet Creative Commons License 2018.01.13 0 0 101

Hello, az a problémám, hogy a WP-ben, amikor egy sablon előnézetét akarom megnézni, akkor nem hozza be, csak egy fehér területet. Tehát nem látok semmit az előnézetből. Ezt csinálja a meglévő (bekapcsolt) sablonnál is, és akkor is, ha egy másikat akarok megnézni. De ezt csak egy weboldalnál csinálja (több weboldalam is van egy tárhelyen). Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma, és hogyan lehet megoldani? Köszi előre is! ;)

Baboca78 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 100

A WP frissítés után nem tudom elérni az admin felületet. Erre a linkre kűld (wp-admin/upgrade.php?_wp_http_referer=%2Fblvas%2Fwp-admin%2F) és egy fehér lap jön fel. Milyen beállitáson kell változtatnom és hol?

koko52cdm Creative Commons License 2017.12.06 0 0 99

Sziasztok!

Mobilbaráttá próbáltam tenni az oldalam a wp saját alkalmazásával és ez a sor jelenik meg az oldalamon: Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/szerkezetg/domains/szerkezetgyartas-vasszerkezet.hu/public_html/wp-includes/functions.php on line 3105

Eltávolítás után is marad ez a felirat minden oldalam tetején. Mi lehet a gond? Előre is köszönöm!

kristof3 Creative Commons License 2017.11.07 0 0 98

Sziasztok

 

Olyan sablont keresek ami tudja kezelni a likmegosztást, és ha valaki megnyitja akkor a megnyitott oldal nem külön nyílik meg hanem egy felugró ablakban

Nagy Zoltáán Creative Commons License 2017.09.19 0 0 97

Nincs ilyen mappa, csak kívülről tűnik úgy. A .htaccess-ben van beállítva, hogy melyik php file kezeli az URL-eket, ott egy változóban van az URL és az alapján SQL-ből kéri le a tartalmat, amit az adott URL-en meg kell jelenítenie.

Előzmény: Fergabor1 (82)
Remete Ur Creative Commons License 2017.09.09 0 0 96

A Tárhely.Eu-nál hostolok 5 éve, van több WP oldalam is, látom már náluk is lehet kimondottan Wordpress tárhelyet is venni, előretelepített wordpressel, SSL-el. Az alábbi linken ha valakit érdekel 5% kedvezménnyel tud vásárolni tárhelyet vagy SSL-t:

https://tarhely.eu/ugyfeladmin/aff.php?aff=1379

KUPON09C8643C0

 

Borembukkk Creative Commons License 2017.06.17 0 0 95

 

Ezt az oldalt valószínűleg feltörték. 

 

Érdemes feltenni rá biztonsági plugint, de előtte valószínűleg ki kellene pucolni.

 

Tervezek írni a biztonsági pluginokról is, de addig itt egy hasznos lista 4 ingyenes bővítményről:  HASZNOS ÉS INGYENES WORDPRESS BŐVÍTMÉNYEK, PLUGINOK

 

Ha a wordpressben elakadtál, kérheted ingyenes tanácsadásomat, esetleg online oktatás keretében végigmehetünk azokon a pontokon, ahol általában a kezdők elvéreznek: ONLINE WORDPRESS OKTATÁS, TANÁCSADÁS

Előzmény: Bettinka (93)
Honlapseo Creative Commons License 2017.06.12 0 0 94

Szia, ha segítséget szeretnél, keress bátran :) 
http://honlapseo.hu

Bettinka Creative Commons License 2017.05.30 0 0 93

Segítséget szeretnék kérni.

WordPress honlapot készítettek cégemnek, amire én szabadon tölthetem a tartalmat. Egész jó boldogultam vele, s amint feltettem valamit, azonnal a cég Facebook oldalán meg is osztottam a közvetlen linkjét, mindig szépen megjelent,  bélyegképpel, kis "beharangozó" szöveggel, stb.

DE pár napja megosztásnál - előnézetnél- kínai (vagy egyéb keleti-passz) karakterek jelennek meg, nem tesz mellé bélyegképet sem, s egyáltalán használhatatlan lenne, így persze nem OK-ézom le, de nem is tudok így megosztani többet URL-t. Hogy Facebookon kívül hol tudnám ezt leellenőrizni, nem tudom, csak FB-n látom ezt.

Mutatom képen, hogyan jelenne meg, ha jóváhagynám :( (Amit kitöröltem itt, alul azért kiírja az url címet rendesen: www....hde felette ezek a karakterek jelennek meg.

 

   Ez elég nagy gond :((, mert továbbra is szeretném napi friss ajánlatként Facebookon az URL megosztást alkalmazni, így hirdetni is.

 

Aki tud segíteni, legyen szíves írni! Előre is köszönöm és bocs, ha rosszul fogalmaztam, én nem értek hozzá, de továbbítanám a webmastrenek, amiket kapok Tőletek.

mattte Creative Commons License 2017.04.22 0 0 92

Tudnátok ajánlani egy addint vagy plugint amivel tudok egy egy kérdéses kérdoivet közzetenni az oldalon, amire 3 percen belul korlatlan mennyisegu valaszt lehet adni, es mielott elkezdodik a kerdoiv bekerhetem az emberunk emil cimet es nevet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!