Keresés

Részletes keresés

Tonpika Creative Commons License 26 órája 0 0 30825

Üdv!

Mint ahogy írták csak sorjában. Az ásott kutak és a fúrt kutak

máshogy működnek ezért lenne jó ha fúrt kutak után érdeklőd-

nél a környéken. De ha megadod a települést és az utcát (vagy

a szomszéd utcát), akkor meg lehet nézni, hogy milyen a terület

adottsága.

A tartályba való pufferelés szerintem csak B terv szokott lenni. ha

már kút legyen benne víz.

Tonpika

Előzmény: Panesz (30822)
Nobody1 Creative Commons License 30 órája 0 1 30824

"a talajvíz alatti vízzáró réteget ne fúrjam át..mit kell figyelnem."

Addig míg durvább szemcsés anyagban fúrsz (homok, sóder), az vízadó. Ha agyagos részbe érsz az pedig a vízzáró. Alaposan leegyszerűsítve a válasz ennyi.

De vigyázz, mert ha a vízzáró réteget átfúrod akár az is megeshet, hogy a következő vízadóban nagyobb a rétegnyomás és "barlangi tó" lesz a pincéből. :-)

Szerintem először majd próbáld ki mit tud a jelenlegi kút és addig ne fantáziálj feleslegesen...

Előzmény: Panesz (30822)
vaclav Creative Commons License 1 napja 0 0 30823

Szia, igen elírtam, 0,5!

Köszönöm az információt, akkor nyugodtan használom így.

Üdv,

Előzmény: Kapocska (30821)
Panesz Creative Commons License 1 napja 0 0 30822

Igen tudom, hogy nem vagy kútfúró, viszont látom, hogy van tapasztalatod!

A helyzet az, hogy vásároltunk egy telket...igaz még csak lefoglaltuk és csak szeptember körül lesz a miénk, de az ember próbál tervezni előre...

A lényeg, hogy van egy épület a telken és az épület alatt 2 pince...Amikor mentünk megnézni láttam az egyik pincében egy csövet(talán 110-es lehet), kérdeztem a tulajt mi az...azt mondta fúrt kút, ami kb. 3m mély a pince aljától! Én ezt a kutat szeretném úgy megcsinálni, hogy a lehető legjobbat tudjam kihozni belőle. Nagyon öreg a tulaj és nehezen tudtam vele beszélni, hogy milyen a kút...hogy működött stb..

A szomszéd telken van egy ásott kút...belenéztem és elég magas volt a vízszint..kb 4m.

A kérdésem az, hogy milyen mélyen kellene fúrnom ahhoz, hogy a talajvíz alatti vízzáró réteget ne fúrjam át..mit kell figyelnem...honnan tudom, hogy a vízadó réteghez értem..vagy átfúrhatom e a vízzárót stb... A tervem az, hogy egy felszíni szivattyút telepítenék a pincébe...azt tudom, hogy 8-9m-nél nem lehet magasabb a vízoszlop....

Ja és a másik...egy ilyen fúrt kútból van esély, még ha apránként is feltölteni egy 1m3-es IBC tartályt...vagy inkább csak slaggal öntözhetnék belőle?

Néztem rengeteg videót...orosz videókat! Ott annyira szépen elmagyaráznak mindent, de sajnos semmit nem értek belőle! :)

Előre is köszönöm a segítséget!!

Üdv.

Panesz

Előzmény: Tonpika (30819)
Kapocska Creative Commons License 1 napja 0 0 30821

„Vodolei BCPE 0,6-63U szivattyú”

Ez valószínű elírás lehet, inkább BCPE 0,5-63U ?

Az ilyen fojtás nem okoz kárt míg az indítások száma okozhat,

mert az aszinkron motorok indító áram akár 8-10 szerese is lehet

az üzemi áramnak.

Az áramfelvétele azért nem több ,mert a motor karakterisztikájából

adódóan nem történik nagyobb munkavégzés.

Az a nagyobb munkavégzés ,ha pl. 3m3 vizet szállít és az a kisebb,ha csak

kettőt ,de a nyomásnövekedés kisebb munkavégzést jelent mint

egy bizonyos tömeget elvinni egyik helyről a másikra.

Előzmény: vaclav (30820)
vaclav Creative Commons License 1 napja 0 0 30820

Sziasztok, szivattyú üzemeltetés ügyben szeretnék egy kis segítséget kérni a tapasztaltabbaktól.

Van egy kutam amibe még a kútfúró telepített egy Vodolei BCPE 0,6-63U szivattyút. Eddig közvetlenül, egy kerti slaug csatlakoztatásával használtam öntözésre, de most telepítettem hozzá hidrofor tartályt nyomáskapcsolóval, hogy kényelmesen, több vízvételi ponton lehessen kerti vizet venni. Ha csak kisebb mennyiségeket veszek, akkor tökéletes, de öntözésnél nagyon gyorsan kapcsolgat, nagyjából másfél percenként. Kb 30-40 percet szoktam locsolni naponta, soknak találom ezt a kapcsolgatást.

Már látom, hogy erre a feladatra ez a szivattyú túl nagy, de ha már megvan, jó lenne ezzel boldogulni.

Most lefolytottam és kb. 0,26 l/s-nál találtam egy olyan pontot, ahol kb. egyensúlyban van a folyamatos locsolás vízelvétele és a szivattyú által szolgáltatott vízmennyiség. A tíz perces teszt-öntözés alatt egyet sem kapcsolt, folyamatosan ment.

Megnéztem a szivattyú jellegörbéjét: http://vodoley-pump.ru/upload/iblock/055/05545311fe02006081388cb559844f55.png

amit ha jól értelemezek, akkor a 0,2 l/s-től indul a munkatartomány, tehát a 0,26-os folytással nem teszek kárt benne.

Ahogy mértem, az áramfelvétele nem több így lefolytva, sőt, mintha egy nagyon kicsit kevesebb is lenne.

Mi a vélemyénetek, jó lesz így, vagy keressek egy kicsit kevésbé folytott állapotot és inkább kapcsolgasson párat?

Előre is köszönöm!

Tonpika Creative Commons License 2 napja 0 0 30819

Üdv!

E.mail címem nem publikus, de amiben tudok segítek.

Nem vagyok kútfúró, én is saját magam fúrtam kutat

vízöblítéssel.

Tonpika

Előzmény: Panesz (30818)
Panesz Creative Commons License 2 napja 0 0 30818

Megadnád az emailcímedet?

Előzmény: Tonpika (30817)
Tonpika Creative Commons License 2 napja 0 0 30817

Üdv!

Ha van a környéken fúrt kút akkor kérdezd meg a paramétereit. Ha

nem akarod nagy dobra verni, hogy, mire készülsz, nézd meg az

MBFSZ fúráspont térképét, vagy add meg a településedet és az utcát

úgy könnyebb segíteni.

Tonpika

Előzmény: Panesz (30816)
Panesz Creative Commons License 4 napja 0 0 30816

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni....

Kútfúrással szeretnék próbálkozni. A képen látható adatok alapján Ti milyen mélységig fúrnátok?

Vízöblítéses módszerrel szeretnék öntözés céljából egy kutat fúrni!

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

Panesz

Mike_Wazowski Creative Commons License 5 napja 0 0 30815

Tisztelt Topiktársak.

Létezik valamilyen házi praktika otthoni eszközökkel csőkút tisztítására?

Van egy 14 éves 110mm-s pcv cső kút, melynek talppontja 4,5 méteren van. 

Eddig teljesen jól működött a locsoló rendszer. 2 kör van összesen, minden körön 6-6 db MP Rotator 2000 (90-270fok) locsolófejjel.

Most a jelenség, hogy kb 6-7 percig gond nélkül megy a locsolás, majd elapad a kiáramló víz. 15 másodpercig csak zúg a szivattyú, majd ismét locsol a rendszer, kb 1 percig. Majd megint 15 másodperc szünet, majd ismét 1 perc locsolás.

Gondolom a víz apad el a kútban és ennyi idő kell neki, amig ismét megtelik.

Gondolom vagy tisztítani kellene, vagy mélyíteni.

Ez utóbbihoz biztos szakember kell. Ilyet tudtok-e ajánlani Dunaharaszti környékén?

Köszönöm.

Kapocska Creative Commons License 2021.06.04 0 0 30814

Innen csak abban bízhatom,hogy ha kiveszi azt az induktivitást akkor

normalizálódik az áram.

Ha marad a hibajelenség akkor a helyszínen kell méréseket végezni.

Előzmény: öreg_néne_b (30812)
nevem zsombor Creative Commons License 2021.06.04 0 0 30813

Köszi mindenkinek, megpróbálom amiket javasoltatok.

öreg_néne_b Creative Commons License 2021.06.04 0 0 30812

Igen, ezek a kontár szerelés jelei. Viszont a probléma valószínűleg nem fog ettől megjavulni.

Előzmény: Kapocska (30811)
Kapocska Creative Commons License 2021.06.04 0 0 30811

Amit Te is megtudsz tenni az az,hogy azt a fehér betáp vezetéket

méretre vágod és megszünteted azt a "tekercset".

A másik,hogy a szivattyú kábelét úgy fektesd el/le,hogy ne legyen "tekercs" (lazán elteríteni).

Előzmény: nevem zsombor (30808)
Nobody1 Creative Commons License 2021.06.04 0 2 30810

Szia!

Talán nem a kútfúrót kellene kérdezned ebben a témában, hanem egy normális villanyszerelőt, mert ez inkább elektromos hibának tűnik mint kúthibának.  Látok én a képen pl egy trehányul szerelt lengő konnektort és egyebeket...

(Nem a kútfúrót akarom védeni!)

boli77 Creative Commons License 2021.06.04 0 0 30809

Első körben cserélni ugyan ekkorára . Ha úgy jó akkor mehet ha viszont nem jó akkor valószínű a a motornak lassan vége. De lehet venni kicsivel nagyobb értéküt és lehet éveket el megy hiba nélkül. Az enyém is ezt csinálta. Ja és tényleg egy hő kioldó ez. 

nevem zsombor Creative Commons License 2021.06.04 0 0 30808

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni.

Tavaly nyáron fúrattunk kutat ~15m mélyre.

Egész nyáron gond nélkül üzemelt a kút, víz volt bőven.

Túlhajtva sem volt, ~40-50 percekent ment egy huzamban, naponta max. 2x.

Ősszel a fagyok előtt leszereltem az elektronikát és eltettem.

Most elővettem, összeszereltem és bekapcsoltam.

A jelenség az, hogy 5 perc és ~50 perc között véletlenszerűen lekapcsol a szivattyú.

Pontosabban a vezérlő mellett lévő szürke dobozon kiugrik egy kis fekete gomb. (kép lejjebb)

Ha azt visszanyomom, általában vissza tudom indítani a szivattyút.

Ha nem indul, akkor áramtalanítani kell és utána visszaindul.

Beszéltem a kútfúróval, azt mondta, az a fekete gomb a hőkapcsoló, az old le.

Nem tudom, miért melegedne túl bármi, amikor tavaly nem volt baja, a szivattyú lent van mélyen, hideg vizet nyom fel és ha "azonnal" (~15mp-n belül) visszakapcsolom, akkor megint működik valameddig (azt gondolnám, ha túlmelegedett, megint újra azonnal leloldana).

A kútfúró természetesen elérhetetlen mióta beszéltem vele.

Csináltam egy képet a vezérlőről és a "szürke dobozról" (a piros kapcsoló mellett ott van a kis fekete gomb is, ami leold): https://postimg.cc/sGj1YfLT

Mi lehet a baja?

Köszi!

Nobody1 Creative Commons License 2021.06.01 0 0 30807

"pl.hordóba lógatva kifogástalanul működik és nagy sugárral nyomja a vizet"

Na itt álljunk meg egy szóra. Ugye nem a szivattyút lógattad be a vízbe?

Csak azért kérdezem, mert amikor ezek a füles Kama szivattyúk megjelentek az országban, az alakjuk (és a hűtőventilátor hiánya) miatt sokan búvárszivattyúnak nézték és "megúsztatták" őket. Halomra álltak az így leégetett, zárlatos szivattyúk a motortekercselőnél és a MÉH telepen...

Előzmény: HunFox (30805)
Kapocska Creative Commons License 2021.06.01 0 0 30806

Azért az egyáltalán nem mindegy ,hogy mekkora térfogatban

és mennyi a szükséges vákuum .

Szűkíteni kellene a szívó és nyomó csövet (1"-3/4").

(és még az is van,hogy sok ismeretlenes a rendszer)

Előzmény: HunFox (30805)
HunFox Creative Commons License 2021.05.29 0 0 30805

Köszönöm a választ.Azt nem értem hogy hogyan lehetséges hogy pl.hordóba lógatva kifogástalanul működik és nagy sugárral nyomja a vizet,és akkor nem jelentkezik az esetleges szimering probléma.

Előzmény: hjano1 (30804)
hjano1 Creative Commons License 2021.05.29 0 0 30804

Nem zárható ki! És nagyon is valószínű, hogy a szimmeringgel van probléma jelen estben.

Előzmény: HunFox (30803)
HunFox Creative Commons License 2021.05.28 0 0 30803

Az lenti kérdésemhez kapcsolódva,ha vödörből,hordóból kifogástalanul nyomja a vizet az említett füles álló Káma szivattyú,akkor kizárható hogy valami baja lehet neki?Szimering gond stb...

HunFox Creative Commons License 2021.05.28 0 0 30802

Üdv. mindenkinek!

Adott egy orosz Káma szivattyú,ami elvileg jól működik vödörből többször kipróbáltam de kútról is működött már.A kút 8-10 méteres,40mm-es kpe cső belógószárral és felül egy rozsdamentes békaszeleppel szerelve,amin egy ötnegyedes fém hollander csatlakozó van.A szelep szépen megtartja a vizet.A szivattyú szívó ágába egy mind két végén menetes fém,ötnegyedes csatlakozó van.A probléma az,hogy hiába teszek a hollanderbe szabványos tömítést,a szivattyú csak úgy veszi fel a vizet ha a kifolyó csőre egy szűkítőt teszek és felpumpázom előtte a vizet úgy hogy follyon a csatlakozó cső végén.Normál csővel vagy cső nélkül még pumpálással sem veszi fel a vizet,érezhetően levegőt szív a tömítés mellett.Probáltam már dupla tömítéssel is,de ugyanez a helyzet.Tudna valaki javasolni valamilyen megoldást?

Zsoo68 Creative Commons License 2021.05.16 0 0 30801

Sziasztok. Ha a jegyzőnél kérek engedélyt a kút fúrásához, az meddig érvényes? 

vankutam Creative Commons License 2021.05.12 0 1 30800

vizeslaci figyel minket

Előzmény: vizeslaci (30799)
vizeslaci Creative Commons License 2021.05.11 0 1 30799

Üdv! 

Aktív olvasó!

06307058211

Előzmény: vectra12 (30797)
boli77 Creative Commons License 2021.05.11 0 1 30798

Szia ! Nekem van telefonszámom de mostanában nem beszéltem vele. Fel hívom ,hogy meg adhatom-e azt írok jó ?

Előzmény: vectra12 (30797)
vectra12 Creative Commons License 2021.05.10 0 0 30797

sziasztok

Vizeslaci még aktív itt? esetleg van vkinek hozzá vmi elérhetősége? tel, e-mail? köszönöm

Jacktwoo Creative Commons License 2021.05.10 0 0 30796

Szentmártonkáta. Sokat kell vajon fúrni, csak locsolásra használt talajvízért?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!