Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.03.10 0 0 30713

Köszi az infót..

 

Már csak 1 kérdés lenne.. 160 as védőcsőhöz mekkora àtmérőjű iszapolót csináljak?

 

Üdv.

 

 

 

 

Előzmény: gamate (30712)
gamate Creative Commons License 2021.03.09 0 1 30712

Üdv!

 

Száraz kavics-csiga

vízszint allatt-iszapoló

 

gamate

Előzmény: Törölt nick (30710)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.07 0 0 30711

Sziasztok!

 

Megmértem most hétvégén a kutamat és érdeklődni szeretnék, hogy az ilyet van esély engedélyeztetni vagy fölösleges, mert úgy sem fogják engedélyezni? (azt tudom, hogy most el lett tolva a határidő, de előbb utóbb gondolom, megint felmerül)

 

Kút mélység 35 méter

Lábszelep 11 méter

Cső 11.5/ 12 ( belső, külső) (narancssárga plexi vagy műanyag vagy micsoda)

Vízmélység 5 méter

 

Én már így vásároltam a telket, hogy ez a kút rajta volt.

Törölt nick Creative Commons License 2021.03.07 0 0 30710

Üdv,

 

van egy sóderes rész ami mindig beomlik rá a fúrócsövemre, védőcsövet kellene használnom.

Melyik technikával lehet a sódert a legkönnyebben felszínre hozni illetve a védőcsövet lenyomni?

kb 15 méter mélyen van.. 

 

Spirálfúró ami a védőcsőben megy vagy csináljak egy iszapolót hozzá?

Sóder max 1 cm átmérőjű..

 

 

Köszönöm

 

gamate Creative Commons License 2021.03.02 0 2 30709

Üdv!

 

https://www.szivattyubolt.hu/pedrollo-easysmall-ll

 

Én ezt használom. Beépítettem -kútfúróként- már jónéhány darabot, eggyel sem volt gondom.

 

Üdv:

gamate

Előzmény: Törölt nick (30708)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.01 0 0 30708

Kösz a választ! Igazából az általam belinkelt csak egy példa volt arra, hogy teljesen máshogy néz ki, még nem tudom, melyiket fogom megvenni.

Előzmény: Kapocska (30707)
Kapocska Creative Commons License 2021.02.28 0 1 30707

hogy akár egy ilyet is rakhatok a helyére?

 

Rakhatsz,de én a kínai helyett Pedrollo ESYPRESS II típust tenném (nyák áramkör műgyantával kiöntve).

https://szerszamx.hu/univerzalis-alk335-aramlaskapcsolo-oraval-easypress-ii-univerzalis-alk335-aramlaskapcsolo-oraval-easypress-ii-easypress-2-aramlaskapcsolo-nyomasmero-oraval-nyomasszabalyzo-nyomasmerovel-szarazon-futas-elleni-vedelem-nyomas-vezerlo-awm-pump-hidro-kontroll-

 

Ezeket áramláskapcsolónak hívják és úgy működnek,hogy nyomáscsökkenésre indítják a szivattyút

és az áramlás megszűnése után kb. 10s után leállítják azt.

A többi működést leírják.

(indító nyomásban ez a választék : 0,8bar ,1,5bar,2,2bar)

Ha teheted iktass be a készülék és a szivattyú közé egy a terhelést kapcsoló relét.

Előzmény: Törölt nick (30706)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.28 0 0 30706

Sziasztok!

Egy aldi házi vízmű tulajdonosa vagyok, kb 5 éve vettem, eddig teljesen jól végezte a dolgát. A típusa ez: XKJ-1104SE, a leírása itt található: https://www.aldi.hu/fileadmin/fm-dam/products/si_2015/kw20/Hasznalati_utmutato_-_Hazi_vizmu.pdf


Ehhez tartály nincs, csak egy áramláskapcsoló (vagy membrános nyomáskapcsoló?) van benne, ami ha elzárom a csapot, akkor 10 másodperc múlva kikapcsolja a szivattyút. Mivel én ezt öntözésre használom, nekem ez így megfelelő is, bár gondolkoztam azon, hogy legyen-e tartályom, de igazából az én esetemben szerintem nincs értelme, mert többnyire ha locsolok, akkor mondjuk fél óráig locsolok, persze van csak nyitogatás néha sűrűbben, de nem vészes. (a tartály csak plusz macera lenne, ha elszakad benne a gumilufi)

Most azt vettem észre, hogy a csap elzárása után a szivattyú nem kapcsol ki. Egy-két perc múlva sem. Szétszedtem az áramláskapcsolót, megnéztem benne a műanyag bizbaszt, ami föl-le mozog én azt látom, hogy szabadon tud mozogni, de azért kitisztítottam és összeraktam a kütyüt. De sajnos a hiba nem szűnt meg, továbbra sem áll le a szivattyú a csap elzárása után és más ötletem sajnos nincs.

Nem tudom régen hány bar-ra tolta fel a szivattyú a nyomást de most 5 bar-ra feltolja a nyomást (és gondolom ez elegendő lenne, mert asszem 6-7-nél már a piros tartomány van) mégsem kapcsol ki

Ezért arra gondoltam, hogy beszerzek egy új áramláskapcsolót. Természetesen találtam ilyet de tanácsot kérnék, hogy melyiket érdemes venni. Ami nekem szempont: minél hosszabb ideig jól működjön, tehát jó minőségű legyen. Az ára fontos, de másodlagos. Nem tudom persze, hogy meg lehet-e állítani valamiről a minőségét, mert attól hogy drága még lehet gyenge minőségű. Nem tudom, hogy van-e olyan, ami nem full műanyag, de pl ennél az aldisnál gondnak érzem, hogy az áramláskapcsoló háza műanyag és a (nem metrikus, hanem fa??)csavarok ebbe a műanyagba mennek bele, ami szerintem 1-2 szétszedés után egy túlhúzásnál meg fogja adni magát.

Azt szeretném még kérdezni, hogy azt jól gondolom, hogy a szivattyú feletti áramláskapcsolót (pirossal kereteztem az aldis képen) simán kicserélhetem egy általam vettre, ugye? Nyilván a vezetékeket át kell kötni, ezt megoldom és tudom, hogy ha állítható az áramláskapcsoló, akkor be is kell állítanom a ki és bekapcsolási nyomást. Ezt azért is kérdezem, mert amiket látok áramláskapcsolókat, azok sokkal kisebbek, ezek szerint valszeg más elven működnek, mert az aldisban a tetejében volt egy nagy rugó.

 

 

 

Ezt az egész piros részt kell lecserélnem, ha jól értem:

 

 


Ez pl jelentősen kisebb, ezért nem értem, hogy akár egy ilyet is rakhatok a helyére?

Tonpika Creative Commons License 2021.02.07 0 0 30705

Üdv!

 

Egy jó kút nagyon drága! El ne rontsd!

 

Csak csakkor lehet rendszert felépíteni ha a kút 

minden paramétere ismert.

 

-nyugalmi vízszint

-üzemi vízszint

-homokmentes vízhozam (ha van)

-szűrőzés helye

-állandó-e a vízhozam télen-nyáron

 

(minimum kellene egy próbaszivattyúzás)

 

Ha ezeket tudod, onnantól már nem túl bonyolult. (persze ha van víz) Ha van elég víz,

akkor nem is kell tartály feltétlenül, csak szivattyú és áramláskapcsoló.

 

 

 

                              Tonpika

 

Előzmény: Lallern (30704)
Lallern Creative Commons License 2021.02.07 0 0 30704

Sziasztok!
Az alábbi fúr kúttal / vízművel szeretnék tanácsot kérni, hogy szerintetek mennyire használható így, melyek lehetnek a gondok.

Dunakanyarban egy domboldalon (kb 140-160 szintkülönbséggel a Dunához mérve) szeretném megfelelően használni a fúrt kutat.

Kb 150-es átmérője van, 42 méter mély, az előző tulajdonos szerint kb 30 méterre szokta szivattyút leengedni. 

A mély kútból egy 100-150 literes nyomás nélküli tartályba kerül először a víz (kúthoz képest még 5-10 méterrel magasabban van), amelyet egy vízszint kapcsoló vezérel. A puffertartályból pedig egy 20 literes hidrofor állítja elő a nyomást a nyaralóba.

 

A nyitott rendszer és kétlépcsős szivattyús megoldás nekem elsőre nem tetszik, hogy miért ilyen nem tudta a tulajdonos, így örökölte.

Illetve mélykúti szivattyúk kb egy évet bírnak nála, és egy ideje "orosz" rezgő membránosot használ. (kút védelme érdekében cserélném)

Elsőre a gyakori kapcsolásokat gondolom hogy probléma lehet, puffer tartály és hidrofor mennyire van összehangolva vagy hogy pár percenként kapcsol be, azt jelenleg nem tudom, de sanszos, hogy igen. Illetve 3x1 mm kábel kb 50 méteren hosszan van vezetve, amely szintén feszültség esést okozhat és nem tehet jót egy normális mélykúti szivattyúnak.

 

Pedrollo 4block szivattyút és külön hidrofor tartályt néztem, áramláskapcsolóval.

Szerintetek ez megfelelő lehet?

Sajnos a szivattyú és a puffer tartály között jelenleg valami egyszerű csövet láttam (talán slag habár a talajban van...), ezt KPE csőre érdemes cserélni, ha ilyen zárt rendszert készítek, amelynél a szivattyú utáni rész is nyomás alatt lenne?

 

Előre is köszi tippeket, eddig alföldön láttam, használtam kutakat, ahol 6-8 méteren van vízszint...

 

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2021.02.03 0 0 30703

szerintem az a víz egy víztisztító készüléken keresztűl vállik ihatóvá ott

Előzmény: dudino1 (836)
östermelő Creative Commons License 2021.02.01 0 0 30702

Kb 10 éve mondtam ilyesmit,hogy ez kellene.Ha lassan is de meghallgatásra került.

Annyi,hogy kicsit nagyobbra gondoltam de bízzunk benne kinövi magát.

 

http://zakanyszek.hu/2021/01/29/a-homokhasag-vizpotlasa/?fbclid=IwAR3ESlpDoL90ET38HC6vofnsY8xaYQsAJolYzc60zYy6T5Fa3uR-aWadJmA

Tonpika Creative Commons License 2021.01.31 0 0 30701

Üdv!

 

Nézd körbe a Pedrollo 4 sr sorozat paramétereit. Van ott minden.

 

Nem a márka miatt, csak látod mennyiért mit lehet kapni....

 

                 Tonpika

Előzmény: Csuklósbusz (30699)
gamate Creative Commons License 2021.01.24 0 0 30700

Üdv!

 

Erre a kérdésre nem lehet helyesen válaszolni.

 

Nem az a lényeg, hogy milyen mély a kút, hanem az, hogy mennyi vizet kell utántölteni percenként/óránként, és ahhoz milyen üzemi vízszint tartozik, meg az, hogy millyen magas a glóbusz.

 

gamate

Előzmény: Csuklósbusz (30699)
Csuklósbusz Creative Commons License 2021.01.23 0 0 30699

Mennyibe kerülhet egy ilyenbe egy szivattyú ami a 200 méteres kútból felveszi a tetejéig a vizet, és tartósan kiszolgál egy 100 köbméteres víztornyot?

Csuklósbusz Creative Commons License 2021.01.23 0 0 30698

Nem céget keresek aki erre szakosodott hanem egy komplex leírást hozzá mintha én lennék az üzemeltető.

Előzmény: Nobody1 (30697)
Nobody1 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 30697
Előzmény: Csuklósbusz (30696)
Csuklósbusz Creative Commons License 2021.01.23 0 0 30696


Kihorgonyzás nélküli acélszerkezetű víztorony, AG-100 típushoz tud valaki kezelési, karbantartási utasítást linkelni, illetve hogyan működnek ezek, a búvárszivattyú egyenesen fel tudja nyomni a vizet vagy van egy másik szivattyú is?

Kapocska Creative Commons License 2021.01.14 0 0 30695

https://mediaklikk.hu/cikk/2021/01/13/nezze-vissza-a-januar-14-i-kormanyinfot

34.perctől

 

A bm-től átkerül az agrár miniszterhez a kút ügy

 

Előzmény: öreg_néne_b (30694)
öreg_néne_b Creative Commons License 2021.01.13 0 0 30694

Ez most hogy jutott eszedbe? Köze nincs ahhoz, amit írtam. :(

"Nincs az a megfigyelőkút rendszer, amivel meg lehetne mondani, hogy van-e kutam, nemhogy azt, hogy szabályos-e."

Előzmény: köszörűs XXI Che (30693)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2021.01.12 0 0 30693

dehogynem elég, egy bejelentés és megy a katasztrófavédelem, előtte felszólít, hogy legalizáld a dolgaid ad rá kb: 30 napot, utána ki megy ( nem tudod nem beengedni őket)és olyan magas jogosítványai  és jó szakemberei vannak, h feltárnak mindent és eljárnak.

Előzmény: öreg_néne_b (30683)
östermelő Creative Commons License 2021.01.05 0 0 30692

https://www.delmagyar.hu/gazdasag/helyi-gazdasag/illegalisan-furt-kut-kutado-7110961/

 

A kút számokat nagyon alá becsülték. Látszik,hogy az író asztal mögül tájékozódnak.

Kapocska Creative Commons License 2021.01.02 0 0 30691

L_áma Creative Commons License 2020.12.30 0 0 30690

Klassz. A jegyző kb ugyan ezt mondta...... csak volt benne egy csomó hümm-hümm is.

 

Azért kössz.

 

Persze, majd még benézek, hátha közben kiderül valami. 

Előzmény: Kapocska (30689)
Kapocska Creative Commons License 2020.12.30 0 0 30689

Azt gondolom rossz helyre vitt a taxi.

A Jogsegélyszolgálat a másik kapunál keresendő. :-)

 

Előzmény: L_áma (30688)
L_áma Creative Commons License 2020.12.30 0 0 30688

Üdv Urak!

 

Rég jártam erre.......

 

Kúttal kapcsolatos kérdésem lenne. Adott egy terület, amin össze-vissza minden felé kutak vannak fúrkálva. Tudom, ez így furcsa, de megmagyarázom. Van a területen két kút, amiből egy fél évszázada a gőzmozdonyokat töltötték. Szerepelnek az "MBFSZ" térképén. Hiányos adatlappal. Mindkettőnél 1958 a mélyítési dátum. Az egyiken 77m van írva, a másikon nulla. Amit már megtaláltam /lehet, még medve is él a területen, nem egyszerű bármit is megtalálni/, arra van a nulla írva. Kipiszkáltam belőle két zsák falevelet, meg száraz egeret, okosabb még nem lettem, de a nullánál biztos több. :)

A másikat még keresem...

 

Ezen kívül, a régmultra még emlékezők azt mondják, ezen a területen kútfúrási gyakorlások is voltak. Valami oktatás keretében szintén az ötvenes években össze-vissza furkodták a területet. Néhányat állítólag teljesen készre kiépítettek.

 

Ezek a kutak most minek minősülnek? Tuti legálisan lettek fúrva. Csak tuti nem találunk róluk semmiféle dokumentumot.

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2020.12.21 0 0 30687

így így 

 

Előzmény: Kapocska (30686)
Kapocska Creative Commons License 2020.12.18 0 0 30686

Szerintem a hivatalos kutak bizonyítják,hogy nem ördögtől való dolog több réteget

bekapcsolni/beszűrőzni.

A lényeg a „szennyező” réteg ill. a felűről való szennyezés lehetőségének a kizárása.

Előzmény: köszörűs XXI Che (30685)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2020.12.17 0 0 30685

olvasom itt az engedély körüli mizériákat, azt nem értem, hogy, miért fikázza itt bár ki a kútfúrókat és állítja, hogy szarul csinálják a kutakat. biztos van hiba, biztos van elcseszett kút de nem gondolom, hogy ez a jellemző. akik több réteget átfúrnak azok meg is oldják a kizárást, már csak azért is mert elviszik a vizet bevizsgálni és akkor kiderül , ha nem jól dolgozott. de még, ha így is lenne ahogy egyesek ezt állítják, miért kell tele kiabálni a világhálót esti unatkozás alatt? szóval ne hagyd itt a topikot majd kikopik aki kikopik :)

 

Előzmény: Törölt nick (30678)
Kapocska Creative Commons License 2020.12.17 0 0 30684

Persze,hogy nem az egyént, egyedi kutat „látják”,de a be kilépő szennyezés,fogyasztás

érzékelhető.

"hogy száz ember látja"

És,ha 1 sem látja akkor szabályos?

 

Előzmény: öreg_néne_b (30683)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!