Keresés

Részletes keresés

FAV 20 Creative Commons License 2014.10.07 0 1 532

 Hoppá.

 

pizo Creative Commons License 2013.05.13 0 0 531

Premier Outlet Center, Budaörs. V-mi veterán járművek voltak ott:) 504Lacival talákkoztunk, meg még pár fórumossal.

 

Zoli 

Előzmény: sunnysun333 (529)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 529

Köszönöm a megtisztelő szerelmi vallomást.... Még hogy én bárkinek is hiányoznék??????

 

Oszt miféle "gyűlés" volt 27.-én? És hol, miért?

Előzmény: pizo (528)
pizo Creative Commons License 2013.04.27 0 0 528

"De megtiszteltetés, hogy rögtön ketten is idenéztek..."

 

Hiányzol bazmeg, hiányzol...

 

A mai gyűlésen sem látttalak...

 

Zoli

Előzmény: sunnysun333 (525)
pizo Creative Commons License 2013.04.27 0 0 527

Örülök hogy hallak:)

 

Alpine-val mi a helyzet?

 

Zoli

Előzmény: sunnysun333 (526)
sunnysun333 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 526

Tessék, hogy meg legyen az örömöd:

 

Azért igy este, megpihenve (?) csak visszakanyordnék kedves Váltógomb kartárs a kacifántos problémára. Érdekes dolog ez, bár bizonyára nem annyira, mint a Zibéjen csacskaságokat bámulni és álmodozni (?) eszetlenségeken, meg jókat röhögni esetleg mások nyomorúságán...

 

Tudjuk mindnyájan, hogy jogász végzettségű, nagy tudású embör vagy és én ezt személy szerint is külön értékelem benned. Az is tudott, hogy én aztán nem vagyok jogász, még mérnöknek is alig voltam valaki...

 

De azért lassan kezd elszomorítani az a heves mellébeszélés, ami köztünk zajlik - holott érdekes téma lenne, mondhatni alapvetően lényegi...  

   Azt is tudom, hogy alapjában mi a bajok gyökere. Te lassan annyira belebolondultál az új hobbidba, hogy pl. számodra már csak egyetlen fajta veterán minősítés létezik: A FIVA.... És mindent ehhez igazítasz, még a jogmagyarázataidat is...

 

Holott "jogszabályhely" szerint tudomásom szerint ma Magyarországon egyfajta muzeális minősítés van érvényben és ez az MMB-é...

 

Roppant érdekes dolog lenne felvetni egyáltalán a FIVA minősítés jogszerűségét ebben az országban, olyan tekintetben, hogy mire föl is kap OT rendszámot egy autó (ráadásul 10 évre!!) egy olyan "minősítés" alapján, amiről egy betű törvényi leírás, de annyi nincs???? ÉS Nem az állam által erre felhatalmazott MMB végzi, hanem még a MMB-nél is kontrollálatlanabbul, a saját szakállára (és kasszájára) a MAVAMSZ??????

 

De spongya rá.

 

Azzal, hogy Te megállás nélkül a FIVA kategórizálását idézed, ami valóban és tényleg  NEM a minőséget, hanem az eredetiséget taglalja és bigott minőségi őrületről itt valóban nem olvashatsz, csak a nagyon észszerű definíciókról az eredetiség sok elképzelhető lépcsőfoka kapcsán.  ERGÓ: ebből is látszik, hogy a FIVA tüzön vizen át az eredetiséget firtatja és nem a szénné restaurálást.

EZZEL szemben a MMB minősítés - ha tetszik, ha nem - végső soron egy minőségi fokozatot állapít meg az állítólagos (!!??)  75%-os minimum határával... /Ami a SChwacke vagy Eurotax értelmezése szerint szinte szóról szóra a 3-as állapotnak felel meg. /

(Az más kérdés, hogy ezt már eleve elmebeteg módon teszi, hiszen pl. az esztétikai és műszaki állapotot ugyebár egyetlen mérőszámba próbálja szuszakolni,  ami viszont logikai, filozófiai képtelenség - de akkor is: a magyar minősítésben a pontszerűen kimutatott minium határral végső soron egy szimpla minőségi osztályozás zajlik. 

 

Azt már sokszor kérdeztem magamban dünnyögve, hogy ugyan már, miért kell nekünk folyton szembe pisálni az egész világgal???  Ha bárhol a világon a legtermészetesebb dolog (adott elvi határok között) a 6V-nak a 12V-ra történő átépítése, akkor ez miért főben járó ősbűn kizárólag az okostojás magyaraoknál???

 

És ugyanaz a kérdés, hogy ha az osztrák és a német törvény az elfogadható miniumnak a Schwacke-Eurotax minőségi értékelés 3-as fokozatát fogadja el (és szerintem nagyjából más országok is ezt mondják, mégha nem is ennyire "precízen"), akkor miért is kell a magyaroknak igen nyakatekert módon egészen mást mondani, vagy erről nem tudomást venni???? 

Ezzel pedig meg is válaszoltam az ártatlan (?) értetlenségedet, hogy te a hétköznapi életben sehol nem hallottad a minőségi besorolást - holott egy frászt, dehogyisnem...   

   Bármelyik nyugateurópai szaklapot átlapozod, riportokban hirdetésekben ha látsz valamiféle fokozatot, akkor ott a Schwacke-Eurotax minőségi számokat használják... Egyszerűen azért, mert szerte a világon a FIVA minősítésnek csak  igen korlátozott körben van értelme és ennek megfelelő is az aránya az egyes országok teljes veterános álományához képest...::)))

 

Volna még mit mondani, de már ez is nagyon sok volt....::)))

 

 

 

sunnysun333 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 525

NEM én nyitottam......::))))

 

És még csak nem is kértem, hogy legyen.... De megtiszteltetés, hogy rögtön ketten is idenéztek... Ennyi idő után, hahahaha...

 

 

Előzmény: pizo (523)
Yogi Creative Commons License 2012.10.05 0 0 524

Ez csak újabb divat, régebben nem volt ezzel gond. 

Előzmény: pizo (523)
pizo Creative Commons License 2012.10.05 0 0 523

Közben kiderült, hogy nickről tilos topickotr nyitni, jól lebasztak máshol. Ez derekbellen kívül senkinek sem szúrta a szemét? :(

 

Zoli 

sunnysun333 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 522

Naaaaa, az azért túlzás, hogy én "dühöngök".... Én csupán mérgelődtem egy "keveset"...... De az tény, hogy páran tényleg nyálcsorgatva élvezték, hogy velem jól kibaxtak.....

Előzmény: úrnő (521)
úrnő Creative Commons License 2012.05.21 0 0 521

Létezik az a szubkultúra, amelyik vidoran mosolyog, ha dühöngsz...

Előzmény: sunnysun333 (520)
sunnysun333 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 520

Van. Jó régen......::))) És most meg volt az oka, hogy fogadóórát tartsak..... ::))) De csak a méretes ellendrukkerek jönnek ide, épeszűek nem igazán.....

Előzmény: úrnő (518)
Yogi Creative Commons License 2012.05.10 0 0 519

Van, de látod, nem használja.

Előzmény: úrnő (518)
úrnő Creative Commons License 2012.05.10 0 0 518

Jééééé....!!!!

Neked van ilyen külön kis gumiszobád???

Előzmény: sunnysun333 (517)
sunnysun333 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 517

Nos. Fogadóórát tartok. Van itt valaki? Szólni óhajt valaki???

Törölt nick Creative Commons License 2006.11.24 0 0 516

lekontorlláltam, az egyik már nyugdíjba ment.

ő volt a vezérigazgató.

:)))))))

de a másik még ott van, ő csak a műszaki vezetője az egész kibaszott fcsmneik.

:))))))

na, hívsz?

:)))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (514)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.24 0 0 515

záp:

ha nem fordítasz rá 300 forintot, hogy felhívj, akkor nincs több mondanivalóm.

a hsz-eim közt megtalálod a számomat, de a régi nickem adatlapján is szerepel.

Előzmény: Törölt nick (514)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.24 0 0 514
fcsmnél vannak nagyon komoly embereink, ha jól emlékszem.
Előzmény: -z-a-p-k-o-r-t-e- (513)
-z-a-p-k-o-r-t-e- Creative Commons License 2006.11.24 0 0 513

Nem rád gondoltam. :-)

Vannak rendes, hús-vér barátaim, akik néha rámnyitják az ajtót, beszélgetünk, segítenek ebben-abban, ha kérem. Persze mindegyik olyan ágrólszakadt csóró, mint én, de legalább van kihez szólni.

Amúgy felvétel van az FCSM-nél, az életrajzom ott fekszik az osztályvezető asztalán, szorítsatok!

Előzmény: tatrafan (512)
tatrafan Creative Commons License 2006.11.24 0 0 512
Barátok?? : ))))) ("Ments meg Uram a barátaimtól, az ellenségeimmel magam is elbánok")
Előzmény: -z-a-p-k-o-r-t-e- (510)
-z-a-p-k-o-r-t-e- Creative Commons License 2006.11.24 0 0 511
Na ja, ez is baj. Ki tudja, melyik részfeladat melyik kis kájeftének van kiadva.
Előzmény: tatrafan (508)
-z-a-p-k-o-r-t-e- Creative Commons License 2006.11.24 0 0 510
Engem pedig nehéz lesz. Túl jol bevackoltam már itt magam, autó, motor, műhely, barátok...
Előzmény: motorkami (509)
motorkami Creative Commons License 2006.11.24 0 0 509
Zap, én minden áron el akarlak zavarni :)

http://index.hu/gazdasag/magyar/kulf061124/
tatrafan Creative Commons License 2006.11.24 0 0 508
Az biztos nem beruház csak üzemeltet. Vagy már azt is kiadja...
Előzmény: -z-a-p-k-o-r-t-e- (507)
-z-a-p-k-o-r-t-e- Creative Commons License 2006.11.24 0 0 507
Ja, a szipantyúzáshoz: 2010-re Bp teljes területét csatornázzák eus pénzből. (Megjegyzem érdekes, hogy ennek ellenére a csatműnél sincs felvétel.)
Előzmény: -z-a-p-k-o-r-t-e- (506)
-z-a-p-k-o-r-t-e- Creative Commons License 2006.11.24 0 0 506

Ne is mondd. :-(

Egyébként az is működik, amit te mondsz, de csak ott, ahol állandó fölvétel van (mekdonác, hajtás-pajtás, meg ilyesmi). Ahol nincs felvétel, csak két-három évente egyszer, ott nem tudom, mi működik. Gondolom a nepotizmus.

Előzmény: tatrafan (504)
pizo Creative Commons License 2006.11.24 0 0 505

Az amerikai oldalon regeljél be, ott ilyen kínlódás nincs, csak e-mail cím kell. A username meg mindenhova jó, már Koreából is vásároltam vele. Az angol jól megy, ha jól látom az önéletrajzodból.

 

Zoli 

Előzmény: -z-a-p-k-o-r-t-e- (488)
tatrafan Creative Commons License 2006.11.24 0 0 504
Hát igen, ez tényleg gáz. Főleg akkor hervasztó, ha az ember nagyon kinézte magának az adott helyet... 
Előzmény: -z-a-p-k-o-r-t-e- (503)
-z-a-p-k-o-r-t-e- Creative Commons License 2006.11.24 0 0 503

Ilyesmire már én is gondoltam, el is mentem a szennyvíztelepre, és már a portáról lepattantam, hogy "ide nem mehet be akárki", és "munkára jelentkezni a központban kell a személyzetisnél". Ott meg "faxoljon egy önéletrajzot", és végül "jelenleg nincs az ön végzettségének megfelelő üresedés nálunk".

Hasonlóképpen jártam a Budapesti Erőművel is, telefon: kapcsolja nekem a vízüzemből az xy mérnök urat (kinéztem az interneten a szervezeti ábrájukból), katt, tessék itt xy. Jónapot én az ag, ifjú hidrotechnológus, hogy esetleg nem lehetnék-e valami módon a munkatársuk. Nem, nincs nálunk felvétel. Hát ezt szomorúan hallom, van valami módja, hogy ha lesz, arról idejében tudomást szerezzek? Tudja mit, küldjön egy életrajzot a személyzeti főosztályra, és akkor majd behívjuk.

 

Előzmény: tatrafan (502)
tatrafan Creative Commons License 2006.11.23 0 0 502
Na, ha ez a másfélperces cikk neked hosszú, akkor semmire. De elárulok egy titkot: interneten nem fogsz munkát találni. Se jót, se rosszat. Szórakozásra viszont kiválóan megfelel. Munkát keresni meg gyalog lehet, nem online meg levelező szakon. A személyzetisek meg nyalják ki a seggedet. Felvenni úgyis a leendő főnököd fog, nem egy HR-menedzser.
Előzmény: -z-a-p-k-o-r-t-e- (496)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!