Keresés

Részletes keresés

nscatto1 Creative Commons License 9 órája 0 0 22337

Most olvasom, hogy a Bükkben befogott szervál megmakkant koronavírusban, pedig az állatkert minden dolgozója be van oltva.

Ez most vicc? Nem. Ugyanis a hivatalos álláspont:

Az oltatlanok mind meghalnak.

Az oltottak is fertőzhetnek.

A fertőzöttek is meghalhatnak.

Az oltás megvéd.

Az oltottak is fertőzhetnek.

Eközben észrevettem, hogy az aranyhalam nem érez szagokat, de nem bírja a maszkot. Ötlet?

Előzmény: nscatto1 (22336)
nscatto1 Creative Commons License 9 órája 0 0 22336

Bár én nem hiszem, hogy chipet ültetnének az emberekbe az oltással, de technikailag lehetséges. Ha 2013-ban rizsszem méretű volt a chip, amit a kutyák-macskák kaptak, akkor vajon most hol tarthat a tudomány ilyen téren? 

Na igen, egy vegyészmérnök hülye, mert nem akar oltást, amitől akár rákos is lehet három év múlva. Eddig ennek a rettenetes gyilkos vírusnak sikerült majdnem kipusztítani az emberiség 0,02%-át, pedig már majdnem két éve leselkedik a sötét sarkokban. A nő meg lehet, hogy kiszámolta a rák megbetegedésének esélyét és a vírus általi halál esélyét, és úgy döntött, hogy inkább a vírust kockáztatja, mert az kevésbé halálos.

Ha friss és állandóan mutálódik, akkor hogyan van rá oltás 3-4 hónapon belül?

Ha állandóan mutálódik, akkor mennyit ér ellene az az oltás, amit 3-4 hónapja fejlesztettek ki egy másik variáns ellen?

Talán a vegyészmérnök jobban tudja, mint te...

Előzmény: marcony (22331)
nscatto1 Creative Commons License 10 órája 0 0 22335

Ezt a filmet kaleta szponzorálta?

Tipikusan annak a tünete, hogy szülő nem törődik a gyerekével. Nem beszélget vele, mert arra ott a net. Nem törődik vele, mert arra ott a telefon. Nem foglalkozik vele, mert arra ott a tévé. Hagyja, hogy a többi gyerekkel legyen, mert ő fáradt, dolgozik, bassza a fészbúkot, nézi a sorozatot - vélhetően ez a gyereknek is jó, hiszen három különféle elektronikus kütyü  van azért, hogy ne kelljen foglalkozni azzal, akit megszült/megcsinált.

Előzmény: henngergely (22333)
nscatto1 Creative Commons License 10 órája 0 0 22334

Nem retardált, "te fasz?" retad? Az mi, butuska? 

Újabb nikk, újabb csúnya beszéd, újabb fölösleges billentyűkoptatás. Nincs fészbúkom, mert nincs rá pénzem, "te fasz." 

Rémhírterjesztés? Micsoda? A vírus létezik, ha nem lennél ekkora tefasz, akkor olvashattad volna, hogy én is elkaptam még tavaly februárban. Azon próbálj agyalni, tefasz, hogy ez:

Sí, sakk  3 napja    0 1 36

Miért lenne helyes? Az oltott is fertőzhet.

pötyögésed mennyire rémhíres? Vagy ez:

"zsarolásnak, erőszaknak tartom az ilyen megkülönböztetést.

Ha a fertőzésveszély lenne a gond, akkor tesztet követelnének.

Ez így (ez=oltatlanok hátrányos megkülönböztetése) szimpla boszorkányüldözés."

"Sí, sakk  2 napja    -2 1 260068

Nem erről pofázok? Épeszű ember járvány idején nem megy tömegbe.

Oltatlanul semmiképp, de jelen helyzetben beoltva sem, mert az adatok, főleg az izraeliek, azt mutatják, hogy még két, akár három oltással is csúnya vége lehet a fertőzésnek.

Viszont aki védettnek gondolja magát, az megy plazazni, meccsre, birkamenetelni, vadászati kiállítást, elxurtukat stb. bámulni. És ha benne van a vírus, akkor terjeszti is."

birkamenetelni? Hmmm...

te barom.

Előzmény: retadscatto (22330)
henngergely Creative Commons License 10 órája 0 0 22333
retardállatvagy Creative Commons License 12 órája 0 0 22332

Az oltástól való félelmet én megértem: mi a biztosíték arra, hogy nem rákkeltő vagy hogy nem indít be valami autoimmun folyamatokat? (Csak példák)

Sok dolgot okozhat, nagyon bonyolult az emberi test.

Vagy kérdezd m3g Duda Ernőt, miért tart a kínaitól!

Szóval nem kène kapásból lehülyézni mindenkit.

Előzmény: marcony (22331)
marcony Creative Commons License 13 órája 0 0 22331

Talán csak a magasságos Isten érti meg sok ember vírustagadását.

Úgy hiszem, ők maguk sem tudják az esetek nagy részében, miért gondolkodnak így, észjárásuk nem a racionalitás gondolkodást fogadja el.

Azoknál akik a politikai oldaláról állnak hozzá, még-még csak meg leget érteni, mennél többen halnak meg annál kedvezőtlenebb az Orbán Kormány számára.

Ezeket az embereket a politikai haszonszerzés motiválja, de akinek ez a valóságban hasznot jelent, nem sok van, ezért marad az, hogy érzelmileg a bal-liberális oldalhoz húznak, és azt a narratívát fogadják el, majd ezt adják tovább.

Kézzel lábbal magyarázzák, hogy ez a vírus szar, és az Orbán Kormány mennyire hülye, és következetlen.

Mert mi lesz akár három év múlva, mit okoz az oltás? Ezért inkább nem oltatja be magát, mondta nekem pár hete, egy vegyészmérnök végzettségű nő.

Csipszet oltanak belé, pl.egy melósba..,- ami mát vicc kategória, hiszen ha létezne ilyen, nem olcsó mulatság, és hogyan férne át egy alig 0,5 mm-es csövön?

Számtalan a különböző esztelen indokok száma.

A vírustagadást nem lehet, legalább is én nem tudom mással magyarázni, csak ezeknek az embereknek az oltástól való, ostobaságba menő félelmével.

Ugyanakkor félnek a vírustól is, hiába tagadják, csak ott motoszkál bennük, hogy talán mégis csak létezik, sőt ebbe bele is lehet halni.

Félelemben élnek nap-nap után, ami azért valljuk be, roppant szar állapot, tekintgetni állandóan hátra, nem áll-e mögöttük kaszájával a Halál.

Ez a vírus friss, és állandóan mutálódik. Még nagyon sok mindent nem tud róla a tudományos élet.

Egyet azért meg kell jegyezni:

a Tudomány olykor eltéveszti a helyes utat, de a tudatlanság csak merő véletlenségből találja meg.

retadscatto Creative Commons License 13 órája 0 0 22330

Láttad a facebook oldalát? Kb. mindenki így hívja, te fasz.

Tképp amit itt művelsz, az kimeríti a rémhírterjesztés fogalmát. Ajánlom figyelmedbe a TEK kapcsolatát a fórumokkal, te barom!

Előzmény: nscatto1 (22328)
nscatto1 Creative Commons License 30 órája 0 0 22328

"Dombit"

Személyes ismerős, hogy így hívod? Dehogyis. 

"gyilkos láz" "gyógyszerek szétcseszték" "Kovid" "pusztítás" "rohadék" - csak pár kifejezés, amit bármelyik celebtől hallhatsz-olvashatsz, aki kovidos lett. Az extra benne, hogy már a 10 hónapos csecsemő is elkapta - vagyis újabb igazolás arra, hogy az 5 éves gyerekeket is oltani kell. 

"A maszk nem véd meg" - írja. Hát, azért ez érdekes, mert ezek szerint a kúrmány ismét faszságot csináltat a népekkel... 

Itt a csúcs:

"A vírus meg majd figyel téged egy sötét sarokból és meg fog ölni! Teljesen evidens, hogy OLTASD BE MAGAD!!!"

Előttem van, ahogy a vírus hónapokat ült a sötét sarokban, amíg a "Dombi" arra nem ment, és rávetette magát.

Furcsa, hogy nincs haldoklási fotója, a többi celebnek van. 

"Be voltam oltva" - hazudik. Az oltás megvéd. Ha nem véd meg, akkor a kúrmány hazudik. Ha nem véd meg, mert ez egy újabb variáns, akkor minek az oltás?

Csúnyán beszélsz. Faszfej.

Előzmény: Sí, sakk (22327)
Sí, sakk Creative Commons License 1 napja 0 0 22327

https://24.hu/belfold/2021/11/26/koronavirus-dombovari-istvan-csaladja-facebook/

Keresd fel Dombit a facebook oldalán és mondd meg neki, hogy nincs is covid! Faszfej.

Előzmény: nscatto1 (22320)
nscatto1 Creative Commons License 2 napja 0 0 22320

Ez is egy jó megoldás, azt hittem laposföldhívő leszek. Mennyivel könnyebb lehülyézni a másikat, mint szembenézni a tényekkel...

Előzmény: Sí, sakk (22319)
Sí, sakk Creative Commons License 2 napja 0 0 22319

Bocs, kiszálltam. Ha hülyékkel akarok vitatkozni, akkor a hvg-n teszem. Ott van épp elég.

Előzmény: nscatto1 (22318)
nscatto1 Creative Commons License 2 napja 0 0 22318

Természetesen van kórházi dolgozó ismerősöd, aki pánikban van és túlhajszolt. És természetesen pánikban van, mert te nem vagy beoltva.

Ha kovidos betegeken kívül nincsenek vagy alig vannak betegek a kórházakban, és hiányzik 12000 ember a betegellátásból, akkor vajon kik vannak/voltak a teli kórházakban? Legyen kb. 70000 ágy, ehhez képest van 7000 kovidos beteg van kórházban. Szóval teli vannak a kórházak? Emlékszel arra, hogy tavaly a betegek 90%-át hazazavarták, mert kovid lesz, és kell az ágy? Akár műtét után másnap. Nem véletlen, hogy nem lehet bemenni, mert akkor látnák a népek, hogy hazugság a járvány mértéke. 

Előzmény: Sí, sakk (22317)
Sí, sakk Creative Commons License 2 napja 0 0 22317

Az "üres" kórházakról inkább nem mondok semmit, miután van kórházi dolgozó ismerősöm. És tavasszal igencsak pánikolt, mikor mondtam, hogy mèg nem vagyok beoltva. És akkoriban igencsak túlhajszolt volt.

Előzmény: nscatto1 (22315)
nscatto1 Creative Commons License 2 napja 0 0 22316

Valami baj lehet:

"A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint november 15. és 21. között az országban 12 200-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ a honlapján csütörtökön. A 46. héten az orvoshoz forduló betegek 20,5 százaléka 14 év alatti, 37,3 százaléka 15-34 éves volt, 29,4 százalékuk az 35-59 évesek, 12,8 százalékuk pedig a 60 éven felüliek korcsoportjából került ki."

Olvassák amit írok, és mégis van nemkovid is?

Előzmény: nscatto1 (22315)
nscatto1 Creative Commons License 2 napja 0 0 22315

Mit zárnak le, amikor kormány (által támogatott, rendezett) eseményeken tömegek vannak jelen? 

Hiába próbálsz személyes érintettséget belevinni, nem megy, mert ez ettől független. De tessék: a végstádiumos rákos rokon halála előtt egy nappal került be a kórházba, addig otthon kellett ápolni, mert a covid miatt nem volt helye a kórházban. Amikor bevitték a mentők, covidos lett, és abba halt bele a zárójelentés szerint. Volt feleségem epeműtétje tavaly március óta halsztódik, mert covid van. Eközben a kórházak üresek, de lezárják őket, mert nincs személyzet.

Eddig sem érdekelt az influenza vakcina - nem tudnak ellene oltást kitalálni, akkor a covid ellen hogy sikerült 4 hónap alatt? - mert minden évben megfázom némileg, most sem volt másképp. Átesem rajta, és ennyi.

Előzmény: Sí, sakk (22313)
Sí, sakk Creative Commons License 2 napja 0 0 22314
Előzmény: nscatto1 (22312)
Sí, sakk Creative Commons License 2 napja 0 0 22313

Akkor meséld el, ha ennyire nem ér semmit a lezárás, a maszk stb., akkor miért okozott gondot az idei influenza vakcinák összeállítása?

Van harminc évnél idősebb és/vagy krónikus beteg rokonod?

Esetleg teszteld rajtuk az elméleteidet!

Előzmény: nscatto1 (22312)
nscatto1 Creative Commons License 2 napja 0 0 22312

Ezeket a vitákat már párszor átéltem, de szerinted mi akadályozta a járványt? Ugyanis nem volt ilyen. A lezárások szart sem értek, mert mi például oda mentünk, ahová akartunk az egész országban. Mindenki járt utcán, közlekedett, vásárolt.

A maszk semmit nem ér, erről talán fölösleges is beszélni.

Az "érintésmentes" érintkezés megint csak hülyeség, mert vajon a rengeteg futár által kihordott kaját hogyan készítik, az boltban hogyan kerül fel a polcra az áru? A sor végtelenségig folytatható.

Nem nőtt meg, csak jobban felhívták rá a figyelmet. Ha otthon vagy a statisztikában a,kkor hogyan lehet, hogy tavaly szeptemberben "dühöngött" a kovid, idén nem, mert pápanézés, békaséta, vadászbuli, miegymás volt? Utóbbin egymillióan voltak - az egész országnak meg kellett volna halnia kovidban, mert ennyi ember között biztosan volt "szuperfertőző" és mászkáltak mindenfelé. 

Keress rá arra, hogy pl. 2015-ben hányan haltak meg az első három hónapban, valami heti 3-5000 között volt a halálozás. És nem kovid volt, hanem influenza. De nézheted az elmúlt 20 évet is, legalább 4 olyan év volt, amikor télen 3000 körüli halálozás volt influenzajárvány miatt. 

Előzmény: Sí, sakk (22310)
Sí, sakk Creative Commons License 2 napja 0 0 22311

Ami a nemcovidos halottakat illeti: ötvenévesen nem szokás belehalniba cukorbetegségbe.

Ahogy az sem jellemző, hogy 88 éves, makkegészséges nénike hirtelen meghaljon. Két héttel az enyhe tünetekkel átvészelt covid után. És állítólag nem ő volt a nyugdíjas otthonban az egyetlen, aki teljesen váratlanul halt meg, miután végigment a vírus a lakók többségén.

Előzmény: nscatto1 (22308)
Sí, sakk Creative Commons License 2 napja 0 0 22310

Tudod, én úgy másfél évig (idén nyárig) követtem a statisztikákat.

Tavaly ősszel-télen alaposan megnőtt a halálozások száma.

Ha nincs média, akkor max nem tudom, hogy egy távoli rokon mibe halt bele, nem tudom, hogy én mibe haltam bele.

(Mert ha nincs ami akadályozza a járványt, jó eséllyel halott lennék, tekintettel a krónikus betegségeimre)

Lehet bagatellizálni a dolgot, de rengeteg a halott a legdurvább influenzához képest is. És arról mélyen hallgatnak mindenhol, hogy hány ember szerzett maradandó károsodást a vírustól.

Előzmény: nscatto1 (22308)
nscatto1 Creative Commons License 2 napja 0 0 22309

Kérdés:

Vajon meddig lehet fenntartani egy olyan rendszert, ami nem működik? Gondolok az oktatásra, rendvédelemre, egészségügyre, amikben kirúgnak, ha nem oltatod be magad, illetve nem engednek kilépni belőle, mert veszélyhelyzetre hivatkoznak. Már eddig is kevés volt a tanár, az rendőr az eü. dolgozó. Ha most még kivesznek az éppen hogy működő rendszerekből, vajon mikor fognak összeomlani?

12000 tanár hiányzott eddig az oktatásból.

25000 ápoló, orvos hiányzik az egészségügyből. 

5000 rendőr hiányzik a rendőrségtől.

Ha csak ezeket a számokat vesszük alapul, és azt, hogy előbb-utóbb valamilyen módon vége lesz a vészhelyzetnek, akkor vajon mi fog történni, amikor a mesterségesen, erőszakkal egyben tartott struktúra szétesik? 

Mi lesz akkor, amikor "kiderül" majd, hogy nagyobb az államháztartási hiány, mint a bokros-csomag idején? (Ez legkésőbb a választások után megtörténik, bárki is nyerjen.) 

nscatto1 Creative Commons License 2 napja 0 0 22308

Berobbant? Ha a médiából nem értesülnél róla, hogy van, akkor észrevennéd? Nem. Az influenza példájánál maradva: amikor influenza járvány van, az onnan derül ki, hogy az iskolában a diákok fele taknyos és/vagy otthon van. Munkahelyen a brigád fele taknyos és/vagy otthon van. Az utcán, járműveken, üzletekben lévő emberek tüsszögnek, orrot fújnak.

Ezzel szemben a mostani járvány tavaly márciusban "berobbant" és azóta "dühöng." 9,8 millió emberből 36000 halott, 20 hónap alatt, az 0,36%. Számold hozz, hogy a valódi kovidos halottak - a cilike elszólásából kiderült - kb. 400 ember, a többi egyébként is meghalt volna a kora és a betegségei miatt. Tehát:

"Lófaszt, mama."

Szerinted mi az esélye annak, hogy egy évmilliók óta létező betegség, vírus, stb. egyik napról a másikra eltűnik egy bolygóról, és nyomát sem lehet találni? Semmi.

Előzmény: Sí, sakk (22307)
Sí, sakk Creative Commons License 2 napja 0 0 22307

Mióta berobbant a covid, influenza alig volt, járványról eddig nem igazán lehetett beszélni.

Előzmény: henngergely (22306)
henngergely Creative Commons License 2 napja 0 0 22306

Ha annyira jó vagy a statisztikában, kérlek keress rá mennyien haltak meg tavaly tavasz óta influenzában! Mert én nem találtam rá adatokat, viszont a korábbi években tízezres nagyságrendű volt évente a halálozások száma. Elég hihetetlennek tűnik, hogy eltünt az a vírus. Tényleg érdekelne.

Előzmény: marcony (22302)
nscatto1 Creative Commons License 3 napja 0 0 22305

Nem mellékesen az adatok alapján napok óta többen halnak és fertőződnek meg, mint tavaly ilyenkor ugyanezen a naptári napokon, pedig az oltás megvéd, illetve megvan a nyájimmunitás, a sokszoros beoltás, stb.

Az is egy jó kérdés, ha az oltás megvéd, akkor minek a maszk, és a rettegés az oltatlanoktól? Ha megvéd, akkor minek újabb és újabb oltás? Ha ez egy "mutálódott" vírus, ami "erősebb" akkor hogyan védhet meg az az oltás, ami nem ellene lett kifejlesztve?

Előzmény: nscatto1 (22304)
nscatto1 Creative Commons License 3 napja 0 0 22304

Megvan a diszrét bája annak, ahogyan próbálsz ravaszkodni, de nem megy. KSH adatok alapján minimumm 3 olyan év volt, amikor influenzában (pontosabban a szövődményeibe) heteken keresztül átlagosan 5000-en haltak meg. Javarészt "idős, beteg" emberek.

megré felügyelő Creative Commons License 3 napja 0 0 22303

az illetékesektől viszont megtudhatjuk: ezek mind más,krónikus betegségben szenvedők voltak.

marcony Creative Commons License 3 napja 0 0 22302

Ma bezörgetett Szt. Péter kapuján 176 ember!

Már nem tudhatjuk meg tőlük, hogy hányan hitték azt: ez a vírus csak annyit jelent, mint egy közönséges influenza...:-(((

Sí, sakk Creative Commons License 3 napja 0 0 22301

Mondanám, hogy átengedem az enyémet, de ha a Károlyi messze van, akkor ez is.

Lehet, hogy megint elmarad, tegnap óta kicsit ramatyul érzem magam, így meg nem fognak beoltani.

Előzmény: megré felügyelő (22300)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!