Keresés

Részletes keresés

Berni04 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 9
Sziasztok!

Egy valamit fogadjatok meg, hogy a Mester- Építő Kft-től NEM vesztek lakást!

3 hónap alatt a 10 fellelt APRÓBB hibából (rosszul van beszerelve az ablak, beázik az előszobáig a folyosó, rozsdásodik a fürdőszoba radiátor, stb.) csak a víz csepegést sikerült megoldaniuk. A hozzáállásukról annyit, ha kifizetted a lakást, akkor már nem kell a problémáiddal foglalkozniuk.
Ennyit róluk. Az építészvezetőkről meg ne is beszéljünk, úgy beszélnek az emberrel, mintha a seggéből rángatták volna ki.
Nem is fokozom tovább a rossz kedvemet, elég annyi, hogy most derült ki, hogy 3 ablaknál rosszul szerelték fel a párkányt.
Tanuljatok a más kárából.
VIGYETEK MAGATOKKAL ELLENŐR, BÁR EZ NEM GARANTÁLJA AZT, HOGY KI IS FOGJÁK JAVÍTANI, DE LEGALÁBB MEGJEGYZIK A NEVETEKET.
zeegha Creative Commons License 2008.06.26 0 0 8
Én nagyon hasznosnak találtam az ellenőrizendők felsorolását. Köszönöm az íróiknak.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.29 0 0 7
Sziasztok!
Látom süllyedt a topik :) de azért felhozom, mert én még csak most tartok ott, hogy szerződnék. Még nem kaptam választ az értékesítőtől arra, hogy lehetne-e pár dologba beleszólni, mint pl egyáltalán nem szeretnék fűrészporos tapétát... vagy nekem nem tetszik a bükk frontfelületű melamingyantás (??? hogy ez pontosan mi, azt nemtom) konyhabútor, a bükkszínnél már csak a fenyőszínt utálom jobban..
Másrészt pedig a beépített konyhagépek is olyan alapok, amire magamtól nem költenék, hogy ha már lesz konyhám, biztosan az alapsütő helyett légkeverésest választanék... ilyet szoktak engedni?
Életem első lakása lenne :) Nem vagyok rutinos :)
11vagy1101 Creative Commons License 2006.09.14 0 0 6
Átvettem műszakilag, örülök hogy segítettetek, így pár dolgot sikerült kiszurni. Mostmar beleptem a rozsaligetesek táborába en is :)
Köszi
A
Előzmény: tomyboyV/B707 (3)
GCS Creative Commons License 2006.09.14 0 0 5
-Ha felhajtod a WC ülőkét, megáll-e ott?
Előzmény: 11vagy1101 (-)
cyd Creative Commons License 2006.09.14 0 0 4
Nem árt egy építész ismerős, vagy ha az nem egy "bármilyen" építész aki már dolgozott műszaki ellenőrként. 5-10.000 Ft-ert már szerintem találsz megfelelő szakembert. Ezt kiegészítve a lenti listákkal már egész jó vagy :)
tomyboyV/B707 Creative Commons License 2006.09.14 0 0 3
Szia.

Én egy rózsaliget lakóparkos vagyok/Érdemes beleolvasni a fórumunkba sok értékes infót találsz ott/.
Itt van egy bevált műszaki átvételi lista.

1.Folyosó
- bejárati ajtó
- megfelelő oldalról nyílik
- megáll-e
- keret felett van-e hézag
- kilincs
- küszöb
- kapcsolók
- csengő, kaputelefon
- konnektorok
- csillár
- csempe
- színe
- fúga
- szegő
- egyenes lerakás
- szellőző a plafonon
- falak vakolata, egyenessége, éle
2.Konyha+nappali
- ajtó
- megáll-e
- kilincs
- küszöb
- ablak
- párkány
- karcosság
- kilincs
- melyik oldalra nyílik
- radiátor
- vezérlő
- kapcsolók
- konnektorok
- TV, telefon csatlakozó
- csillár
- csempe
- színe
- fúga
- szegő
- egyenes lerakás
- konyha csempe helye rendesen eldolgozva
- padlón méret szerint van a váltás
- laminált parketta
- színe
- összeillesztés
- szegő
- egyenes lerakás
- illesztés a csempével
- konyhafal derékszög-e
- vízkiállások pontos helye
- sütő pontos helye
- páraelszívó pontos helye
3.Erkély
- csempe
- fúga
- szegő
- egyenes lerakás
- külső lámpa
- külső konnektor
- korlát
- küszöb
4.Gyerekszoba
- ajtó
- megáll-e
- kilincs
- küszöb
- ablak
- párkány
- karcosság
- kilincs
- melyik oldalra nyílik
- radiátor
- vezérlő
- kapcsolók
- konnektorok
- csillár
- laminált parketta
- színe
- összeillesztés
- szegő
- egyenes lerakás
- illesztés a csempével
5.Hálószoba
- ajtó
- megáll-e
- kilincs
- küszöb
- ablak
- párkány
- karcosság
- kilincs
- melyik oldalra nyílik
- radiátor
- vezérlő
- kapcsolók
- konnektorok
- csillár
- laminált parketta
- színe
- összeillesztés
- szegő
- egyenes lerakás
- illesztés a csempével
6.Fürdő
- ajtó
- megáll-e
- kilincs
- küszöb
- törülközőradiátor
- vezérlő
- kapcsolók
- konnektorok
- 16 A ?
- csillár
- csempe
- színe
- fúga
- szegő
- egyenes lerakás
- díszcsík helye
- mosdókagyló
- csaptelep
- kád
- csaptelep
- kád falazása
- kád-fal találkozás
- zuhanykabin kiállás pontos helye
- alja eldolgozása rendben
- fal derékszögű-e zuhanynál
- 90x90-es befér?
- mosógép
- kiállás pontos helye
- elvezetés pontos helye
- kényszerszellőztetés működik-e
7.WC
- ajtó
- megáll-e
- kilincs
- küszöb
- kapcsolók
- konnektorok
- csillár
- csempe
- színe
- fúga
- szegő
- egyenes lerakás
- mosdókagyló
- csaptelep
- wc
- stabil-e
- tartály
8.Garázs
- pontos méret
- ajtó
Előzmény: 11vagy1101 (2)
11vagy1101 Creative Commons License 2006.09.14 0 0 2
Huh!

Odamentem volna, megneztem volna a csempeket, meg a falat aztán annyi... De ez tényleg jo check list lesz. Jol gondoltam hogy meg kell kérdezni az okosakat is.
Köszi a segítséget!

A
Előzmény: Narbondel (1)
Narbondel Creative Commons License 2006.09.14 0 0 1

Saját tapasztalatú apróságok:

-van-e áram minden konnektorban, működnek-e a villanykapcsolók.

-TV, telefon, net egyéb kiállásokból hasít-e az adat vagy csak dísz a falon

-szaniterek le vannak-e rögzítve. a klotyóval majd fel borultam, a csap is ferde volt

-érdemes folyatni a vizesblokkokban a vizet figyelve nem folyik-e valahol, rendesen lefolyik-e a csatornába. fél kiló sittet bűvészkedtem ki a fürdőszobai lefolyóból

-esőnapon oda kell menni, jó fasza zuhogó áztató napot kell választani és figyelni a külső nyílászárókat, kurvanagy meglepi tud lenni egy tócsa a szoba közepén vihar idején

-külső vízelvezetés ugyanez, nekem a fölöttem lévő erkélykorlátról úgy csöpögött a víz hogy pont az én korlátomra ami szétporlasztotta a vizet végig a franciaerkélyajtóablakon, ez is ázást eredményezett.

-vízszint ellenőrzés mindenhol

-belső ajtók hogy csukódnak, van hogy alakul a helyzet vetemedik repedezik

-laminált padló kalapszar, csak dísznek jó, ha egyszer kap vizet valahol elkezd púposodni kuka az egész. inkább ne kérd szervezd be visszavállalt munkának és csináltass normális parkettát. többekerül de megéri

-amit tudsz vállalj vissza jobb ha saját vagy megbízható szakember munkája a festés, burkolás minden. amúgy nagyrészt kalapszar

-amint kész az épület négyzetméterellenőrzés-számítás. érdekes számokkal találkozhatsz ami a vételárban sem két forint különbség

-támogatott hitel esetén fontos a használatbavételi, lakhatási, társasházalapító és egyéb iratok megléte, ezek hiányában addig fizetsz piaci kamatot míg meg nem lesznek.

-kerítés a társasház körül van-e, lehet-e, geci szomszédok betarthatnak, bótosok egyéb szeretné ha a vevőköre továbbra is ott járna át

-társasház körül ha van út akkor az magán vagy közterület-e státusz ellenőrzése, ha magán akkor az életben nem megy be oda hókotró és a szépen álló zsír lámpaoszlopok is akkor fognak világítani ha a té lakók fizetik

-parkosítás kinekadolga ellenőrzés egyeztetés, addig lesz sár és portenger míg a lakók össze nem fognak és kommunistaszombat keretén belül nem intézik el nem kevés pénzzel melóval

-parkolóhelyek: van-e annyi ahány lakás, ha van akkoris cinkes lesz később főleg hétvégéken ha jönnek a haverok rokonok, anyázásveszély ki hova álljon

-kuka zárható vagy zárható helyen legyen mert a nyitott konténereket gyakran fogják látogatni szemétdíjat egyebet nem fizető kertesházasék sittel, lombbal, döglöttkutyával mindennel pár nap alatt feltöltik.

-egyéni mérők hitelesíttetése minél hamarabb, míg a kezdeti nagy közös nincs elintézve-kifizetve addig ez nem lehetséges. a kezdeti káoszban sokan kisírják hogy már beköltözhessenek és folyik a víz, fogy az áram a közös mérő meg mér, az építő cég gyakran engedékeny főleg a konstans késések miatt az albérletet fizető kisgyermekes stb családokkal akik kapnak áramot-vizet-fűtést

-központi kazán. ultragáz. ki tartja karban mennyiért, mikor

-közös képviselő cég megfelelő kiválasztása megbízása, közös költség kérdéskör rendezése

-lépcsőházvilágítás: kívül ne legyen kapcsoló mert ha van a társasház körül egyéb átjáró gyalogosforgalom akkor a paraszt ott kezd hogy kivilágítja magának a házat hogy lásson. világításkapcsoló csak a zárt lépcsőházajtó mögött.

-postaládakulcs működésének ellenőrzése, azonnali átvétele. ugyanez a villanyórakulccsal is

-kaputelefon ellenőrzés, ott csöng-e ahol kell és működik-e a nyitó a lakásból.

hirtelen ennyi, sok sikert!

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.14 0 0 0

Lákás? Háde azt nyugodtán átveheted tezsvérem.

Já, nullá.

11vagy1101 Creative Commons License 2006.09.14 0 0 topiknyitó
Szóval ide várom a javalataitokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!